Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 3 Apriliou, Thessaloniki


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#16 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 09 March 2009 - 12:44

Είναι βέβαια νωρίς ακόμα για να ξέρουμε 100%, αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ανέβει και αντιπροσωπεία από την Αθήνα για το πάρτυ.



#17 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 09 March 2009 - 22:30

Να ανεβει μου κανατε κατο το μεγαλο παρτη και κατεβηκαν απο οτι ακουσα ατομα απο εδω να κουβαλιθουν και οι απο κατο λιγο;)
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#18 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 10 March 2009 - 00:45

2 φορες εχουμε κουβαληθει και 2 φορες εχετε κουβαληθει και εσεις..Την μια μαλιστα καναμε ανταλαγη πλυθησμων....Ανεβηκα εγω κατεβηκε ο μελκορ...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#19 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 10 March 2009 - 03:01

Ωραια σαν περισοτεροι πρεπει να δωσετε το καλο παραδηγμα και να κανετε εσεις την επομενη κινηση και εμεις μην ανησυχητε την τρελα την εχουμε δοξα το θεο προβληματα αποδιμησης δεν εχουμε!!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#20 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 10 March 2009 - 20:04

Όσοι είναι να έρθουν να έρθουν ρε και μην κάνετε τέτοια, σιγά!

Εγώ πάντως θα είμαι σίγουρα εκεί, κι ας χάσω λίγο διάβασμα, τέσπα. Μπορεί και με κόσπλει κιόλας, αν όλα πάνε καλά!

Ελπίζω να δω πολύ κόσμο που μου έλειψε εκεί~
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/

#21 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 10 March 2009 - 22:37

Εαν σκεφτουν τα 4ευρω σωθηκες:hahaha::tensai:
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#22 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 11 March 2009 - 00:59

Όσοι είναι να έρθουν να έρθουν ρε και μην κάνετε τέτοια, σιγά!

Εγώ πάντως θα είμαι σίγουρα εκεί, κι ας χάσω λίγο διάβασμα, τέσπα. Μπορεί και με κόσπλει κιόλας, αν όλα πάνε καλά!

Ελπίζω να δω πολύ κόσμο που μου έλειψε εκεί~



Σε έχει φάει αυτό το διάβασμα:drink:.Εδώ και 3 πάρτι τώρα υποσχέθηκες cosplay Misao και ακόμα τίποτα:wis:.Τιμήστε βρε και άλλοι το Rurouni Kenshin:nanana:.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#23 SasukeGR

SasukeGR

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 11 March 2009 - 16:19

Τι με ειπες τωρα Kakashi kotetsu ακομα χαμογελαω οταν θυμαμε kakashi!!!
Απλα ΤΑ ΕΣΠΑΓΕ!!:D
Εσυ ησουν Kakashi η Kotetsu??



Αν τις είξερες θα ειξερες οτι ειτανε η Kotetsu η Xριστινα κ ο Kakashi η Χαριλενη\

KakashiTeam(Kakashi, Kotetsu, Sasuke) FTW the true winners of the cosplay!!!

#24 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 11 March 2009 - 17:13

Εσύ ήσουν ο Sasuke του προηγούμενου πάρτι με την Iron Maiden μπλούζα;Αν ναι ανέφερε σε παρακαλώ λίγο τα nicknames ή έστω το σκέτο όνομα των άλλων 3 συνάδελφων σου ninja που ήταν παρέα μαζί σου για να τους προσθέσω στην λίστα με τα cosplays στο θέμα του πάρτι που βρήσκεται εδώ.

http://www.anime.gr/forums/meetings-%D0%F1%EF%E2%EF%EB%DD%F2/6514-japan-anime-party-horror-valentines-special-13-2-thessaloniki-5.html#post286330

Και όποιος άλλος ξέρει τα άτομα που δεν αναγνωρίστηκαν ακόμα ας βοηθήσει αν μπορεί.Σε κανένα άλλο πάρτι της Θεσσαλονίκης δεν είχε ξανά τόσα κενά η καταγραφή.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#25 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 11 March 2009 - 20:00

Αν τις είξερες θα ειξερες οτι ειτανε η Kotetsu η Xριστινα κ ο Kakashi η Χαριλενη\

KakashiTeam(Kakashi, Kotetsu, Sasuke) FTW the true winners of the cosplay!!!


