Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Pokemon Series


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#16 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 14 April 2009 - 23:24

16.Η αντιπαλοτητα,η νικη και τα νεα ονειρα!!!
Δεν εχω ξαναμπει σε διαγωνισμο ποκεμον και για αυτο αποφασισα να προετοιμαστω και λιγο!Αρχισα απο τα βασικα και αποφασισα πως για τον πρωτο γυρω του διαγωνισμου θα χρησιμοποιησω το Magby και ετσι καναμε εξασκηση σε καποιες επιθεσεις!Η Dawn εξασκουταν και αυτη,οσο για τον Julian ηταν αφαντος!

Η ωρα του διαγωνισμου εφτασε!Ο Richie καθισε μονος του στις κερκιδες με στοχο να μας ενθαρρυνει!!Η ωρα περνουσε ομως και δεν εβλεπα πουθενα τον Julian!Ωστοσο η Dawn γνωρισε μια νεα συντονιστρια η οποια ειχε κιολας 3 κονκαρδες και την ελεγαν Hilary!Αφου συστηθηκαμε με ρωτησε αν εχω ξανασυμμετασχει σε διαγωνισμο και της απαντησα "οχι διοτι ασχολουμαι με τις μαχες σε σταδια!Θα συμμετασχω σε αυτον το διαγωνισμο για να βοηθησω εναν φιλο να διαλεξει αναμεσα σε μαχες σταδιου και διαγωνισμους ποκεμον"
"Τοτε καλη τυχη σου ευχομαι!Θα σε δω στο τελικο"μου ειπε!Τοτε ειδα τον Julian και τον χαιρετησα!"Νομιζα πως δεν θα ερχοσουν τελικα"του ειπα!"Δεν θα το εχανα με τιποτα στο κοσμο"ειπε!Η Dawn τοτε μου ειπε πως τερμα οι κουβεντες γιατι ηρθε η ωρα μου να βγω!Μου ευχηθηκαν καλη τυχη και εφυγα

Διαλεξα το Magby και του ειπα να ριξει καπνο και μεσα στο καπνο να ριξει σπιθες!Δημιουργηθηκε ετσι ενα τεραστιο πορτοκαλοκοκκινο συννεφο καπνου τ οποιο διελυσε αμεσως μετα με το φλογοβολο του γεμιζωντας ολο το σταδιο με κοκκινες πυρηνες γλωσσες!Για ντεπουτο τα πηγα πολυ καλα νομιζω αφου το κοινο ενθουσιαστηκε!Δυστυχως δεν υπηρχαν βαθμοι ουτε σε αυτο το διαγωνισμο ποκεμον και ετσι περασαμε στην επομενη παρουσιαση,στην Dawn και το Igglybuff της!Του ειπε να κανει κωλοτουμπα με αμυντικη μπουγλα και συγχρονως να ριχνει γλυκα φιλια και τελειωσε με σαγηνεμα!Ολο το σταδιο ερωτευτηκε αυτο το μικρουλη και φανηκε πως η Dawn θα περνουσε στον επομενο γυρο!Μετα ηταν ο Julian με το Charmeleon του!Του ειπε να ριξει στροβυλο φωτιας τον οποιο χτυπησε με σιδερενια ουρα!Επειτα εριξε πυρινη λελαπα και περασε απο μεσα με αεροπορικο ασσο συνθετωντας ετσι μια μοναδικη παρουσιαση!Τελος ηταν η Hilary η οποια χρησιμοποιησε ενα Κecleon το οποιο αφου εξαφανιστηκε απο το σταδιο αρχικα εκανε επιθεις με ψυχικες ακτινες οι οποιες συγκρουονταν και γινοντουσαν σαν πυροτεχνιματα!Ηταν μαγευτικο!

Αφου τελειωσαν ολες οι παρουσιασεις και καθως εγω,η Dawn,η Hilary και ο Julian περιμεναμε τα αποτελεσματα ο Richie μπηκε στα παρασκηνια και μας ενθαρρυνε λεγοντας μας πως οι παρουσιασεις μας ηταν φανταστικες!Επειτα τον συστησαμε στην νεα μας φιλη την Hilary κι αφου χαιρετηθηκανε σιωπη επεσε γιατι ειχαν βγει τα αποτελεσματα!Τα ατομα που περασαν στον επομενο γυρο ηταν η Hilary,η Dawn,o Julian και εγω!Τα ζευγαρια που κληροθηκαν για τις μαχες ηταν εγω με ον Julian και η Dawn με την Hilary!Εγω ημουν πολυ χαρουμενος αφου καταφερα να φτασω ως εδω κι αφου ευχηθηκαμε ο ενας στον αλλο καλη επιτυχια πηγαμε για τη μαχη!

-Tailow διαλεγω εσενα
-Scyther πηγαινε
-Τailow χρησιμοποιησε αεροπορικο ασσο
-Scyther oxι!
-Tailow χτυπα τον ξανα με γρηγορη επιθεση
-Scyther ασημενιος ανεμος
-Tailow αποφυγε το με διπλη ομαδα
-Mary:Εξαιρετικη αποκρουση απο τον Alf αυτο θα κοστισει ποντους στον Julian
-Να παρει,δεν θα χασω ετσι απλα,Scyther 2 ομαδα και μετα χτυπα με κοφτερο αερα
-Τailow οχι
-Mary:Φαινεται πως εχουμε νικητη
-Στασου!!!Tailow.....!Mα τι συμβαινει???
-Εξελισσεται
-Swellow!!!Τελεια!!
-Dawn:Ουαου
-Mary:Μετα απο αυτη την εξαιρετικη εξελιξη μπροστα στα ματια ολων μας ο Julian χανει πολλους ποντους
-Swellow αποτελειωσε τον με αεροπορικο ασσο
-Mary:Και στο τελικο περναει ο Alf
-Richie:Alf , Alf , Alf ,Alf........
-Dawn:Μπραβοοοο
-Julian:Μπραβο!!Ηταν η καλυτερη μαχη που ειχα εδω και πολυ καιρο
-Mary:Ας μην καθυστερουμε λοιπον,ας προχωρησουμε στην επομενη μαχη
-Καθως πηγαινα προς τα παρασκηνια βρηκα την Dawn και της ευχηθηκα καλη τυχη!Επειτα καθισαμε μαζι με τον Julian να παρακολουθησουμε τον αγωνα!

-Wartortle βγες εξω
-Πηγαινε Noctowl
-Εγω:Noctowl???Δεν θα ειναι ευκολο
-Wartotle ακτινα παγου
-Noctowl 2 ομαδα
-Wartotle ακτινα με φουσκες
-Noctowl στειλε τις πισω με ψυχισμο
-Mary:H Dawn χανει γρηγορα ποντους
-Τι θα κανω οποιαδηποτε επιθεση μου στρςεφεται εναντιον μου
-Noctowl υπνωση
-Wartotle αποφυγε το
-Πολυ αργα,επιασε ηδη
-Ωχ οχι
-Noctowl χτυπα με απανοτους ονειροφαγους
-Wartotle οχι
-Mary:Και στο τελικο περναει η Hilary
-Ηταν πολυ διασκεδαστικη μαχη παρολο που εχασα!!Αλλα σου αξιζει για αυτο δεν στεναχωριεμαι!!!

Η Dawn επεστρεψε στα παρασκηνια χαρουμενη κα ηρεμη και μου ευχηθηκε να νικησω!!Της ειπα πως θα νικησω και για τους δυο μας και εφυγα!!"καλη τυχη κι απο μενα"ειπε ο Julian!Σε ευχαριστω

-Μary:Φτασαμε στο τελος του φετινου διαγωνισμου της Lavender!Για να δουμε ποιος θα παρει την κονκαρδα τελικα
-Τελικα τηρησες την υποσχεση σου Hilary ειπες πως θα βρισκομασταν στο τελικο και να μαστε
-Ωρα για μαχη κι ας νικησει ο καλυτερος
-Swellow πηγαινε
-Noctowl διαλεγω εσενα!Αρχισε με υπνωση
-Δεν θα πιασει και με μενα αυτο το κολπο,2 ομαδα
-Να παρει!Noctowl κανε αεροπορικο ασσο
-SWellow και συ το ιδιο
-Mary:Εχουμε ισοπαλια στους ποντους
-Αυτο ηθελα να πετχω,να κανω το Swellow να πλησιασει αρκεταΥπνωση
-Swellow,αποφυγε με γρηγορη επιθεση και χτυπα με αεροπορικο ασσο
-Noctowl...
-Swellow αποτελειωσε τον με χτυπημα με φτερα
-Mary:Και νικητης του φετινου διαγωνισμου ειναι ο Alf!!!Συγχαρητηρια
-Συγχαρητηρια
-Dawn & Richie& Julian:Συγχαρητηρια
-Mary:Σου απονεμω την κονκαρδα και ευχομαι να εχεις παντα επιτυχιες
-Ευχαριστω

Ο διαγωνισμος τελειωσε και ηρθε η ωρα να να φυγουμε!!Η Hilary μας ειπε πως θα τα ξαναπουμε και πως περασε πολυ καλα μαζι μας σε αυτο το διαγωνισμο!Επειτα εφυγε!"Julian,τι αποφασισες τελικα"ειπα!"Αποφασισα να ασχοληθω με τις μαχες σταδιου"!"κριμα"ειπε η Dawn!"Μην ανησυχεις θα ξανασυναντηθουμε στο πρωταθλημα ποκεμον,αλλα θα ερθω να σε παρακολουθησω και στο μεγαλο φεστιβαλ,για αυτο συνχισε την καλη δουλεια"!"Σε ευχαριστω πολυ"
"Παντως στον αγωνα νομιζα πως αλλαξες γνωμη γιατι σε ειδα να αλλαζεις και συμπεριφορα"ειπα
"Εχεις δικιο κεινη τη στιγμη κατλαβα τι θελω!Ονειρευομαι να κερδισω το πρωταθλημα ποκεμον και για αυτο θα αγωνιστω"
"Καλη τυχη τοτε,θα τα ξαναπουμε"
"Αντιο παιδια"
"Οσο για σενα,τι σκεφτεσαι να κανεις τωρα που κερδισες 1 κονκαρδα???Θα ασχολησαι και με τους διαγωνισμους???"μου ειπε ο Richie
"Oxι του απαντησα,στοχος μου παραμενει το πρωταθλημα ποκεμον και για αυτο ας βιαστουμε για το επομενο σταδιο γιατι δεν θελω να αφησω τον Julian να περιμενει"
"Παλι καλα"ειπε η Dawn
"Γιατι ετσι??"της ειπα
"Γιατι θα ειχαμε μεγαλο προβλημα ανταγωνισμου οι 2 μας αν αποφασιζες να συμμετεχεις στους διαγωνσιμους"ειπε
"Ισως και να εχεις δικιο,ολα συμβαινουν για καποιο λογο!Ας ξεκινησουμε για την Celadon"
"Παμε"ειπε ο Richie....

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#17 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 14 April 2009 - 23:25

17.Φτασαμε στη μεση!!!
Μετα την απροσμενη νικη μου στο διαγωνισμο ποκεμον της Lavender βρισκομασταν στο δρομο προς την Celadon οταν ξαφνικα ειδαμε καποια μηχανηματα και καποιους εργατες!Αμεσως ηρθε κοντα μας ενας εργατης ο οποιος μας συστηθηκε ως Bill!
-Τι κανετε εδω??Δεν βλεπετε πως γινονται εργα??Ειναι πολυ επικυνδινα θελετε να τραυματιστειτε?
-Richie:Εγω και οι φιλοι μου Dawn και Alf,κατευθυνομαστε προς την πολη Celadon και δεν ξεραμε πως γινονταν εργα εδω
-Bill:Καταλαβα!Συγγνωμη για τον τροπο μου αλλα απο το πρωι εχουμε διωξει πολλα παιδια που ηθελα να παιξουν εδω
-Dawn:Προς τι ολα αυτα τα μηχανηματα??Τι εργα κατασκευαζονται?
-Bill:Ανοιγουμε ενα σταυροδρομι το οποιο θα ενωνει τις πολεις Celadon,Vermillion,Lavender και Cerulean με την Saffron
-Eγω:Με την Saffron???
-Dawn:Αχ ναι!Το ειχα ξεχασει πως για να φτασεις στην Celadon πρεπει να περασεις απο τη Saffron πρωτα
-Eγω:Δηλαδη η μαχη μου για το επομενο εμβλημα θα αργησει??
-Bill:Οχι απαραιτητα!H Saffron εχει κι αυτη γυμναστηριο οποτε μπορεις να προκαλεσεις τον αρχιγυμναστη
-Εγω:Τελεια,τοτε!!Σε ευχαριστω για την πληροφορια
-Bill:Αυτος ειναι και ο λογος που γινεται αυτο το εργο!Για να βοηθαει τους εκπαιδευτες να μετακινουνται σε αυτες τις πολεις
-Εγω:Πολυ εξυπνο πραγματικα!Ετσι δεν θα χρειαζεται να κανουν το κυκλο απο το Βουνο της Πετρας για να φτασουν οπως καναμε εμεις
-Bill:Ακριβως!!Καλη τυχη λοιπον στην μαχη σου
-Εγω:Σε ευχαριστω!Αντιο
-Dawn & Richie:Γειαααα

Φτασαμε λοιπον εξω απο το γυμναστηριο της Saffron και μπηκα ωστε να προκαλεσω τον αρχιγυμναστη!Μολις μπηκαμε ακουστηκε μια φωνη να λεει"Σε περιμενα"!Στην αρχη νομιζα πως ηταν ενα κακογουστο αστειο αλλα επειτα αυτη η φωνη ξανακουστηκε"Δεχομαι την προκληση"!Τοτε εμφανιστηκε ο διαιτητης και η γυμναστρια!Ο διαιτητης ειπε πως θα χρησιμοποιησουμε 1 ποκεμον και τοτε η γυμναστρια διαλεξε το Kadabra!Τοτε καταλαβα πως αυτο το γυμναστηριο ηταν της Sabrina μιας πολυ ικανης εκπαιδευτριας αλλα και πολυ μυστυριωδες!Υπηρχαν κι οι φημες πως εβλεπε το μελλον και μαλλον ηταν αληθινες!Σκεφτηκα πως το Grovyle,το Swellow και το Magby δεν θα ειχαν καμια ελπιδα κι ετσι αποφασισα πως διαλεξω το Beldum αφου ως τυπου ατσαλιου/τηλεπαθειας θα ειχε πολλες ελπιδες

-Διαιτητης:Αρχιστε
-Beldum χαμηλο χτυπημα
-Kadabra,ψυχισμος
Δεν επιασε και ετσι το Beldum χτυπησε το Kadabra
-Beldum χαμηλο χτυπημα ξανα
-Kadabra ψυχισμος
Το Beldum χτυπησε ξανα το Kadabra και αυτο επαναληφθηκε πολλες φορες και φαινοταν πω ειχα το πανω χερι
-Richie:Κατι δεν παει καλα
-Dawn:Τι εννοεις
-Richie:Κοιτα την Sabrina χαμογελαει!Νομιζω πως επειτηδες αφηνε το Beldum να χτυπαει το ποκεμον της αφου ηξερε πως το χαμηλο χτυπημα χτυπαει και αυτον που το χρησιμοποιει!Φαινεται πως ο Αlf το ξεχασε αυτο
-Kadabra αναζογωνηση και επειτα μπαλα σκιας
-Ωχ οχι!Beldum αποφυγε το!Να παρει ειναι κουρασμενο απο τα χαμηλα χτυπηματα
-Διαιτητης:Το Beldum ειναι ανικ...
-Για κοιτα καλυτερα!!!!
-Richie: Dawn κοιτα,το Beldum σηκωνεται κι αρχισε να λαμπει
-Dawn:Νομιζω πως εξελισσεται
-Metang???Τελεια!Πολτος Μετεωρου
-Διαιτητης:Το Kadabra ειναι ανικανο για μαχη νικητης ειναι ο διεκδικητης
-ΝΑΑΑΑΑΑΙΙΙΙ!!!Metang τα καταφεραμε
-Συγχαρητηρια!Οριστε το εμβλημα του βαλτου!Ηταν πολυ καλη μαχη και μπορω να πω πως εχεις λαμπρο μελλον....
-Dawn:Μπραβο Alf!4 στα 8!καθολου ασχημα
-Οσο για σενα Dawn συνεχεισε να δουλευεις σκληρα και να ξερεις πως οι φιλοι σου θα σε βοηθησουν.....!Richie αγαπας και φροντιζεις τα ποκεμον σαν σωστος εκτροφεας,μπραβο
-Richie:........................!Αlf παλιοφιλε,μπραβο
-Σας ευχαριστω ολους αλλα πιο πολυ εσενα Metang!Δεν θα τα ειχα καταφερει μονος μου
-Ηρθε η ωρα να φυγω.....Ηταν ευχαριστη η μαχη μας!Θα τα ξαναπουμε
-Αντιο Sabrina
-Dawn:Αντιο
-Richie:Εις το ειπανυδειν

-Παμε στη Celadon ας μην καθυστερουμε!
-Richie:Στασου Alf!Το ξερω πως βιαζεσαι για την επομενη μαχη σου αλλα πιστευω πως πρεπει να μεινουμε εδω για σημερα!Ας παμε στο κεντρο ποκεμον και παμε αυριο στην Celadon
-Dawn:Εχει δικιο,τα ποδια μου πονανε απο το περπατημα
-Καλα λοιπον με πεισατε!Ας μεινουμε εδω σημερα...

