Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Death not(e) + Warner Brothers. New Movie


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#31 Affwys

Affwys

    of the lighting...

  • Members
  • 66 posts

Posted 21 April 2010 - 15:16

χμμ η αληθεια ειναι πως το Death Νοτε ειναι απο τα ανιμε που προτινονται για Live action.και επιδη εχει τυχει να δω σε θεατρικη παρασταση τον Zak Efron δεν αμφιβαλω για το ταλεντο του,απα εχοντας παιξει σε τοσες ταινιες της ντυσνευ τον εχουν παρεξηγησει.Ο ιδιος θα εκανε καληη δουλεια οτι ρολο κι αν του δωσουν.Τωρα οσον αφορα την Μισα,η Μισα στην ιαπωνικη βερσιον ηταν αθλια.τουλαχιστον ι χαλαρυ νταφ ειναι ξανθια.Επισης μου φαινεται λογικο ναλλαξουν τα ονοματα.
Παντως εγω θα κανω υπομονη μεχρι τουλαχιστον να βγει το τρειλερ.Δεν προκειτε να το κρινω προτου βγει.Αλλωστε παντα πιστευα πως πρεπει να γινουν καποια σοβαρα βηματα για να βγουν καποια anime σε Live action.Ελπιζω αυτη η ταινια να αποτελει καποιο απο τα πρωτα βηματα και να μην ειναι σαν το Dragon Ball
Posted Image

#32 Lebw

Lebw

    やれ やれ

  • Members
  • 79 posts

Posted 21 April 2010 - 15:21

Παντως εγω θα κανω υπομονη μεχρι τουλαχιστον να βγει το τρειλερ.Δεν προκειτε να το κρινω προτου βγει.Αλλωστε παντα πιστευα πως πρεπει να γινουν καποια σοβαρα βηματα για να βγουν καποια anime σε Live action.Ελπιζω αυτη η ταινια να αποτελει καποιο απο τα πρωτα βηματα και να μην ειναι σαν το Dragon Ball


Τι να πω ας ελπισουμε.
Κοιτα οντως απο το trailer θα κριθουν πολλα, αλλα και παλι θα παραμεινω λιγο αρνητικη για αυτην την ταινια, οχι γιατι εχω καποιο προβλημα με τους ηθοποιους αλλα επειδη εχω δει πολυ καλα story να καταστρεφονται και δεν θελω να γινει το ιδιο και με το Death Note.

Posted Image


#33 Affwys

Affwys

    of the lighting...

  • Members
  • 66 posts

Posted 21 April 2010 - 15:25

στην τελικη δες την θετικη μερια,θα πανε να δουνε την ταινια ολες οι φιλες σου που ειναι fungirl του Ζακ Εφρον,και θα τους πεις οτι ειναι βασισμενο σε ανιμ.Θα σε ρωτησουν,θα τους εξηγησεις και ξαφνικα η παρεα σου θα καταληξει να βλεπει ανιμ
Posted Image

#34 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 21 April 2010 - 15:26

Επειδή έχουμε πολύ καιρό να ακούσουμε κάτι για αυτή την ταινία, μπορείτε να δώσετε μια πηγή για το που τα βρήκατε όλα αυτά? Όχι τίποτα άλλο, απλά να ξέρουμε τι ακριβώς συμβαίνει πριν αρχίσουμε να τραβάμε τα μαλλιά μας.

15fkk04.jpg


#35 darkfaith

darkfaith

    狂銀 影狐

  • Members
  • 49 posts

Posted 21 April 2010 - 15:27

Πωπω δυστυχως το ακουσαμε και αυτο.

Spoiler:

Τι προβλημα εχουν οι Αμερικανοι με το να φτιαχνουν ταινιες τα anime αν ειναι ποτε δυνατον.
Εμενα απο οτι μου φαινεται δεν θα ειναι καλο το αποτελεσμα γιατι μην ξεχναμε πως θα προσπαθησουν και γυρισουν ολοκληρο το Death Note σε ταινια 2-3 ωρων?
Και δεν νομιζω να κανουν 2 ταινιες εδω οι Ιαπωνες κανανε και παλι δεν το προλαβανε θα κανουν εκεινοι?
Οποτε οσο καλη προσπαθεια και να κανουν εμενα για FAIL μου φαινεται.

Και το χειροτερο:
Spoiler:


Συμφωνώ απόλυτα!! πολύ φοβάμαι οτί θα παίξει τρελό κόψιμο και ιδιάζουσα έμπνευση στην αμερικάνικη εκδοχή! Παρόλα αυτά θα περιμένω να δω κάποιο trailer κ μέχρι τότε θα παραμείνω ψύχραιμη!

Spoiler:

Posted Image

#36 NiPPa!!!

NiPPa!!!

    Hinamizawa Loonatic!

  • Members
  • 48 posts

Posted 21 April 2010 - 15:47

Και εγω ελπιζω πως η συγκεκριμενη εταιρια θα κανει μια καλη δουλεια αλλα συναμα ελπιζω πως δεν θα δοθμε αλλη μια αποτυχημενη αμερικανικη διασκευη οπως το ring ....

[SIGPIC] [/SIGPIC]


#37 Eleni~WaIKinG oN AiR~

Eleni~WaIKinG oN AiR~

    BtotheItotheG BANGGGGGGGG

  • Members
  • 206 posts

Posted 21 April 2010 - 16:16

Τι να πω σίγουρα θα την δω!!
Εχώ δει και τις ιαπωνέζικες ταινίες και εντάξει δεν λέω οτι τρελάθηκα αλλά μου άρεσαν πολλοί οι ηθοποιοί που διάλεξαν!Ελπίζω και τώρα οι ηθοποιοί να είναι καλοί και να ταιριάζουν με τους ρόλους!(ανυπομονό να δω τον L XDD)
Πάντως οτι και να γίνει το anime θα είναι πάντα το καλύτερο!!

we'll hope for the best!!
Posted Image

..SiGn My KpOp PeTiToN..ANd LeTs mEeT In gReEcE..

