Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Death not(e) + Warner Brothers. New Movie


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#16 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 02 May 2009 - 08:27

Kαι τα Elektra και Daredevil είχαν γνωστή εταιρεία από πίσω, υψηλό budget εφέ και γνωστότατους ηθοποιούς αλλά δεν βοήθησαν καθόλου στο να μην είναι πατάτες.


Γι αυτό και είπα μπορεί.

(please no zac efron in the film)


Μα τι λες? Να δω το Zac Efron να παίζει τη σκηνή στην αποθήκη και τι στον κόσμο. :hahaha:

Edited by Maya-chan, 02 May 2009 - 21:52.

15fkk04.jpg


#17 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 02 May 2009 - 20:53

στηρίζονται στο να βγάλουν τα έξοδα της ταινιας από την περιέργεια των θαυμαστών για το αποτέλεσμα..έστω κι αν αυτό δεν είναι το αναμενώμενο...ελπίζω να μην γινει καμια ιεροσυλια.....:fromabove:
Posted Image

#18 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 03 May 2009 - 10:21

Τι τους πειραξε το anime και θα το κανουν ταινία??
Το αποτελεσμα ειναι ηδη τελειο οποτε τι παραπανω θα κερδιζε καποιος βλεποντας την ταινια?

#19 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 03 May 2009 - 12:42

Αναμένω το cast, τις πρώτες εικόνες και τα πρώτα trailers για να εκφέρω γνώμη. Το ότι θα μεταφερθεί σε ταινία δεν είναι κάτι κακό. Απλά το αποτέλεσμα σίγουρα θα διαφέρει από το anime.

#20 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 03 May 2009 - 13:28

Τι τους πειραξε το anime και θα το κανουν ταινία??
Το αποτελεσμα ειναι ηδη τελειο οποτε τι παραπανω θα κερδιζε καποιος βλεποντας την ταινια?

Καποιος που εχει δει το ανιμε πιθανοτατα τιποτα, αλλα μην ξεχνας οτι το μεγαλυτερο ποσοστο του ανθρωπινου πληθυσμου δε βλεπει ανιμε, οποτε η μονη ευκαιρια που εχουν αυτοι να δουν το Death Note θα ειναι μεσω της ταινιας. Ελπιζω απλα να κανουν καλη δουλεια και η ταινια να αποτελεσει διαφημιση για τα anime/manga και οχι δυσφημιση.
Posted Image

#21 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 03 May 2009 - 21:05

Καποιος που εχει δει το ανιμε πιθανοτατα τιποτα, αλλα μην ξεχνας οτι το μεγαλυτερο ποσοστο του ανθρωπινου πληθυσμου δε βλεπει ανιμε, οποτε η μονη ευκαιρια που εχουν αυτοι να δουν το Death Note θα ειναι μεσω της ταινιας. Ελπιζω απλα να κανουν καλη δουλεια και η ταινια να αποτελεσει διαφημιση για τα anime/manga και οχι δυσφημιση.


Hollywood ταινια ειναι. Αν ο light παρει το αμερικανικο στυλ? Αν ειναι σκετη εμπορικιλα?Μπαινουν πολλα στη μεση... Και ειμαι καχυποπτος... Ισως να εχεις δικιο...

#22 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 03 May 2009 - 23:48

Hollywood ταινια ειναι. Αν ο light παρει το αμερικανικο στυλ? Αν ειναι σκετη εμπορικιλα?Μπαινουν πολλα στη μεση... Και ειμαι καχυποπτος... Ισως να εχεις δικιο...

Εμάς αποκλείεται να μας αρέσει. Θα τη συγκρίνουμε με το anime. Καλύτερη από το anime δεν μπορεί να είναι, για τεχνικούς λόγους. Το θέμα είναι να αρέσει στο υπόλοιπο 90% του κοινού που θα πάει να τη δει. Σ' αυτούς δηλαδή που δεν είναι anime fans. Η αμερικανιά και η εμπορίλα δεν νομίζω να τους ενοχλήσει. Αυτά που βλέπουν συνήθως τι είναι; Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να είναι από τις καλές αμερικανιές.:canthelp:

Posted Image

Posted Image


#23 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 03 May 2009 - 23:54

Φοβαμαι τι θα δω... :colddd:
Τις ιαπωνικες ταινιες δεν τις εχω δει (ακομα:congrats:) αλλα εχω ακουσει οτι ειναι καλες. Η Αμερικη εχει μια ταση να χαλαει τα παντα ομως...