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#18 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 14 April 2009 - 23:35

18.Οταν το γυμναστηριο γινεται διαγωνισμος ποκεμον!!!
Φτασαμε αισιως στην Celadon και ανυπομονουσα για το 5 μου εμβλημα!Ετσι κατευθυνθηκαμε στο γυμναστηριο!Η Dawn ομως δεν ηταν και πολυ ευχαριστημενη με αυτη την επιλογη μας,αφου ηθλε να παει για ψωνια στην Celadon η οποια τυγχανε να ειναι η ποιο μεγαλη πολη πολη στο Kanto!Μια πολη γεματη απο μαγαζια και ποκεμον!Παρολα αυτα δεχθηκε να ερθει μαζι μας με την προυποθεση να παμε για ψωνια μετα!

Μπηκαμε λοιπον στο γυμναστηριο αλλα δεν ηταν κανεις εκτος απο μια κοπελα!
-Συγγνωμη,ηρθα για να προκαλεσω τον αρχηγο του σταδιου σε μια μαχη για το εμβλημα
-Γεια!Ειμαι η Mimi!Λυπαμαι αλλα η αρρηγυμναστρια δεν ειναι εδω
-Ειμαστε ο Αlf η Dawn και ο Richie!Μηπως ξερεις που μπορω να την βρω??
-Ναι,ειναι στο χολ του διαγωνισμου!
-Dawn:ΤΙΙΙ??Θα διεξαχθει διαγωνισμος συντομα??
-Ναι σε δυο μερες και η Erika ειναι αυτη που τον οργανωνει με την ευκαιρια της "Γιορτης των λουλουδιων"
-Dawn:Μπορω να δηλωσω συμμετοχη??Ειμαι υντονιστρια ξερεις και εγω 2 κονκαρδες μεχρι στιγμης
-Ναι μπορεις αλλα πρεπει να πας στο χολ
-Dawn:Eγινε!!Alf,Richie φυγαμε
-Αντιο Μimi!Θα τα ξαναπουμε
-Γεια σας!!!Καλη τυχη Dawn
-Dawn:Σε ευχαριστω
Η αληθεια ειναι πως οταν η Dawn ειναι τοσο αποφασισμενη δεν μπορεις να της αλλαξεις γνωμη!Επιπλεον θα ειχα την ευκαιρια να συναντησω την Erika και να την προκαλεσω σε μαχη

Φτασαμε λοιπον στο χολ του διαγωνισμου κι η Dawn δηλωσε συμμετοχη και αμεσως εσπευσε να κανει εξασκηση σε νεες επιθεσεις και παρουσιασεις!Ετσι λοιπον ο Richie και εγω ψαξαμε για την Erika,ωσπου την βρηκαμε τελικα!
-Γεια Erika,ειμαι ο Alf κι αυτος ειναι ο φιλος μου ο Richie!Ειμαι εδω για να σε προκαλεσω σε μαχη για το εμβλημα του σταδιου σου
-Γεια σας!Το ηξερα πως αργα ή γρηγορα θα εμφανιζοσουν
-Τι??
-Σε ειδα στο τελευταιο διαγωνισμο της Lavender εσενα και τη φιλη σου την Dawn!Ξερω πως εσυ μπηκες κατα τυχη στο διαγωνισμο και ξερω επισης πως η φιλη σου ειναι πολυ καλη συντονιστρια ποκεμον και ενας καλος συντονιστης δεν θα εχανε αυτο το διαγωνισμο
-Richie:Μα πως τα ξερεις ολα αυτα??
-O Jillian μενει εδω και ειναι ξαδερφος μου!Ετσι μου ειπε για εσας!Θα δεχθω την προσκληση σου σε μαχη αλλα υπο ενα ορο!Η μαχη θα γινει με τους κανονες ενος διαγωνισμου!Δηλαδη θα εχουμε ποντους και χρονικο περιθωριο 5 λεπτων!Θα χρησιμοποιησουμε 3 ποκεμον ο καθενας μας και οποιος κερδισει 2 στις 3 μαχες κερδιζει!!Σε καθε γυρω ο χρονος και οι ποντοι μας θα ανανεωνονται!Συμφωνεις??
-Αν και οι διαγωνισμοι δεν ειναι η ειδικοτητα μου θα πω,Ναι!
-Ωραια λοιπον ας περασουμε στη σκηνη!Mary θα διαιτητευσεις
-Mary:Νομιζω πως θα τα καταφερω

-Grovyle πηγαινε
-Tangela διαλεγω εσενα
-Grovyle γρηγορη επιθεση
-Tangela αστο να πλησιασει και ριξε σπορο που ζαλιζει
-Grovyle oxι!Ειναι παρελυμενος
-Tangela αποτελειωσε τον με βομβα αποβλητων
-Grovyle οχι
-Mary:Το Grovyle ειναι ανικανο για μαχη ο 1ος γυρως παει στην Erika
-Richie:Ειναι πολυ δυνατη

-Ας περασουμε στο 2ο γυρω και προσεχε αν χασεις αυτο το γυρω χανεις τον αγωνα!Weepinbel πηγαινε
-Magby διαλεγω εσενα
-Weepinbel φυλλα ξυραφι
-Magby καψτα με σπιθες και επειτα ριξε στροβυλο φωτιας στο ποκεμον της
-Mary:Τελεια αποκρουση και τελειος συγχρονισμος στην επιθεση!Αυτο θα κοστισει αρκετους ποντους στην Erika
-Weepinbel σκονη υπνου
-Magby ριξε καπνο για να το αποφυγεις
-Mary:Μια ακομα τελεια αποκρουση!Η Erika χανει κι αλλους ποντους
-Magby αποτελειωσε το με στροβυλο φωτιας
-Weepinbel ωχ οχι
-Μary:Ο Weepinbel ειναι ανικανος για μαχη ο δευτερος γυρως παει στον Alf
-ΝΑΑΙΙ!Μπραβο Magby ησουν τελειος σε ευχαριστω!επεστρεψε τωρα

-Τα παιχνιδια τελειωνουν εδω!Πιστευω να εισαι ετοιμος για τον τελικο γυρο!Gloom διαλεγω εσενα
-Οχι απλα ετοιμος,πανετοιμος!Swellow βασιζομαι πανω σου
-Gloom χορος πεταλλων
-Swellow διπλη ομαδα
-Mary:Ωραια αποκρουση η οποια θα κοστισει στην Erika ποντους
-Gloom χτυπησε τα ολα με χορο των πεταλλων
-Mary:Και ο Alf χαει ποντους απο το δυνατο χτυπημα της Erika
-Swellow εισαι καλα???Κουραγιο...Χτυπα το Glomm με αεροπορικο ασσο,φαινεται ζαλισμενο μετα απο τις επιθεσεις χορος των πεταλλων
-Gloom αρωματοθεραπεια και επειτα ηλιακη ακτινα
-Swellow αποφυγε με γρηγορη επιθεση
-Mary:Και η Erika αλλα και ο Alf,χανουν γρηγορα ποντους αφου ο ενας απεκρουσε με συνδυασμο επιθεσεων τις επιθεσεις του αλλου!Μενει μονο ενα λεπτο και η Erika φαινεται να προηγειται
-Gloom ηλιακη ακτινα
-Swellow η ηλιακη ακτινα αργει για αυτο χτυπα το Gloom με αεροπορικο ασσο
-Ετσι νομιζεις???Κοιτα καλυτερα...
-Swellow θα σε χτυπησει επιταγχυνε με γρηγορη επιθεση
-Mary:Νικητης ειναι ο Alf
-Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!Μπραβο Swellow

-Hταν εξαιρετικη μαχη!Θα γινοσουν εξαιρετικος συντονιστης ποκεμον αλλα εισαι ακομα καλυτερος εκπαιδευτης!Μπραβο
-Richie:Συγχαρητηρια
-Dawn:Τελεια Alf τωρα εχεις 5 εμβληματα!
-Πως το ξερεις???
-Dawn:Ο αγωνας προβαλονταν σε γιγαντοθονη στην αυλη και καθως εκανα εξασκηση σε ειδα
-Δεν το ηξερα αυτο
-Dawn:Μαζευτηκε πολυς κοσμος για να δει αυτη τη μαχη
-Erika:Ουτε εγω το ηξερα!Σημασια εχει ομως οτι νικησες κι οριστε το εμβλημα του ουρανιου τοξου!!Οσο για σενα Dawn καλη τυχη στον μεθαυριανο διαγωνισμο ποκεμον!
-Richie awn ξερεις ποιος ειναι ξαδερφος της Erika??Ειναι ο Jillian και μενει στην πολη
-Erika:Ναι ειναι αληθεια!Μενει με τους γονεις του κοντα στο κεντρο ποκεμον!!Μπορειτε να τον επισκευτειτε!Οι γονεις του ειναι πολυ καλοι ανθρωποι και θα σας βοηθησουν σε πολλα θεματα
-Dawn:Ωραια λοιπον ας παμε
-Εγω:Erika σε ευχαριστω για αυτη τη μαχη ελπιζω να ξαναβρεθουμε στο διαγωνισμο μεθαυριο
-Erika:Εννοειται!Αντι
-Ολοι μας:Αντιο....

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#19 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 14 April 2009 - 23:38

19.Μια εξελιξη διαφορετικη απο τις αλλες....
5 εμβληματα λοιπον κι επειτα απο την τελευταια νικη μου κατευθυνομασταν προς το σπιτι των γονιω του Jillian οπου η Dawn θα προετοιμαζονταν καλυτερα για τον αυριανο διαγωνισμο ποκεμον!

Μολις φτασαμε στο σπιτι ο πατερας του Jillian,ο Αntony ηρθε σε μας και μας ειπε πως η Erika τον ενημερωσε πως θα πηγαιναμε και ετσι μας περιμενε!Επειτα του συστηθηκαμε και εμεις με τη σειρα μας και τοτε εκεινος φωναξε τη γυναικα του για να μας γνωρισει!Την ελεγαν Anabel και μας υποδεχτηκε με μεγαλη χαρα!Η Dawn τοτε ρωτησε που ειναι ο Jillian!Η μητερα του της ειπε πως ειχε ηδη φυγει με σκοπο να μαζεψει εμβληματα για το πρωταθλημα ποκεμον!Η Dawn φανηκε να στεναχωρηθηκε αλλα γρηγορα συνηλθε αφου θυμηθηκε το λογο για τον οποιο ειχαμε ερθει που ηταν να προπονηθουμε ολοι κι ιδιαιτερα η Dawn!Τοτε ο μπαμπας του Jillian μας πηρε ολους στην αυλη

Μας ειπε επειτα να βγαλουμε εξω ολα μας τα ποκεμον!Η Anabel ρωτησε την Dawn ποια ποκεμον θα χρησιμοποιησει στον αυριανο διαγωνισμο!Η Dawn απαντησε πως θα επιλεξει το Meditite για τις μαχες και τον Wartotle για την παρουσιαση!Εμεις δεν το περιμεναμε
-Richie:Εισαι σιγουρη??
-Dawn:Ναι!Ο Wartotle ειναι το πρωτο μου ποκεμον και σε ολες τις μαχες του διαγωνισμου χρησιμοποιω αυτον και νομιζω πως ηρθε η ωρα να βασιστω και στα αλλα μου ποκεμον!
-Εγω:Πολυ καλα λοιπον!Αφου αυτο θελεις

Ο Antony γυρισε προς το Richie και του ειπε
-Εχεις ενα Azuril!!Εξαιρετικα!Γνωριζεις πως μπορει να εξελιχθει μονο οταν ειναι πολυ χαρουμενο??
-Richie:Ομολογω πως δεν το ηξερα!Αλλα ξερω πως υπαρχουν διαφορετικοι τροποι εξελιξης
-Εχεις δικιο!Υπαρχουν οι διαφορες πετρες που βοηθουν διαφορα ειδη να εξελιχθουν!
-Anabel:Υπαρχουν και μερικα ποκεμον που εξελισσονται μετα απο μια απλη ανταλλαγη κρατωντας η οχι καποιο αντικειμενο!
-Antony:Τελος υπαρχουν και εξελιξεις που βασιζονται στην εκπαιδευση καποιων ειδων ποκεμον τα οποια θα πρεπει να κρατανε καποιο συγκεκριμενο αντικειμενο ή ακομα και η εξελιξη καποιων ποκεμον που βασιζεται σε ορισμενες περιοχες!Αυτα τα ειδη βρισκονατι κυριως στο Sinnoh!Περιμενε δυο λεπτα...
-Εγω:Sinnoh??
-Anabel:Ειναι μια λλη περιοχη οπως το Kanto!
-Εγω:Kαταλαβα
-Richie:Μα πως ξερετε τοσα πολλα για την εξελιξη ποκεμον
-Anabel:Ειμαστε φιλοι με τον καθηγητη Elm απο την περιοχη Johto που ειναι ειδικος στην εξελιξη των ποκεμον
-Eγω:Την εχω ακουστα αυτη την περιοχη οπως και τον καθηγητη!Ειναι φιλος του καθηγητη Oak

Ο Antony πηγε στο σπιτι και γυρισε επειτα απο δυο λεπτα με ενα παραξενο μαραφετι!Ισχυριστηκε πως με αυτο μπορει να καταλαβει ποσο χαρουμενο ειναι το ποκεμον!Ο μετρητης εδειξε πως βρισκοταν στο ανωτερο επιπεδο!
-Antony:Φαινεται πως το Azuril ειναι ετοιμο να εξελιχθει!Μια μαχη θα βοηθουσε πολυ αφου οπως γνωριζεις χρειαζεται κι η εμπειρια!Mε ποιον θα προπονηθεις?
-Εγω:Θα σε βοηθησω εγω!Swellow παμε
-Richie:Azuril θελεις???Ωραια λοιπον παμε
-Antony:Ο Swellow σου ξερει την επιθεση ατσαλινα φτερα?
-Οχι αλλα σκοπευα να του την μαθω
-Antony:Ωραια λοιπον επειδη η μαχη ειναι ανιση ο Swellowθα προσπαθησει να χτυπησει το Azuril με ατσαλινα φτερα και ετσι θα γινει η τελεια προπονηση αφου θα τελειοποιησεις αυτη την επιθεση και το Azuril θα παρει την καταλληλη εμπειρια για να εξελιχθει!Ξεκινηστε

-Anabel: Dawn ελα μαζι μου!Αφου θα χρησιμοποιησεις το Wartotle ας δουλεψουμε μερικες παρουσιασεις!
-Dawn:Τελεια!
-Anabel:Τι επιθεσεις ξερει το ποκεμον σου?
-Dawn:Ακτινα με φουσκες.ακτινα παγου,κανονι νερου και γρηγορη περιστροφη
-Anabel:Ωραια ξεκινα με ακτινες με φουσκες συνεχισε με ακτινα παγου και σπασε τις φουσκες με γρηγορη περιστροφη
-Dawn:Watotle παμε
-Anabel:Εξαιρετικα τον εχεις εκπαιδευσει τελεια!Δεν θα εχεις προβλημα αυριο!Ας προχωρησουμε στο Meditite!Ενας καλος συνδυασμος επιθεσεων θα ηταν ηρεμο μυαλο και εστιασμενη γροθια!
-Dawn:Μα δεν ξερει την εστιασμενη γροθια!
-Anabel:Ας πιασουμε δουλεια λοιπον

-Swellow ατσαλινα φτερα!!Ναι!Πετυχε!!!!!
-Antony:Μπραβο...
-Richie:Azuril κανονι νερου!!Αzuril
-Αntony:Τελεια!!!Εξελισσεται σε Marill
-Eγω:Μπραβο Richie μπραβο σου Marill
-Richie:Μπραβο και σε σενα!Σε ευχαριστω δεν θα τα ειχα καταφερει χωρις εσενα
-Τιποτα φιλαρακο
-Antony:Μπραβο και στους δυο σας!Η δουλεια μου τελειωσε εδω!!Παμε να δουμε πως τα παει η Dawn

-Dawn:Ναιιιιιιιιιιιιιι!Μπραβο Meditite
-Anabel:Εξαιρετικη δουλεια
-Richie: Dawn κοιτα!!
-Dawn:Marill???Τα καταφερατε???Μπραβο!
-Εγω:Κοιτα και αυτο!Swellow ατσαλινα φτερα!
-Dawn:Τελειο!!!Meditite ας τους δειξουμε τι καταφεραμε!Εστιασμενη γροθια
-Εγω και ο Richie:Ουοαου
-Εγω:Θα νικησεις στα σιγουρα την 3η κονκαρδα σου αυριο
-Richie:Εχει δικιο!!!!

-
Antony:Ησασταν ολοι εξαιρετικοι
-Anabel:Εχει δικιο!Εχετε πολυ ορεξη για δουλεια και μην την αφησετε να χαθει!Αν την αξιοποιησετε ολοι σας θα επιτυχεται πολλα πραγματα!!!

