Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

sigs and walls by me!


  • This topic is locked This topic is locked
95 replies to this topic

#61 Arkan

Arkan

    Starting...

  • Members
  • 23 posts

Posted 12 January 2007 - 22:15

Άν δέν μου πείς πώς να κάνω κι εγώ τέτοια πραγματάκια, τότε τις μνήμες θα τις βάλεις μόνες σου!!!!
Ξέχασα να πώ πως είναι πολύ ωραίο εεεεε;;;;;

Posted Image
It's Lonely At The Top,
But It's Good To Be The King!!!:king:


#62 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 13 January 2007 - 12:07

Λοιπόν...έκανα ακόμη μια έκδοση, χωρίς κείμενο με ελαφρώς διορθωμένα τα σύννεφα και προσθέτωντας λίγα abstract brushes στο κάτω μέρος... (#57)

Posted Image



#63 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 17 January 2007 - 05:20

Λοιπόν... κάτι μ' έχει πιάσει με τη Lain τελευταία...
Ακόμη ένα wallie αυτή τη φορά grungy...

Posted Image

Spoiler:


Πως σας φαίνεται???

Posted Image



#64 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 17 January 2007 - 05:39

Tο BG είναι τρομερό και ο χαρακτήρας δένει με αυτό αλλά μήπως να έπαιζες λίγο με το χρώμα του δέρματος της lain? μου θυμίζει το πνιγμένο γιαπωνεζάκι απο το scary movie 4.
Ελπίζω να μην σε πειράζει το σχόλιο ε? :)
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#65 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 17 January 2007 - 16:29

Λοιπόν... κάτι μ' έχει πιάσει με τη Lain τελευταία...
Ακόμη ένα wallie αυτή τη φορά grungy...

Posted Image

Spoiler:


Πως σας φαίνεται???

επειδη ειναι πολυ "κλασικο" αυτο το στυλακι,μηπως θα ηταν καλυτερα να μην ειναι grunge?δηλαδη να βγαλεις οτι brushes/textures εχεις βαλει,(δινουν περιεργους χρωματισμους ετσι και αλλιως και δεν "δενει" και πολυ..) και να το δουλεψεις μονο με το φωτισμο για να δημιουργησεις την απαιτουμενη ατμοσφαιρα?:oops:
α και καλυτερο blending στην Lain .
PlzKnThx.

Posted Image


#66 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 17 January 2007 - 17:01

Παιδια!! Ευχαριστώ πολύ πολύ για τα σχόλια σας!! :)

Λοιπόν....

μήπως να έπαιζες λίγο με το χρώμα του δέρματος της lain? μου θυμίζει το πνιγμένο γιαπωνεζάκι απο το scary movie 4.


Το χρωματάκι στο δέρμα της με αποσχόλεισαι κι εμένα... Αλλά το θέμα είναι ότι ήθελα εξ' αρχής να μοιάζει sickened&dark... Νομίζω ότι μάλλον το πέτυχα... οπότε δεν νομίζω να το πειράξω παραπάνω... Gomen... :oops:

επειδη ειναι πολυ "κλασικο" αυτο το στυλακι,μηπως θα ηταν καλυτερα να μην ειναι grunge?δηλαδη να βγαλεις οτι brushes/textures εχεις βαλει,(δινουν περιεργους χρωματισμους ετσι και αλλιως και δεν "δενει" και πολυ..) και να το δουλεψεις μονο με το φωτισμο για να δημιουργησεις την απαιτουμενη ατμοσφαιρα?:oops:
α και καλυτερο blending στην Lain .
PlzKnThx.

Μμμμ... μάλιστα...
Βέβαια, εδώ το prob με εμένα είναι ότι δεν μπορώ να δω scan της Lain και να μη μου 'ρθει με τη μία να το κάνω κάτι σε grunge στυλάκι..! Αλλά από την άλλη κατανοώ κι αυτό που λες κι ίσως έχεις ένα δίκιο..!! Θα το δοκιμάσω στα σίγουρα πάντως για να δω πως θα δίχνει...(τώρα το πότε είναι ένα άλλο ζήτημα... no spare time anymore for me...:ill: ... Αλλά μόλις βρω κανένα κενάκι σίγουρα θα δοκιμάσω αυτό που προτείνεις... :)).

Erm... Να ρωτήσω και κάτι???? ε? ε? Μην με κηνυγήσεις όμως....
Όταν λες καλύτερο blending τι ακριβώς εννοείς??? Τι δεν σου άρεσε????

Posted Image



#67 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 25 January 2007 - 23:12

Ακόμη ένα wallie....

Posted Image

Original artwork by Murata Range (το scan το βρήκα στο digik.net)
Textures by Roy Vered (Textura)

Λοιπόν σ'αυτό κάτι δεν μου κάθεται καλά οπότε feedback is needed!!! :ill:

Posted Image



#68 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 01 February 2007 - 14:35

Φένια το τελευταίο Wallpaper μου άρεσε πολύ. Ξέρεις τί αδυναμία έχω στις αντιθέσεις των χρωμάτων. Ειδικά λοιπόν για το τελυταίο με τις αποχρώσεις του κίτρινου/κόκκινου και τα μοβιά μάτια της κοπέλας i give you my :respect: ('Αν είχες και τίποτε άλλο σε μωβ μέσα θα μου άρεζε ακόμα πιο πολύ γιατί θα ήταν πιο έντονο!).