Δεν νομιζω οτι ανεφερα πουθενα οτι ξερω καποια απο αυτες....
Εκτος εαν καταλαβες λαθος....

Ειπα οτι θυμηθηκα τα συγκεκριμενα cosplay γιατι πρωτον μου αρεσαν πιο πολυ απο τα αλλα (το αναφερω και πιο πανω) και δευτερον βρισκοταν κοντα στο τραπεζι που καθομουν thats all!!!

Βασικα πιο ειναι το προβλημα δεν καταλαβα με το ποστ μου.....

Εαν απλος το ανεφερες sorry εγω δεν καταλαβα καλα!!

Αυτα τα misunderstanding θα με φανε!!!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#26 Christie Valentine

Christie Valentine

    Christie Valentine

  • Members
  • 11 posts

Posted 11 March 2009 - 21:57

Στο παρτυ ειμασταν εγω η Χριστινα (Christie Valentine = Kotetsu) και η αδελφη μου η Xαριλενη ο Kakashi...Σορρυ για τον μπελα που προκαλεσαμε αλλα ειμαι νεα στο anime.gr :canthelp:
(Σημειωση για τον Goggeta SSJ6... Οι στολες που φορουσαμε ηταν φτιαγμενες στο χερι και δεν τις αγορασαμε..:hahaha:)
Θα εχουμε και cosplay απο Sand Ninjas θα σας δουμε στο παρτυ:wooi2:

#27 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 11 March 2009 - 22:33

(Σημειωση για τον Goggeta SSJ6... Οι στολες που φορουσαμε ηταν φτιαγμενες στο χερι και δεν τις αγορασαμε..:hahaha:)

(ακου στο χερι:oo:)
Μια φορα δωκιμασα να κανω πριν κατι χρονια(7) και μιλαμε δεν ειχα ξαναδει τοσο λαλακια προσπαθεια

Καλωσορισατε στην μεγαλυτερη και καλυτερη ελληνικη anime παρεα!!!(ετσι για να ψωνιστουν μερικοι μερικοι:hahaha::hahaha:)
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#28 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 11 March 2009 - 22:39

Εγώ απλά να σημειώσω handmade FTW:Blissfull:.Νιώθεις το χόμπι σου περισσότερο έτσι.Πέρα από αυτό όλα καλά είναι, οπότε ότι έχεις βάλε κόσμε και μην ντρέπεσε.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#29 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 11 March 2009 - 23:37

Ποσο δικαιο εχεις Cassiel!!! Βλεπεις τον κοπο σου αμεσα καθε του ατελια την εσθανεσε ο ιδιος οποτε σε ωθει να φτιαξεις κατι καλυτερο η να βελτιοσης το ιδη υπαρχον!!!

Ποσο μαλλον οταν τα handmade ειναι και καλυτερα απο τα αγοραστα οπως σε αυτην την περιπτοση για παραδηγμα, χορια τα 130$ που κρατας για παρτι σου!!!(δεν ειμαι τσιγκουνης για το θεο αλλα ρε σεις 130 ειναι πολλα οταν καποιος μονος του μπορει κανει αριστουργηματα)
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#30 Konart

Konart

    Ramen.. ramen..miam!

  • Members
  • 74 posts

Posted 12 March 2009 - 01:30

Επιτελους!!!! :blingeye2: ολο κατι θα μου τυχαινε.. ελεος :zetsubou: σε ενα party μπορεσα να ερθω ολο κι-ολο....

Αλλα αυτην την φορα ειμαι κατα 99% οτι θα ερθω... και επλιζω και με cosplay (αν προλαβω να την φτιαξω)....
Δυστηχως δεν ξερω κανεναν.. :uhh: (λιγο ξεκαρφωτη)
αλλα αξιζει πιστευω!!!!