Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Fairy Tail latest episode discussion [επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
980 replies to this topic

#76 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 12 October 2009 - 16:20

Είδα ήδη το πρώτο επεισόδιο, από Horrible subs.


Πότε βγήκε? Λίγο που κοίταξα σε γνωστά torrentαδικα δεν είδα κάτι.
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#77 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 12 October 2009 - 16:23

Ειναι στο tokyotosho, Πρωτη σελιδα (downloading it atm).

qzMHWHd.png


#78 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 12 October 2009 - 17:15

720p


http://www.megaupload.com/?d=RKBEN20Z
http://www.zomgupload.com/55oh4bcmux30.html



480p



http://www.megaupload.com/?d=9UG6G4R9
http://www.zomgupload.com/2yxa6thrwjpp.html

Edited by †Soul_Eater†, 12 October 2009 - 17:21.



Posted Image






#79 Alarenon

Alarenon

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 12 October 2009 - 18:15

Ειδα το πρωτο επεισοδιο. Οκ μου φανηκε , αλλα με χαλασαν πολυ αυτες οι σφραγιδες που πεταγονταν καθε φορα που χρησιμοποιουσαν μαγεια. Δεν υπαρχει στο μανγκα, και ελπιζω να μην το κρατισουν για πολυ. Επισης ο 'κακος' υποτιθεται χρησιμοποιουσε φωτια και οχι μοβ ακτινες. Οι φωνες οκ , αν και του natsu τη περιμενα πιο παιχνιδιαρικη και οχι τοσο σοβαροφανη
Posted Image

#80 Silmarien

Silmarien

    Anime Fan

  • Members
  • 133 posts

Posted 12 October 2009 - 18:23

Και εγώ μόλις τελείωσα το πρώτο επεισόδιο. Είναι αρκετά childish για το γούστο μου αλλά fantasy+powers= my weakness. Άρα σίγουρα θα γίνω fan <3
Spoiler:

Posted Image

#81 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 12 October 2009 - 19:34

Oταν βγουν subs απο καποιο αξιο group και οχι απο τους μλκς τις crunchyroll μπορειτε να το ποσταρετε εδω μεσα ΓΤ horriblesubs ειναι gtp

Posted Image


#82 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 12 October 2009 - 19:42

Oταν βγουν subs απο καποιο αξιο group και οχι απο τους μλκς τις crunchyroll μπορειτε να το ποσταρετε εδω μεσα ΓΤ horriblesubs ειναι gtp

Θα βγει όμως? Οι gg είχαν πει αρχικά κάτι, αλλά λόγω CR μας τελείωσε. Να δούμε ποιος γενναίος...
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#83 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 12 October 2009 - 20:02

Ειδα το πρωτο επεισοδιο. Οκ μου φανηκε , αλλα με χαλασαν πολυ αυτες οι σφραγιδες που πεταγονταν καθε φορα που χρησιμοποιουσαν μαγεια. Δεν υπαρχει στο μανγκα, και ελπιζω να μην το κρατισουν για πολυ. Επισης ο 'κακος' υποτιθεται χρησιμοποιουσε φωτια και οχι μοβ ακτινες. Οι φωνες οκ , αν και του natsu τη περιμενα πιο παιχνιδιαρικη και οχι τοσο σοβαροφανη

Αν από τώρα έχει τέτοιες αποκλίσεις από το manga, ετοιμαστείτε για ακόμα μεγαλύτερες ταρζανιές στη συνέχεια. Ή θα πάει σαν το Soul Eater (τέλος τύπου "άρπα κόλλα" στα 50-κάτι επεισόδια), ή θα πάει σαν το Bleach (ηλίθια fillers με τη σέσουλα). Ποιο από τα δύο είναι προτιμότερο, δεν ξέρω. :borednn9:

Κάτι μου λέει ότι όπως είναι η βιομηχανία σήμερα, δεν μπορούν να γεννηθούν άλλες endless σειρές. Επιχειρηματικό ρίσκο κτλ.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#84 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 12 October 2009 - 20:08

Βασικά έχουν βγει 155 κεφάλαια και ο μανγκάκα γράφει chapters πάντα με 20 σελίδες και πάνω άρα θα αργήσουμε να δούμε φίλερς, εκτός αυτού δεν είδαμε κάτι σπουδαίο στο animation πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον στοχεύουν σε πολλά επεισόδια.
Posted Image

#85 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 12 October 2009 - 20:45

δεν μπορούν να γεννηθούν άλλες endless σειρές. Επιχειρηματικό ρίσκο κτλ.


Τα endless shounen ρίσκο? Έχουν χαμηλό budget και αν πετύχουν ένα κάποιο popularity, τότε ο κόσμος συνεχίζει να τα βλέπει ακόμα και αν δείχνουν κακοφτιαγμένα filler για χρόνια...

#86 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 12 October 2009 - 20:59

Καλο το πρωτο επισοδιο, θα το τιμησουμε δεοντως εμεις οι shounenfans.Ειδικα αφου ειναι και με magic, Την αδυναμια μου δεν υπαρχει περιπτωση να με χαλασει (at least i hope so).

Αυτο που με χαλασε ηταν το Ost, που ηταν εντελως χαλια.Το καλυτερο που θα μπορουσαν να κανουν ειναι να πεταξουν ολλα τα τραγουδια ( +op,ed) και να βαλουν καινουργια αλλα κομματακι αδυνατον.

