Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 10 Οκτωβρίου, Αθήνα!


  • Please log in to reply
257 replies to this topic

#16 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 15 September 2009 - 11:52

hmmm k εγώ θα ρθω θα είναι η πρώτη μου φορα σε "κοσπλαυ" και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.....

1oν πρέπει με τι παρέα που θα ρθω η είμαστε "cosplayers" με χαρακτήρες από ένα συγκεκριμένο "anime" που έχουμε επιλέξει εμείς η ότι να ναι ??

2oν τα "cosplay" έχουν σαν theme κάθε φορα συγκεκριμένο "ανιμε" η ότι θέλει ο καθένας ?

3ον 10 οκτωμβρίου θα είναι λίγο αργά (λόγο κριού) να ντυθώ Luffy ?? :P

:ureshii:


το παρτυ ειναι ανοιχτο για ολους..δε χρειαζεται να εχεις ντυθει απαραιτητα..δεν εχει καποιο συγκεκριμενο θεμα. λογικο ειναι κιολας γιατι δεν εχουν ολοι τα ιδια γουστα στα ανιμε. τωρα για το αν θα μπορεσεις να ντυθεις λουφι, αυτο μαλλον θα το δεις εκεινη την ημερα. παντως περυσι οκτωβρη με κοντομανικα ημασταν θυμαμαι

#17 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 15 September 2009 - 12:17

Αν και αποφεύγω να το κάνω, θα σποιλεριάσω το cosplay που θα κάνω, γιατί αλλιώς δεν παίζει να το καταλάβει κανένας.
Posted Image



#18 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 15 September 2009 - 17:42

Χαχαχα Ναμιδα που να σου πω ποιον θέλω να κάνω Cosplay εγώ αλλά θα το αφήσω μην το γρουσουζέψω και αυτήν την φορά.

#19 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 15 September 2009 - 19:07

Και ξαναρχίζει η πόρωση χαχα:)


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#20 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 15 September 2009 - 20:16

Θα είμαι κι εγώ παρούσα στο πάρτυ!

Όχι όμως με cosplay, καθώς ο παρτενέρ αποκλειεται να εχει ετοιμο το δικό του κοστούμι ως τότε, για το κοινό concept που σχεδιάζουμε.

Οπότε, εχω ήδη ετοιμάσει μια σπέσιαλ εμφάνιση-concept με τίτλο: "Golden Witch's Avatar", δηλαδή μια goth εμφάνιση επηρεασμένη από τα βασικά χαρακτηριστικά της Beatrice του Umineko no naku koro ni....

#21 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 15 September 2009 - 20:42

Και ξαναρχίζει όντως η πώρωση! Oh yeah:respect:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#22 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 15 September 2009 - 21:45

Οχι ρε Φωτη πωωωωω (dont worry δεν επαθα κατι, θα εξηγησω αλλη ωρα)

#23 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 15 September 2009 - 22:02

@ namida εγω θελω να κανω αυτη καποια στιγμη....
Posted Image
και θα σβηνω τσιγαρα στη γλωσσα μου τσσσσσσσσ
Posted Image

#24 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 16 September 2009 - 12:31

Πάντως, αν έχει καλό καιρό, σκεφτείτε αυτό που λέγαμε στο άλλο thread για καμιά υπαίθρια φωτογράφηση πριν το πάρτυ (ή μετά :) ). Υπάρχει και μια άλλη λύση, αλλά θα πρέπει να συνεννοηθούμε όσοι ενδιαφερόμαστε για φωτογραφία για αυτό :)

#25 Kaizoku

Kaizoku

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 16 September 2009 - 12:43

Τέλεια! Έχω χάσει όλα τα πάρτυ ως τώρα όμως αυτή την φορά θα τα καταφέρω! :kill4u:

#26 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 16 September 2009 - 12:45

@ namida εγω θελω να κανω αυτη καποια στιγμη....
Posted Image
και θα σβηνω τσιγαρα στη γλωσσα μου τσσσσσσσσ


OMG, από πού είναι αυτό;:kill4u:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#27 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 16 September 2009 - 13:01

Πάντως, αν έχει καλό καιρό, σκεφτείτε αυτό που λέγαμε στο άλλο thread για καμιά υπαίθρια φωτογράφηση πριν το πάρτυ (ή μετά :) ). Υπάρχει και μια άλλη λύση, αλλά θα πρέπει να συνεννοηθούμε όσοι ενδιαφερόμαστε για φωτογραφία για αυτό :)



εγώ είμαι μέσα επίσης, αλλά έχω ένα μόνο θεματάκι: αυτή την περίοδο δεν έχω αυτοκίνητο, κ αν είναι μέρα μεσημέρι θα ψιλοντρέπομαι να τρέχω στο κέντρο με συγκοινωνία, ντυμένη σαν τρελή.. σκέφτηκα όμως ότι κάτι τέτοιο είναι πιο light αν συναντηθούμε πολλοί μαζί τουλάχιστον, κ πάμε παρέα μέχρι το πεδίον του άρεως π.χ.! anyway, θα το ξανασυζητήσουμε όλο αυτό....
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#28 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 16 September 2009 - 13:04

OMG, από πού είναι αυτό;:kill4u:

DMC detroti metal city http://en.wikipedia.org/wiki/Detroit_Metal_City
ROCK N RULE :hero:
Posted Image

#29 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 16 September 2009 - 14:36

παιδια κ εγω μαλλον βρηκα το επομενο κοσ μου αλλα.....θελω βοηθεια...οποιο απο τα αγορια μας προσφερεται ν ακανουμε ντουετακι ας μου στηλει ενα pm!!

#30 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 16 September 2009 - 15:51

Ωραία πράγματα ακούω και χαίρομαι :lovulovu: Ετοιμαζόμαστε να δούμε πολύ cool εμφανίσεις! <3