Posted Image
*~AnImE AnD MuSiC OtAkU~*
Takeru and Maya are my husbands...Miyavi and Ruki are my boyfriends...

#38 Lebw

Lebw

    やれ やれ

  • Members
  • 79 posts

Posted 21 April 2010 - 17:39

στην τελικη δες την θετικη μερια,θα πανε να δουνε την ταινια ολες οι φιλες σου που ειναι fungirl του Ζακ Εφρον,και θα τους πεις οτι ειναι βασισμενο σε ανιμ.Θα σε ρωτησουν,θα τους εξηγησεις και ξαφνικα η παρεα σου θα καταληξει να βλεπει ανιμ


Οι φιλες μου πες στα κομματια, αλλα να δω ολες τις fan του Ζακ Εφρον [οι οποιες ειναι της ηλικιας 8-14?] απο ολο τον κοσμο να βλεπουν ανιμε ε οχι αυτο δεν θα το αντεξω!

Επειδή έχουμε πολύ καιρό να ακούσουμε κάτι για αυτή την ταινία, μπορείτε να δώσετε μια πηγή για το που τα βρήκατε όλα αυτά? Όχι τίποτα άλλο, απλά να ξέρουμε τι ακριβώς συμβαίνει πριν αρχίσουμε να τραβάμε τα μαλλιά μας.


Καποιες πληροφοριες τις διαβασα απο εδω
Και τις υπολοιπες ψαχνοντας randomly στο internet και στο youtube.
Παντως απο οτι διαβαζω ειναι σιγουρο για την ταινια και τον Ζακ Εφρον καθως το εκανε announce και το IMBD.

Posted Image


#39 predictor

predictor

    Know your place!

  • Members
  • 95 posts

Posted 21 April 2010 - 17:49

Λαμπρα ... εμ, ποτε εχουν audition (or sth) για να παω να παρω τον ρολο του "L" Lawliet ?

#40 Eleni~WaIKinG oN AiR~

Eleni~WaIKinG oN AiR~

    BtotheItotheG BANGGGGGGGG

  • Members
  • 206 posts

Posted 21 April 2010 - 18:33

omggggg!!! O zac efron ως light να υποθέσω??!!
Παεί καταστράφηκε η ταινία πριν καν γυριστεί!!
(δεν πιστεύω σταφτιά μου!! τον ποιό αχρηστό ηθοποιό διαλέξαν!!)
Η μικρή μου αδελφή εχεί ενθουσιστεί πάντως!!
Jezussssss..............
Posted Image

..SiGn My KpOp PeTiToN..ANd LeTs mEeT In gReEcE..

Posted Image
*~AnImE AnD MuSiC OtAkU~*
Takeru and Maya are my husbands...Miyavi and Ruki are my boyfriends...

#41 darkfaith

darkfaith

    狂銀 影狐

  • Members
  • 49 posts

Posted 21 April 2010 - 20:12

O zac efron. ωστε θα το κάνουν musical!(just kidding)
με το που το διάβασα αυτό μου ήρθε στο μυαλό :rofl:
Youtube Video

Posted Image

#42 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 21 April 2010 - 23:15

Βασικά, λιγότερο γελοίο είναι το Death Note υπο μουσική υπόκρουση Tenacious D απο οτι θα είναι η ταινία... Efron.. Έλεος. :redcard2:

#43 NiPPa!!!

NiPPa!!!

    Hinamizawa Loonatic!

  • Members
  • 48 posts

Posted 22 April 2010 - 16:07

Μολις ειδα αυτον τον Zak Efran.....:mador2: παναγια μου!!!!:ill2: τι φλωρακι ειναι αυτο!!! και ειναι πολυ γυμνασμενο φλωρακι για να παιξει ενα καμμενο φυτο με την ιδιοφυια του Σερλοκ Χολμς...
πεσ μου οτι για τον ρολο τοθ Light 8α βαλουν αυτον το χλεμιτζουρα που επαιζε στον Spiderman... ή μην σου πω τον πιτσιρικα του Χαρυ ποτερ, ή καλυτερα αυτον που επαιξε τον φροντο....

Παει και μονο απο το καστ.... καταλαβαινεις....:smokingg:

[SIGPIC] [/SIGPIC]


#44 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 22 April 2010 - 16:16

Μολις ειδα αυτον τον Zak Efran.....:mador2: παναγια μου!!!!:ill2: τι φλωρακι ειναι αυτο!!! και ειναι πολυ γυμνασμενο φλωρακι για να παιξει ενα καμμενο φυτο με την ιδιοφυια του Σερλοκ Χολμς...
πεσ μου οτι για τον ρολο τοθ Light 8α βαλουν αυτον το χλεμιτζουρα που επαιζε στον Spiderman... ή μην σου πω τον πιτσιρικα του Χαρυ ποτερ, ή καλυτερα αυτον που επαιξε τον φροντο....

Παει και μονο απο το καστ.... καταλαβαινεις....:smokingg:


Τα έκανες λίγο σαλάτα... :P
Ο Zak Efron πάει για Light, όχι για L.
Posted Image
Posted Image

#45 NiPPa!!!

NiPPa!!!

    Hinamizawa Loonatic!

  • Members
  • 48 posts

Posted 22 April 2010 - 18:17

οπως και να χει δεν ειναι καταλληλος για οποιονδηποτε απο τους 2 ρολους....

[SIGPIC] [/SIGPIC]