Δηλωνω επισημα Lucy fan και εγω, παρεα με τον Zoro :)
Ο Natsu απο την αλλη δε μου αρεσε, κλασσικος shounen πρωταγωνιστης, χαζος, που τρωει τα κερατα του, κλπ.

Επισης για το ποιος Θα το πιασει για sub dont worry, shounen ειναι, 3-4 group στο νερο θα βγουν οπου νανε.

Παλια ειχα δηλωσει οτι προτιμω 50αρα σειρα, αλλα μαλλον τωρα γερνω προς το endless shounen.Ειδικα αν ειναι να την κλεισουν βιαστηκα και οπως νανε, καλυτερα να μας γεμισουν στα fillers.Τουλαχιστον ετσι θα μπορεσουμε να δουμε τα 2-3 πρωτα ark νερακι.

Παντως ουτε εγω το θεωρω ρισκο να το πανε για endless shounen, ειδικα τωρα που τελιωνει και το Naruto (το manga) πρεπει σιγα σιγα να βρεθει αντικαταστατης.

qzMHWHd.png


#87 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 12 October 2009 - 22:06

Eιδα και γω το πρωτο επεισοδιο εδω http://www.animecrazy.net/fairy-tale-episode-1/
Καλο μου φανηκε ,το επομενο ποτε βγαινει ξερει κανεις?

#88 Sadman

Sadman

    The one that's forever away

  • Members
  • 531 posts

Posted 12 October 2009 - 22:28

Χμ...να πω την αλήθεια με ψιλοαπογοήτευσε το anime...δεν ξέρω γιατί.(έχοντας διαβάσει το μανγα).

Τεσπα,θα δω τα πρώτα 10...και αν δω οτί δεν...drop(και συνέχια το manga)

#89 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 12 October 2009 - 22:31

Για να πω την αληθεια μετα απο ολα αυτα που ειχα ακουσει περιμενα παραπανω οχι οτι ηταν κακο αλλα το πρωτο επ τουλαχιστον δεν δικαιολογεί τον ντορο που εχει γινει.
Ειδικα τα production values και κυριως το animation δεν ειναι αναγολα μεγαλης σειρας τουλαχιστον στην αρχη επρεπε να ειναι καλυτερα αλλα μαλλον πονταρουν στους φανατικους αναγνωστες του manga για υποστηριξη πραγμα απαραδεκτο για μενα,ελπιζω τουλαχιστον μετα την επιτυχια που θα χει να το βελτιωσουν λιγακι.
Απο κι και περα πραγματι το ολο στησιμο θυμιζει one piece αλλα αυτο δεν ειναι κακο το πρωτο επ δεν εδειξε σπουδαια πραγματα αλλα λογικο ηταν αφου ειναι introduction επ για τον κοσμο και τους δυο πρωταγωνιστες οσο προχωραει και γνωριζουμε και τους αλλους πιστευω να γινη καλυτερο.
Απο τους χαρακτηρες η Lucy μου αρεσε πιο πολυ αλλα και ο Natsu δεν ηταν κακος αν και φερνει αρκετα στον Luffy ενω εχει στοιχεια και απο τον naruto οσο για την Happy δεν ξερω γιατι αλλα η φωνη της Rie Kugimiya μου φαινεται οτι δεν τις τεργιαζει.
Στην τελικη πρεπει να περιμενουμε μερικα επ ακομα(τουλαχιστον)για να δουμε αν αξιζη η απλως πρόκειται για αρπαχτη με στοχο τους φανς.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#90 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 12 October 2009 - 22:52

Για να πω την αληθεια μετα απο ολα αυτα που ειχα ακουσει περιμενα παραπανω οχι οτι ηταν κακο αλλα το πρωτο επ τουλαχιστον δεν δικαιολογεί τον ντορο που εχει γινει.
Ειδικα τα production values και κυριως το animation δεν ειναι αναγολα μεγαλης σειρας τουλαχιστον στην αρχη επρεπε να ειναι καλυτερα αλλα μαλλον πονταρουν στους φανατικους αναγνωστες του manga για υποστηριξη πραγμα απαραδεκτο για μενα,ελπιζω τουλαχιστον μετα την επιτυχια που θα χει να το βελτιωσουν λιγακι.
Απο κι και περα πραγματι το ολο στησιμο θυμιζει one piece αλλα αυτο δεν ειναι κακο το πρωτο επ δεν εδειξε σπουδαια πραγματα αλλα λογικο ηταν αφου ειναι introduction επ για τον κοσμο και τους δυο πρωταγωνιστες οσο προχωραει και γνωριζουμε και τους αλλους πιστευω να γινη καλυτερο.
Απο τους χαρακτηρες η Lucy μου αρεσε πιο πολυ αλλα και ο Natsu δεν ηταν κακος αν και φερνει αρκετα στον Luffy ενω εχει στοιχεια και απο τον naruto οσο για την Happy δεν ξερω γιατι αλλα η φωνη της Rie Kugimiya μου φαινεται οτι δεν τις τεργιαζει.
Στην τελικη πρεπει να περιμενουμε μερικα επ ακομα(τουλαχιστον)για να δουμε αν αξιζη η απλως πρόκειται για αρπαχτη με στοχο τους φανς.


Είναι ο Happy, είναι αρσενικού γένους :P.

Το opening δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά έχει εισαγωγικό χαρακτήρα, ούτε π.χ το Naruto είχε κανένα σπουδαίο στην αρχή.
Posted Image