Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 10 Οκτωβρίου, Αθήνα!


  • Please log in to reply
257 replies to this topic

#1 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 21 August 2009 - 01:59

Η Sakura Syndrome ταξιδεύει στην Αθήνα για το Opening Party της 5ης της σαιζόν!


Posted Image


Σε συνεργασία με την CLJ Records, με χαρά παρουσιάζει ένα Double Release Party, αφιερωμένο στους SCREW και τους -OZ-, δυο ιδιαίτερα δημοφιλή ονόματα του χώρου, τα οποία προσφάτως υπέγραψαν συμβόλαιο με την CLJ!

Για να γιορτάσουν αυτό το γεγονός, η Sakura Syndrome και η CLJ Records, δίνουν στο κοινό της Αθήνας την μοναδική ευκαιρία να απολαύσει ένα αποκλειστικό, Double Release Party, το οποίο θα περιλαμβάνει οπτικοακουστικό υλικό από τους SCREW και τους -OZ-, σε πρώτη προβολή, ζωντανές ηχογραφήσεις, διαγωνισμούς και εκπλήξεις!

Επίσης, θα παρουσιαστεί ένα μίνι-αφιέρωμα, ως φόρος τιμής στον προσφάτως αποθανόντα Jasmine You, του συγκροτήματος Versailles.



- Guest DJ Set by Krizd! -



Και φυσικά

- Secret Band Presentation! Ποιό συγκρότημα εχουμε να σας προτείνουμε αυτή την φορά? Ανακαλύψτε το μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των διαγωνισμών!
- Όλα τα αγαπημένα σας τραγούδια και βίντεο
- Anime Music Videos
- Οι πιο fresh κυκλοφορίες

- Διαγωνισμός Cosplay
- J-Music Merchandise for sale

- Εκπλήξεις!


Πότε
Σάββατο, 10 Οκτωβρίου
Που DaSein [Σολωμού 12, Πλατεία Εξαρχείων]

Ώρα 21:00
Είσοδος FREE


΄Ολα αυτά μόνο στο Japan & Anime Party !



Θα σας δούμε όλους σύντομα!:hi:

____________________________________________________________________________________________________

Σχετικά με τις κληρώσεις

-Η διεξαγωγή τους θα γίνει μεταξύ 21:00 – 00:30
-Τα αποτελέσματα θα ανακοινώθούν μεταξύ 01:00 – 01:30.
- Θα μοιραστούν ειδικά κουπόνια Sakura Syndrome στους παρευρισκόμενους. Μπορείτε να τα ζητήσετε και από το μπαρ. Το κουπόνι έχει ειδικές εγκοπές και χωρίζεται στα δυο.
-Εφόσον επιθυμείτε να λάβετε μέρος στην κλήρωση για δώρα από την CLJ Records, συμπληρώνετε το ονοματεπώνυμό σας στα αντίστοιχα πλαίσια.
-Εφόσον επιθυμείτε να ψηφίσετε για τον διαγωνισμό Cosplay, <b>αυτομάτως</b> λαμβάνετε μέρος και στην κλήρωση για τα δώρα των χορηγών. Η συμπλήρωση προσωπικών στοιχείων ΔΕΝ είναι απαραίτητη. Αρκεί ο αύξοντας αριθμός που αναγράφεται στο κουπόνι σας! Ψηφίστε το Cosplay της επιλογής σας και επιστρέψτε το αντίστοιχο μέρος του κουπονιού σε εμάς.
- Σε κάθε περίπτωση, φυλάξτε το δεύτερο μέρος του κουπονιού (με τον αύξοντα αριθμό και το λογότυπο)
-2 άτομα από το κοινό θα βοηθήσουν στην διεξαγωγή των διαγωνισμών. Μπορείτε να παραδίδετε τα κουπόνια στις κάλπες ή κατευθείαν στο μπαρ.


Edited by Somnium_in_Tenebris, 07 October 2009 - 19:38.


#2 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 14 September 2009 - 13:14

Yattaa, party again!!

Edited by Wabbit, 14 September 2009 - 14:23.

