Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

K-DRAMA


  • Please log in to reply
243 replies to this topic

#226 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 13 June 2011 - 20:19

Και εμένα μ'αρέσουν οι Κωραίοι, αλλά δε βλέπω όλες τις σειρές για αυτούς, και ας είναι ευχάριστο plus. Προσωπικά, τον βρίσκω χαριτωμένο τον συγκεκριμένο, οπότε δε με χαλάει. ^^

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πολλοί θα τη βλέπανε αν ξέρανε οτι υπάρχει και αν είχε υποτιτλιστεί. Οπότε ελπίζω να πετύχει αυτό το θέμα ή έστω να κάνει τη σειρά πιο γνωστή γενικώς.

#227 animestarling

animestarling

    Anime Amateur

  • Members
  • 108 posts

Posted 19 June 2011 - 18:18

Οι Κορεατες εχουν αναδειχθει σε ειδημονες στο drama... Τα παντα ειναι καλυτερα σε σχεση με τα ιαπωνικα. απο τα σπιτια, τα αμαξια μεχρι και τους πρωταγωνιστες...!!:thatsit:
Ασε, που τελευταια εχω αρχισει να θεωρω τους Κορεατες τους πιο ωραιους Ασιατες... :blush2:Αχ... Το cast του You are beautiful ευθυνεται γι΄αυτο.. Jeremyyyyyyyy.....!!!!:joyful:

#228 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 June 2011 - 17:22

Now watching greatest romance, lie to me , 49 days. city hunter

#229 vasou

vasou

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 20 July 2011 - 14:42

Aύτη την εποχή βλέπω το Muyng Wol Spy, I need Romance και Heartstrings.

#230 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 21 July 2011 - 17:37

OOps μολίς συνεισητοποιησα ότι έχω κατι χρόνια να μπω!!

Ειδα 49 Days --> είναι ΘΕΙΚΟ ....επισης το Lie to me - δεν ξετρελάθηκα όπως και το The Greatest Love ...καλες κ οι δυο αλλα δεν θα τις ξαναδω
Τελειώνει κ το City Hunter αλλη ΘΕΙΚΗ ΣΕΙΡΑ !!
Ξεκινησα και το Queen Seon Duk --> απλα υποκλινομαι!!

#231 konata.otaku

konata.otaku

    Show me your brave heart .

  • Members
  • 79 posts
  • LocationDigital Word

Posted 30 August 2011 - 21:02

Protect the boss :wooi2:

Posted Image

~Iie watashi wa sasori za no onna
Oki no sumu made warau ga ii wa~


#232 vasou

vasou

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 09 September 2011 - 17:01

Scent of a woman :lovulovu::nanana:

#233 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 15 September 2011 - 16:17

well.... PROTECT THE BOSS FTW !! πεθαινωωωωωωωωωω απλα!!!
Είδα το Spy Myuong Wol με αρεσε τρελααα!!!

περιμένω πώς και πώς το POSEIDON!!

Edited by Barbara, 25 September 2011 - 12:56.


#234 vasou

vasou

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 24 September 2011 - 02:08

Eχουν τελειώσει όλα τα καλά, τι να δω η κακομοίρα?
Μόνο το A thousand kisses βλέπω και σκέφτομαι να ξεκινήσω το The princess' man αφού τελειώσει (γιατί φοβάμαι θα κολλήσω, και δεν αντέχω να περιμένω πότε θα βγούν τα νέα επεισόδια)...

#235 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 28 September 2011 - 22:39

Καιρό έχω να ποστάρω. Protect the Boss και μετά ξεμείναμε... Πρέπει να βρω καμμιά παλιά. Απο καλοκαιρινά, Lie to Me went downhill όταν αλλάξανε συγγραφέα, City Hunter rocked...
Τι άλλα είχε... Τη Myeοng Wol δε θα τη τελειώσω καν, γιατί χάθηκε το γλέντι. The Greatest Love χάλασε και αυτό με ψευτοδραματούρες και κλάμματα. Δεν είναι για "βάθος" οι Hongs, απλά.

Το 49 ημέρες το απεχθάνομαι με πάθος για αυτό που έκανε. Όταν κρατάς τον θεατή και τη θεαματικότητα με την ελπίδα για κάτι και δε το κάνεις, δεν είσαι για συγχώρεση. Το μισώ. Hate it.

