Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 1 votes

Kingdom Hearts manga


  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#46 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 23 September 2009 - 13:43

εγω τα ειχα αγορασει εδω και αρκετο καιρο μεσω νετ σε πολυ καλυτερη ποιοτητα και στα αγγλικα...αρκετα καλη δουλεια ομως και πολυ καλα κανανε και τα βγαλανε και στα περιπτερα και στα ελληνικα !!!!αντε να δουμε και αλλα !!!
Posted Image

#47 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 25 September 2009 - 00:37

αυτα ειναι ολοκληρωμενα τα 4 τευχη?η στα αγγλικα παει και αλλο η ιστορια?επισης εχει σχεση με την ιστορια των παιχνιδιων?

#48 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 25 September 2009 - 00:50

ειναι τα ιδια με τα ελληνικα απλα γνωριζω οτι εχει βγει και kingdom hearts 2 και σε manga, cheans of memory νομιζω λεγετε
Posted Image

#49 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 28 September 2009 - 08:11

To Chain of Memories δεν ειναι το ΚΗ2, αλλα ας το πουμε ΚΗ 1,5 :ureshii: Το ΚΗ2 εχει 6 τομους, κ φυσικα η Tokyopop εχει σταματησει στον δευτερο τομο εδω και 2 χρονια...

@Papadevil: τουλαχιστον στο ελληνικο δεν ειχαν μισες σελιδες οπως εχει το αγγλικο :Ρ

Edited by Seraphimon-T.K., 29 September 2009 - 15:52.

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#50 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 28 September 2009 - 12:07

εγω πηρα προσφατα τα 4 τευχη που κυκλοφορουν στο FNAC, και νομιζα οτι τα χω ολα αλλα δεν:Ρ

#51 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 28 September 2009 - 15:05

@Papadevil: τουλαχιστον στο ελληνικο δεν ειχαν μισες σελιδες οπως εχει το ελληνικο :Ρ


sorry αλλα whot ???:P:nosey:
Posted Image

#52 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 28 September 2009 - 15:19

τουλαχιστον στο ελληνικο δεν ειχαν μισες σελιδες οπως εχει το αγγλικό


Fixed

E5VV38U.jpg


#53 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 29 September 2009 - 15:53

Χαχαχα~ ναι σορρυ, το διορθωσα και στο δικο μου ποστ... 9 το πρωϊ, ηθελα να ποσταρω κιολας ΧΡ

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#54 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 27 February 2010 - 16:05

Και ναι, ο Τερζόπουλος θα βγάλει το Kingdom Hearts: Chain Of Memories με το κλασικό γιαπωνέζικο format. Ανακοίνωση από το πρόσφατο τεύχος ΚΟΜΙΞ #261 που κυκλοφόρησε χθες.


Posted Image

Η τιμή λογικά θα είναι ίδια, μιας και την προηγούμενη φορά είχαμε τις ίδιες τιμές που είχε και η Disney Ιταλίας. Μπορείτε να δείτε τους αντίστοιχους ιταλικούς τόμους εδώ κι εδώ.



Άντε να ολοκληρωθεί και το Kingdom Hearts II, να ολοκληρωθώ και σαν KH fan :if:


E5VV38U.jpg


#55 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 27 February 2010 - 18:42

Υπέροχα νέα! Και τώρα είμαι σίγουρος, οτι στην Ελλάδα θα διαβάσουμε πιο γρήγορα το μάνγκα απο το ΚΗ2 απ'οτι οι Αμερικανοι απο την Tokyopop που εδω και 2-3 χρόνια εχουν μείνει στον δευτερο τομο...

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#56 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 27 February 2010 - 18:47

ΕΡΗΤΗΣΗ:
Θα κυκλοφορησουν στην Αθηνα και μετα απο ενα μηνα θα κυκλοφοπησουν σε ολοι την ελλαδα??
Posted Image

#57 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 28 February 2010 - 02:01

Το πιθανότερο είναι πως ναι. Η συγκεκριμένη εκδοτική τις έκτακτες εκδόσεις όπως τη συγκεκριμένη, τις κυκλοφορεί στην υπόλοιπη Ελλάδα με περίπου έναν μήνα καθυστέρηση.

Τώρα για το Kingdom Hearts II δεν ξέρω αν θα το δούμε σύντομα, καθώς και στην Ιταλία 2 τόμοι έχουν κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής. Ο ένας τον Οκτώβριο του 2009 και ο άλλος τον Δεκέμβριο του 2009. Ελπίζουμε να κυκλοφορήσουν σύντομα και οι υπόλοιποι τρεις.

E5VV38U.jpg


#58 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 28 February 2010 - 11:32

Πολύ καλά νέα... δεν έχω παίξει το Chain of memories (και ψιλοβαριέμαι κιόλας ;) ) οπότε θα μάθω την ιστορία από το manga...
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#59 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 28 February 2010 - 12:56


Τώρα για το Kingdom Hearts II δεν ξέρω αν θα το δούμε σύντομα, καθώς και στην Ιταλία 2 τόμοι έχουν κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής. Ο ένας τον Ο ότκτώβριο του 2009 και ο άλλος τον Δεκέμβριο του 2009. Ελπίζουμε να κυκλοφορήσουν σύντομα και οι υπόλοιποι τρεις.


Κάτι μου λέει πως τους υπόλοιπους τόμους θα τους δούμε εφόσον κυκλοφορήσουν στην Ιταλία. Είναι βέβαιο πως θα είναι μετάφραση των αντίστοιχων Ιταλικών.
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#60 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 28 February 2010 - 15:12

woooot , επιτέλους ο Τερζόπουλος βγάζει και το 2. συγχαρητήρια...!

Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36