Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ομάδα που θα ασχοληθεί με τη δημιουργία μάνγκα και ανιμέ !!!!


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 Akasukekuro

Akasukekuro

    Once A Baka Always A Baka

  • Members
  • 23 posts

Posted 19 June 2009 - 11:43

:tensai:Έλεγα πως θα ήταν ωραία για τα άτομα του καλλιτεχνικού τομέα, να οργανώσουμε κάποιες συναντήσεις ξεχωριστές από τα anime meetings και να δημιουργήσουμε μια ομάδα στην οποία μπορούμε να ασχοληθούμε με μανγκα και ανιμέ, να περάσουμε και εμείς στην δημιουργία των μάνγκα κόμικς ή ότι άλλο θέλουμε ενεργά όπως πολλές άλλες χώρες...
Από ότι έχω δεί υπάρχουν πολλά ταλέντα εδώ και παντού στην Ελλάδα και δεν τα εκμεταλέυονται.....':hahaha:.......:frozen:!!!! :D
Απλά λέω είναι κρίμα να φεύγουν έτσι ταλέντα, εκτός των άλλων μπορούμε ο ένας να μιλήσουμε πιο εύκολα με τον άλλο λόγω του σχεδίου....
Ελπίζω να θέλουν άτομα να συμμετάσχουν αν όχι δεν πειράζει.....:emptyonexg1:
Ευχομαί να καταλάβατε τι εννοώ,αλλιώς με βλέπω να φεύγω πετώντας:fromabove:

#2 lily

lily

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 19 June 2009 - 12:35

Μεσα ειμαι!!!!!!!!! :blingeye2: Και γω θέλω κατι τέτοιοοοοο!!! Και αν ειναι δυνατον να κραταει ο καθένας τα manga που εχει φτιαξει, για να ανταλαξουμε ιδέες ή να φτιαξουμε σενάριο!!! :joyful:Χεχεχεχεχεχε!!!!

#3 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 19 June 2009 - 13:12

Ρε πολλές φορές πήγανε να κάνουνε κάτι παρόμοιο εδώ στο φόρουμ και πάντα ο ωχαδερφισμός τους έριχνε το ενδιαφέρον σε μισό μήνα.

Πιάνει το χέρι μου και είμαι μέσα αν και προκαταβολικά δεν πιστεύω ότι (για άλλη μια φορά) θα γίνει κάτι.

Και αν θέλετε να με διαψεύσετε, αποδείξτε το με πράξεις πληζ.

#4 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 19 June 2009 - 13:48

Ρε πολλές φορές πήγανε να κάνουνε κάτι παρόμοιο εδώ στο φόρουμ και πάντα ο ωχαδερφισμός τους έριχνε το ενδιαφέρον σε μισό μήνα.

Πιάνει το χέρι μου και είμαι μέσα αν και προκαταβολικά δεν πιστεύω ότι (για άλλη μια φορά) θα γίνει κάτι.

Και αν θέλετε να με διαψεύσετε, αποδείξτε το με πράξεις πληζ.


Μου φαίνεται πάσχεις από σύνδρομο καταδίωξης εσύ γιατί δεν εξηγείται διαφορετικά...:nosey:
Ένα θα σου πω : ΚΕΗΚ. Και σίγουρα αν ψάξω θα βρω και άλλα παραδείγματα εδώ μέσα παιδιών που ενώθηκαν και έκατσαν και δούλεψαν πάνω σε ένα project. Τι και αν δεν το ολοκλήρωσαν(ακόμα)? Σημασία έχει η συλλογική δουλειά και η διάθεση για δημιουργία αυτών των παιδιών. Το μόνο ωχαδερφιστή που βλέπω εδώ μέσα είναι εσένα και αν θες αποδείξεις κοίτα το post σου. Άσε που το fanart-fanfic forum είναι γεμάτο με δουλειές παιδιών.

Όσο για την τελευταία σου πρόταση επειδή ξέρω σε τι αναφέρεσαι και για να μη κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας αναφέρεσαι σε αυτό , να σου τονίσω για μια ακόμη φορά ότι επειδή εσύ διατείνεσαι σε διεθνή φόρα ότι οι ελληνίδες είναι ηλίθιες και ανοίγουν τα πόδια τους για τον καθένα δεν νομίζω ότι υποχρεώνει καμία Ελληνίδα να κάτσει να σου προσφέρει αποδείξεις για το αντίθετο.

