Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Beach Party Time


  • This topic is locked This topic is locked
193 replies to this topic

#1 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 17 July 2009 - 01:57

2ο aNiMe//GR Athens Summer Beach Party


Posted Image



Και ναι, το γεγονός για το οποίο όλα τα μέλη του .aNiMe//GR περίμεναν υπομονετικά για έναν ολόκληρο χρόνο, επιτέλους έφτασε. Σύμφωνα με ψηφοφορία η οποία διεξήχθη εδώ, το επόμενο Σάββατο θα είναι η σημαδιακή ημερομηνία που θα αποδράσουμε από την πραγματικότητα. Το λοιπόν, το Σάββατο 25 Ιουλίου στις 18:00 η ώρα, σας περιμένουμε όλους στην εξωτική (sic) παραλία "Εδέμ" που βρίσκεται στο Φάληρο. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το μέρος, παραθέτω το (διαχρονικό πλέον) post της Psofias.

Aφού γυρίσαμε όλες τις παραλίες της Αθήνας με άλλα 3 μέλη (you know who you are) και γεμίσαμε εγκαύματα από τον ήλιο και άμμους, σας παρουσιάζω με περηφάνεια την ιδανική otaku-παραλία. (τα αρχαία με βάρεσαν στο κεφάλι, μην παρεξηγείτε)

So, ένα μέρος σε καλή απόσταση από το κέντρο (11 km), εύκολα προσβάσιμο, με περίπτερο και καφετέρια κοντά (για τον απαραίτητο εξοπλισμό) είναι το "Έδεμ" στο Παλιό Φάληρο. Εντάξει η παραλία δεν φημίζεται για την καθαριότητα της, αλλά θα μας χωρέσει και αν πάμε απόγευμα, δεν θα έχει πολύ κόσμο. Στην beach (sic) μπορείτε να πάτε με λεωφορείο ή τραμ (και στις 2 περιπτώσεις η στάση ονομάζεται Έδεμ). Για τα λεωφορεία ρίξτε και ένα βλέμμα εδώ.
Φωτογραφία της περιοχής από Google Earth μέσα στο Spoiler tag (αν θέλετε printscreenάρω και από πιο μακριά ή πιο κοντά)

Spoiler:

It's your call now!

YΓ: Κλίμα της περιοχής και μέση θερμοκρασία Ιουλίου δεν μπόρεσα να βρω! :hahaha:


Φέρτε ομπρέλες, φέρτε μαγιό, φέρτε CD Players, φέρτε μπάλες, φέρτε αντηλιακά, φέρτε μπριζόλες, φέρτε μπύρες, φέρτε φίλους, φέρτε φίλες και τέλος πάντων φέρτε ό,τι έχετε ευχαρίστηση ώστε να περάσουμε ακόμα ένα αξέχαστο απόγευμα πλάι στον παφλασμό των κυμάτων :8):

The .aNiMe//GR Team


Edited by Phantom Duck, 17 July 2009 - 02:07.

E5VV38U.jpg


#2 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 17 July 2009 - 02:04

Με βλεπω να ερχομαι, αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Επιλεχτηκε παντως καλη ωρα, καλυτερα απογευματακι, παρα απο το πρωι.

qzMHWHd.png


#3 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 17 July 2009 - 02:46

Θα επιχειρησω σιγουρα να κατεβω απ'τα μερη σας για το παρτυ, ειδικα αφου διαλεξατε ανθρωπινη ωρα αντιθετως με μας τους Σαλονικιους που περσι το καναμε Zombeach Party (9:30 το πρωι συναντηση στην ακρη της πολης...). Οταν δειτε να αστραφτουν παντου φλας ψηφιακης θα ξερετε οτι εχω καταφτασει :8):
Posted Image

#4 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 17 July 2009 - 04:07

ill probably be there..

#5 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 17 July 2009 - 07:39

Will be there too



#6 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 17 July 2009 - 09:33

Λογικά θα έρθω...:wis:

#7 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 17 July 2009 - 09:37

θα κοιτάξω την agenda μου και αν έχω κενό θα περάσω...

οι γνωστοί-άγνωστοι του προηγούμενου beach-party ας έχουν καμία τράπουλα πρόχειρη, γιατί έχουμε κάτι ανοιχτούς λογαριασμούς στο "Η Νύχτα πέφτει στο Φάληρο"

#8 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 17 July 2009 - 12:12

θα προσπαθησω και εγω... καθοτι στο προηγουμενο υπηρχαν υποχρεωσεις...
Posted Image

#9 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 17 July 2009 - 19:18

Will kill -to be-/-if I'm not- there:knock-knock:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#10 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 17 July 2009 - 19:58

Αματισ κ θα έρθει τόσος κόσμος από Θεσσαλονίκη δεν λέει να λειπουμε εμείς οι ντόπιοι...:hahaha:..οπότε μόλις πέσει ο ήλιος (δηλαδή όχι από τις 6.00) θα έρθω κ εγώ....

I would likePosted Image for a pet...


#11 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 17 July 2009 - 20:10

εγώ στις 25 θα ταξιδεύω για Νάξο:tongue:
αν και ήθελα να έρθω!

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#12 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 17 July 2009 - 23:00

γαμοτο, τυχεροι αθηναιοι. Να μπορουσα να ερθω και εγω, αλλα θα λειπω μυτιληνη. Ελπιζω να περασετε καλα αν και σας ζηλευω παρα πολυ. Ελπιζω αν ερχομουν να μην ετρωγα ποδι Sponis. :)

ezgif.com-resize.gif


#13 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 18 July 2009 - 06:26

PARTTAAAAYYYY!!!!! :wooi2:

Ελπίζω να τα καταφέρω αυτή την φορά...:nanana:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#14 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 18 July 2009 - 09:29

Ναι ναι, καλά...

#15 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 18 July 2009 - 09:33

...said grandpa, before being thrown to the Faliric sea by yours truly...XD

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.