Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ομάδα που θα ασχοληθεί με τη δημιουργία μάνγκα και ανιμέ !!!!


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#16 Akasukekuro

Akasukekuro

    Once A Baka Always A Baka

  • Members
  • 23 posts

Posted 23 June 2009 - 21:30

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!!!!
Θέλω να θέσω ένα ερώτημα από τώρα ο/η καθένας/καθεμιά σας ποιές μέρες δεν μπορεί (πιστεύω πως οι μέρες που δεν μπορείτε είναι ελάχιστες μιας και είναι καλοκαίρι)
Θέλω να μου πείτε πότε δεν μπορείτε,δεν είναι αναγκαίο να μου γραψετέ το γιατί, απλά να ξέρουμε για να κανονίσουμε μια συνάντηση, μια μέρα που να μπορούν όλοι....
Ευχαριστώ!!!!!:stubborn:

#17 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 24 June 2009 - 08:48

Από Δευτέρα και μετά, ελεύθερος για την υπόλοιπη εβδομάδα.

#18 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 24 June 2009 - 16:36

Εάν είναι εκτός Αθηνάς το μέρος οπού θα βρεθούμε ... δεν θα μπορέσω να έρθω δύστυχος.

#19 SasukeUchiha

SasukeUchiha

    Sasuke 4 ever!

  • Members
  • 73 posts

Posted 25 June 2009 - 12:46

Ειμαι και εγω μεσα.............Αθηνα μενω..για μερες μπορω καθε μερα αρκει να ειναι πρωι ι μεσημερι απογευμα δεν πεζει..xD

#20 Akasukekuro

Akasukekuro

    Once A Baka Always A Baka

  • Members
  • 23 posts

Posted 10 July 2009 - 04:36

Παιδια πρωτα απο ολα δεν ξερω, κανονιστε τα παιδια απο την αθηνα να βγειτε δεν μπορουμε να σας σερνουμε ουτε και εμεισ να ερχομαστε στην αθηνα.Πρωτα απο ολα ανταλλαξτε ολοι σε πραιβειτ μεσατζ τα μσν, τηλεφωνα η οτιδιποτε αλλο τα οποια θα μας βοηθησουν να επικοινωνουμε καλυτερα απο το σαιτ. Οποιος επιθυμει να μην δωσει το μσν του για προσωπικους φοβους ή δικους του λογους. Να μην συμμετασχει σε αυτην την ομαδα για να μπορεσουμε να συννενοουμαστε πρεπει να εχουμε συχνη επικοινωνια και αυτο δυστηχως δεν γινεται μεσω του ανιμε σαιτ.

#21 Sora

Sora

    Gintama Hype

  • Members
  • 682 posts

Posted 10 July 2009 - 12:44

Παιδια αν θελετε μπορω να σας φτιαξω ενα σεναριο, να σας το δωσω και να δειτε αν σας αρεσει η οχι...

#22 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 10 July 2009 - 13:06

Για τι είδους σενάριο πάμε; Το κλασικό φάιτιγκ σούνεν;
Αν είναι σούτζο ή σούνεν άι, τρέχω μακριά.

#23 Sora

Sora

    Gintama Hype

  • Members
  • 682 posts

Posted 10 July 2009 - 13:09

Για τι είδους σενάριο πάμε; Το κλασικό φάιτιγκ σούνεν;
Αν είναι σούτζο ή σούνεν άι, τρέχω μακριά.

shounen φυσικα με ισως μερικα στοιχεια seinen

#24 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 10 July 2009 - 13:21

Έχω κι εγώ ένα στα σκαριά. Το υπολογίζω να πιάσει 1000 chapter, χωρίς φίλλερ και άσκοπες μάχες. Και είναι κωμική επική φαντασία σε φάση σούνεν.

Αν θέλετε τίποτα μεγαλεπίβολο, εδώ είμαι. Μόνο ένα εκατομμύριο σελίδες πρότζεκτ. Έγχρωμες εννοείται, με φωτοσκιάσεις.

