Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 3 Apriliou, Thessaloniki


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#31 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 12 March 2009 - 01:33

Βασικά Gogetta SSJ6 τόσα ξόδεψα για να κάνω όλα τα μέρη του προηγούμενου.Η μάλλον περισσότερα εφόσον ήταν 130 -ευρώ-. Εξαίρεση ήταν,επειδή τον Ace τον είχα στα σχέδια πριν καν αρχίσω τo cosplaying:hahaha:.Και αυτό που θα κάνω τώρα το είχα στα σχέδια από τότε, αλλά υπολογίζω να πάει γύρω στο 50άρι όπως συνήθως, πάνω κάτω.Που να τα βρει κανείς τα παραπανήσια χρήματα την σήμερον εποχή:knock-knock:

Konart έλα εσύ,πέρνα και από τον 1ο όροφο,μίλα σε έναν οποιοδήποτε και δεν νομίζω να μείνεις για πολύ μόνη.Απλά μην κρυφτείς σε καμιά γωνία και δεν σε πάρει κανείς χαμπάρι όπως (λανθασμένα) κάνουν μερικά νέα άτομα.

Edited by Cassiel, 12 March 2009 - 02:19.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#32 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 12 March 2009 - 04:29

Ναι αλλα εαν ξοδεψες οντως τοοσα πολλα λογικα θα εγηνε καλυτερη δουλεια απο οτι εαν το αγοραζες......
???

Ποσο καιρο περιπου σου περνει ετσι μια μετρια στολη (ξερεις οχι πολλα ψιψιψινια και κοκοψαρα οχι με πολλα κοψηματα)???

Konart και εγω το βασικο μου προβλημα που δεν πηγαινα ηταν η παρεα οσπου παιχτηκαν κατι καταστασης ελευθεροθηκα/με (ενα φιλαρακι που ειναι στο anime//gr αλλα δεν παιζει να εχει κανει πανω απο 3ποστ) και ετσι πηγαινω και εγω αλλιος.....

Παντως ανηχτη προταση εαν θελεις ελα μαζι με την παρεα μου δεν σου εγκιομε οτι θα γνωριζεις περαν τις παρεα μου ατομα (ΙΣΩΣ κανα 2-3εις) γιατι και εγω δεν ξερω ατομα παντως μονη δεν θα εισαι!!!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#33 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 12 March 2009 - 11:09

Δεν νομίζω ότι την πουλάνε πουθενά.Τουλάχιστον όχι από το ενδεικτικό ψάξιμο που έκανα.Ίσως επειδή είναι ουσιαστικά ένα πολυπληθές σύνολο εξαρτημάτων παρά ενδυμάτων.Ούτε ένα από αυτά δεν βρήκα έτοιμο,πέρα από το παντελόνι και το καπέλο.Έπρεπε να τα ετοιμάσω ένα ένα από πολλά άλλα υλικά συνδυασμένα μεταξύ τους...και φαντασία.Τώρα καλύτερη για Ace δεν μπορώ να φανταστώ πάντως εφόσον κοίταξα όλες τις λεπτομέρειες όταν την έκανα:wis:.Αυτή λόγο της πολύ δουλειάς με έκανε να ασχοληθώ μαζί της κανένα μήνα (όχι full time και κάθε μέρα φυσικά).Όσο για τις υπόλοιπες 3 και την επερχόμενη,επειδή είναι πιο πολύ θέμα ενδυμάτων παρά εξαρτημάτων,μου πήραν περίπου 3-5 μέρες.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#34 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 12 March 2009 - 12:24

Αρα νταξ δεν σου τρωει το χρονο για να φτιαξεις μια cosplay στολη!!!
Το μονο που αλλαζει ειναι η πολυπλοκοτητα καθε στολης οποτε και αυξανονται η μερες που θα σε κρατηση "μεσα" αναλογος παντα με το ποση ωρα της διαθεσης!!!:tensai:

Καλη φαση!!!:gotit:
Ψηνομαι αγρια να κανω μια ελπιζω μονο να μην εχει τα ιδια αποτελεσματα με την πρωτη φορα!!:hahaha:
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#35 Konart

Konart

    Ramen.. ramen..miam!

  • Members
  • 74 posts

Posted 12 March 2009 - 16:59

Thanks πολυ παιδια!! :wooi2:
νιωθω πολυ πιο καλα τωρααα.... :joyful:
οποτε CU THERE!!!!!!

#36 SasukeGR

SasukeGR

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 12 March 2009 - 17:26

Εσύ ήσουν ο Sasuke του προηγούμενου πάρτι με την Iron Maiden μπλούζα;Αν ναι ανέφερε σε παρακαλώ λίγο τα nicknames ή έστω το σκέτο όνομα των άλλων 3 συνάδελφων σου ninja που ήταν παρέα μαζί σου για να τους προσθέσω στην λίστα με τα cosplays στο θέμα του πάρτι που βρήσκεται εδώ.

http://www.anime.gr/forums/meetings-%D0%F1%EF%E2%EF%EB%DD%F2/6514-japan-anime-party-horror-valentines-special-13-2-thessaloniki-5.html#post286330

Και όποιος άλλος ξέρει τα άτομα που δεν αναγνωρίστηκαν ακόμα ας βοηθήσει αν μπορεί.Σε κανένα άλλο πάρτι της Θεσσαλονίκης δεν είχε ξανά τόσα κενά η καταγραφή.


Οχι δεν ειμαι εγω ο Sasuke ειμαι Κοριτσι
και αν το δει ο Sasuke ελπιζω να καταλαβει...

#37 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 13 March 2009 - 01:33

Konart οποτε θελεις στηλε μου Pm να κανονισουμε εαν και αυτην την φορα εαν ολα πανε καλα θα ημαστε (απο μεριας μου) τουλαχιστον 5 ατομα (αντε να μαθαινουν και αλλοι)!!

@SasukeGR "Οχι δεν ειμαι εγω ο Sasuke ειμαι Κοριτσι"
Ε και που ειναι το προβλημα και ο κλαψκε δεν ειναι και φανατικος...!!!:hahaha:(ετσι για να την πω την κακια μου για τον char -πλακα κανω-)
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#38 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 13 March 2009 - 12:43

@Konart - Από την Εύβοια θα μας έρθεις:);

@Goggeta SSJ6 - Με σένα τελικά έχω μιλήσει ποτέ:P;Που συχνάζεις;Πάνω ή κάτω;Δώσε σημάδι ζωής της επόμενη φορά να σε καταλάβω:)

@SasukeGR - Ναι κατάλαβε ευτυχώς και μπόρεσα να διορθώσω και το όνομα στην λίστα με τα cosplays βάζοντας το δικό του.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#39 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 13 March 2009 - 14:37

eee,κοίτα, τα παράπονα για τη στολή πέστα στην αθηνά που δεν είχε προλάβει να τη φτιάξει, κι όταν τελικά πρόλαβε, την πλακώσαν άλλα...Αλλά τώρα αν πάλι πάνε όλα στραβά για τη Μισάο, έχω κι άλλο για Back up. Anna Kyouyama από Shaman King! Beware!
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/

#40 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 March 2009 - 15:10

Παω στοιχημα οτι ο Cassiel θα κανει παλι το καλυτερο cosplay!
Posted Image

#41 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 13 March 2009 - 17:58

eee,κοίτα, τα παράπονα για τη στολή πέστα στην αθηνά που δεν είχε προλάβει να τη φτιάξει, κι όταν τελικά πρόλαβε, την πλακώσαν άλλα...Αλλά τώρα αν πάλι πάνε όλα στραβά για τη Μισάο, έχω κι άλλο για Back up. Anna Kyouyama από Shaman King! Beware!


Άρα όπως και να έχει δηλαδή, θα ντυθείς και στα δύο επόμενα πάρτι με άλλα λόγια:hahaha:.Τι παράπονα να έχω...προς Θεού:oo:.Η Αθήνα με τόσα που έχει να ετοιμάσει και το χτύπημα στο χέρι, της έχει βγει η ψυχή όλους αυτούς τους μήνες:knock-knock:.

Παω στοιχημα οτι ο Cassiel θα κανει παλι το καλυτερο cosplay!


Thanks για την ψήφο εμπιστοσύνης, αλλά κρίνοντας από το υψηλό επίπεδο της προηγούμενης φοράς που υπήρχε στο πάρτι, έτσι και τώρα, που θα υπάρχει ανάλογο και μάλλον ακόμα υψηλότερο επίπεδο, θα με παρεξένευε αν ξεχώριζα. Εγώ πάντως περιμένω αναγωνίως να δω τι θα κάνουν τα υπόλοιπα παιδιά και να με εκπλήξουν ξανά με τις δημιουργίες τους:)


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#42 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 13 March 2009 - 20:28

@Cassiel κατο συχναζω γιατι επανω πρωτον δεν βρισκω :P και δευτερον για να συχναζω επανω πρεπει να ξερω και ατομα και εγω δεν ξερω εκτος απο 2-3 που ειναι πανω κατο ολη την ωρα!!!

Αλλα να την επομενη φορα να τα πουμε!!!:drink:
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#43 Konart

Konart

    Ramen.. ramen..miam!

  • Members
  • 74 posts

Posted 13 March 2009 - 21:14

Cassiel: απο Ευβοια ειμαι...... αλλα ''σπουδαζω'' Κιλκις αρα απο κει θα σας ερθω!!!!!

Παντως στο ενα και μοναδικο παρτυ που ηρθα σε θυμαμαι.. :respect: εσενα και τον Adventurer αν δεν κανω λαθος..

Goggeta SSJ6: σ'ευχαριστω πολυυυυ... :wooi2: και εννοειται οτι θα ανεβουμε στον πανω οροφο!!

#44 sk8rman

sk8rman

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 14 March 2009 - 01:26

ας ελπισουμε να ακουγετε η μουσικη αυτη την φορα :P
(λογο βαβουρας)

#45 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 14 March 2009 - 02:52

@Konart θα αναμενω να σε μπασω στην κλικα:hahaha::hahaha::hahaha:
Το να με βρεις ειναι πλεον πολυ απλο:tensai:

@sk8rman ιδηκα αυτο το παρτυ το κοβο να μην ακουμε καν μουσικη εδω θα πεσουν συναντησεις θα ερθουν παραπανω ατομα μιας και το ξερουμε πολυ πιο μπροστα οποτε κοντα στα ηχια θα εισαι μια χαρα:congrats:
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!