Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 3 Apriliou, Thessaloniki


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#1 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 01 March 2009 - 19:10

Posted Image

Η Sakura Syndrome υποδέχεται την άνοιξη με ένα νέο Japan&Anime Party!
Πριν από δυο μήνες θαυμάσαμε τα εξαιρετικά cosplay που εσείς δημιουργήσατε και βραβεύσαμε τα 5 καλύτερα, σύμφωνα με τις δικές σας ψήφους, αν και κατα τη γνώμη μας όλα άξιζαν βραβείο. Αυτή τη φορά, περιμένουμε ακόμα περισσότερες υπέροχες εμφανίσεις, ακόμα περισσότερες φωτογραφίες και κέφι, ενόψει των διακοπών του Πάσχα ^^.

Πότε: Παρασκευή, 3 Απριλίου
Που: Καφέ-μπαρ Κόφιξ (Λώρη Μαργαρίτη 11)
Ώρα: 21:00
Ελάχιστη κατανάλωση: 4 ευρώ

- Cosplay
- Διαγωνισμός με έπαθλο 5 δωροεπιταγές, προσφορά του Cineshop [ζητήστε την κάρτα συμμετοχής και ψηφίστε το καλύτερο Cosplay]
- J-music shop
- Secret Band Presentation μετά τα μεσάνυχτα! Ανακαλύψτε το επόμενο συγκρότημα-έκπληξη που έχουμε να σας προτείνουμε!
- Ζητήστε και ακούστε το αγαπημένο σας τραγούδι, στέλνοντας pm ή email!

Host της βραδιάς, οι συνήθεις ύποπτοι, μανιακοί DJ/VJ Somnium in Tenebris kai Mona Risa, όπως πάντα με ανανεωμένες playlist και ever eccentric fashion sense :gotit: ΧD

See you all there ^^

www.sakurasyndrome.com
japanandanimeparty@yahoo.com

Edited by Somnium_in_Tenebris, 24 March 2009 - 00:44.


#2 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 01 March 2009 - 21:46

αν και είναι λίγο δύσκολο για εμένα αλλα θα προσπαθήσω να έρθω
see you all there

#3 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 02 March 2009 - 15:20

yatta~ Και γράφω Προσωμοίωση λογοτεχνία την Κυριακή~ Θα έρθω. Οπωσδήποτε θα έρθω. Δεν το χάνω με ΤΊΠΟΤΑ~ Μην κάνετε κανένα μέσα στο Μάιο όμως, που είναι οι πανελλήνιες~

Definitely there, and I'll try a cosplay too~
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/

#4 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 02 March 2009 - 15:46

nyaa
Posted Image

#5 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 02 March 2009 - 20:17

επίτηδες τα κάνετε τα πάρτυ κάθε φορά που δεν μπορώ να ρθω?:hahaha:
Πάω τριήμερη εκείνη τη μέρα!!!Καλά να περάσετε όσοι πάτε:bahhh:

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#6 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 02 March 2009 - 23:57

T_T Το θέμα είναι πως αν και με βάση το δίμηνο η ημερομηνία έπεφτε την επόμενη βδομάδα..επειδή είναι Παρασκευή πολύς κόσμος θα είχε ήδη φύγει λόγω Πάσχα(ντος) xD και γενικώς είπαμε να αποφύγουμε ημερομηνίες που παραδοσιακά δυσκολεύουν τον κόσμο. Μάϊο δε θα γίνει πάρτυ, πολύ νωρίς θα ήταν ^^

#7 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 03 March 2009 - 00:22

T_T Το θέμα είναι πως αν και με βάση το δίμηνο η ημερομηνία έπεφτε την επόμενη βδομάδα..επειδή είναι Παρασκευή πολύς κόσμος θα είχε ήδη φύγει λόγω Πάσχα(ντος) xD και γενικώς είπαμε να αποφύγουμε ημερομηνίες που παραδοσιακά δυσκολεύουν τον κόσμο. Μάϊο δε θα γίνει πάρτυ, πολύ νωρίς θα ήταν ^^

και πάλι όμως και αυτος δεν είναι και ο πιο κατάλληλος καιρός για πάρτη μιας και ο περισσότερος κόσμος έχει εξετάσεις ή κάτι παρόμοιο.αλλά όσοι είναι να έρθουν θα το κάνουν.

#8 MogDevil

MogDevil

    Retro AnimeFan

  • Members
  • 63 posts

Posted 03 March 2009 - 01:23

Δεν ξερω για τους αλλους αλλα εγω θα ειμε οπος κ διποτε εκι και σκοπεβω για αλη μια φορα να το καψω ......... :burningbe3::burningbe3::burningbe3: ................... και οσοι πιστοι προσελθετε

#9 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 03 March 2009 - 13:47

και πάλι όμως και αυτος δεν είναι και ο πιο κατάλληλος καιρός για πάρτη μιας και ο περισσότερος κόσμος έχει εξετάσεις ή κάτι παρόμοιο.αλλά όσοι είναι να έρθουν θα το κάνουν.


Πως έχουν εξετάσεις δηλαδή:hmmm:;Εξεταστική δεν έχει κανείς τότε και ούτε τρέχουν τίποτα πανελλαδικές. Τα συνηθισμένα τεστ στα σχολεία δεν μετράνε, καθώς αυτά προκύπτουν όποτε νάνε:wis:.Προφανώς και εγώ εκεί για άλλο ένα τρελό πάρτι.Λέτε να σπάσουμε το προηγούμενο ρεκόρ in attendance & cosplays:wooi2:;Είδωμεν:Blissfull:.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#10 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 03 March 2009 - 20:22

Πως έχουν εξετάσεις δηλαδή:hmmm:;Εξεταστική δεν έχει κανείς τότε και ούτε τρέχουν τίποτα πανελλαδικές. Τα συνηθισμένα τεστ στα σχολεία δεν μετράνε, καθώς αυτά προκύπτουν όποτε νάνε:wis:.Προφανώς και εγώ εκεί για άλλο ένα τρελό πάρτι.Λέτε να σπάσουμε το προηγούμενο ρεκόρ in attendance & cosplays:wooi2:;Είδωμεν:Blissfull:.

:oops: χεχ.εγώ φταίω.μπέρδεψα τα αβγά με τα πασχάλια.τις ημερομηνίες δηλαδή
όσο για το ρεκόρ ποτέ μην λες ποτέ

#11 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 04 March 2009 - 18:58

Nice!!!:wooi2:
Θα ειμαι και εγω εκει το προιγουμενο μου αρεσε παρα πολυ οποτε... Somnium ελπιζω και σ' αυτο να συνεχιστε την καλη δουλεια και προετιμασια!!:tensai::riiight:
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#12 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 04 March 2009 - 20:38

Ευχαριστουμε για την εγκαιρη ενημερωση, S_I_T (:bleh:). Ελπιζω να εχω ετοιμασει κανα καλο(υτσικο) cosplay μεχρι τοτε.
Posted Image

#13 -Aoshi-

-Aoshi-

    Lock Machine

  • Members
  • 121 posts

Posted 04 March 2009 - 22:42

Θα το εχω ηδη ετοιμο! Beware... :D
Posted Image
The answer lies in a place with a view.

#14 Christie Valentine

Christie Valentine

    Christie Valentine

  • Members
  • 11 posts

Posted 07 March 2009 - 21:57

Το προηγούμενο πάρτυ ήταν τέλειο! Θα έρθουμε εννοείται στο πάρτυ και θα κάνουμε και πάλι cosplay, εκτός από Kakashi και Kotetsu...
:wooi2:Να συνεχίσετε την καλή δουλειά!!!:riiight:

#15 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 08 March 2009 - 20:52

Το προηγούμενο πάρτυ ήταν τέλειο! Θα έρθουμε εννοείται στο πάρτυ και θα κάνουμε και πάλι cosplay, εκτός από Kakashi και Kotetsu...
:wooi2:Να συνεχίσετε την καλή δουλειά!!!:riiight:

Τι με ειπες τωρα Kakashi kotetsu ακομα χαμογελαω οταν θυμαμε kakashi!!!
Απλα ΤΑ ΕΣΠΑΓΕ!!:D
Εσυ ησουν Kakashi η Kotetsu??
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!