#24 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 04 May 2009 - 17:20

Εμάς αποκλείεται να μας αρέσει. Θα τη συγκρίνουμε με το anime. Καλύτερη από το anime δεν μπορεί να είναι, για τεχνικούς λόγους. Το θέμα είναι να αρέσει στο υπόλοιπο 90% του κοινού που θα πάει να τη δει. Σ' αυτούς δηλαδή που δεν είναι anime fans. Η αμερικανιά και η εμπορίλα δεν νομίζω να τους ενοχλήσει. Αυτά που βλέπουν συνήθως τι είναι; Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να είναι από τις καλές αμερικανιές.:canthelp:


Μιλας σωστα... Συμφωνω απολυτα

#25 olesos

olesos

    Anime/Manga Veteran

  • Members
  • 525 posts

Posted 04 May 2009 - 17:41

Φοβαμαι τι θα δω... :colddd:
Τις ιαπωνικες ταινιες δεν τις εχω δει (ακομα:congrats:) αλλα εχω ακουσει οτι ειναι καλες. Η Αμερικη εχει μια ταση να χαλαει τα παντα ομως...

Μόνο η πρώτη αξίζει η δευτερη είναι λαλακια αρα αυτη η τενία δεν μπορει να είναι και τόσο χαλια.....νομιζω:erk:

MbcN7u5.png
 


#26 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 07 May 2009 - 12:53

Εμένα μου αρέσανε και οι 3. Ίσως γιατί είχα ακούσει τόσο θάψιμο που περίμενα κάτι πολύ χειρότερο.

Εντάξει, η τρίτη έγινε καθαρά για L. Ήταν σα το "Outbreak" της Ιαπωνίας. :hahaha: Καλή μεν για αυτό που ήταν.


Όσο για την Αμερικάνικη, φοβάμαι... Εδώ ΚΑΙ το manga ΚΑΙ το anime ΚΑΙ οι ταινίες πέσανε στη παγίδα του money milking (με πρώτο το manga), δε θα πέσουνε οι Αμερικάνοι; Πάντως αν εμφανιστεί το όνομα Zac Efron στην υπόθεση έχουνε να φάνε γερόοοοοοοοοοοοοο ξεχέσιμο... Έλεος ρε παιδιά... Highschool f*cking Musical!:terror2:

Δε λέω πολλά όμως μη το μετανιώσω.. Αναμονή και θα δούμε...

#27 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 11 May 2009 - 15:30

Μιτζίθρες, τώρα το βλέπω το νέο (παρατηρητικότηταααα...!):terror2: Mixed feelings for this, actually.

Από σενάριο, μπορεί να γίνει καλή ταινία κι ας μην έχει τα ίδια ξεχωριστά στοιχεία με το anime/manga. Και πιστεύω πως μπορεί να θίξει καλά το μήνυμα της σειράς. ΕΑΝ δουλευτεί καλά το σενάριο, that is.

Και τί κατάρες είναι αυτές με τον Efron; Σιγά πια, και τον Jim Carrey λέγανε ότι δε μπορεί να παίξει σε σοβαρή ταινία και το "The Eternal Sunshine of a Spotless Mind" απλά έσπειρε. Μη κρίνουμε πριν δούμε.

Βέβαια, μπορεί πάντα να έχουμε μια DB περίπτωση (ΘΟΥ ΚΥΡΙΕ!). Ελπίζω όχι...

Posted Image


#28 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 10 June 2009 - 01:18

Το συζητούσαμε πάλι σήμερα. Καλά που δε ξέρει η μητέρα μου ποιός είναι ο Efron, αλλιώς θα είχε φρίξει... Αν συμβεί αυτό, απαιτώ να τη μετονομάσουν σε Death Musical Note! :smokingg:

#29 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 10 June 2009 - 06:55

ωχ...i smell epic fail...αμα ειναι κατι σαν το Dragonball ζητω που καηκαμε!!!!!!!

Εδω θα βγαλουν το AKIRA και μαλιστα ειπαν θα το κανουν τριλογια!!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#30 Lebw

Lebw

    やれ やれ

  • Members
  • 79 posts

Posted 21 April 2010 - 15:02

Πωπω δυστυχως το ακουσαμε και αυτο.
Spoiler:

Τι προβλημα εχουν οι Αμερικανοι με το να φτιαχνουν ταινιες τα anime αν ειναι ποτε δυνατον.
Εμενα απο οτι μου φαινεται δεν θα ειναι καλο το αποτελεσμα γιατι μην ξεχναμε πως θα προσπαθησουν και γυρισουν ολοκληρο το Death Note σε ταινια 2-3 ωρων?
Και δεν νομιζω να κανουν 2 ταινιες εδω οι Ιαπωνες κανανε και παλι δεν το προλαβανε θα κανουν εκεινοι?
Οποτε οσο καλη προσπαθεια και να κανουν εμενα για FAIL μου φαινεται.

Και το χειροτερο:
Spoiler:

Posted Image