Και η Gaysha έχει αποτρελαθεί εντελώς. Αυτά. Αν σας ενδιαφέρει, ξεκίνησα να γράφω άρθρα στο Hancinema κάθε Σαββατοκύριακο, αλλά μια προειδοποίηση σε αυτή τη φάση.
Θάβω fangirls, τη μανία με idols και oppάδες και οτιδήποτε άλλο τόσο ρηχό που δε πνίγεται μέσα του ούτε κουνούπι. Θα γράφω και για χαζά θέματα, αλλά σκυλιάζω στα ίσα.

Όπως και στο blog μου. Οπότε αν σας πειράζει π.χ πως θεωρώ τους SuJu και άλλους τέτοιους φθηνιάρικη διασκέδαση ή ξερνάω κάθε φορά που λολαμένα λένε πόσο αγαπάνε τον oppa τους (αρκεί να μη βρεί γκόμενα και τις "προδώσει"), μη τα διαβάσετε και μη μπείτε στο blog μου. :kakaka:

#236 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 30 September 2011 - 16:55

δεν μπορώ να ειμαι αντικειμενική με αυτά που γράφεις τα αγαπάω όπως αγαπάω εσένα
πραγματικά το greatest love το βαρέθηκα τώρα που είμαι στο προτελευταίο επεισόδιο
το lie to me και το 49 days το σταμάτησα για να δω Jdrama
αλλά στεναχωρήθηκα τώρα που είπες ότι δεν είναι τόσο ωραία στη συνέχεια και τα δύο
κρίμα ήταν αρκετά promising...το Protect the boss...θα το δω μάλλον αργότερα
αλλα θέλω και να δω το you have fallen for me Επειδή παίζουν τα παιδιά απο το You are beautiful ..τεσπα για λίγο καιρό θα ασχοληθώ με ιαπωνοIkemen.

#237 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 02 October 2011 - 01:25

Δες Ouran να ευχαριστηθείς λίγη τρέλα, my wuv!

Απο κορεάτικα, μόλις ξεμείναμε... Πω πω... Δεν αντέχεται αυτό. Πρέπει κάτι να βρω! XD

#238 Barbara

Barbara

    Queen of Pirates !!!

  • Members
  • 375 posts

Posted 02 October 2011 - 12:27

Ξεκίνησα το Poseidon ..απλα...θελω να ορμήξω στον Siwon !! Είναι ΥΠΕΡΟΧΟΣ!! παιζει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!! και ο Yunho απλα λατρειααα!! είναι θεικο pαιring oi δυό τους !!
σαν σειρα γενικα...δεν λεει πολλά αλλα το βλεπω μόνο για το cast !!

#239 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 02 October 2011 - 13:05

εγώ έχω καεί με το Warrior Baek Dong Soo , είναι πολύ καλή σειρά και οι πρωταγωνιστές μούρλια :3

AAAAAAA O YUNHO ΣΤΟ POSEIDON
Posted Image
Posted Image


DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#240 ahireasu

ahireasu

    Anime Amateur

  • Members
  • 82 posts

Posted 03 October 2011 - 20:08

Και η Gaysha έχει αποτρελαθεί εντελώς. Αυτά. Αν σας ενδιαφέρει, ξεκίνησα να γράφω άρθρα στο Hancinema κάθε Σαββατοκύριακο, αλλά μια προειδοποίηση σε αυτή τη φάση.
Θάβω fangirls, τη μανία με idols και oppάδες και οτιδήποτε άλλο τόσο ρηχό που δε πνίγεται μέσα του ούτε κουνούπι. Θα γράφω και για χαζά θέματα, αλλά σκυλιάζω στα ίσα.

Όπως και στο blog μου. Οπότε αν σας πειράζει π.χ πως θεωρώ τους SuJu και άλλους τέτοιους φθηνιάρικη διασκέδαση ή ξερνάω κάθε φορά που λολαμένα λένε πόσο αγαπάνε τον oppa τους (αρκεί να μη βρεί γκόμενα και τις "προδώσει"), μη τα διαβάσετε και μη μπείτε στο blog μου. :kakaka:


You Rock :blingeye2: αισθάνομαι και εγω μια απο τα ιδια,ειδικα για καποια ατομα απο d-addicts.

Απορω πιο το νοημα να δεις ενα drama επειδη ο ταδε παιζει σε αυτο, οταν το ιδιο το drama σε κάνει να κοβεις φλεβες ή να ξερνας απο την καταπληκτικη ποιοτητα του σεναριου,ηθοποιιας κτλ.

@vasou ποσα dramas εχεις δεί?Εαν εισαι νεα στο χώρο υπαρχουν πολλα καλά να δεις, εγω ειμαι στα 200+ jdrama και στα 50+ kdrama(νεος στα kdrama) και παντα βρισκω κατι στα γουστα μου να δω.