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#3 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 14 September 2009 - 13:19

Θα ειμαι εκει με νεο γκρουπ κοσπλει....^^

#4 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 14 September 2009 - 13:23

i will be there as well with a new surprise
Posted Image

#5 MoBoRoS

MoBoRoS

    *CoNsOle-AddiCt*

  • Members
  • 34 posts

Posted 14 September 2009 - 13:37

Atashi mou! ^_^

#6 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 14 September 2009 - 13:41

Εγώ κατά πάσα θα κάνω Alice in Wonderland με έναν φίλο μου που θα κάνει Mad Hatter μάλλον

Edited by Wabbit, 14 September 2009 - 14:24.

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#7 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 14 September 2009 - 13:46

Εγώ κατά πάσα θα κάνω Alice in Wonderland με έναν φίλο που θα κάνει Mad Hatter μάλον

oooo ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΑΑΑΑΑ ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗΗΡΩΙΔΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΟΠΑΡΑΜΥΘΙ και θα το κανει και ο τιμ μπαρτον ταινια
Posted Image
i will be your groupie girl
Posted Image

#8 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 14 September 2009 - 13:53

oooo ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΑΑΑΑΑ ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗΗΡΩΙΔΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΟΠΑΡΑΜΥΘΙ και θα το κανει και ο τιμ μπαρτον ταινια
Posted Image
i will be your groupie girl


Aww really:awww:? Χαίρομαι που το ακούω! Θα περιμένω να δω και το δικό σου επόμενο cosplay in action!:ureshii:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#9 Asaph

Asaph

    Okama's way

  • Members
  • 158 posts

Posted 14 September 2009 - 14:30

Κι εγω λογικα με κατι που δεν εχω ξανακανει θα ερθω:)

#10 aphroditechan

aphroditechan

    Anime Newbie

  • Members
  • 41 posts

Posted 14 September 2009 - 15:00

Ναι επιτελους θα αξιωθω να παρευρεθω και εγω σε ενα παρτυ!!:ureshii:
τωρα δε ξερω αν θα προλαβω να ετοιμασω κανενα cosplay..θα δουμε!!

@wabbit
και εγω λατρευω alice in wonderland!!

#11 minasuki

minasuki

    xxxHolic

  • Members
  • 105 posts

Posted 14 September 2009 - 15:39

ααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν θα μπορεσω να ερθω!!!!!!!!!!!!και ηθελα πολυ να εμφανιστω ντυμενη shiki senri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#12 ~*memole*~

~*memole*~

    ~ponyo ponyo~

  • Members
  • 106 posts

Posted 14 September 2009 - 17:55

Και 'γω θα έρθω οπωσδήποτε, και ελπίζω να πείσω τον κολλητό μου να κάνουμε duet Vampire Knight...χου χου :hehehe: but won't say no more :P
Posted ImagePosted Image

#13 Kirenahana

Kirenahana

    Not-so-hardworking Youth

  • Members
  • 272 posts

Posted 14 September 2009 - 19:24

yatta!!!! Kι όμως θα καταφέρω να παρεβρεθώ και σε αυτό!!! 2 πάρτυ στη σειρά (*εντός Αθηνών*)!!! Για cosplay πάντως κομματάκι δύσκολο, να ναι καλά η εξεταστική...~*!@~()@!!!

Posted Image


#14 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 posts

Posted 14 September 2009 - 20:24

Και εγω θα ερθω οπωσδηποτε,το προβλημα ειναι οτι δεν εχω αποφασηση ακομα τη cosplay να κανω ,,,,,,καμια ιδεααα??:hahaha:

#15 H@nZi-kun

H@nZi-kun

    Mellorine ~ ^^

  • Members
  • 2 posts

Posted 15 September 2009 - 00:22

hmmm k εγώ θα ρθω θα είναι η πρώτη μου φορα σε "κοσπλαυ" και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.....

1oν πρέπει με τι παρέα που θα ρθω η είμαστε "cosplayers" με χαρακτήρες από ένα συγκεκριμένο "anime" που έχουμε επιλέξει εμείς η ότι να ναι ??

2oν τα "cosplay" έχουν σαν theme κάθε φορα συγκεκριμένο "ανιμε" η ότι θέλει ο καθένας ?

3ον 10 οκτωμβρίου θα είναι λίγο αργά (λόγο κριού) να ντυθώ Luffy ?? :P

:ureshii: