Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

sigs and walls by me!


  • This topic is locked This topic is locked
95 replies to this topic

#46 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 27 October 2006 - 19:18

πολυ ωραια ολα ,το αβαταρ του GanKutsuou μου αρεσε πολύ ,στην sig
πάλι νομιζω της έδωσες πολύ υψος :P

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#47 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 28 October 2006 - 23:40

στην sig
πάλι νομιζω της έδωσες πολύ υψος

Χαιρομαι που σου άρεσαν! :clap:
Όσο για τη sig αν εννοείς αυτήν από gankutsuou της έδωσα τόσο ύψος γιατί υπολόγισα το χώρο που θα χρειαζόμουν για την εισαγωγή nickname... ;)

Λοιπόν σήμερα είπα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό... Κάτι που να μην είναι anime και κάτι που να'χει σχέση με την επιστήμη μου, τη Χημεία!!! Είχα και νευράκια (οπότε προσπάθησα και να χαλαρώσω δημιουργώντας!)!!! Και μου προέκυψε αυτό...

Posted Image

Ακούω σχόλια... :P

Posted Image



#48 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 18 November 2006 - 16:28

Λοιπόν... I am back again!!!

Posted Image (To artwork είναι από Carnelian...)
Ελπίζω να σας αρέσει!!

Posted Image



#49 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 20 November 2006 - 19:11

Λοιπόν... I am back again!!!

Posted Image (To artwork είναι από Carnelian...)
Ελπίζω να σας αρέσει!!


Απλα τα σπαει!! :respect:
Posted Image

#50 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 20 November 2006 - 19:39

Μπράβο Lyra! Πολύ όμορφο! :respect:

#51 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 22 November 2006 - 15:44

Αχ! παιδιά σας ευχαριστώ πάαααααααρα πολύυυυυυυυ!!!! :blush:
You are making me soooo happy!!!!!!!

Για να πω την αμαρτία μου παιδεύτηκα πολύ μ' αυτό το wallie... Περίπου 6 ώρες μου πήρε!! Και είχα άγχος να δω πως θα σας φανεί γιατί πρώτη φορά έκανα αυτό το στυλ δουλειάς με το scan... Εννοώ την προσθήκη αίματος κι ειδικά το αίμα που 'ναι στο σπαθί το οποίο κάθησα και σχεδίασα μόνη μου με το path tool... :whistling:

Posted Image



#52 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 22 November 2006 - 17:28

Αλλά ρε Φένια, περίεργη η ανάλυσή σου....16/10 αντί 16/9... :huh:


Πληροφοριακά, δεν υπάρχει οθόνη 16:9, μόνο 16:10. Και 16:10 είναι οι λεγόμενες wide (1440*900, 1680*1050). Μόνο ταινίες "γυρνάνε" σε αυτό το ratio(16:9).

Lyra πολύ καλες δουλιές μπράβο σου. Πραγματικά φαίνεται η πρόοδος με τον πειραματισμό+ εξάσκηση που κάνεις και τα εργαλεία που συγκέντρωσες και σε βοηθάνε να αποδώσεις καλύτερα αυτό που έχεις κατα νού.

Αν μπορείς συνέχισε να βγάζεις, που και που και σε 16:10 να έχουμε και εμείς με τις wide όμορφα bgs made in Gr(a)eece :)
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#53 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 23 December 2006 - 22:19

Φένια μου αρεσαν όλα, αν και εγώ τα έχω δει και από κοντα. Δεν μπορείς να πεις πάντως σου κόλλησα την αγάπη για το σχέδιο, μου κόλλλησες την νέα τρέλα για τα Forum και μου υπενθύμισες ότι κυκλοφορούν ακόμα τα anime και είναι και αγαπητά!

#54 Arkan

Arkan

    Starting...

  • Members
  • 23 posts

Posted 23 December 2006 - 22:42

Άντε να μου έρθει και η δικιά μου η wide να βλέπω τις δημιουργίες σου καλύτερα!
Σε διαφορετική περίπτωση θα κάνω κατάληψη σπίτι σου για να τις δώ :

P.S. Btw, πότε θα μου κάνεις κι εμένα ένα σετάκι να βάζω να μήν φαίνεται πολύ άχαρο έτσι άδειο;

#55 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 24 December 2006 - 12:25

Αν μπορείς συνέχισε να βγάζεις, που και που και σε 16:10 να έχουμε και εμείς με τις wide όμορφα bgs made in Gr(a)eece :)


Χεχε!! Ok then.. the next wallie will be 16:10 ;)

Φένια μου αρεσαν όλα, αν και εγώ τα έχω δει και από κοντα. Δεν μπορείς να πεις πάντως σου κόλλησα την αγάπη για το σχέδιο, μου κόλλλησες την νέα τρέλα για τα Forum και μου υπενθύμισες ότι κυκλοφορούν ακόμα τα anime και είναι και αγαπητά!


:whistling: : :thumbup:

Άντε να μου έρθει και η δικιά μου η wide να βλέπω τις δημιουργίες σου καλύτερα!
Σε διαφορετική περίπτωση θα κάνω κατάληψη σπίτι σου για να τις δώ :

P.S. Btw, πότε θα μου κάνεις κι εμένα ένα σετάκι να βάζω να μήν φαίνεται πολύ άχαρο έτσι άδειο; Yesterday 22:19


:huh: Κατάληψη?! No way!!!!
Μμμμ.... ώστε θες σετάκι ε????? :hehe:

Posted Image



#56 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 26 December 2006 - 01:24

Όλα είναι φανταστικά.Μπράβο που μπορείς να χρησιμοποιείς το photoshop τόσο καλά αν και ασχολίσε μαζί του λίγο καιρό. :king:


Συνέχισε έτσι.Μόνο και μόνο που έχεις όρεξη και φαντασία θα κάνεις φανταστικά πράγματα.:)
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#57 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 12 January 2007 - 02:02

Λοιπόν... μετά από αρκετό καιρό (αν δεν με απατούν τα μάτια μου περίπου 2 μήνες!) είπα να ξαναφτιάξω κάτι...

Πρόσφατα είδα το RahXephon και εντυπωσιάστηκα από το artwork του. Έψαξα να βρω scan για να φτιάξω ένα wallpaper με θέμα τη σειρά και έπεσα πάνω σ' αυτό το scan της Quon (το ανέβασα στο imageshack γιατί το scan είναι από το minitokyo). Από την αλλή, συζητώντας (μέσω msn) με τον Turgon μου είπε πως να φτιάχνω bgs από κανονικές φωτογραφίες κι είπα να δοκιμάσω την τεχνική του!!! (Ευχαριστώ Turgon!!!!!!) Ένα έχω να δηλώσω... Πολύ smudge!!!!!!!!!!
Με τα πολλά προέκυψε αυτό το wallpaper (λιγουλάκι απλό είναι αλλά τεσπα...)

Posted ImagePosted ImagePosted Image


-----version 01 ----- version 02 (with text) -- version 03 (textless)



Θα χαρώ πολύ να ακούσω τα σχόλια σας και τις τυχόν διορθώσεις σας :) ...

Posted Image



#58 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 12 January 2007 - 04:21

Λοιπόν... μετά από αρκετό καιρό (αν δεν με απατούν τα μάτια μου περίπου 2 μήνες!) είπα να ξαναφτιάξω κάτι...

Πρόσφατα είδα το RahXephon και εντυπωσιάστηκα από το artwork του. Έψαξα να βρω scan για να φτιάξω ένα wallpaper με θέμα τη σειρά και έπεσα πάνω σ' αυτό το scan της Quon (το ανέβασα στο imageshack γιατί το scan είναι από το minitokyo). Από την αλλή, συζητώντας (μέσω msn) με τον Turgon μου είπε πως να φτιάχνω bgs από κανονικές φωτογραφίες κι είπα να δοκιμάσω την τεχνική του!!! (Ευχαριστώ Turgon!!!!!!) Ένα έχω να δηλώσω... Πολύ smudge!!!!!!!!!!
Με τα πολλά προέκυψε αυτό το wallpaper (λιγουλάκι απλό είναι αλλά τεσπα...)

Posted Image




Θα χαρώ πολύ να ακούσω τα σχόλια σας και τις τυχόν διορθώσεις σας :) ...

καμια σχεση με οτι εχεις κανεις ως τωρα!
προς το καλυτερο βεβαια το βημα αυτο!
και φαινεται επισης οτι ο Turgon εβαλε τη χοντρη χερουκλα του σε αυτο!
το μονο που πραγματικα του "λειπει" ειναι ενα εντυπωσιακο text.
η νεα μοδα στα walls προσταζει τα textless αλλα το συγκεκριμενο "φωναζει" οτι θελει και κατι αλλο.
οπως και μια ψιλοδιορθοσουλα σε μια "θολουρα" που υπαρχει γυρω απο το προσωπο της.

Posted Image


#59 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 12 January 2007 - 12:52

wow, το έπιασες γρήγορα το νόημα βλέπω ;)

Δοκίμασε να κάνεις το εξής:
Κάνε ένα duplicate το layer με την Quon [ctrl + j με το layer επιλεγμένο] και ρίξε ένα Gaussian Blur με το radius στο 3. Μετά ρίξε το opacity του copy στο 30-40% και δες αποτέλεσμα...πιστεύω πως θα ταιριάζει πολύ με το ύφος του wallpaper :)


@POM: Να λείπουν τα σχόλια για το πολύ μυώδες χέρι μου *coughs to death*
Posted Image

#60 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 12 January 2007 - 18:37

Αχ!!! Παιδιά... ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σας λόγια!!! Κι ευχαριστώ ακόμη περισσότερο για τις παρατηρήσεις-διορθώσεις σας!!! :)

Λοιπόν, έκανα ένα edit στο wallpaper, βάζοντας ένα κείμενο, αφαιρώντας τη θολούρα και εφαρμόζοντας (κατά κάποιο τρόπο) τη συμβουλή περί blur...
H edited version φαίνεται πάνω μαζί με την παλιότερη... :)
Πως σας φαίνεται???

Posted Image