-Εγω,Dawn,Richie:Ευχαριστουμε
-Dawn:Ευχαριστουμε για την βοηθεια σας
-Anabel:Δεν κανει τιποτα!
-Antony:Χαρηκαμε που βοηθησαμε
-
Anabel:Μην επαναπαυτειτεομως!Συνεχιστε την δουλεια και ειδικα εσυ Dawn ωστε να μπορεσεις να κερδισεις τον αυριανο διαγωνισμο ποκεμον!
-Dawn:Θα το φροντισω!Πρεπει να φυγουμε ομως τωρα!Ειμαστε εδω ολοι μερα,αρκετα σας αναστατωσαμε!
-Antony:Καμια αναστατωση!Γνωρισαμε εσας τα ποκεμον σας...ολα καλα πηγαν!
-Anabel:Αντιο λοιπον και οταν συναντησετε τον Jillian να του δωσετε πολλα φιλια
-Εγω:Ειναι πολυ τυχερος που εχει γονεις σαν εσας!
-Anabel & Antony:Σε ευχαριστουμε
-Richie:Αντιο λοιπον και ευχαριστουμε για ολα!
-Εγω & Dawn & Richie:Πισω στις pokeballs ολοι
-Richie:Αντιο λοιπον
-Anabel:Γεια σας
-Antony: Dawn καλη τυχη για αυριο
-Dawn:Ευχαριστω!!!

Ετσι με νεες εμπειριες με γνωσεις γυρω απο την εξελιξη ποκεμον με νεες επιθεσει και ποκεμον αποχωρησαμε για το κεντρο ποκεμον και ετοιμαζομασταν ολοι και πιο πολυ η Dawn για τον αυριανο διαγωνισμο ποκεμον!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#20 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 14 April 2009 - 23:39

20.Οταν δεν μπορεις να συγκεντρωθεις!!!
Η μεγαλη μερα εφτασε,η Dawn θα αγωνιζοταν για την τριτη της κονκαρδα!Αν και ολοι ημασταν πολύ κουρασμενοι από την χθεσινη εκπαιδευση η Dawn σηκωθηκε νωρις και επειτα ξυπνησε κι εμας!Βγαινοντας από το κεντρο ποκεμον μια φωνη ακουστηκε!
-”Dawn,Alf,Richie”
-Richie: Erika???
-Erika:Κατευθυνεστε προς το χολ του διαγωνισμου υποθετω!Ευτυχως που σας προλαβα!
-Dawn:Τι συμβαινει???
-Εrika:Η θεια μου η Anabel ηρθε και με βρηκε χθες στο γυμναστηριο και μου ειπε για την εκπαιδευση ολων σας!Σας το ειχα πει πως θα σας βουθουσε!Τελος παντων,μεσα σε όλα μου ειπε πως ηθελε να σου κανει ένα δωρο για τον σημερινο διαγωνισμο και μου εδωσε αυτό το κασκολ για το ποκεμον σου και μου ειπε να στο παραδωσω!
-Dawn:Είναι πολύ ομορφο!!!
-Erika:Μου ειπε επισης πως θα σου δωσει κι αλλα τετοια κασκολ αφου πλεον εκεινη δεν τα χρειαζεται,μετα τον διαγωνισμο
-Alf:Γιατι τετοιος χαλασμος για τα κασκολ??
-Dawn:Αυτά τα κασκολ είναι πολύ σπανια και χρησιμοποιουνται στους διαγωνισμους ποκεμον για να προσελκυσουν το ενδιαφερον του κοινου και των κριτων!!
-Richie:Πολύ καλο!!
-Erika:Παιδια πρεπει να φυγω τωρα!Θα σας δω στον διαγωνισμο,βιαζομαι για τις τελευταιες ετοιμασιες!
-Εγω:Τα λεμε!Dawn,εισαι ετοιμη???
-Dawn:Πανετοιμη


Ο διαγωνισμος δεν αργησε να αρχισει και εγω με τον Richie περιμεναμε να δουμε την Dawn!!Καθως περιμεναμε ηρθαν η Anabel η οποια κραταγε καποια κασκολ πιο ομορφα απο το πρωτο και ο Antony και εκατσαν μαζι μας!Μετα από λιγο ηρθε και Erika!Ωσπου εφτασε η σειρα της Dawn!
-Μary:Και τωρα η Dawn!!
-Dawn:Butterfree διαλεγω εσενα
-Richie & Alf: Butterfree????
-Anabel:Μπραβο Dawn!!
lf:Μα νομιζα πως θα χρησιμοποιουσε τον Wartortle
-Anabel:Δεν της εστειλα τυχαια το κασκολ Alf
-Richie:Τι θα πει αυτό?
-Anabel:Αυτό θα πει πως η Dawn είναι πολύ ικανη και ευστροφη συντονιστρια αφου καταλαβε πως το κασκολ αυτό ηταν ειδικο για τον σημερινο διαγωνισμο
-Erika:Οι διαγωνισμοι χωριζονται θεωρητικα σε 5 κατηγοριες!Διαγωνισμους ομορφιας,γλυκητητας,σκληροτητας,εξυπναδας και χαλαρωτητας!Ο σημερινος διαγωνισμος είναι διαγωνισμος ομορφιας!
-Anabel:Υπαρχουν 5 ειδη κασκολ καθενα από τα οποια αντιπροσωπευει κάθε διαγωνισμο!Το κασκολ που της εδωσα αντιπροσωπευει τον διαγωνισμο ομορφιας!
-Αlf:Ωραια μεχρι εδώ!Τι σχεση εχει αυτό με το ότι η Dawn διαλεξε το Butterfree αντι του Wartortle την τελευταια στιγμη!
-Anabel:Σκεφτηκε πως οι επιθεσεις του Butterfree θα ταιριαζουν καλυτερα σε αυτόν τον διαγωνισμο από εκεινες του Wartotle και σε συνδυασμο με το κασκολ θα παρει πολλους ποντους!
-Richie:Εξαιρετικο!
-Εrika:Ας την δουμε
-Dawn:Butterfree βολη νυματος!Επειτα ασημενιος ανεμος!Τελειωσε με πρωινο ηλιο!
-Alf:Πρωινος ηλιος??Δεν ηξερα πως γνωριζε αυτή την επιθεση!
-Richie:Πραγματικα
-Anabel:Εγω το ηξερα!H Dawn χθες μου ειπε πως δουλευε καιρο αυτη την επιθεση με το ποκεμον της και πως τελικα την τελειοποιησε
-Erika:Μπραβο σου Dawn!
-Mary:Μετα από αυτή την εξαιρετικη παρουσιαση ας περασουμε στον επομενο διαγωνισμο


Επειδη σε αυτό το διαγωνισμο βγηκαν αμεσως μετα την τελευταια παρουσιαση διοτι μετα ακολουθουσε η γιορτη των λουλουδιων δεν προλαβαμε να συγχαρουμε την Dawn αλλα δεν χρειαστηκε γιατι ειδαμε πως περασε στους 2 τελευταιους!Ακομα μια ανατροπη αφου η Erika το κραταγε για εκπληξη σε ολους μας!
-Mary:Βλεπω κανεις δεν περιμενε να συμβει κατι τετοιο!!Ηταν ιδεα της αρχιγυμναστριας για μεγαλυτερη ανταγωνιστικοτητα αφου οι διαγωνιζομενοι εμαθαν τους νεεους κανονες και νομιζω πως το αποτελεσμα μας εντυπωσιασε ολους!Ας προχωρησουμε στον τελικο λοιπον!Απο την μια πλευρα είναι η Dawn κι από την άλλη ο Murphy ο περσινος νικητης του διαγωνισμου της Celadon!Εχετε 5 λεπτα!Ξεκινειστε
-Dawn:Meditite παμε
-Murphy:Bellossom διαλεγω εσενα
-Murphy:Bellossom μαγικα φυλλα
-Dawn:Meditite στειλτα πισω με συγχηση
-Μary:O Murphy χανει ποντους
-Murphy:Bellossom xορος των πεταλλων
-Dawn:Mditite όχι
-Richie:Ωχ όχι χτυπηθηκε
-Alf:Χανει ποντους
-Anabel:Ελα Dawn
-Dawn:Meditite εστιασμενη γροθια
-Μurphy:Bellossom χορος των πεταλλων
-Dawn:Μeditite oxi
-Alf:χτυπηθηκε ξανα και απετυχε και η επιθεση
-Dawn:To Bellossom ζαλιστηκε τωρα είναι η ευκαιρια Meditite κλοτσια από ψηλα
-Murphy:Bellossom αποφυγε το
-Dawn:Μα πως συνηλθε τοσο γρηγορα??Τωρα καταλαβα γιατι εισαι ο περσινος νικητης
-Myrphy:Εχουμε εκπαιδευτει για αυτό το συνδυασμο επιθεσεων Dawn!Ας τελειωνουμε!Ηλιακη ακτινα!
-Dawn:H ηλιακη ακτινα αργει!Meditite εστιασμενη γροθια!
-Murphy:Bellossom σηκω!Ναι
-Mary:Tελος χρονου!Νικητρια του φετινου διαγωνισμου είναι η Dawn!
-Ολοι εμεις:Ναι!!!


-Erika:Συγχαρητηρια Dawn!Με χαρα σου απονεμω τη κονκαρδα του διαγωνισμου
-Murphy:Μπραβο Dawn ηταν τελειος αγωνας σου αξιζει αυτή η κονκαρδα!
-Alf:Τελεια δουλεια
-Richie:Τα καταφερες!Μπραβο!!!
-Dawn:Σας ευχαριστω πολύ ολους!Αλλα πιο πολύ ευχαριστω εσας Butterfree,Meditite δεν θα τα καταφερνα χωρις εσας!
-Anabel: Dawn!Συγχαρητηρια!Οριστε ότι σου υποσχεθηκα!Μακαρι να τα χρησιμοποιησεις με σοφια
-Antony:Μπραβο σου!!!!
-Mary:Και τωρα αρχιζει η γιορτη των λουλουδιων
-Erika:Φυσικα ειστε ολοι καλεσμενοι!Ελατε,θα περασουμε τελεια!!!
-Alf:Τι λετα???Παμε
-Richie:Εννοειται
-Dawn:Και το ρωτας???

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#21 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 14 April 2009 - 23:41

21.Η γιορτη των λουλουδιων
Η Dawn εχει την τριτη της κονκαρδα και εγω εχω ηδη 5 εμβληματα!Τα καταφεραμε υστερα από πολύ εκπαιδευση!Ετσι λοιπον πριν συνεχισουμε το ταξιδι μας αποφασισαμε να καθισουμε στη γιορτη των λουλουδιων και να ξεκουραστουμε ώστε νε ανακτησουμε δυναμεις και να ειμαστε ετοιμοι για τις επομενες μαχες μας!

Η Erika,η Anabel,ο Antony,η Dawn,ο Richie κι εγω πηγαμε ολοι μαζι στη γιορτη των λουλουδιων οπου υπηρχαν κατά κανονα ποκεμον του χορτου τα οποια εκανα διαφορες χορογραφιες ή διαφορες επιδειξεις επιθεσεων,παιζαν διαφορα παιχνιδια και πολλα αλλα!Ετσι οεγω κι ο Richie αποφασισαμε να βγαλουμε εξω τα ποκεμον του χορτου που ειχαμε μαζι μας!O Grovyle και το Oddish όπως και εμεις περναγαμε πολυ καλα!Η Εrika ειπε τοτε
-Παιδια σας εχω μια ευχαριστη εκπληξη
-Dawn:Τι εκπληξη?
-Erika:Παρτε τα ποκεμον σας και ελατε μαζι μου!Θειε-θεια θα τα πουμε πιο μετα
-Anabel:Εγινε
-Antony:Kαλα να περασετε

-Erika:Φτασαμε λοιπον
-Richie:Τι είναι εδώ?
-Alf:Μια παιδικη χαρα???Θα κανουμε κουνια
-Dawn:Δεν είναι μονο αυτό υπαρχει και ενας μπουφες με φαγητα
-Erika:Ο λογος που σας καλεσα εδώ είναι γιατι καποια αγαπημενα σας προσωπα θελουν να σας δουν
-Richie: Αγαπημενα προσωπα?
-Dawn:Μαμα….
-Εγω:Μαμα???
-Erika:Οι γονεις σας ειδοποιησαν τον καθηγητη Οακ πως ηθελαν να σας δουν και εκεινος ειδοποιησε εμενα και μου ειπαν να μην σας αφησω να φυγετε για να σας δουν!
-Richie:Τελεια η εκπληξη!Μαμα – μπαμπα!!!
-Alf:Και που ηξερε ο καθηγητης πως ημασταν εδώ??
-Mαμα Alf:Το ξεραμε γιατι σας ειδαμε στην τηλεοραση
-Alf:μαμα-μπαμπα!Dawn που είναι ο μπαμπας σου??
-Dawn:Νατος!
-Erika:Εμενα η δουλεια μου τελειωνει εδώ θα σας αφησω να τα πειτε γιατι πρεπει να γυρισω στη γιορτη!Τα λεμε μετα
-Μαμα Alf: Erika σε ευχαριστουμε!Αντιο
-Erika:Ευχαριστηση μου
-Richie:Τι καλα!!!Μας λειψατε
-Mαμα Dawn:Πειτε μας πως περνατε??Πως είναι το ταξιδι σας??
-Alf:Το ταξιδι μας είναι τελειο!Εχω κερδισει ηδη 5 εμβληματα
-Μπαμπας Alf:Μπραβο το αγορι μου
-Dawn: Εγω εχω 3 κονκαρδες
-Μπαμπας Dawn:Μπραβο Dawn
-Μαμα Richie:Νομιζω εχει κι ο Alf μια κονκαρδα
-Alf:Ναι αυτό συνεβει κατά τυχη!Δεν ασχολουμαι με τους διαγωνισμους!
-Μπαμπας Richie:Εσυ αγορι μου πως εισαι??Ελπιζω να εχεις κανει σημαντικες προοδους στην αισιοδοξια σου και να εχεις πιστη στις δυναμεις σου
-Richie:Εχω αλλαξει και εχω γινει καλυτερος
-Mαμα Alf:Δεν θα μας δειξετε τι ποκεμον εχετε πιασει??
-Alf:Aμε!Metang,Swellow,Magby βγειτε εξω και ο Grovyle το πρωτο μου ποκεμον
-Dawn: Wartortle,Butterfree,Meditite,Igglypuff παμε
-Richie:Quilava,Maril, και ο Oddish
-Μπαμπας Richie :Τα εχετε εκτρεψει πολυ καλα!
-Mαμα Dawn:Είναι όλα πολύ χαρουμενα και υγειη
-Mπαμπας Alf:Και εχουν εξελιχθει κιολας!

Επειτα τους αφηγηθηκαμε τις περισσοτερες περιπετειες από το ταξιδι μας μεχρι τωρα καθως τρωγαμε στον μπουφε που ειχαμε ετοιμασει ενώ παραλληλα τα ποκεμον μας γνωριστηκαν καλυτερα με τους γονεις μας!
-Alf:Ηταν όλα τελεια!Το φαι η εκπληξη που μας κανατε
-Dawn:Ας παμε ολοι στη γιορτη!Επιστρεψτε
-Αlf:Επιστρεψτε
-Richie:Maril,Quilava επιστρεψτε!Oddish επ…Τι εγινε??
-Μαμα Dawn:Τι ηταν αυτή η κραυγη?
-Dawn:Ακουστηκε από το πανηγυρι
-Μπαμπας Alf:Παμε να δουμε

-Alf: Erika τι συμβαινει!
-Erika:Αυτοι οι δυο τυποι εμφανιστηκαν και αρχισαν να κλεβουν τα ποκεμον του χορτου και πηραν και τα δικα μου!
-Richie:Οι θειοι σου?
-Erika:Εφυγαν πριν λιγο
-Alf:Θα σε βοηθησουμε εμεις!Grovyle διαλεγω εσενα
-Richie: Oddish βοηθησε το Grovyle
-Αlf:Κοιταξτε ποιοι είναι!
-Dawn:Είναι οι τυποι που προσπαθησαν να κλεψουν τα αβγα!
-Mπαμπας Richie:Τους ξερω!
-Ολοι μαζι:Τους ξερεις???
-Μπαμπας Richie:Ναι!Δουλευαν στον εργαστηριο που δουλευα και εγω,σε αυτό που ανατιναχτηκε πριν καιρο κοντα στην Pallet!Ηταν τα τσιρακια του αφεντικου!Μονο αυτοι τον ειχαν δει!
-Αlf:Ποιοι ειστε επιτελους??
-????1:Κοιτα!!Τα παιδια που μας εμποδισαν να κλεψουμε τα αβγα!
-????2:Όχι ότι εχει σημασια ποιοι ειμαστε αλλα ειμαστε η Ομαδα πυραυλος!
-Μπαμπας Richie:Ώστε τοσο καιρο δουλευα για αυτή την οργανωση??
-Mαμα Richie:Τι είναι αυτή η οργανωση?
-Μπαμπας Richie:Κλεβουν ποκεμον με σκοπο να κανουν πειραματα σε αυτά ώστε να βρουν το δυνατοτερο και να κυριευσουν το κοσμο με αυτό!
-Richie:Αυτό που κανετε είναι ασυγχωρητο!
-????2:Και τι θα μας κανεις θα μας δειρεις?
-Richie:Σας εχουμε νικησει ηδη μια φορα μπορουμε να το ξανακανουμε
-????1:Δεν μας ειχες νικησει εσυ αλλα οι φιλοι σου!Δεν μ[πορεις να νικησεις δυο ποκεμον μονος σου!Πηγαινε Golbat
-????2:Raticate βαλε λιγο μυαλο σε αυτο το παιδι
-Richie: Oddish ριξε…Oddish!
-Μπσμπας Richie:Εξελισσεται!
-Richie: Gloom???Τελειο!Αντιμετωπιστε αυτό αχρηστοι!Gloom ριξε χορο πεταλλων στο Raticate και σκονη υπνου στο Golbat!
rika:Τελειος συνδυασμος!
-Dawn:Τι γρηγοραδα και δυναμη!!!
-????1:Παμε να φυγουμε
-Alf:Κατι ξεχασατε???
-????2:Ti εννοεις?
-Dawn:Εννοει το σακκο με τα ποκεμον
-Alf: Grovyle φυλλο λεπιδα!
Τοτε ο σακκος ανοιξε όλα τα ποκεμον βγηκαν εξω και τοτε οι κλεφτες εφυγαν!

-Alf:Ωστε αυτη ειναι η ομαδα πυραυλος!Ειναι πραγματικα ανηθικοι και αχρηστη αφου συμπεριφερονται με τετοιο τροπο στα ποκεμον!και οι φημες που ηθελαν ενα πολυ ισχυρο αντρα να κρυβεται πισω απο το εργαστηριο ηταν αληθινες!Δεν το πιστευω πως υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι!
-Μπαμπας Richiε:Δυστυχως ετσι είναι!Για αυτό κι εγω βοηθησα στο να καταστραφει το εργαστηριο
-Dawn:Αυτό επρεπε να κανετε
-Richie:Παρολα αυτά εχω την αισθηση πως θα τους ξανασυναντησουμε..

-Erika:Σας ευχαριστω πολύ που σωσατε την πολη
-Richie:Δεν κανει τιποτα
-Μπαμπας Dawn:Μπραβο παιδια
-Mπαμπας Richie:Μπραβο αγορι μου εχεις αλλαξει πολυ
-Anabel-Antony:Τι συνεβει?Τι ηταν ολη αυτή η φασαρια??
Η Erika τους εξηγησε τι εγινε
-Anabel:Τελεια παιδια σας ευχαριστουμε!
-Alf:Ηταν το λιγοτερο που μπορουσαμε να κανουμε για την βοηθεια που μας προσφερατε
-Antony:Δεν ηταν τιποτα!Εχετε εξαιρετικα παιδια
-Richie:Ξερατε για την εκπληξη??
-Anαbel:Φυσικα
-Tori:Γεια σας!Ειμαι ο υπευθυνος του πλυκαταστηματος την Celadon!Θελω να σας ευχαριστησω για την βοηθεια σας δινοντας στο καθενα σας μια από τις πετρες που χρησιμοποιουνται στην εξελιξη διαφορων ποκεμον!
-Dawn:Σε ευχαριστουμε!
-Tori:Εγω σας ευχαριστω!Αντιο σε ολους σας!Αντιο Erika!
-Erika: Αντιο!Οι πετρες αυτές πολουνατια μον εδώ εκτος από τις υπολοιπα πραγματα που είναι pokeballs φιλτρα κτλ.
-Dawn:Κι εγω που ειχε κι αλλα πραγματα και ηθελα να παω!
-Erika: Oxi Dawn δεν εχει ουτε ρουχα ουτυε παπουτσια!
-alf:Οποτε που παμε τωρα!
-Μπαμπας Alf:Τωρα δεν πατε πουθενα!Αυριο θα πατε προν την Fuchsia για την επομενη μαχη σου για εμβλημα
-Alf:Tελεια
-Mαμα Dawn:Τωρα θα μας χαιρετησετε ολους και θα πατε για υπνο στο κεντρο ποκεμον και αυριο θα ξεκινησετε ξανα

Ετσι κι εγινε λοιπον!Χαιρετησαμε τους γονεις μας!Ευχαριστησαμε την anabel και τον antony και την Erika για ολη τη βοηθεια που μας εδωσαν κι αφου η γιορτη των λουλουδιων τελειωσε φυγαμε λεγωντας στους γονεις μας πως θα ξαναβρεθουμε στο μεγαλο φεστιβαλ και στο πρωταθλημα ποκεμον!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#22 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 April 2009 - 23:39

22.Παιχνιδι στη ζωνη του Safari!!!
Το ταξιδι μας συνεχιζεται και τωρα κατευθυνομαστε προς την πολη Fuchsia και το επομενο γυμναστηριο ποκεμον!Ομως μαθαμε πως για να φτασουμε εκει θα επρεπε να διαχιζαμε τον δρομο των ποδηλατων και επρεπε να ειχαμε δικα μας ποδηλατα για να το κανουμε αυτό!Ομως ο Richie παρατηρησε ένα μαγαζι εκει κοντα το οποιο ειχε ποδηλατα!Χωρις δευτερη σκεψη μπηκαμε μεσα και εξηγησαμε στον καταστηματαρχη πως θελουμε να παμε στην επομενη πολη και πως δεν εχουμε ποδηλατα!Τοτε εκεινος μας ειπε πως θα μας δανεισει 3 ποδηλατα αν κανουμε κατι για αυτόν
-Dawn:Τι θελετε λοιπον?
-Καταστηματαρχης:Ειστε εκπαιδευτες,ετσι?
-Richie:Ναι
-Καταστηματαρχης:Σαν εκπαιδευτες ποκεμον σιγουρα θα πηγαινετε και στη Ζωνη του σαφαρι οπου υπαρχουν πολλα αγρια και σπανια ποκεμον να πιασετε!
-Alf:Υποθετουμε πως θα παμε
-Καταστηματαρχης:Θελω να μεταφερεται αυτό το πακετο στο φιλο μου που φυλαει την Ζωνη του Safari!
-Alf:Εγινε
-Kαταστηματαρχης:Tελεια!Θα του πατε αυτό το πακετο και θα αφησετε σε αυτόν τα ποδηλατα
-Dawn:Εγινε!Σε ευχαριστουμε πολύ!
-Καταστηματαρχης:Εγω σας ευχαριστω!Καλη ποδηλασια!
-Richie:Ευχαριστουμε
-Alf:Αντιο


Ο δρομος τον ποδηλατων δεν ηταν μεγαλος και γρηγορα βρεθηκαμε στην πολη Fuchsia!Αμεσως λοιπον πηγαμε στη ζωνη του σαφαρι για να του παραδωσουμε το πακετο όπως ειχαμε υποσχεθει στον καταστηματαρχη!
-Φυλακας:Γεια σας παιδια,θα θελατε να μπειτε στη ζωνη??
-Alf:Γεια!Αρχικα ηριαμε να σου παραδωσουμε αυτό το πακετο εκ μερους του καταστηματαρχη του μαγαζιου με τα ποδηλατα που βρισκεται λιγο εξω από την Celadon!
-Φυλακας:Τελεια,σας ευχαριστω πολύ!Περιμενα αρκετο καιρο αυτό το πακετο
-Dawn:Επισης μας ειπε να αφησουμε σε σενα τα ποδηλατα!
-Φυλακας:Εγινε!
-Richie:Θα θελαμε να μπουμε στη ζωνη τωρα
-Φυλακας:Βεβαιως!Οριστε και τα συνεργα σας!
-Richie:Τι συνεργα είναι αυτά?
-Φυλακας:Είναι καλαμια για τις περιοχες του νερου και αποθητικα ποκεμον στν περιπτωση που δεν θελετε να σας προσεγγιζουν τα ποκεμον!Επισης υπαρχει και ενας χαρτης που θα σας δειχνει τη θεση σας μεσα στη ζωνη,ώστε να βγειτε εξω όταν κουραστειτε!Οσο θα ειστε στη ζωνη απαγορευεται να χρησιμοποιησετε τα δικα σας ποκεμον!Τα ποκεμον που θα πιασετε θα τα πιασετε χωρις μαχη!
-Alf:Ναι το γνωριζαμε αυτό
-Φυλακας:Οσο τηρειται αυτους τους κανονες είναι όλα ενταξει!Καλη διασκεδαση!
-Dawn:Ευχαριστουμε

Μολις μπηκαμε στη ζωνη ειδαμε πολλα ποκεμον να περιφερονται και δεν ξεραμε ποιονα πρωτοπιασουμε!Η Dawn πεταξε αμεσως μια poke-ball σε ένα Roselia που βρισκοταν εκει κοντα λεγοντας πως θα την βοηθησει στους διαγωνισμους ποκεμον!Ειχε 100% επιτυχια και καταφερε να πιασει αυτό το αγριο ποκεμον!
Ωστοσο γρηγορα διαπιστωσαμε πως δεν πιανονται όλα τα ποκεμον της ζωνης τοσο ευκολα!
Καθως περπατουσαμε στη ζωνη του σαφαρι ο Richie ειδε ένα Manectric και ηθελε να το πιασει!Ετσι πεταξε την poke-ball του!Ομως αυτή τη φορα το Manectric δεν πιαστηκε!Βγηκε από την pokeball και αρχισε να τρεχει!Πρωτος ηταν ο Richie που το ακολουθησε!Το Manectric σταματησε και τοτε καταλαβαμε γιατι λεγοταν ζωνη του Safari!Μας επιτεθηκε με σπινθηρα για να το αφησουμε ησυχο αλλα εμεις δεν υποχωρησαμε!Ο Richie πεταξε ξανα την pokeball και καταφερε να πιασει αυτό το Manectric!
Χαρουμενοι η Dawn κι ο Richie που ειχαν πιασει ηδη δυο ποκεμον προτειναν να παμε για ψαρεμα!
Αφου φτιαξαμε τα καλαμια περιμεναμε λιγη ωρα μεχρι να τσιμπησει,και ξαφνικα,τσιμπησε!Τσιπμησε στο δικο μου καλαμι οποτε ειχα την ευκαιρια να πιασω ένα ποκεμον του νερου το οποιο ηταν ένα Gyarados!Εριξα την pokeball αλλα το Gyarados ελευθερωθηκε και το εσκασε πισω στο νερο!
Περιμεναμε παλι να τσιμπησει όταν ξαφνικα τσιμπησε στο καλαμι του Richie!Αυτη τη φορα ηταν ένα Μantine το οποιο ειχε εξαγριωθει τοσο πολύ που αρχισε να μας επιτηθεται και εμεις αναγκαστηκαμε να τρεξουμε για να σωθουμε ωσπου μας εχασε!
Βρεθηκαμε τοτε σε μια πολύ παραξενη σπηλια με νερο!Ολα ηταν τοσο ηρεμα και γαληνια ωσπου ξεπροβαλε ένα Lapras!H Dawn και o Richie ακομα τρομαγμενοι από την επιθεση θεωρησαν πως θα μας επιτεθονταν το αγριο Lapras και φοβοντουσαν!Ομως αυτό ηταν τοσο ηρεμο και γαληνιο και τοτε αποφασισα πως θελω αυτό το ποκεμον!Τοτε,εκανα ένα βημα μπροστα και εριξα την pokeball!Το Lapras δεν φανηκε να ηθελε να ξεφυγει απλα καθισε ακινητο και προς μεγαλη εκπληξη ολων μας δεν βγηκε από την pokeball!Η αληθεια ηταν πως χαρηκα πολύ τοτε!!!
Αφου ξεκουραστηκαμε λιγο από το τοσο τρεξιμο και την αγωνια αποφασισαμε να φυγουμε αφου ολοι μας ειχαμε πιασει από ένα ποκεμον!Κοιταξαμε λοιπον τον χαρτη για να δουμε που βρισκομαστε και πηραμε το δρομο του γυρισμου!
Ξαφνικα ειδαμε ένα αγριο Kanghaskan το οποιο ηταν πολύ δυνατο!Χρησιμοποιουσε εστιασμενες γροθιες και υπερ ακτινες σε ένα βραχο!Προφανως προπονουνταν!Ξερωντας πως αυτό που θα εκανα ηταν ριψοκινδυνο αποφασισα να το πιασω και εριξα την pokeball!
-Dawn:Τρελαθηκες???
-Richie:Θες να εχουμε καινουργια προβληματα???
-Alf:Όλα θα πανε καλα
-Dawn:Ναι ε??Για κοιτα καλυτερα!
Το Kangashkan βγηκε από την pokeball!
-Dawn:Παμε,τωρα που δεν εχει θυμωσει ακομα
-Alf:Δεν γινεται να φυγουμε,πρεπει να το πιασω!Pokeball παμε
-Richie:Ας ελπισουμε πως αυτή τη φορα θα πιασει!
-Dawn:Δεν επιασε!Τι θα κανουμε τωρα???
-Richie:Θα τρεξουμ,γιατι ερχεται κατά πανω μας!
-Dawn:AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
-Alf:Richie,δωσε μου τα δολωματα
-Richie:Τι τα θες
-Alf:Είναι τροφη ποκεμον!Θα τα πεταξω στο Kanghaskan
-Richie:Εσυ και οι ιδεες σου !Ειδες σε τι μπελαδες μας βαζουν!Παρ τα
-Alf:Σταματησε και τρωει
-Dawn:AAAAAAAAAAAAAAA
-Richie: To Kanghaskan σταματησε
-Dawn:AAAAAAAAAAAAAAAA
-Alf: Dawn!Μας ακους???
-Dawn: AAAAAAAAAAAAAAAA
-Richie:Νομιζω επαθε νευρικο κλονισμο
-Alf:Τωρα είναι η ευκαιρια!Pokeball φυγε
-Dawn:AAAAAAAAAAA!!!!Tι????Μα είναι τρελλος????Ας τον μαζεψει καποιος!
-Alf:Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
-Dawn:Το επιασες???..........................Το επιασε!!!Ναιιιιιιιιιιιιιι!
-Richie:Αν και μας κατατρομαξες τα καταφερες τελικα
-Alf:Τελειο ε???
-Dawn:Cool!Παμε να φυγουμε τωρα!!!


-Φυλακας:Πως πηγε παιδια!Πιασατε ποκεμον?
-Alf:Ναι πιασαμε 4 ποκεμον συνολικα
-Φυλακας:Μπραβο!Ποια?
-Dawn: Εγω επιασα ένα Roselia
-Richie:Εγω ένα Manectric
-Φυλακας:Τελεια!Εσυ Alf??
-Alf:Εγω επιασα ένα Κanghaskan και ένα Lapras
-Φυλακας:Ουαου!!!!!!!!!!Το Kanghaskan εκτος του ότι είναι πολύ σπανιο πιανεται και πολύ δυσκολα!Οσο για το Lapras εισαι πραγματικα τυχερος που όχι μονο το ειδες αλλα το επιασες κιολας!
-Alf:Τι εννοεις???
-Φυλακας:Εννοω πως το Lapras λιγοι εχουν καταφερει να το δουν σε αυτή τη ζωνη και εσυ το επιασες κιολας!!Θα σε βοηθησει πολύ
-Alf:Αισθανομαι πολύ τυχερος και πολύ σιγουρος πως θα κερδισω το επομενο εμβλημα μου!
-Φυλακας:Στο ευχομαι!
-Dawn:Νομιζω πως αρκετα περασαμε για σημερα!
-Richie:Εχει δικιο,καλυτερα να παμε στο κεντο ποκεμον της πολης!Η μαχη σου μπορει να περιμενει ως αυριο!Το γυμναστηριο εκει θα μεινει!
-Alf:Εχετε δικιο παιδια!Ας φυγουμε!
-Φυλακας:Σας ευχαριστω πολύ παιδια για το πακετο και καλη τυχη στους αγωνες σας!
-Ολοι μας:Σε ευχαριστουμε
-Alf:Αντιο!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#23 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 April 2009 - 23:40

23.Μαχη στο γυμναστηριο της Fuchsia
Σημερα ειχα ξυπνησει από νωρις!Ειχα βγει στην αυλη του κεντρου ποκεμον και προπονουμουν με τα ποκεμον μου!Αρχικα γνωρισα στην υπολοιπη ομαδα το Lapras και το Kanghaskan και αφου ολοι τους καλοδεχτηκαν αποφασισα να τα προπονησω ώστε να δω ποιες επιθεσεις ξερουν και γενικοτερα για να προετοιμαστω για τον αγωνα μου με τον γυμναστη της πολης!
Ηταν και τα δυο πολύ δυνατα!Το Lapras ηξερε τις επιθεσεις ακτινα παγου,υδραντλια,κεραυνος και ψυχισμος!Μεγαλη ποικιλια επιθεεων που σθγουρα θα μου φαινοντουσαν χρησιμες!Το Kanghaskan ηξερε εστιασμενη γροθια,υπερακτινα,μπαλα σκιας και τελος ηξερε την επιθεση σπασιμο τουβλων!Ημουν τοσο χαρουμενος που επιασα αυτά τα ποκεμον που ημουν σιγουρος πως θα νικουσα στα σιγουρα!