#25 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 10 July 2009 - 18:45

Παιδια ειμαι και εγω μεσα εννοειτε....αν και μπορω να βοηθησω αρκετα στο σεναριο και την υποθεση αν θελετε και να δωσω ιδεες και διορθωσεις!!!
οταν θελησετε κανονιζουμε ενα Meeting!!! :)

Tiger-stock-blog-header.jpg


#26 Akasukekuro

Akasukekuro

    Once A Baka Always A Baka

  • Members
  • 23 posts

Posted 12 July 2009 - 06:59

Λοιπόν όλοι όσοι από εδώ θέλουν τελικά να γίνει αυτό δίχως άλλη αργοπορία, μπορείτε να μου στείλετε τηλέφωνο σε πραιβειτ μεσατζ όσοι δεν εχετε μσν φυσικά.Οι υπολοιποί μσν.
Και το συντομοτερο δυνατον θα κανονισω εγω την συναντηση ετσι ωστε να βολευει ολους και ολες...Ευχαχριστω για την συμμετοχη σας και ελπιζω να φτασουμε στα μανγκα και στα σεναρια και να αποδειξουμε λαθος οσους σταματησαν στην διαρκεια η καν πριν προλαβουν να κανουν δουλεια...

#27 Kris

Kris

    Anime Amateur

  • Members
  • 88 posts

Posted 12 July 2009 - 21:16

αχ πόσο θα ήθελα να πω : " και εγώ είμαι μέσα" αλλά Θεσσαλονίκη έρχομαι περιοδικά...:nod2:
καλη σας επιτυχία!!!
Posted Image

#28 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 14 July 2009 - 22:14

:tensai:Έλεγα πως θα ήταν ωραία για τα άτομα του καλλιτεχνικού τομέα, να οργανώσουμε κάποιες συναντήσεις ξεχωριστές από τα anime meetings και να δημιουργήσουμε μια ομάδα στην οποία μπορούμε να ασχοληθούμε με μανγκα και ανιμέ, να περάσουμε και εμείς στην δημιουργία των μάνγκα κόμικς ή ότι άλλο θέλουμε ενεργά όπως πολλές άλλες χώρες...
Από ότι έχω δεί υπάρχουν πολλά ταλέντα εδώ και παντού στην Ελλάδα και δεν τα εκμεταλέυονται.....':hahaha:.......:frozen:!!!! :D
Απλά λέω είναι κρίμα να φεύγουν έτσι ταλέντα, εκτός των άλλων μπορούμε ο ένας να μιλήσουμε πιο εύκολα με τον άλλο λόγω του σχεδίου....
Ελπίζω να θέλουν άτομα να συμμετάσχουν αν όχι δεν πειράζει.....:emptyonexg1:
Ευχομαί να καταλάβατε τι εννοώ,αλλιώς με βλέπω να φεύγω πετώντας:fromabove:

κυνηγος ταλεντων ε ; Εχμ να σου πω υπαρχουν και πολλα ατομα που ειναι τρελοι αλλα ειναι ταλεντα.:wis: Θα ενδιαφερομουν να σας γραψω ενα σεναριο αλλα μην μου ζητήσετε σχεδια κτλπ. Απλα θελω να μου πειτε με τι τυπο ιστορια θελετε, πχ action, comedy, adventure ; περιμενω απαντηση.:nanana:

ezgif.com-resize.gif


#29 Konart

Konart

    Ramen.. ramen..miam!

  • Members
  • 74 posts

Posted 15 July 2009 - 00:28

αχ πόσο θα ήθελα να πω : " και εγώ είμαι μέσα" αλλά Θεσσαλονίκη έρχομαι περιοδικά...:nod2:
καλη σας επιτυχία!!!


Και εγω μια απο τα ιδια.... Δυστηχως η αποσταση σκοτωνει..... :deadga6:
Καλη Επιτυχια!! :congrats:
Spoiler:


#30 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 15 July 2009 - 15:58

α ναι βρε παιδια θελει το ατομο να ειμαστε και αθηνα ε ; Πολλα θελει.

ezgif.com-resize.gif