#69 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 03 February 2007 - 03:52

Σε ευχαριστώ πολύ Μαρία μου... (θα το δοκιμάσω να βάλω λιγουλάκι μωβ παραπάνω... ;) )

Λοιπόν... ένα ακόμη wallie κι αυτή τη φορά με θέμα το αγαπημένο μου anime...

Posted Image



Ακούω γνώμες...

Ima, sokoni iru boku is my favourite anime. It features to me an ecological and anti-war cry. Moreover it gives in an allegorical way pieces of the reality we are lliving into. Lala Ru, the main female character, is something like the "soul of the planet". I tried to convey with all these in this wallpaper. My ambition was to paralel reality with the concept of this anime. My belief is that I 've managed in some way...

As for the wall itself. It is a combillation of four photos, a spaceshot of the Earth, the scan (of course), and two different textures. There are several blurred layers and lots of color playing. What I have most certainly to say is that the scan was in a pretty lousy condition, so I had to completely recolor it (actually I 've changed the colours of her clothes as to fit to my point of view) and reline it. As a result she seems a little sharp. Oh! I forgot to mention the text appearing at the bottom. This quote is taken by the anime itself. In fact this is the opening quote of every episode so I felt it suitable to use it.

Credits:
*To Akitaroh Daichi, original creator of the artwork (the scan was found at animepa.csusm.edu - Anime Project Alliance Gallery)
*To Roy Vered, creator of the textures
*To the brushes creators (saecula-stock ~ GRUNGE - found in deviantart.com & Annika Von Holdt ~ Immortality - found in strangeangels.net)

*To description είναι στα αγγλικά γιατί έκανα copy/paste αυτό που δωσα στο deviantart :

Posted Image



#70 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 03 February 2007 - 07:03

OMG απο τα ελάχιστα wallies που έχω δεί για το συγκεκριμένο anime. OMG λεμε!
Μπράβο ρε Lyra:thumbup::head::clap::respect:
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#71 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 03 February 2007 - 20:52

Μπράβο ρε Φένια, μπράβο!!!!............:respect:

Επιτέλους ένα wall για το αγαπημένο μου anime!!.......(εννοείται πως πήγε desktop με συνοπτικές διαδικασίες)...
Posted Image

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#72 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 04 February 2007 - 04:48

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σας λόγια!!!!
Ειλικρινά χαίρομαι που σας άρεσε!!!

Posted Image



#73 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 05 February 2007 - 05:52

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σας λόγια!!!!
Ειλικρινά χαίρομαι που σας άρεσε!!!


Βασικά δεν μας άρεσε απλά το λέμε για εμψύχωση:bleh::oops::tongue:
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#74 b4h4mu7

b4h4mu7

    m_m

  • Members
  • 113 posts

Posted 06 February 2007 - 20:41

πολύ ωραίες όλες οι δουλειές σου. ;)
μ'αρεσουν παρα πολυ τα wallies σου...
και νομίζω ότι εισαι και στο animeplanet ε? έτσι νομίζω...τεσπα πολυ καλες δουλειές όπως προείπα :D

#75 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 11 February 2007 - 01:01

και νομίζω ότι εισαι και στο animeplanet ε? έτσι νομίζω...τεσπα πολυ καλες δουλειές όπως προείπα :D


Ευχαριστώ πολύ πολύ!! (Ναι!! εγώ είμαι και στο anipla :)

Λοιπόν 2 ακόμη wallies...
Το πρώτο είναι λιγουλάκι "τα παιδία παίζει με τα brushes" οπότε θα παραθέσω μόνο credits...

Posted Image

*To the original artist Takeshi Okazaki (scan can be found in digik.net)
*To the brushes' creators =JS_scully7491, =ctznfish, ARIEL (brushes can be found in deviantart.com)
*To the texture's creator Roy Vered

Το δεύτερο είναι ουσιαστικά το πρώτο μου pop art δημιούργημα και μου φαγε αρκετή ώρα για να τελειώσει...

Posted Image


This one is my first vector work and moreover my first attempt to make pop art. The outcome is a bit weird actually but I kinda like it.

"She is floating over dark waters holding in her hands her own destiny. This is her odyssey;", these words come in my mind when I look at it;

Now for the creation. I used a scan of the Hyung Tae Kim's "OXIDE2X" artbook. The original idea was to completely vector it (I mean all the colors) but as I was working it I decided to make only the hair and leave the rest black, it looked more pop this way; Also I used a spaceshot. In fact the circular object she hugs is a planet. There are also a texture and a couple of brushes and that's all.

Credits:
*To the original artist Hyung Tae Kim (scan found in digik.net)
*To the brushes' creator =JS_scully7491 (brushes can be found in deviantart.com)

Περιμένω σχόλια... :greece:


Posted Image