-Dawn:ΑLf!Που χαθηκες??Απο τη ωρα εισαι ξυπνιος?
-Alf:Ξυπνησα αρκετα νωρις για να προπονηθω με τα νεα μου ποκεμον
-Richie:Και???
-Alf:Όλα πηγαν ρολοι!!!Νομιζω πως πρεπει να παμε στο γυμναστηριο!Τι λετε?
-Dawn:Κανενα προβλημα
-Richie:Ας μην περιμενουμε ουτε στιγμη
-Alf:Tελεια!Φυγαμε

Μολις φτασαμε στο γυμναστηριο,συναντησαμε αμεσως τον γυμναστη!
-Koga:Γεια σας!Ειμαι ο αρχηγος αυτου του σταδιου!Μηπως μπορω να σας βοηθησω??
-Alf:Θα ηθελα να σε προκαλεσω σε μαχη για το εμβλημα του σταδιου σου
-Koga:Και το ονομα σου??
-Alf
-Koga:Δεχομαι την προκληση σου Alf!Διαιτητη!
-Διαιτητης:Θα χρησιμοποιησετε δυο ποκεμον!Νικητης θα είναι ο εκπαιδευτης που και τα δυο του ποκεμον θα είναι ανικανα για μαχη!ΑΡΧΙΣΤΕ
-Dawn & Richie:Καλη τυχη Alf

-Koga: Venomoth διαλεγω εσενα!
-Alf: Venomoth ε?Magby,πηγαινε!
-Koga:Venomoth,ριξε σπορο που ζαλιζει
-Alf: Magby,ριξε καπνο και αποφυγε το
-Κoga:Δεν βλεπω τιποτα
-Alf:Magby,γροθια της φωτιας
-Koga:Venomoth όχι
-Alf:Μagby αποτελειωσε τον με φλογοβολο!
-Dawn:Φλογοβολο??
-Richie:Ποτε εμαθε αυτή την επιθεση??
-Alf:Σας το φυλαγα για εκπληξη!!!!
-Διαιτητης¨Ο Venomoth είναι ανικανο για μαχη
-Koga: Τι γρηγοραδα,τι δυναμη!Αυτο το Magby εχει εκπαιδευτει τελεια!
-Alf: Σε ευχαριστω
-Koga:Μην βιαζεσαι να με ευχαριστησεις!Golbat διαλεγω εσενα!
-Alf:ΜAgby,φλογοβολο!
-Koga:Περιμενεις να την πατησω δευτερη φορα?Διπλη ομαδα!
-Alf:Ωχ όχι!
-Koga:Χτυπημα με τα φτερα!
-Magby όχι!
-Kαι τωρα Golbat σταγγιξε το αιμα του!
-Magby!!!
-Διαιτητης: To Magby ειναι ανικανο για μαχη!
-Dawn:Το Magby εχασε!Ποιο ποκεμον θα διαλεξει τωρα ο Alf!Ειναι και το τελευταιο του
-Richie:Ισως το Swellow αφου είναι ιπταμενου τυπου ή το Metang
-Alf: Lapras διαλεγω εσενα
-Dawn:Lapras???
-Richie:Κατι θα ετοιμαζει
-Koga:Που βρηκες αυτό το ποκεμον!
-Alf:Στη ζωνη του σαφαρι
-Koga:Ώστε καταφερες να πιασεις αυτό το ποκεμον??Θα εισαι πολύ ικανος εκπαιδευτης που σημαινει ότι αυτή η μαχη τωρα αρχιζει να γινεται ενδιαφερουσα!
-Αlf:Lapras εξολοθρευσε όλα τα Golbat με ψυχισμο!
-Dawn:Ψυχισμο???Αυτο το Lapras είναι το κατι άλλο!
-Koga:Golbat όχι!Ζαλιστηκε
-Alf:Και τωρα που είναι ζαλισμενο Lapras αποτελειωσε το με ένα κεραυνο
-Richie:Κεραυνο???
-Κοga:Οχιιιιιιιιιι
-Διαιτητης:Το Golbat είναι ανικανο για μαχη!Νικητης είναι ο Alf από την Pallet!
-Dawn:Συγχαρητηρια
-Richie:Δεν το πιστευω ότι αυτό το Lapras είναι τοσο δυνατο!
-Alf:Είναι τελειο!!!!Σε ευχαριστω πολύ Lapras!(Koιτωντας την pokeball)Και σενα Magby!
oga:Εχεις δουλεψει πολύ σκληρα με τα ποκεμον σου και οι κοποι σου θα ανταμοιφθουν,να εισαι σιγουρος για αυτό!Οριστε το εμβλημα της ψυχης!
-Alf:Κερδισα το 6ο μου εμβλημα!
-Koga:Το 6ο??Μπραβο!!Τωρα που θα πατε??
-Αlf:Στο επομενο σταδιο φυσικα!.............Αληθεια που είναι το επομενο σταδιο??
-Richie:Αφου εχουμε περασει από τις πολεις Pewter,Cerulean,Vermillion,Celadon,Saffron και από εδώ ,το επομενο σταδιο βρισκεται συμφωνα με τον οδηγο
-Koga:Στο νησι Cinnabar
-Dawn:Cool!Παντα ηθελα να παω εκει!
-Alf:Τελεια λοιπον,ωρα για λιγες διακοπες σε ένα νησι!
-Koga:Καλη τυχη λοιπον!Εις το επανιδειν
-Alf:Αντιο
-Dawn:Τα ξαναλεμε
-Richie:Γεια

Επειτα από το σταδιο πηγαμε στο κεντρο ποκεμον ώστε να φροντισει τα ποκεμον μας η νοσοκομα και να μας πει πως θα παμε στο νησι Cinnabar!Ωστοσο εκεινη με το που μας ειδε ειπε πως ηρθε ένα μηνυμα για εμας!Το ανοιξαμε και το διαβασαμε!Ηταν ο στρατηγος Surge από την πολη Vermillion ο οποιος ελεγε πως επρεπε να παμε αμεσως στη πολη του γιατι προεκυψε ένα προβλημα και χρειαζεται τη βοηθεια μας!Ετσι αποφασισαμε να παμε πισω,αλλα σκεφτηκαμε το ποσο μακρια είναι από την Fuchsia i Vermillion!Τοτε η νοσοκομα Joy μας ειπε πως αν κοψουμε δρομο και ακολουθησουμε το δρομο 15 θα μας παει στους δρομους 14,13,12 κι ο 12 στον 11 οπου βρισκεται λιγο εξω από την Vermillion!Εμεις την ευχαριστησαμε κι αφου φροντισε τα ποκεμον μας φυγαμε κατευθειαν για την πολη Vermillion πλημμυρισμενοι με ερωτηματικα για το τι συνεβει!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#24 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 April 2009 - 23:41

24.Προβληματα τυπου…..ηλεκτρικου!!!!
Μας πηρε μια μερα μεχρι να διανυσουμε αυτή την αποσταση,ωστοσο καταφεραμε να φτασουμε στον δρομο 12 εκει όμως μας περιμενε μια εκπληξη!Ενα κοιμησμενο Snorlax μπλοκαρε το δρομο και δεν μπορουσαμε να φτασουμε στη Vermillion!Ο μονος τροπος να περναγαμε ηταν να το ξυπναγαμε αλλα αυτό ηταν αδυνατο χωρις μια φλογερα ποκεμον!Ομως ο Richie ειχε μια ιδεα!Σκεφτηκε να στειλουμε με το Swellow μου ένα μηνυμα στο Koga και να του εξηγησουμε τι συμβαινει!Εγω φυσικα συμφωνησα!Η Dawn εγραψε το σημειωμα!
-Swellow βγες εξω!Θελουμε να πας αυτό το μηνυμα στο Koga της πολης Fuchsia!Πηγαινε με γρηγορη επιθεση
Το Swellow πηρε το γραμμα και κατευθυνθηκε προς την Fuchsia!

Η ωρα περνουσε και το Swellow αργουσε κι ειχαμε αρχισει να ανησυχουμε μηπως κατι πηγε στραβα!Ξαφνικα το Swellow εμφανιστηκε και μας εδωσε ένα δεμα και ένα γραμμα!Αφου το ευχαριστησα το εβαλα πισω στη pokeball του!
-Richie:Το δεμα εχει μια βαρια μπαλα
-Dawn:Σωστα!Κανεις μας δεν σκεφτηκε να το πιασουμε και με την βαρια μπαλα θα εχουμε 100% επιτυχια
-Εγω: Υπαρχει κι ένα γραμμα!Ο Κοga ελεγε’’Παιδια με ενημερωσε η νοσοκομα Joy για το τι συνεβει!Μεσα στο κουτι θα βρειτε μια βαρια μπαλα που θα σας βοηθησει να πιασετε το Snorlax χωρις να το ξυπνησετε!Ηταν το καλυτερο που μπορουσα να κανω!Δεν καταφερω να βρω την φλογερα’’
-Dawn:Ποιος θα το πιασει λοιπον???
-Richie: Εγω προτεινω ο Alf!Χαρη στο Swellow του πηραμε τη μπαλα!
-Eγω: Ναι αλλα η ιδεα ηταν δικια σου!
-Richie:Δεν με πειραζει αληθεια!Πιαστο!Θα είναι πιο χρησιμο για σενα!
-Εγω: Dawn εσυ τι λες?
-Dawn:Συμφωνω με το Richie
-Eγω: Καλα λοιπον αφου επιμενετε!Παμε!!
-Richie:Τωρα που το επιασες προφανως θα πηγε στο καθηγητη Oak!
-Eγω:Τελεια!Ας προχωρησουμε


Λιγο αργοτερα φτασαμε λιγο εξω από την Vermillion και δεν βλεπαμε ουτε τη μυτη μας,γιατι εκτος του ότι ειχε νυχτωσει,η πολη ηταν βυθισμενη στο σκοταδι!
-Dawn:Μα τι συμβαινει??
-Εγω: Δεν βλεπω τιποτα
-Richie:Quilava βγες εξω
-Dawn:Καλυτερα τωρα!!Παμε στο γυμναστηριο

-Alf: Surge τι συμβαινει??
-Surge:Γεια σας παιδια!Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!
-Dawn:Πες μας
-Surge:Ειδατε πως η πολη εχει βυθιστει στο σκοταδι!
-Richie:Ναι
-Surge:H Vermillion παιρνει τον ηλεκτρισμο της από ένα κτιριο κοντα στο τουνελ της πετρας!Αυτο σημαινει πως κατι εχει συμβει και δεν εχουμε ρευμα!Θελω να πατε εκει και να το ερευνησετε!
-Alf:Εγινε!Αλλα πως θα παμε εκει??Θα μας παρει το χαραμα!
-Surge:Μην ανησυχειτε!Mike!!
-Dawn:Ποιος ειναι αυτος?
-Surge:Ειναι ο γιος μου και θα σας παει με το αεροστατο!
-Dawn:Ποτε δεν εχω ταξιδεψει με αεροστατο θα είναι τελεια
-Mike:Γεια σας!
Ολοι εμεις:Γεια σου Mike!
-Alf:Παμε??
-Mike:Φυγαμε
-Surge:Καλη τυχη

-Mike:Αυτό το αεροστατο είναι διαφορετικο από τα αλλα δεν λειτουργει με φωτια αλλα με ηλεκτρισμο που κινουν αυτους τους ανεμηστηρες!Θα παμε πιο γρηγορα αν του ασκησουμε περισσοτερο ηλεκτρισμο!
-Richie:Ας το πανω μου!Manectric βγες εξω και χρησιμοποιησε ηλεκτρομληξια σε υτο τον αισθητηρα!
-Mike:Τελεια!Το ποκεμον σου είναι πολύ δυνατο αλλα και το δικο μου Pikachu δεν παει πισω!
-Dawn:Φτασαμε?Βλεπω φωτα
-Mike:Ναι εδώ είναι!Ας κατεβουμε
-Richie:Σε ευχαριστουμε Manectric,επεστρεψε!
-Dawn:Παμε μεσα


-Alf:Δεν ειναι δυνατον
-Dawn:Η ομαδα πυραυλος!
-Mike:Τους ξερετε?
-Alf:Πολύ καλα!
-Dawn:Είναι εγκληματιες που χρησιμοποιουν τα ποκεμον για πειραματα και για μεσα για οικονομικα κερδη!
-Alf: Richie???Εισαι καλα?
-Richie:Παιδια………!Κοιταξε…………………!!!!!!!!!!!!
-Μike:Ουαου
-Dawn:Δεν το πιστευω ότι το ζω αυτό!
-Alf:Το μυθικο ποκεμον Zapdos……………

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#25 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 15 April 2009 - 23:42

25.Εναντιον της ομαδας πυραυλος(Volume 1)
Κανεις μας δεν πιστευε αυτό που βλεπαμε!Αμεσως αναγνωρισαμε το ποκεμον με τα pokedex μας!Η ομαδα πυραυλος ειχε αιχμαλωτισει το Zapdos!Φυσικα δεν γινοταν να μεινουμε απραγοι και για αυτό αποφασισαμε πως πρεπει να καταστρωσουμε ένα σχεδιο για να σωσουμε το ποκεμον γιατι αν μας επιαναν δεν θα ειχαμε καμια ελπιδα!Καθως συζηταγαμε για το πώς θα μπουμε μεσα η ομαδα πυραυλος πηρε το θρυλικο ποκεμον σε καποιο άλλο δωματιο και το δωματιο που βρισκοταν πριν εμεινε με δυο φρουρους!
-Dawn:Τωρα είναι η ευκαιρια μας!Butterfree βγες εξω και ριξε σκονη υπνου στους φρουρους!
Οι φρουροι επεσαν ξεροι και ο Richie συνεχαρει την Dawn για τοσο εξυπνη ιδεα της!
-Alf:Τωρα που κοιμουνται ας παρουμε τις στολες τους κι ας τις φορεσουμε για να μπουμε στο επομενο δωματιο!Αν εκει βρουμε κι αλλους φρουρους θα τους εξουδετερωσουμε και θα παρουμε τις στολες κι αυτων!
Ο Richie κι ο Μike συμφωνησαν να περιμενουν εδώ!

Μολις μπηκαμε η Dawn κι εγω στο επομενο δωματιο ειδαμε αλλους δυο φρουρους μπροστα από ένα ασανσερ!
-Φρουρος 1:Τι κανετε εσεις εδώ??
-Φρουρος 2:Δεν θα επρεπε να ειστε στο ποστο σας??
-Εγω:Θα επρεπε αλλα πηραμε μυνημα από τον αρχηγο να παμε στην αιθουσα με το Zapdos γιατι χρειαζονται βοηθεια!
-Φρουρος 1:Τι βοηθεια??
-Dawn:Πληροφορηθηκε πως μπηκαν μεσα στο κτιριο παρεισακτοι!
-Φρουρος 2:Καλα λοιπον!Θα εχουμε το νου μας!Παρ τε αυτό το ασανσερ και θα σας παει στην αιθουσα του Zapdos!
Καθως μπαιναμε στο ασανσερ η Dawn εβγαλε εξω το Butterfree και κοιμησε κι αυτους ττους φρουρους!Πηραμε λοιπον τις στολες τους και τις δωσαμε στα παιδια όπως υποσχεθηκαμε!Μπηκαμε ολοι μαζι στο ασανσερ και πηγαμε εκει οπου φυλουσαν το Zapdos!Ευτυχως κανεις δεν μας ειδε που βγαιναμε ώστε να μας ρωτησουν για τα ποστα μας,αφου ηταν ολοι απασχολημενοι με το ποκεμον!Ωστοσο ακουσαμε καποιον εκει κοντα να λεει πως ο αρχηγος μολις εφυγε διοτι πηρε μυνημα για το 002!Δυστυχως κανεις από μας δεν ηξερε τι σημαινει αυτος ο κωδικος και ετσι γυρισαμε πισω στο σχεδιο!

Πως θα καταφερναμε να νικησουμε τοσα μελη της ομαδας πυραυλος?Ο Mike τοτε ειχε μια ιδεα!
-Mike:Εχετε καποιο ποκεμον που να ριχνει καπνο?
-Εγω: Ναι εχω το Magby!
-Mike:Τελεια!Βγαλτον και πες του να ριξει καπνο!Ενω εσυ Dawn βγαλε το Butterfree και πες του να ριξει σκονη υπνου ταυτοχρονα με το Magby!Ετσι δεν θα προλαβουν να καταλαβουν τι τους χτυπησε και δεν θα πατησουν καποιο συναγερμο που ισως εχουν!
Ετσι κι εγινε!Ολα τα μελη πεσαν ξεροι και εμεις πηγαμε να ελευθερωσουμε το Zapdos αφου πρωτα διωξαμε το καπνο με τη βοηθεια του Swellow!

-Eγω:Grovyle βγες εξω!Φυλο λεπιδα στο κλουβι του Zapdos!
Όχι μονο δεν γρατζουνιστηκε αλλα ενεργοποιηθηκε καποιος συναγερμος κι ετσι σε λιγοτερο από ένα λεπτο δεν ημασταν πλεον μονοι μας!Ηρθαν 2 μελη της ομαδας,αφου ολοι οι αλλοι ειχαν κοιμηθει,και αρχισαν να μας πολεμουν!Η Dawn και ο Richie εβγαλαν εξω τον Wartortle και τον Quilava αντιστοιχα και μου ειπαν να σπασω το κλουβι ενώ ο Mike πηγε να ειδοποιησει την αστυνομο Jenny!Τα δυο μελη ειχαν πολύ ισχυρα ποκεμον και η μαχη ηταν ανιση αφου ειχαν βγαλει από δυο ποκεμον ο καθενας τους,ένα Raticate,ένα Arbok,ένα Crobat και ένα Koffing!Η Dawn κι ο Richie όμως εβγαλαν κι αυτοι τα Meditite και Gloom!Eγω προσπαθουσα να σπασω το κλουβι αλλα δεν τα καταφερνα και τοτε μου ηρθε μια ιδεα!
-Εγω:Lapras βγες εξω!Ακουστε με καλα!Zapdos εμπιστεψουμε και προσπαθησε να μην ακουμπας το κλουβι!Magby ριξε φλογοβολο στο κλουβι!Επειτα εσυ Lapras ριξε υδραντλια!Συνεχιστε ετσι μερι να ραγισει από τη συστολη και διαστολη!
Ξαφνικα ακουστηκε ένα ΜΠΑΜ!Ο Koffing ειχε αυτοκαταστραφει και ετσι όλα να ποκεμον βγηκαν KO!H Dawn k o Richie εβαλαν στις pokeballs τους τα ποκεμον ωστε να μην παθουν χειροτερη ζημια!Δυστυχως για μας το Raticate του πρωτου μελους και ο Arbok του δευτερου ειχαν επιζησει προφανως επειδη ειχαν χρησιμοποιησει προστασια!
-Εγω: Dawn και Richie!Παρτε το Kanghaskan κι όταν το κλουβι ραγισει πειτε του να ριξει εστιασμενη γροθια!
-Dawn:Νομιζω πως ξυπνανε οι φρουροι!
-Εγω:Χρησιμοποιηστε τα υπολοιπα ποκεμον σας αν κατι παει στραβα οριστε κι ο Metang!Εγω θα προσπαθησω να κρατησω αυτους!Grovyle εισαι ετοιμος?Παμε!Φυλο λεπιδα στο Raticate
-Μελος 1:Raticate προστασια
-Μελος 2:Arbok δηλητιριωσες δαγκωμα στο Grovyle
-Grovyle πηδα κι αποφυγε το!
-Μελος 2:Arbok σιδερενια ουρα
-Grovyle oxi
-Μελος 1:Raticate σουπερ δαγκωμα
-Grovyle
-Mελος 1:Raticate υπερδαγκωμα
-Μελος 2:Arbok δηλητιριωδες κεντρι
-Mike:Raichu ηλεκτροπληξια!
-Εγω:Σε ευχαριστω!Εκανες αυτό που επρεπε?
-Mike: Ναι!!!
-Grovyle εισαι καλα?
Το Grovyle αρχισε να λαμπει και εξελιχθηκε σε Sceptile!
-Τελεια!!!!!!!Sceptile αποτελειωσε τους με ηλιακη ακτινα!

O Sceptile νικησε την ομαδα πυραυλος ενω το κλουβι ραγισε και η Dawn ειπε στο Kanghaskan να ριξει εστιασμενη γροθια στο κλουβι!Ετσι κι εκανε και το κλουβι εσπασε και το Zapdos ελυθερωθηκε!Οσο για τους φρουρους που αρχισαν να ξυπνανε η Dawn χρησιμοποιησε παλι το Butterfree και τους ξανακοιμησε κι ετσι ο Metang δεν χρειαστηκε!Μεσα σε ολο αυτό το χαμο κι ενώ το κτιριο ειχε γινει καλοκαιρινο τα δυο μελη το εσκασανενώ το Zapdos ανοιξε μια τρυπα στη στεγη με υπερακτινα και εφυγε κι αυτό!

Βγηκαμε λοιπον από το κτιριο με όλα τα ποκεμον μας και εμας να ειμαστε ασφαλεις!Η αστυνομια ειχε ηδη ερθει και περιμαζευε όλα τα μελη για να τα φυλακισει!Η Dawn μου εδωσε συγχαρητηρια που καταφερα να νικησω την ομαδα πυραυλος αλλα και που εξελιχθηκε ο Sceptile!
-Εγω:Ηταν ομαδικη δουλεια!
-Richie:Ολοι βοηθησαμε με τον ένα η τον άλλο τροπο
-Mike:Ετσι είναι!
Ξαφνικα το Zapdos επεστρεψε και κουβαλουσε αυτους που το εσκασαν!Αφου τους πεταξε στην κλουβα ηρθε κοντα μας και εγνευε σαν να μας ευχαριστουσε που το σωσαμε!
-Dawn:Τι θα γινει τωρα με τη Vermillion??Θα παραμεινει στο σκοταδι??
-Mike:Το δωματιο οπου ηταν η γεννητρια δεν καταστραφηκε αλλα μεχρι να επισκευαστει το κτιριο δεν θα εχουμε φως δυστυχως!
Το Zapdos τοτε πεταξε ξανα και πηγε στη γεννητρια οπου με μια επιθεση ηλεκτρισμου την επαναφορτισε με αρκετη ενεργεια μεχρι να επισκευαστει το κτιριο!Επειτε εφυγε με μια αποχαιρετηστηρια κραυγη!Η αστυνομος Jenny μας ευχαριστησε που βοηθησαμε στο να πιασουν την ομαδα πυραυλος και τοτε εμεις της ειπαμε
-Alf:Δεν τελειωσε ακομα αφου ο αρχηγος εφυγε πριν το πιασουμε!
-Jenny:Δεν εχει σημασια!Απο αυτους εδώ θα αποσπασουμε σημαντικες πληροφοριες!
-Dawn:Ε τοτε όλα οκ!
-Mike:Εμεις τωρα πρεπει να φυγουμε!
-Richie:Εχεις δικιο πρεπει να δουμε πως πηγαν τα πραγματα στη Vermillion
-Jenny:Αντιο παιδια και σας ευχαριστω για την βοηθεια σας!Ειστε ηρωες!


Επιστρεψαμε λοιπον στο γυμναστηριο με το αεροστατο που ειχαμε ερθει και εξηγεισαμε τα παντα στον Surge!Eκεινος ειχε μεινει αφωνος και το μονο που καταφερε να πει ηταν’’Με κανατε ολοι σας πολύ υπερηφανο’’
-Surge:Το ηξερα πως ησαστε φτιαγμενοι για μεγαλα πραγματα από την στιγμη που σε αντιμετωπισα Alf και από τοτε που ειδα εσενα Dawn να συμμετεχεις στους διαγωνισμους!Εχετε ολοι σας μεγαλη αγαπη για τα ποκεμον!Ρισκαρατε τις ζωες σας για να σωσετε το Zapdos!Μπραβο σας!
-Alf:Ευχαριστουμε
-Dawn:………
-Richie:……………
-Surge:Καταλαβαινω πως τωρα θα ειστε κουρασμενοι!Θα σας φιλοξενησω εγω για τα βραδυ!
-Dawn:Ευχαριστουμε
-Surge:Εγω σας ευχαριστω που σωσατε την πολη αλλα και ένα θρυλο!Κι εσυ Mike με εκανες πολύ υπερηφανο!Χαιρομαι που εισαι γιος μου!
-Mike:Χαιρομαι που δεν σε απογοητευσα μπαμπα!!!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#26 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 17 April 2009 - 00:10

26.Τα νησια Seafoam…
H τελευταια μας περιπετεια ηταν σιγουρο πως θα εμενε αξεχαστη σε ολους μας.Ειδαμε και βοηθησαμε ένα θρυλικο ποκεμον και σταματησαμε την ομαδα πυραυλο από το να το αιχμαλωτισει για τους δικους της σκοπους!Το ταξιδι μας όμως δεν τελειωνει εδώ!Επομενος σταθμος είναι το νησι Cinnabar!Το μονο προβλημα είναι το πώς θα πηγαιναμε από την Vermillion εκει!

Το επομενο πρωι λοιπον σηκωθηκαμε και στο δωματιο ημασταν εγω και ο Richie!H Dawn δεν ξεραμε που βρισκοταν!Πηγαμε κατευθειαν στον Surge,τον οποιο βρηκαμε στην αυλη με την Dawn τον Raichu και το Meditite οπου προσπαθουσαν να διαλογιστουν!
-Εγω:Καλημερα.Τι κανετε εκει??
-Surge:Δειχνω στην Dawn πώς να επικοινωνει με τα ποκεμον της!
-Dawn:Διαλεξα το Meditite γιατι νομιζω πως είναι ποιο ευκολο να επικοινωνησω με ένα ποκεμον τυπου τηλεπαθειας αφου είναι ικανο να καταλαβει τις σκεψεις και τα συναισθηματα μου
-Richie:Νομιζω πως εκανες μια πολύ καλη επιλογη
-Surge:Η Dawn μου ειπε που θα πατε μετα και εχω να σας πως πως είναι πολύ ευκολο!
-Εγω:Από εδώ???Πως???
-Surge:H Vermillion εχει λιμανι!Ετσι λοιπον θα παρετε το καραβι και και θα σας παει στο νησι Cinnabar
-Εγω:Τελειο!!!Σε ευχαριστουμε
-Surge:Είναι το λιγοτερο που μπορω να κανω για εσας μετα τη βοηθεια σας!
-Εγω:Και τι ωρα φευγει??
-Surge:Σε 20 λεπτα
-Richie:Δεν θα προλαβουμε να αποχαιρετησουμε τον Mike!
-Surge:Το γνωριζω οπως κι εκεινος,για αυτο μου εδωσε αυτα για εσας!Ειναι φιλτρα,σκοινια και καποια καμπανακια που θα φερουν πιο κοντα εσας και τα ποκεμον σας!
-Dawn:Πολύ καλα!
-Εγω:Να του πεις πως τον ευχαριστουμε
-Surge:Κι αυτά είναι από εμενα!Ειναι καποιες pokeballs σαν αυτές που σας εδωσε ο Koga!Ειναι για διαφορετικες περιστασεις!Μας τις δινει ο Kurt από το Johto!H ροζ ειναι αγαπομπαλα!Η κιτρινη είναι μπαλα του φεγγαριου που χρησιμοποιειται για ποκεμον που εξελισσονται με φεγγαροπετρες!Η μπλε είναι μπαλα νερου!Και οι υπολοιπες είναι γοργομπαλες,για ποκεμον που φευγουν γρηγορα!
-Εγω:Σε ευχαριστουμε πολύ!Ανυπομωνω να τον γνωρισω!
-Surge:Αρκετα με τις κουβεντες!Πρεπει να φυγετε γιατι αλλιως θα χασετε το πλοιο!Σας ευχαριστω ξανα για όλα!Ελπιζω να νικησετε στο πρωταθλημα ποκεμον και στου μεγαλο φεστιβαλ!Καλη τυχη!
-Ολοι μας:Αντιο!


Προλαβαμε ευτυχως το καραβι και μπηκαμε!Βγαλαμε όλα μας τα ποκεμον στο καταστρωμα για να απολαυσουν το ταξιδι το καθαρο αερα και τη θαλασσα!Το Lapras μου προτιμησε να κολυμπησει μονο του διπλα στο καραβι κι ετσι κι εγινε!Το ταξιδι ηταν πολύ ομορφο!Καποια στιγμη ο καπετανιος του πλοιου μας ενημερωσε πως θα κανουμε σταση στα νησια Seafoam γιατι προεκυψε καποιο προβλημα!Γρηγορα βαλαμε όλα τα ποκεμον μας πισω στις pokeballs και ετοιμαστηκαμε για να κατεβουμε!Μας ειπαν πως θα αργησουμε να κατεβουμε κι η νοσοκομα Joy καθως και η αστυνομος Jenny που βρισκοντουσαν εντος του πλοιου μας συστησαν μια βολτα στα νησια!Ετσι κι εγινε!Εγω η Dawn kαι o Richie πηγαμε να εξερευνησουμε τα νησια!Τα νησια απαρτιζονταν από πολλες σπηλις οι οποιες φαινοντουσαν ετοιμες να καταρευσουν με την παραμικρη δονηση!Ετσι παρολο που υπηρχαν πολλα ποκεμον του νερου δεν πιασαμε κανενα!

Καθως περπατουσαμε η Dawn ειπε πως ειδε καποιον να τρεχει!Εμεις της ειπαμε πως προφανως θα ηταν καποιος από το πλοιο και ξαφνικα εκει που περπατουσαμε το εδαφος φανηκε να ηταν πιο χαλαρο και ανοιξε μια τρυπα από το πουθενα και πεσαμε μεσα!Δεν φανταζομασταν πως θα ξαναβλεπαμε συντομα την ομαδα πυραυλο μετα τα χθεσινα γεγονοτα αλλα μαλλον καναμε λαθος!

Πεσαμε σε καποιο χαμηλοτερο εδαφος του νησιου οπου υπηρχαν μελη της ομαδας πυραυλος!Μας επιασαν κατευθειαν και μας εβαλαν σε ένα κλουβι και μας πηραν όλα τα ποκεμον τα οποια αφησαν κοντα στο κλουβι!
-Φρουρος:Νομιζατε πως θα μας χαλαγατε κι αυτό το σχεδιο ε?
-Dawn:Όχι μονο το νομιζαμε αλλα θα το κανουμε κιολας!
-Φρουρος:Eνα πραγμα πειτε μου μονο!Πως μαθατε για το Articuno??
-Εγω: (Το Articuno???)Eχουμε πολλες διασυνδεσεις
-Φρουρος:Μαγκια σας.Αλλα αυτή τη φορα δεν σταθηκατε τοσο τυχεροι!Το Articuno δεν εχει ερθει ακομα αλλα σε λιγο θα εμφανιστει και τοτε θα το πιασουμε!
-Dawn:Τι θα κερδισετε από όλα αυτά??
-Φρουρος:Δυναμη και εξουσια αφου ολος ο κοσμος θα υποκλιθει στη δυναμη των θρυλικων ποκεμον!Το αφεντικο εμαθε για τα χθεσινα σας κατορθωματα και μας ειπε να εχουμε το νου μας και τελικα ειχε δικιο!Οσον αφορα τις πηγες σας ξερουμε ποιοι ειστε!Ετσι δεν είναι Richie?
-Richie:Μα πως??
-Φρουρος:Ο πατερας σου δουλευε με εμας μεχρι που αποφασισε να μας γυρισει τη πλατη και θα το μετανιωσει όπως κι οι δικοι σας Dawn και Alf!Για να μαθετε να ανακατευεστε στα σχεδια μας!
-Dawn:Κουφιες απειλες!
-Φρουρος:Ετσι λες???Θα το δουμε!Αρκετα σας ειπα όμως κι εχω και πιο σημαντικες δουλειες από το να ασχολουμε με μερικα σχολιαροπαιδα


-Alf:Τι θα κανουμε??Λετε να πραγματοποιησει τις απειλες του
-Richie:Ακομα κι ετσι να ναι ο πατερας μου θα εχει τα ματια του 14 ξεροντας τι ατομα είναι οποτε θα πανε όλα καλα!
-Dawn:Το πιστευω κι εγω αυτό!
-Alf:Πρεπει να βγουμε από δω!Δεν θα τους αφησουμε να πιασουν το Articuno!
-Dawn:Ναι αλλα οι pokeballs ειναι μακρια
-Richie:Τι θα κανουμε λοιπον???

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#27 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 17 April 2009 - 00:10

27.Εναντιον της ομαδας πυραυλος(Volume 2)
-Richie:Τι θα κανουμε λοιπον???
-Alf: Dawn καμια ιδεα??
-Dawn:Εχω μια αλλα μπορει να μην πετυχει
-Richie:Δηλαδη??
-Dawn:Αν προσπαθησω να φωναξω τηλεπαθητικα το Meditite και τελικα βγει από την pokeball θα μας βγαλει από δω!
-Alf:Ας ελπισουμε να πετυχει
Η Dawn εκατσε και χαλαρωσε και υστερα από λιγο η pokeball του Meditite αρχισε να κουνιεται και τελικα βγηκε!
-Dawn:Meditite εστιασμενη γροθια στο κλουβι!
Για καλη μας τυχη το κλουβι εσπασε και βγηκαμε!
-Alf:Ας μη καθυστερουμε παμε να βοηθησουμε!

Μολις βγηκαμε από το δωματιο οπου μας ειχαν τοποθετησει ειδαμε το Articuno,και την ομαδα πυραυλο να το χτυπαει με ποκεμον και οπλα!
-Alf: Metang πηγαινε και χρησιμοποιησε ψυχισμο στα μελη της ομαδας πυραυλος!
-Φρουρος:Μα πως ελευθερωθηκατε???
-Dawn:Να μη σε νοιαζει!
-Richie:Αυτό που πρεπει να σε ανησυχει είναι το πώς θα γλυτωσετε εσεις??
-Dawn: Wartorle διαλεγω εσενα!Χτυπα αυτό το κλουβι με γρηγορη περιστροφη και φερτο εδώ!Alf ριξτους μεσα!
-Metang καντο
-Dawn:Wartortle ριξε ακτινα παγου στο κλουβι για να μη μπορεσουν να ξεφυγουν
-Αλφ:Articuno εισαι καλα??
-Dawn:Τι θα κανουμε??
-?????:Προσεξτε.
-Dawn:Τι???
-?????:Blissey προστασια
-Richie:Ποια εισαι εσυ??και από τι μας προστατευσες
aya:Ειμαι η Maya και σας προστατευσα απο το φλογοβολο αυτου του Houndoom και την μπαλα σκιας αυτου του Mightyena!Σας ακολουθησα από πριν!
-Dawn:Σας το ειπα πως δεν ημουν τρελλη
-Maya:Δεν είναι ωρα για αυτά τωρα!Blissey αφησε αυτα τα ποκεμον και βοηθησε το Articuno,γιατρεψε το!
-Alf:Από πού ξεφυτρωσαν αυτά?
-Φρουρος 1:Από μας!Φλογοβολο στο Metang
-Αλφ:Είναι αδικο δεν προλαβα να αντιδρασω
-Φρουρος 2:Νομιζες πως θα σε αφηναμε να το χρησιμοποιησες και πανω μας??
-Maya:Παιδια βοηθεια
-Alf: Maya!!Sceptile βγες εξω
-Dawn:Τι συμβαινει??
-Alf:Ηρθαν κι αλλοι φρουροι και πρεπει να τη βοηθησω να προστατεψει το Articuno
-Dawn:Ωραια αφηστε αυτους σε μενα!Richie….
-Richie:Καταλαβα!Πηγαινω!

-Dawn:Wartoltle,Meditite, παμε

-Richie:Ωχ όχι
-Φρουρος 3:Για πού το εβαλες παιδακι???
-Richie:Παω για πιπι μου υπαρχει προβλημα
-Φρουρος 3:Καλο!Tropius διαλεγω εσενα
-Richie:Quilava διαλεγω εσενα

-Dawn:Wartoltle όχι!Meditite επεστρεψε!Αν νομιζετεπως θα με νικησετε ειστε γελασμενοι
-Φρουρος 1:Άλλιως φιανονται τα πραγματα!Φλογοβολο
-Φρουρος 2:Μπαλα σκιας
-Dawn: Wartoltle
-Richie:Quilava οχι

-Αλφ:Μπραβο Sceptile!Τι συμβαινει???
-Maya:Νομιζω πως εξελισσονται
-Αλφ:Μια ταυτοχρονη εξελιξη είναι σπανιο φαινομενο!

-Dawn: Blastoise??
-Richie:Typhlosion??
-Dawn & Richie:Τελεια!
-Dawn:Χτυπα τους με υδραντλια
-Richie:Πυρινη λελαπα

-Richie:Μπραβο Typhlosion!Παμε τωρα
-Dawn:Πατε καπου??Blastoise παγωσε τους με μια χιονοθυελλα

-Maya:Μπραβο σας παιδια!Το Articuno φιανεται να είναι καλυτερα
-Alf:Μπραβο Dawn!Μπραβο και σε σενα Blastoise!Τελεια μαχη!
-Dawn:Ευχαριστω!Maya εσυ γιατι μας ακολουθουσες
-Maya:ΕΕΕΕ??Σας ςκολουθουσα γιατι από το καραβι ηθελα να ζητησω από τον Alf να μονομαχησουμε!Και τελικα καλυτερα που δεν το εκανα,γιατι 1.δεν θα ειχα καμια ελπιδα και 2.δεν θα ειχαμε σωσει το Articuno!
-Dawn:Εχεις δικιο!Ας το αναγνωρισουμε τωρα που τελειωσαν ολα
-Alf:Ακουω φασαρια,πρεπει να ερχεται ο Richie με την αστυνομο Jenny!Articuno γρηγορα πεταξε μακρια απο δω για να μη μαθει κανεις τι εγινε!
Το θρυλικο ποκεμον φανηκε να μας ευχαριστει και τελικια πεταξε μακρια!


-Jenny:Είναι η δευτερη φορα που βοηθατε την αστυνομια!Εσεις δεν βοηθησατε και την Jenny της Cerulean???
-ΑλΦ:Ναι εμεις
-Jenny:Τι συνεβει τωρα??
-Dawn:Τιποτα!Απλα καθως περπατουσαμε μας απηγαγαν αλλα δεν ηξεραν με ποιον τα εβαζαν!
-Jenny:Καλα που πολεμησατε εδώ γιατι αν κανατε μαχη σε καποιο άλλο επιπεδο του νησιου αυτό θα κατερεε!
-Alf:Ναι οντως!Hey Richie!Hσουν φανταστικος!
-Richie:Ευχαριστω
-Jenny:Λοιπον το πλοιο θα φυγει σε 10 λεπτα οποτε φυγετε από δω και αφηστε εμας να το χειρηστουμε από δω και περα!Σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας!
-Alf:Τιποτα
!Αντιο

Επιβηβαστηκαμε ακομα μια φορα στο πλοιο αυτή τη φορα με μονο προορισμο το νησι Cinnabar!Ευτυχως οι υπολοιποι επιβατες δεν καταλαβαν τι ειχε συμβει κι ετσι δεν αρχισαν αδιακριτες ερωτησεις!Η πρωτη ινηση μας ηταν να τηλεφωνησουμε ο καθενας σπιτι του και να προειδοποιησει τους δικους τους αφου τους εξιστορησαμε πρωτα τα τελευταια γεγονοτα!Επειτα μιλουσαμε με την Maya και την ευχαριστησαμε για την πολυτιμη βοηθεια της γιατι χωρις αυτή θα ειχαν τελειωσει όλα από ωρα πριν!Εκεινη δεν μας μονο ότι χαρηκε που βοηθησε!Μας ειπε επισης πως πηγαινει στο νησι Cinnabar για τη καλοκαιρινη εορτη που γινεται κάθε χρονο αυτή την εποχη προς τιμην ενός παλαιου γεγονοτος οπου το ηφαιστειο ειχε εκρυχτει καταστρεφοντας το νησι ευτυχως χωρις κανενα θυμα!Εγω της ειπα πως πηγαινω για το γυμναστηριο και τοτε γυρισε προς την Dawn και της ειπε πως θα γινει ενας διαγωνισμος ποκεμον στο νησι!Η Dawn ενθουσιαστηκε τοσο πολύ που αρχισε κιολας να προπονειται όπως κανει τις περισσοτερς ωρες της μερας αλλοστε όπως κι εγω!

Ακουστηκε τοτε μια φωνη από το μεγαφωνο που μας πληροφορουσε πως θα φταναμε στο νησι το βραδυ!Η Dawn ηλπιζε να προλαβει τη προθεσμια για το διαγωνισμο ποκεμον κι εγω ηλπιζα να κερδισω το προτελευταιο εμβλημα μου!Οσο για την maya εκεινη ηθελε μονο μια αποχαιρετηστηρια μαχη μαζι μου την οποια φυσικα της εδωσα…..

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#28 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 17 April 2009 - 00:12

28.Ο τελευταιος διαγωνισμος ποκεμον????
Το πλοιο τελικα εφτασε εκεινη τη νυχτα στο νησι!Αφου η Maya μας ευχηθηκε καλη τυχη στις μαχες που ακολουθουν εφυγε!Θα μας μεινουν όμως αξεχαστες οι στιγμες που περασαμε μαζι όπως και αυτό το ταξιδι!

Κατευθηνθηκαμε αμεσως στο χολ του διαγωνισμου οπου η Dawn ηλπιζε να προλαβει να δηλωσει συμμετοχη για τον διαγωνισμο που μαθαμε πως θα γινοταν αυριο!Παρ’όλα αυτά η Dawn αν και ταραγμενη δηλωσε συμμετοχη!

Στο δρομο προς το κεντρο ποκεμον συζητουσαμε για τον αυριανο διαγωνισμο
-Richie:Παντως ολες αυτές οι μαχες με την ομαδα πυραυλο βγηκαν σε καλο!
-Dawn:Τι εννοεις??
-Richie:Εννοω πως ηταν η τελεια εξασκηση για αυτόν τον διαγωνισμο και δεν θα χρειαστεις ιδιαιτερη προετοιμασια!
-Εγω:Κι ας μην ξεχναμε πως προπονησε συνεχεια σε νεες επιθεσεις μαζι μου!Αρα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!
-Richie:Τελευταιο και καλυτερο!!!!Με τον Blastoise δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις!
-Dawn:Δεν θα αγωνιστω με τον Blastoise
-Richie & Εγω:Τι???
-Dawn:Του αξιζει μια καλη ξεκουραση από την μαχη με την ομαδα πυραυλο,δεν θελω να τον κουρασω περισσοτερο!Αφηστε που θα είναι ενας ασσος στο μανικι μου για το μεγαλο φεστιβαλ
-Richie:Εχεις δικιο
-Dawn: Alf θα προπονηθεις μαζι μου???Θα είναι μια καλη ευκαιρια και για σενα αφου πλησιαζει η μαχη σου για το 7ο εμβλημα σου!
-Εγω: ΟΚ!Ειμαι μεσα

Φτασαμε στο κεντρο ποκεμον και αφου η νοσοκομα εξετασε όλα τα ποκεμον μας και τα βρηκε υγιεστατα βγηκαμε στην αυλη και αρχισαμε την προπονηση!Εγω διαλεξα το Magby και η Dawn το Butterfree αφου με αυτό σχεδιαζε να μπει στο διαγωνισμο!Ολα πηγαιναν καλα μεχρι τη στιγμη που η Dawn δεν καταφερε να αποφυγει το φλογοβολο του Magby και το Butterfree χτυπηθηκε!Αμεσως το πηγαμε στη νοσοκομα Joy!Εκεινη μας ειπε πως θα γινει καλα αλλα θα ηταν καλυτερα αν δεν αγωνιζοταν αυριο στο διαγωνισμο!Η Dawn απογοητευτηκε για λιγο κι εγω ειχα τρομερες τυψεις για αυτό που εγινε όπως και ο Magby!H Dawn το καταλαβε και μας ειπε πως ολα θα πανε καλα!Εγω κι ο Richie πηγαμε να κοιμηθουμε ενώ η Dawn εμεινε εξω για να προπονηθει με το Meditite!

Tο επομενο πρωι η Dawn ειχε ξυπνησει ποιο νωρις απο εμας και ειχε ενα χαμογελο επιτυχιας!Φαινεται πως η βραδινη εκπαιδευση καρποφορησε!

Η ωρα του διαγωνισμου δεν αργησε να ερθει!Εγω κι ο Richie ημασταν στις κερκιδες και η Dawn ετοιμαζοταν στα παρασκηνια!Για ακομα μια φορα ο ανταγωνισμος ηταν μεγαλος και ο πρωτος γυρως του διαγωνισμου ηταν ενας από τους πιο δυσκολους που η Dawn θα επρεπε να ξεπερασει!

Η Dawn ηταν τελευταια!Μολις βγηκε στη σκηνη φαινοταν πολύ αποφασισμενη και σιγουρη για το αποτελεσμα!
-Dawn:Meditite διαλεγω εσενα!
Το Meditite φορουσε ένα από τα κασκολ που η Anabel ειχε δωσει στην Dawn
-Dawn:Meditite κρυμενη δυναμη!
Ο Richie κι εγω δεν ξεραμε ότι η Dawn του εμαθε αυτή την επιθεση και ετσι φοβηθηκαμε μηπως κατι παει στραβα αλλα τελικα το Meditite εριξε κρυμμενη δυναμη
-Dawn:Ψυχισμος στη κρυμμενη δυναμη
Η κρυμμενη δυναμη ακολουθουσε μια κυκλικη πορεια γυρω από το Meditite εξαιτιας του ψυχισμου και το ποκεμον μαζι με αυτό το κυκλο αρχισε να ανεβαινει στον αερα
-Dawn:Τελειωσε με εστιασμενη γροθια στη κρυμμενη δυναμη
Η Κρυμμενη δυναμη διαλυθηκε φωτιζοντας ολο το το σταδιο
Η παρουσιαση της Dawn ηταν πολύ ωραια και μαγεψε και το κοινο και τους κριτες!

Τα αποτελεσματα δεν αρχισαν να βγουν και δεν προλαβαμε να συγχαρουμε την Dawn για την παρουσιαση της!Ομως με χαρα ειδαμε πως ηταν μεσα στους 4 που περνουσαν στο τελικο και όχι μονο αυτό αλλα ηταν και πρωτη!!!!

Οι μαχες αρχισαν και συντομα νικησε το πρωτο της αντιπαλο με ευκολια αφου υστερουσε σε πλεονεκτημα αλλα και εμπειρια!Αφου ολοκληρωθηκε και η δευτερη μαχη και ημασταν ετοιμοι για τον τελικo που θα βρισκοντουσαν αντιμετωποι η Dawn εναντιον καποιου Harew εσκασε η μεγαλη βομβα!Η Mary η παρουσιαστρια του διαγωνισμου ειπε πως αυτος ο διαγωνισμος είναι ο τελευταιος διαγωνισμος που γινεται στο Kanto για φετος πριν το μεγαλο φεστιβαλ το οποιο θα γινοταν σε 2 βδομαδες!Η Dawn φανηκε να χανει τη Γη κατω από τα ποδια της αφου συνειδητοποιησε πως για να συμμετασχει στο μεγαλο φεστιβαλ χρειαζοταν 5 κονκαρδες κι ακομα κι αν κερδιζε το σημερινο διαγωνισμο θα ειχε 4 οποτε παλι δεν θα μπορουσε!Ωστοσο επρεπε να αγωνιστει!
-Eγω: Dawn καποια λυση θα βρεθει πρεπει να αγωνιστεις μην παραιτησε πρεπει ναπαλεψεις!
-Dawn:Τι νοημα εχει πλεον??
-Richie:Αν δεν εχει νοημα για σενα σκεψου τα ποκεμον σου που δουλεψαν όλα τοσο σκληρα για να φτασουν ως εδώ!
-Dawn:Θα κανω ότι μπορω!Εχετε δικιο

-Harew:Ursaring πηγαινε
-Dawn:Μeditite διαλεγω εσενα
-Mary:Εχετε 5 λεπτα!Αρχιστε
-Harew:Ursaring υπερακτινα
-Dawn:Meditite κρυμμενη δυναμη
-Richie: Dawn μα τι κανεις νομιζεις πως αυτή την επιθεση θα σταματησεις την υπερακτινα???Συνελθε
-Mary:Το Meditite χτυπηθηκε και η Dawn αρχισε να χανει ποντους
-Harew:Ursaring σεισμος
-Dawn:Meditite εστιασμενη γροθια
-Μary:Το Meditite χτυπηθηκε ξανα!Καποιος περναει δυσκολη μερα φαινεται!
-Αλφ: Dawn θυμησου!Για τα ποκεμον σου παλεψε!!!
-Harew: Ursaring μπαλα σκιας
-Alf: Dawn
-Dawn: Meditite εστιασμενη γροθια!
-Mary:Η μπαλα σκιας απεκρουστηκε και ο Harew χανειποντους
-Dawn:Meditite εστιασμενη γροθια
-Harew:Ursaring όχι!Συνελθε και χρησιμοποιησε υπερακτινα!
-Dawn: Meditite oxi!Δεν πρεπει να χασουμε όχι τωρα!Μετα από τοσο κοπο!Ακομα κι αν αυτος είναι ο τελευταιος διαγωνισμος
-Alf:Ετσι μπραβο!Μα τι συμβαινει???
-Richie:Εξελισσεται
-Dawn:Medicham!!!!!!!!
-Mary:Αυτή η κομψη μεταμορφωση κοστιζει στο Harew περισσοτερους από τους μισους ποντους
-Dawn:Medicham εστιασμενη γροθια
-Harew:Ursaring υπερακτινα!Τι γινεται
-Dawn:Θα επρεπε να ξερεις πως μετα την υπερακτινα πρεπει να περασει καποιος χρονος μεχρι να επιτεθει ξανα το ποκεμον σου
-Harew:Όχι!Αυτο σημαινει ότι??
-Dawn: Ότι εχασες
-Mary:Νικητρια του φετινου διαγωνισμου ποκεμον είναι η Dawn!!!!


-Αλφ: Dawn!Συγχαρητηρια!
-Richie:Μπραβο σου!
-Alf:Αυτό είναι ένα δωρο από μενα!!!!!
-Dawn:Η κονκαρδα που κερδισες!
-Alf:Είναι δικια σου!Τη χρειαζεσαι περισσοτερο από μενα!
-Dawn:Εισαι τελειος σε ευχαριστω πολύ!!!!!!!!!!!
-Alf:Λοιπον…..Καλη τυχη στο μεγαλο φεστιβαλ
-Mary: Ο καλυτερος τροπος να τελειωσει ο διαγωνισμος ποκεμον ηταν αυτος που μολις ειδαμε!Σας περιμενουμε ολους σας στο μεγαλο φεστιβαλ που θα διεξαχθει στη πολη Viridian!Dawn συγχαρητηρια λοιπον και καλη τυχη στο μεγαλο φεστιβαλ!
-Dawn:Ευχαριστω!Medicham ησουν τελειος!Σε ευχαριστω που με βοηθησες!!!

Στον δρομο προς το κεντρο ποκεμον…
-Alf:Όλα πηγαν καλα λοιπον
-Dawn:Πηγαν τελεια!Δεν θα ξεχασω ποτε αυτό που εκανες σημερα
-Alf:Δεν ηταν σημαντικο!Πιστευω πως το αξιζεις πραγματικα
-Richie:Εχει δικιο ξερεις!!
-Dawn:Σας ευχαριστω και τους δυο
-Alf:Τωρα είναι η σειρα μου για το 7ο εμβλημα μου!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#29 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 17 April 2009 - 00:14

29.Οποιος παιζει με την φωτια δεν βγαινει παντοτε καμενος
Η Dawn εξασφαλισε την συμμετοχη της στο μεγαλο φεστιβαλ,ο Richie εχει αποκτησει μεγαλη εμπειρια σας εκτροφεας από αυτό το ταξιδι αλλα και από τα ποκεμον που εχουμε συναντησει!Οσο για μενα,ειμαι ένα βημα πριν το 7ο εμβλημα μου!Η νοσοκομα Joy με ενημερωσε πως ο γυμναστης της πολης χρησιμοποιει ποκεμον της φωτιας κι ετσι ειχα ένα προβλημα διοτι μπορει μεν ο Lapras να είναι ποκεμον του νερου,ωστοσο εχει και στοιχεια παγου που τον κανουν αδυναμο στις επιθεσεις φωτιας!Ωστοσο,ειχα εμπιστοσυνη στα ποκεμον μου και τις δυναμεις τους κι ετσι αποφασισα πως θα προκαλεσω το γυμναστη και θα κερδισω!Οι φιλοι μου ηταν στο πλευρο μου,αν κι η Dawn καπου χαθηκε γιατι προπονουταν πυρετωδως για το μεγαλο φεστιβαλ!Η νοσοκομα Joy μας πληροφορησε πως ειναι στην αυλη κι αφου εγω κι ο Richie πηγαμε να την παρουμε,κατευθυνθηκαμε προς το γυμναστηριο της πολης!