Παιδιά συγγνώμη για το off topic...Εύχομαι να καταφέρετε να δημιουργήσετε μια ομάδα και να δούμε δουλειά σας σύντομα:wooi2:

xbJ3b2w.jpeg


#5 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 19 June 2009 - 17:30

μπορεί κι εγώ να έρθω από κοντά...ποτέ δεν ξέρεις xD Απ'οτι ήδη ξέρουν πολλοί το χέρι μου πιάνει πολύ καλα.
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/

#6 Akasukekuro

Akasukekuro

    Once A Baka Always A Baka

  • Members
  • 23 posts

Posted 20 June 2009 - 01:02

Ωχ όχι το κόλπο με τα ματάκια......:blingeye2::joyful:

Βασικά μην νομίζεις και εγώ ειμαι ήδη στην δημιουργία 2 γιαπωνεζικων μανγκα και 4 ανιμεσιον και ενός αμερικάνικου κόμικ.....:hihi2:Φυσικά μπορούμε να ανταλλάξουμε ιδέες και ελπίζω και ΄σοι άλλοι θέλουν να συμμετασχουν να το κάνουν πάντα σκεφτόμουν πόσο ςραία θα ένιωθα να εργάζομαι δίπλα σε άλλα άτομα που γνωρίζουν απο τέτοια, αλλά και α συνομιλώ...... :tensai:

:frozen:Παιδιά δεν ξέρω αν έχετε κάποιο παρελθόν, αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς τι λέγατε???:cry5:Βασικά μ'άρεσε ο τσαμπουκάς σου, νόμιζα οτι και εσύ σχεδιάζεις και πως θα είσαι στην ομάδα, αλλά τέλος πάντων δεν πειράζει, να' σαί καλά...Και ελπίζω σύντομα να αποδείξουμε τον φίλο μας λάθος....:tensai:

Edited by odin, 20 June 2009 - 09:49.


#7 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 20 June 2009 - 11:20

Εγω προσπαθησα να οργανοσο τους ειχα και σεναριο αλλα οπος αποδηχτηκε μεσου internet τιποτα δεν γηνετε για αυτο ελπιζω απο κοντα να γηνη κατι...εγω ειμαι μεσα αν και δεν ξερω κατα ποσο θα εχω χρονο επειδη φετος το καλοκερη θα ασχολουμε με την πτιχιακη μου στο 3D animation.

#8 Akasukekuro

Akasukekuro

    Once A Baka Always A Baka

  • Members
  • 23 posts

Posted 20 June 2009 - 15:05

Ωραίος, να ξέρεις πως αυτή τη φορά θα γίνει κάτι δεν είμαι εγώ, ότι να 'ναι...
Θα περιμένουμε μεχι την τετάρτη να δούμε πόσα άτομα θα απαντήσουν ακόμα και μετά όλοι να ανταλλαξουμε μσν και να κανονισουμε μια μερα να μπουμε μια συγκεκριμενη ωρα ολοι αλλιως να κανονισουμε απο εδω ο καθενας να πει την ημερομηνια που μπορει και να επιλεξυμε την ημερομηνια η οποια ειναι η πιο καταλληλη για ολους...:tensai:

#9 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 20 June 2009 - 22:51

Από το ίντερνετ θα γίνουνε όλα;

#10 Akasukekuro

Akasukekuro

    Once A Baka Always A Baka

  • Members
  • 23 posts

Posted 22 June 2009 - 00:41

:oo:οχι, απο το ιντερνετ μονο θα κανονισουμε τον χρονο και τον τοπο συναντησης.Ολα απο κοντα θα τα πουμε και θα τα κανονισουμε! Εκτος και αν θελετε απο το ιντερνετ ,αν και πιστευω πως ετσι κανουμε μισες δουλειες....:tensai:

#11 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 22 June 2009 - 09:12

Ναι, πολύ ωραία. Αλλά σε ποια πόλη μένεις ακριβώς γιατί msn δεν έχω. Αν δεν γίνει τίποτα Θεσσαλονίκη, από το ίντερνετ μόνο θα αποστέλνουνε την δουλειά τους ο ένας στον άλλον όσοι είναι από μακριά.

#12 dOOpLiSSaKoS

dOOpLiSSaKoS

    Cloud Gets Owned

  • Members
  • 221 posts

Posted 22 June 2009 - 13:46

Και εγώ ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο!
[SIGPIC]Life is RPG[/SIGPIC]

#13 Konart

Konart

    Ramen.. ramen..miam!

  • Members
  • 74 posts

Posted 22 June 2009 - 17:41

:tensai: Γεια και απο μένα.....
ειμαι μέσα αμα θέλετε ένα χερι βοηθειας!!! σχεδιάζω και εγω.. :nosey:τωρα κατα πόσο καλα δεν μπορω να το κρίνω εγω....παντως πιστευω τα καταφέρνω!!
μοναδικο προβλημα θα ειναι η αποσταση πιστευω όπως και οτι μεσα στο καλοκαιρι οι περισσοτεροι χανόμαστε...(μαζι τους κ εγω)..
We will see!!! :wis:

#14 Akasukekuro

Akasukekuro

    Once A Baka Always A Baka

  • Members
  • 23 posts

Posted 23 June 2009 - 21:25

Θεσσαλονίκη μένω, περιοχή Μαρτίου ντεπώ....:sleepy:

#15 Akasukekuro

Akasukekuro

    Once A Baka Always A Baka

  • Members
  • 23 posts

Posted 23 June 2009 - 21:26

Ωραία όσο περισσότερα άτομα τόσο το καλύτερο...