Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

sigs and walls by me!


  • This topic is locked This topic is locked
95 replies to this topic

#76 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 11 February 2007 - 11:40

Λοιπόν 2 ακόμη wallies...
Το πρώτο είναι λιγουλάκι "τα παιδία παίζει με τα brushes" οπότε θα παραθέσω μόνο credits...

Posted Image



Το δεύτερο είναι ουσιαστικά το πρώτο μου pop art δημιούργημα και μου φαγε αρκετή ώρα για να τελειώσει...

Posted Image



Περιμένω σχόλια... :greece:

Απλα
:o :respect: :respect: :respect: :drinks:
Τα σπανε και τα δυο!!
Posted Image

#77 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 10 May 2007 - 12:05

Επανήλθα!!!!!!!!
Κάτι εντελώς διαφορετικό αυτή τη φορά..... :wis:

Posted Image

(Το 'χω ανεβάσει και στο gallery μας με πλήρες description, οπότε όποιος ενδιαφέρεται να το διαβάσει ας κινήσει μια βολτούλα από κει... :bleh:)

Λοιπόν, ακούω σχόλια..... :

Posted Image



#78 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 17 May 2007 - 19:48

Χαιρομαι που βλεπω πως δεν εχεις χασει το αρτιστικο σου ερεθισμα.

Απλα απιστευτο το wall!
Αν θες μια παρατηρηση μονο, ισως να ηθελε λιγη δουλιτσα το text απο γυρω. Τωρα απο κει και περα ολα τα αλλα ειναι φοβερα. Μολις ειδα ολη την εικονα για καποιο λογο ψιλοανατριχιασα...

#79 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 18 May 2007 - 02:32

Μολις ειδα ολη την εικονα για καποιο λογο ψιλοανατριχιασα...


Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε... κι επίσης αυτό ακριβώς αποσκοπούσα με αυτο το wallie... να κάνω αυτούς που θα το δουν να "ψιλοανατριχιάσουν"... η αιτία γι'αυτό γίνεται εμφανής αν διαβάσεις το description που δωσα στην εδώ gallery. Όσο για τα γράμματα επίτειδες τ' αφησα δυσανάγνωστα-δυσδιάκριτα ώστε να εντείνουν ακόμη περισσότερο το feeling του wallpaper. ;)

Τεσπα... ακόμη ένα wallie (βασικά είναι η μεταφορά της sigie που χρησιμοποιώ τώρα σε διαστάσεις widescreen wallpaper...). Hope you like it και περιμένω σχόλια...

Posted ImagePosted Image

(Το description μπορείτε να το δείτε και πάλι στην gallery)

Posted Image



#80 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 18 May 2007 - 11:05

Σε αυτο το σημειο να αναφερω πως εχεις βελτιωσει κατα πολυ το text work σου!
Αλλο ενα πολυ ωραιο wall το οποιο αν και ειναι abstract grunge φαινεται σαν μια απο τις πιο light δουλειες σου(Δεν εννοω σε θεμα δουλειας, αλλα στο συναισθημα που βγαζει)

Me likes!:lovulovu:

#81 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 24 August 2007 - 00:10

Μετά από πολύ καιρό απουσίας ορίστε και κάτι ακόμη...

Posted Image

Posted Image



#82 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 24 August 2007 - 02:56

Άψογος!!!:thumbup:Μου θύμισε το War of lodoss είναι η αλήθεια,και αυτό μόνο καλό είναι.Μπράβο σου ξανά.
Posted Image

#83 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 24 August 2007 - 03:46

Άψογος!!!:thumbup:Μου θύμισε το War of lodoss είναι η αλήθεια,και αυτό μόνο καλό είναι.Μπράβο σου ξανά.


Βασικα ειναι "αψογη" ^^'
Επισης ειναι lodoss war:wis:

Οπως εχω ξαναπει και στο AP μαρεσει πολυ το painted σκηνικο και τα χρωματα...το μονο που ακομα δεν μπορω να συνηθησω ειναι ο ηλιος...μου δινει την αισθηση σαν να υπαρχει κατι εκει και παραμονευει *gets shivers*...
Περιμενω καινουργια σου δουλεια μιας και καιρο εχεις να μας τιμησεις:nod:

#84 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 24 August 2007 - 06:00

Άψογος!!!:thumbup:Μου θύμισε το War of lodoss είναι η αλήθεια,και αυτό μόνο καλό είναι.Μπράβο σου ξανά.

Χεχε!! Όντως γυναίκα είμαι.... και το scan που χρησιμοποιήσα αν και δεν ανήκει στα official artbooks του RoLW, αλλά στη συλλογή του Jun Suemi, είναι όντως από την σειρά.... :wis:
Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σου λόγια! Χαίρομαι που σ' άρεσε! :wooi2:

Οπως εχω ξαναπει και στο AP μαρεσει πολυ το painted σκηνικο και τα χρωματα...το μονο που ακομα δεν μπορω να συνηθησω ειναι ο ηλιος...μου δινει την αισθηση σαν να υπαρχει κατι εκει και παραμονευει *gets shivers*...
Περιμενω καινουργια σου δουλεια μιας και καιρο εχεις να μας τιμησεις:nod:

Χαίρομαι που σ'αρέσει! Όσο για τον ήλιο όπως είχα πει και στο ΑΡ τον έβαλα εκεί απλά γιατί ήθελα να 'ναι εμφανής η πηγή φωτός...(αλλά από ότι φαίνεται μάλλον ήταν λιγουλάκι failure η προσπάθεια... κι η χαζομάρα είναι ότι τον είχα κάνει merge με τη φωτό και τώρα πια μου 'ναι πολύ δύσκολο να τον εξαφανίσω... :sigh2:)
Τώρα για καινούρια δουλειά... Η αλήθεια είναι ότι αυτή τη στιγμή δουλεύω 3 ταυτόχρονα και είναι ας πούμε από 30-70% έτοιμα.... Το πιθανότερο είναι να τα τελειώσω και τα 3 και μετά να ετοιμάσω ένα μαζικό upload κι εδώ και στο ΑΡ... :nod:

Posted Image



#85 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 28 August 2007 - 21:18

Sketchy-looking vector....

non-texured version: Posted Image

textured version: Posted Image

Posted Image



#86 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 28 August 2007 - 23:51

Sketchy-looking vector....

non-texured version: Posted Image

textured version: Posted Image


Ωπα? Τι βλεπω εδω? Δεν ειχα δει την textured version:wis: Σαφως καλυτερη μιας και δινει ενα μελαγχολικο αισθημα...
Περιμενω τις υπολοιπες δουλειες σου με το δαχτυλο στο right-click/save:P

#87 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 03 September 2007 - 09:05

Θα έλεγα πως προτιμώ κι εγώ την textured έκδοση. Γεμίζει κάπως το background και κάνει το trace πιο ευδιάκριτο :)
Posted Image

#88 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 12 November 2007 - 19:23

New one....

Griffith --- vector --- "Moment of Glory"

Posted Image



#89 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 12 November 2007 - 19:45

Είναι υπέροχο! Μπράβο σου. :gotit:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#90 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 12 November 2007 - 20:43

το συγκεκριμενο με καποιο αλλο back και χωρις το texture θα ηταν απλα επος.

Posted Image