-Εγω:Ειμαι εδώ για να προκαλεσω το γυμναστη σε μαχη
-Blaine:Δεχομαι την προκληση σου διεκδικητη!Riki θα διαιτητευσεις
-Riki:Βεβαιως!...........!Διαγωνιζομενοι παρτε τις θεσεις σας στο σταδιο!Υπο άλλες συνθηκες θα χρησιμοποιουσατε 3 ποκεμον αλλα ο γυμναστης αδυνατει να καλεσει το 3ο του ποκεμον σε μαχη λογο τραυματισμου κι ετσι θα χρησιμοποιησετε 2 ποκεμον!
-Εγω:Τι συνεβει??
-Blaine:Το ποκεμον μου χτυπηθηκε ασχημα από την τελευταια μου μαχη και χρειαζεται ξεκουραση
-Εγω:Ελπιζω να γινει καλα!
-Blaine:Θα γινει,σε ευχαριστω!
-Riki:Αρχιστε
-Dawn:Καλη επιτυχια Alf
-Richie:Πανω του Alf

-Βlaine: Ninetales πηγαινε
-Alf:Lapras διαλεγω εσενα
-Blaine:Ένα ποκεμον νερου!Τι αναμενομενο
-Alf: Lapras υδραντλια
-Richie:Φαινεται πως θελει να τελειωσει γρηγορα τη μαχη
-Dawn:Νομιζω πως ετσι είναι επειδη φοβαται πως οι επιθεσεις φωτιας θα κανουν ζημια στο Lapras
laine:Ninetales φλογοβολο
-Dawn:Κοιτα το καπνο!Ειναι ισαξιοι
-Blaine:Ninetales πυρινη λελαπα
-Lapras στειλτο πισω με ψυχισμο
-Blaine:Ninetales!!Δεν το περιμενα αυτό!Αλλα κι εσυ δεν θα περιμενεις αυτό!Ninetales γρηγορη επιθεση και μετα φλογοβολο
-Lapras υδραντλια
-Dawn:Τι συνεβει??Πριν ηταν ισαξιοι τωρα γιατι το φλογοβολο περασε την υδραντλια
-Blaine:Απορεις ε?Θα επρεπε να ξερεις πως όταν το Ninetales χτυπιεται με επιθεση φωτιας η δυναμη των επιθεσων φωτιας μεγαλωνει
-Να παρει
-Blaine:Ninetales γρηγορη επιθεση και μετα
-Δεν θα πετυχει δυο φορες στη σειρα!Lapras παγωσε το πριν ριξει φλογοβολο με ακτινα παγου!..........................!Ναι!Παγωσες!
-Blaine:Κοιταξε ξανα
-Dawn:Ωχ όχι!Το Ninetales εκαψε το παγο από μεσα και χτυπησε το Lapras
-Richie:Εχει προβλημα!!
-Blaine:Ωρα να τελειωνουμε!Ninetales ροδα φωτιας
-(Ωχ όχι!Κατι πρεπει να κανω και γρηγορα!Η ακτινα παγου δεν θα πιασει ουτε κι η υδραντλια αφου εχουν δυναμωσει οι επιθεσεις φωτιας,ενώ με το ψυχισμο θα κερδισω χρονο!Το βρηκα!Αν είναι να πεσω,θα το παρω μαζι μου)Lapras,αστον να σε πλησιασει και χτυπα τον με κεραυνο
-Blaine:Σταματα
-Dawn:Πολύ αργα!
-Riki:Και τα δυο ποκεμον είναι ανικανα για μαχη!
-Lapras σε ευχαριστω πολύ ησουν τελειος!Γυρισε
-Blaine:Επεστρεψε Ninetales,εξαιρετικα
-Richie:Πωπω,αρχισε να κανει ζεστη εδώ μεσα!
-Βlaine:Πολύ μεγαλο ρισκο πηρες με αυτή τη κινηση,αλλα δεν περιμενα να ξερει το ποκεμον σου αυτή την επιθεση!Αυτο το Lapras είναι καταπληκτικο!
-Σε ευχαριστω
-Blaine:Ας συνεχισουμε!Magmar διαλεγω εσενα!
-Κι άλλο ποκεμον της φωτιας κι ο Lapras επεσε!Τι θα κανω τωρα!Ισως επρεπε να ακουσω την Dawn….

(Flashback,το προηγουμενο βραδυ)
-Dawn:Μηπως θελεις να σου δανεισω το Blastoise για αυριο?Θα σε βοηθησει πολύ!
-Alf:Σε ευχαριστω πολύ Dawn αλλα όχι!Θελω να νικησω με τις δικες μου δυναμεις
-Dawn:Αν με χρειαστεις παντως θα σε βοηθησω!Δεν ξεχναω αυτό που εκανες με την κονκαρδα!
-Σε ευχαριστω πολύ!
(Τελος flashback)

-(Mα τι λεω???Θα νικησω με τα ποκεμον μου!Με τα ποκεμον που δουλεψα τοσο σκληρα!Με αυτά που εκπαιδευσα και εγινα φιλος και θα νικησω!Ας σκεφτω λοιπον!Ο Sceptile εχει μεγαλο μειονεκτημα όπως και ο Metang.To Swellow είναι..)Magby??Τι κανεις?Γιατι βγηκες από την pokeball?Θελεις να παλεψεις?(Φαινεται πως τα ποκεμον μου καταλαβαινουν την αγωνια μου και θελουν να βοηθησουν)Πολύ καλα λοιπον!Magby πηγαινε!
-Dawn:Μα τι γινεται εκει κατω?Ο Alf φιανοταν μπερδεμενος και σε συγχηση αλλα τωρα φαινεται σιγουρος,αν και χρησιμοποιει το Magby
-Richie:Ισως να ηταν καλυτερο να χρησιμοποιησει καποιο απο τα αλλα ποκεμον του που εχουν πιο πολυ εμπειρια αλλα ο Magby εχει αποδειξει ξανα την δυναμη του κι ο Alf αποφασισε να πολεμησει τη φωτια με τη φωτια!
-Dawn:Βεβαια το Magby δεν του αφησε κι πολλα περιθωρια επιλογης
-Richie:Επειδη ο Alf το μεγαλωσε από το αβγο του το Magby θελει να βοηθησει τον Alf με ολες του τις δυναμεις και να αποδειξει πως δεν εχει τιποτα να ζηλεψει στα υπολοιπα μελη της ομαδας!Θεωρει τον εαυτο του ισαξιο και αρκετα ικανο ώστε να νικησει όπως θα νικουσε το Swellow η το Kanghaskan!
-Αλφ:Ακριβως Richie!!Για αυτό θα νικησουμε μαζι!!!Ετσι Magby?
-Dawn:Εξελισσεται???
-Blaine:Τρομερο!Ολες αυτές οι σκεψεις του Alf καθως και η πιστη που εβαλε στο Magby τον εκαναν να εξελιχθει!Τελειο
-Magmar!!Ας νικησουμε!Πυρινη λελαπα
-Blaine:Magmar πυρινη λελαπα κι εσυ
-Dawn:Είναι ισοδυναμοι
-Blaine:Magmar φλογοβολο
-Magmar υπερακτινα
-Blaine:Μagmar όχι
-Magmar διπλη κοψη
-Blaine:Μagmar…….!
-Magmar διπλη κοψη ξανα
-Blaine:Magmar ριξε καπνο!
-Δεν προκειται!Magmar αποτελειωσε τον με φλογοβολο!
-Dawn:Τα καταφερε??
-Richie:Δεν βλεπω τιποτα!Θα περιμενουμε να καθαρισει ο καπνος!


-Riki:Νικητης είναι ο Alf από την Pallet
-Dawn & Richie: Ναιιιιιιιιιι
-Alf:Magmar μπραβο σου!
-Blaine:Magmar επεστρεψε!........Συγχαρητηρια Alf!Αυτο το εμλβημα σου αξιζει από ολες τις αποψεις!Εισαι καλος εκπαιδευτης αγαπας και νοιαζεσαι τα ποκεμον σου!Οριστε!Το εμβλημα του ηφαιστειου!
-Σε ευχαριστω
-Dawn:Μπραβο σας παιδια
-Richie:Μπραβο σου παλιοφιλε!
-Σας ευχαριστω,αλλα πιο πολύ ευχαριστω εσενα Magmar!Ησουν τελειος
-Blaine:Λοιπον παιδια υποθετω πως πρεπει να φυγετε γιατι θα χασετε το καραβι για την Pallet!Aυτο που εχω να σας πω ειναι καλη επιτυχια στους αγωνες σας
-Πως ξερεις πως θα παμε στην Pallet
laine:Το γυμναστηριο που ειναι στην Viridian εχει πλεον ανοιξει ξανα με νέο αρχηγο σταδιο αλλα δεν ξερω πολλα για αυτόν,μονο πως είναι πολύ δυνατος!
-Tελεια λοιπον!Φυγαμε??
-Dawn:Φυγαμε!!!
-Richie:Αντιο
-Riki & Blaine:Αντιο παιδια!
-Σε ευχαριστω ξανα Magmar,παμε μαζι για το τελευταιο εμβλημα!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#30 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 17 April 2009 - 00:16

30.Ο πολεμιστης ποκεμον και το εξαγριωμενο Gyarados
Επειτα απο την τελευταια μου νικη κατευθυνομαστε προς την πολη Viridian στο επομενο γυμναστηριο και στο Μεγαλο Φεστιβαλ!Πριν όμως θα σταματησουμε στην πολη Pallet από οπου ξεκινησαμε πριν ένα χρονο περιπου για την μεγαλη περιπετεια!Εχουμε καιρο να δουμε τους γονεις μας και θελουμε να μοιραστουμε μαζι τους όλα οσα περασαμε!

Ειμαστε λοιπον στο καραβι που θα μας παει στην πολη Pallet η οποια δεν απεχει πολύ απ το νησι Cinnabar!Η Dawn,ο Richie κι εγω βρισκομαστε στο καταστρωμα και ξαφνικα νιωσαμε μια ένα παραξενο κουνημα αλλα δεν ανησυχησαμε!Το καραβι συνεχιζε τη πορεια του όταν ξαφνικα μια υπερακτινα βγηκε από το νερο!Στο πλοιο επικρατησε πανικος αφου κατευθυνομασταν πανω σε ένα Gyarados που φαινοταν εκνευρισμενο!
-Richie:Τι θα κανουμε?Το καραβι αποκλειεται να αλλαξει εγκαιρως πορεια!
-Dawn:Εχω μια ιδεα!Butterfree βγες εξω και ριξε σκονη υπνου στο Gyarados
-Alf:Ωχ οχι!Butterfree
-Dawn:To Butterfree δεν προλαβε καν να τον πλησιασει!Επεστρεψε!Μα γιατι μας επιτιθενται ετσι???
-Richie: Manectric βγες και ριξε κυμα κεραυνου!Θα είναι αρκετο ώστε να το παραλυσει
-Προσεξε Richie ριχνει φλογοβολο!
-Richie:Manectric όχι!Επεστρεψε!ΓΓΓΓΚΚΚΡΡΡΡ!Gloom διαλεγω εσενα!Σκονη υπνου
-Dawn: Igglypuff βγες και χρησιμοποιησε το τραγουδι για να τον κοιμησεις
-Richie:AAAAAAAAAAAAAA
-Dawn: Richie….
-Alf:Εισαι καλα??
-Richie:Ναι!Δεν προλαβα να αντιδρασω και με χτυπησε η υδραντλια του!
-Dawn:Μα τι εχει παθει αυτό τα ποκεμον,γιατι επιτιθεται και στους ανθρωπους?Ιgglypuff…
-????:Αφησε το σε μενα!Αιχμαλωσια ετοιμη!Δισκος κεραυνου!Plusle βοηθησε με!
-Richie:Ποια είναι αυτή?
-????:Ναι!!!Gyarados εισαι ενταξει τωρα!Μπορεις να φυγεις και άλλη φορα να εισαι πιο προσεκτικος!Ελευθερωση!
-Τι συμβαινει?Ποια εισαι?Πως επιασες το Gyarados χωρις pokeball?
-Charlie:Γεια σας παιδια!Ειμαι η Charlie!Ειμαι πολεμιστρια ποκεμον
-Dawn:Ολο το καραβι την απθεωνει
-Richie:Τι είναι πολεμιστης ποκεμον?
-Charlie:Πολλοι χρησιμοποιουν τα ποκεμον για μαχες!Αλλοι συμβιωνουν αρμονικα μαζι τους!Και πολλοι από αυτους αδιαφορουν για τη φυση!Εμεις προστατευουμε και τα ποκεμον αλλα και τη φυση,με τη βοηθεια αυτου εδώ!
-Richie:Ξερω τι είναι!Ονομαζεται πομπος αιχμαλωσιας!
-Charlie:Ακριβως και με αυτό αιχμαλωτιζουμε προσωρινα τα ποκεμον μονο για να μας βοηθησουν ή για να τα ηρεμησουμε και μετα τα ελευθερωνουμε!Ωστοσο μερικοι προσπαθησαν να τον χρησιμοποιησουν για τους δικους τους σατανικους σκοπους και περασαμε μια κριση αλλα τωρα είναι όλα καλα γιατι τους σταματησαμε!
-Alf:Τελεια
-Dawn:Οι δισκοι τι είναι?
-Charlie:Αναλογα τους συντροφους που εχεις μαζι σου,μπορεις να χρησιμοποιεις τις δυναμεις τους!Για παραδειγμα,το Plusle είναι ηλεκτρικου τυπου ποκεμον και ο πομπος απεκτησε ενεργεια ηλεκτρικη που παραλυει τα ποκεμον και τα καθυστερει στο να κινηθουν!Ωστοσο επιτρεπεται να εχεις μονο ένα ποκεμον μαζι σου που εχεις πιασει με pokeball!Τα υπολοιπα τα πιανεις με αυτό το πομπο αλλα όταν χρησιμοποιησεις τις δυναμεις τους ελευθερωνονται αυτοματα
lf:Περιπλοκο ακουγεται
-Richie:Είναι τελειο!Προστατευεις και τη φυση και τα ποκεμον!
-Charlie:εσεις ποιοι ειστε
-Eιμαστε οι Alf,Dawn,Richie!
-Charlie:Χαιρω πολύ!Πηγαινω στο μακρινο Fiorre!
-Richie:Fiorre?
-Charlie:Εκει είναι η ακαδημια οπου εκπαιδευονται οι μελλοντικοι πολεμιστες!Εσεις
-Alf:Εμεις επιστρεφουμε στην πολη Pallet!
-Charlie:Από πού επιστρεφετε
-Dawn:Από το ταξιδι μας!
-Charlie:Ταξιδευετε ολοι μαζι ε?Τελειο!Πως ετσι?
-Alf:Εγω θελω να συμμετασχω στο πρωταθλημα ποκεμον κι η Dawn θα συμμετασχει στο μεγαλο φεστιβαλ!Οσο για το Richie θελει να γινει ο μεγαλυτερος εκτροφεας ποκεμον
-Dawn:Ειμαστε ολοι παιδικοι φιλοι!
-Charlie:Μπραβο παιδια!Ευχομαι να επιτυχετε τα ονειρα σας!
Ding-Dong:Επομενη σταση πολη Pallet!
-Dawn:Φαινεται πως πρεπει να φυγουμε!
-Alf:Χαρηκα που γνωρισαμε ένα πολεμιστη ποκεμον!
-Charlie:Κι εγω χαρηκα παιδια!Richie γιατι εισαι αμιλητος
-Richie:Ψαχνω το σακκο μου!
-Dawn: Richie o Gloom…
-Richie:Εξελισσεται?Μα πως?
-Alf:Βρηκε το σακκο σου και μεσα του ειχες πετρες του φυλλου οι οποιες χυθηκαν απεξω!
-Richie:Τελεια ε?Vileplume,εισαι τελειος σε ευχαριστω
-Dawn:Πρεπει να κατεβουμε τωρα αλλιως θα φτασουμε στο Fiorre
-Charlie:Αντιο παιδια!Χαρηκα που σας γνωρισα!
-Κι εμεις,αντιο!


-Αλφ:Δεν ηταν τελεια!Μια πολεμιστρια!
-Dawn:Τελικα υπαρχουν πολλοι τροποι να χειριστεις ένα ποκεμον!
-Richie: Οντως!Hey Dawn το Igglypuff είναι καλα?
-Dawn: Γιατι?
-Richie:Αρχισε να λαμπει!
-Dawn:Νομιζω πως εξελισσεται!Jigglypuff!Ναιιιιιιιι!
-Richie:Φαινεται πως επηρεαστηκε από το Gloom ε το Vileplume εννοω!
-Dawn:Εγω νομιζω πως είναι με τη μαχη με το Gyarados!Τελεια τωρα εχω πιο πολλες ελπιδες να νικησω στο μεγαλο φεστιβαλ!
-Alf:Και φαντασου την επομενη φορα που θα γυρισουμε στη Pallet να κραταμε κι οι δυο μας τα κυπελα!
-Dawn: Ναι!!!!!!!!!!!!!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau: