Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Inuyasha


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

Poll: Ti protimate? (200 member(s) have cast votes)

Ti protimate?

  1. Inuyasha (29 votes [32.22%] - View)

    Percentage of vote: 32.22%

  2. Bleach (27 votes [30.00%] - View)

    Percentage of vote: 30.00%

  3. Cowboy Bebop (15 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Hellsing (10 votes [11.11%] - View)

    Percentage of vote: 11.11%

  5. Kabamaru (6 votes [6.67%] - View)

    Percentage of vote: 6.67%

  6. Ebichu (3 votes [3.33%] - View)

    Percentage of vote: 3.33%

Vote Guests cannot vote

#76 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 13 October 2009 - 22:30

Kαι εγω απο cherrysubs το δα μα καλα δεν θα το πιασει κανενα αξιοπρεπες γρουπ τι να πω.
Το επ παντως ηταν αρκετα καλο οσο για αυτο που λες φαινεται απο μακρια οτι απλως θελουν να το τελειωσουν τεσπα παλι καλα που κανουν κι αυτο απο το τιποτα καλυτερο ειναι.
Spoiler:

[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#77 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 13 October 2009 - 22:55

Κατεβασε το πρωτο επεισοδιο απο animeload, εξαιρετικη ποιοτητα εικονας και η καλυτερη μεταφραση που υπαρχει αν και παλι χωρις καραοκε....Ειναι πραγματικα κριμα μια τετοια σειρα να μην την αναλαβει καποιο σταθερο γκρουπακι.Του cherrysubs ειναι καλο αλλα ειναι λιγο θολο σε σχεση με των animeload...Οποτε για την ωρα, animeload για archiving.

Spoiler:


Δυστυχως το τρεχουν πολυ, ειδικα το πως απεκτησε την armored shell o Μουγιορουμαρου (αν τον λενε ετσι) ηταν ιστορια σχεδον 10 τσαπτερς και πολυ ενδιαφερουσα μαλιστα....Ασε δε που ο Σεσουμαρου δεν τον πολεμα εκει και μαλιστα στη ιδια μαχη καταφθανει και ο Ινουγιασα....lol Ομως....αλλα οπως ειπες και συ παλι καλα που το κανουν, τουλαχιστον ειναι αξιοπρεπεστατο (βασικα πολυ παραπανω).Αμα κρατανε το ζουμι απο τα τσαπτερς τοτε εχει καλως...
Posted Image

#78 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 18 October 2009 - 11:38

Kαλα το ειχα υποψιαστει οτι αυτο θα ηταν το νεο προτζεκτ τους!!!!!!!!!!!! Ποιοτητα εικονας και μεταφρασης δεδομενη! Υποδεχτειτε τους Takafansubs.com! Εχουν βγαλει και ανακοινωση! Ηδη εβγαλαν το πρωτο επεισοδιο, τρεχτε!:hahaha::nanana::nbleed:
Posted Image

#79 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 18 October 2009 - 14:04

Mόλις τώρα πρόσεξα ότι έχει και poll εδώ μέσα. Με ποια λογική υπάρχουν στην λίστα το hellsing και το Cowboy bepop, άγνωστο.:nosey::dazed:

Θα περιμένω να προχωρήσει λιγάκι η σειρά και μετά θα την ξαναπιάσω. Αν και διάβασα το manga μετά το τέλος της πρώτης σειράς και ξέρω τι θα γίνει:congrats:, ήταν ένα ευχάριστο και αρκετά ενδιαφέρον (όσον αφορά το romance μέρος κυρίως, γιατί τα power ups, πάει καιρός που με ενδιέφεραν)shounen. Οι χαρακτήρες δε(οι καλοί κυρίως), μου άρεσαν πολύ και έχουν γέλιο αρκετές φορές. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι και καλύτερα, και χωρίς τα filler parts.

Posted Image

Posted Image


#80 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 19 October 2009 - 15:56

Mόλις τώρα πρόσεξα ότι έχει και poll εδώ μέσα. Με ποια λογική υπάρχουν στην λίστα το hellsing και το Cowboy bepop, άγνωστο.:nosey::dazed:

Θα περιμένω να προχωρήσει λιγάκι η σειρά και μετά θα την ξαναπιάσω. Αν και διάβασα το manga μετά το τέλος της πρώτης σειράς και ξέρω τι θα γίνει:congrats:, ήταν ένα ευχάριστο και αρκετά ενδιαφέρον (όσον αφορά το romance μέρος κυρίως, γιατί τα power ups, πάει καιρός που με ενδιέφεραν)shounen. Οι χαρακτήρες δε(οι καλοί κυρίως), μου άρεσαν πολύ και έχουν γέλιο αρκετές φορές. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι και καλύτερα, και χωρίς τα filler parts.

Πραγματι το μονο που βγαζει νοημα ειναι το bleach τα υπολοιπα δεν μπορω να καταλαβω να
με ποια λογικη μπηκαν ειδικα ο ebichu,πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι στο καλο σκεφτοταν αυτος που εφτιαξε το poll.
Οπως δεν μπορω να καταλαβω τι σκεφτονται οι δημιουργει του ανιμε αφου βιαζονται που βιαζονται για να το τελειωσουν με ποια λογικη πανε και πετανε το πρωτο μισο του 3 επ σε κωμικα πραγματα που δεν εχουν κανενα απολυτως νοημα.
Οχι πως δεν ειχε την πλακα του αλλα οταν εχεις 26 επ να το τελειωσεις μου φαινεται καπως περιτο να αποκλινεις απο την κεντρικη ιστορια,ελπιζω απο το επομενο να επιστρεψουμε στα συνηθισμενα.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#81 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 posts

Posted 19 October 2009 - 22:16

χμμ ουτε εμενα μ αρεσε το 3ο...ψιλοχαζομαρα ψιλοχαζομαρα ποθ σπαταλησαν το επ. ετσι...:s Ευτυχως ειχε λιγο Sesshomaru:riiight:

#82 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 28 October 2009 - 18:59

Στα συνηθισμενα επεστρεψε η σειρα με το 4 επ και με μπολικη δραση καλο ηταν αν και η αποτομη εμφανιση/αποχωρηση χαρακτηρων και ο φρενηρης ρυθμος με ενοχλει ακομη αλλα τι να κανω θα το ανεχτω.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#83 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 15 November 2009 - 21:42

Xαμος γινεται στα δυο τελευταια επ
Spoiler:
αλλα με το αυτον τον ρυθμο μοιαζουν σαν καθημερινα γεγονοτα αν και διασκεδαστικο θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο αλλα σε αυτο το σημειο ποιος νοιαζεται κριμα.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#84 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 23 November 2009 - 02:04

Μολις ειδα το 8ο και πιο προσφατο επεισοδιο! Οσοι δεν το εχουν δει ακομα να τρεξουν να δουν τα επεισοδια! Βασικα το ολο θεμα αρχιζει απο το 7ο επεισοδιο και στο 8ο συνεχιζεται η δραση. Αλλα ειναι απο τα ωραιοτερα επεισοδια που εχω δει. και μπορω να πω οτι μεχρι τωρα κρατανε τη πλοκη του manga και δεν εχουν παραλειψει πολλα γεγονοτα απο τα chapters που ειχαν μεινει. Και εχει ενα απο τα τραγικοτερα γεγονοτα...
Spoiler:


Ψυφισα cowboy bebop γιατι ειναι το μονο που εχω δει απ'αυτα(και το Kabamaru εχω δει λιγο οταν ημου πολυ πολυ μικρος σε κατι καναλια μαρκα μ'εκαψες) και συγκεκριμενα μονο την ταινια.! Στο αμεσο μελλον θα δω και την σειρα.

για το inuyasha: μου τι δινουν α σχεδια στα οποια τα φρυδια φαινονται κατω απο τα μαλλια, ή ειναι πανω απο τα μαλλια :P


Νομιζω πως εισαι λιγο υπερβολικος. Ενταξει εχεις δικιο η φωτο ειναι λιγο ακυρη με το φρυδι που προεξεχει αλλα δεν κρινεις ενα anime σε καλο ή κακο μονο και μονο απο την οψη μιας κακης φωτογραφιας.:hmmm::orly: Εχω δει ολα τα επεισοδια του InuYasha και τις ταινιες και εχω πορωθει μαζι του. Ειδικα τωρα που αρχισε και η καινουρια season InuYasha The Final Act που περιεχει τα τελευταια επεισοδια. Περιμενω πως και πως το τελος να δω τι θα γινει επιτελους:kawaii::kawaii::kawaii:.
Σου προτεινω να το δεις και αν δε σου αρεσει τοτε σεβαστη η γνωμη σου. καθε γουστο ειναι διαφορετικο. Αλλα μην κρινεις κατι πριν το δεις καν.:thatsit:

Κατεβασα το πρωτο επεισοδιο απο animeload πολυ καλη ποιοτητα.

ΤΟ δευτερο απο cherrysubs, ειναι ενας τυπας που το εκανε για την γκομενα του...anyway....δεν ειναι και ο,τι καλυτερο αλλα βλεπεται...

Καταρχας το animation εχει βελτιωθει πολυ και ειναι σε υψηλα standards.Πολυ ωραιες εξελιξεις, αυτα που εγιναν στα 2 επεισοδια τα ειχα διαβασει και στο μανγκα....

Spoiler:


γενικα ειναι καλα, αλλα θα προτιμουσα να μην ειχαν αυτο το Limit των 26 επεισοδιων....Και ενα αλλο που περιμενα ηταν να ακουσω νεα κομματια μουσικης....απαραδεκτο να μην εχει ανανεωθει στο ost Η σειρα...


υ.γ.Τελικα δεν το εχει ανακοινωσει ενα σοβαρο γκρουπακι οτι θα το μεταφραζει ε; Κριμα διοτι ετσι οπως ειναι τα πραγματα τωρα...ειναι λιγο στο φλου.


Spoiler:


Kαι εγω απο cherrysubs το δα μα καλα δεν θα το πιασει κανενα αξιοπρεπες γρουπ τι να πω.
Το επ παντως ηταν αρκετα καλο οσο για αυτο που λες φαινεται απο μακρια οτι απλως θελουν να το τελειωσουν τεσπα παλι καλα που κανουν κι αυτο απο το τιποτα καλυτερο ειναι.

Spoiler:

Και σε μενα δεν μου αρεσε καθολου ο τροπος που βιαζαν τα γεγονοτα να γινουν. Αφου κανεις που κανεις το anime ασε το να κυλησει στο κανονικο του ρυθμο.
Spoiler:
Ευτυχως για μενα τα επεισοδια τα ειχα προσφατα γιατι τωρα τελευταια μπηκα στο χωρο των anime. Το InuYasha δεν το ειδα 1επεισοδιο τη βδομαδα αλλα τα κατεβασα και τα ειδα ολα και τα 167 και τις 4 ταινιες. Προσωπικα η γνωμη μου ειναι οτι ολα τα επεισοδια ηταν πολυ καλα, ενταξει με εξαιρεση μερικα fillers. Ειδικα αυτα με τη Band of Seven και ολη η 2η 3η και η τελευταια season. Δεν με πειραξαν ομως τοσο τα fillers που ειχε γιατι μερικα ειχαν πλακα. Οποτε οταν εμαθα απο γνωστο πως θα βγει νεα σεζον κοντεψα να τρελαθω απο τη χαρα μου. Και τωρα τα βλεπω καθε Σαββατο στο αγαπημενομου site που ειναι το onepieceofbleach.com . Εχει αφθονα anime και εχει γινει το Ν1 στεκι μου για να τα βλεπω. Εκτος απο το youtube. Αλλα σας το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Κατεβασε το πρωτο επεισοδιο απο animeload, εξαιρετικη ποιοτητα εικονας και η καλυτερη μεταφραση που υπαρχει αν και παλι χωρις καραοκε....Ειναι πραγματικα κριμα μια τετοια σειρα να μην την αναλαβει καποιο σταθερο γκρουπακι.Του cherrysubs ειναι καλο αλλα ειναι λιγο θολο σε σχεση με των animeload...Οποτε για την ωρα, animeload για archiving.

Spoiler:


Δυστυχως το τρεχουν πολυ, ειδικα το πως απεκτησε την armored shell o Μουγιορουμαρου (αν τον λενε ετσι) ηταν ιστορια σχεδον 10 τσαπτερς και πολυ ενδιαφερουσα μαλιστα....Ασε δε που ο Σεσουμαρου δεν τον πολεμα εκει και μαλιστα στη ιδια μαχη καταφθανει και ο Ινουγιασα....lol Ομως....αλλα οπως ειπες και συ παλι καλα που το κανουν, τουλαχιστον ειναι αξιοπρεπεστατο (βασικα πολυ παραπανω).Αμα κρατανε το ζουμι απο τα τσαπτερς τοτε εχει καλως...


Ναι αυτο ειναι αλλο θεμα και μαλλον γινεται γιατι επανηλθε στο προσκηνιο μετα απο πολυ καιρο και θελουν να τελειωνουν με αυτο το ανιμ. Γιατι στην ουσια η μαχη γινεται λιγο διαφορετικα και δεν αποκτησε τις δυναμεις του τοσο γρηγορα ο Μορυομαρου αλλα μετα απο μια αλλη μαχη με τον InuYasha και κατι αλλους. Τι να κανεις. Αφου ετσι τα θελησε η Rumiko ας γινει ετσι.:canthelp: Τουλαχιστον ας ελπισουμε να μην αλλαξουν το τελος ή να μην το συνεχισουν με χαζα fillers.
Spoiler:

Edited by giota83, 23 November 2009 - 23:09.


#85 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 26 November 2009 - 23:25

Το 8 ηταν το καλυτερο επ μεχρι στιγμης ειχε τον καλυτερο ρυθμο και δεν εμοιαζε βεβιασμένο και μακαρι να συνεχιση ετσι(αν και αμφιβαλω)
Spoiler:

[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#86 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 27 November 2009 - 17:57

Eχω δει μεχρι το 6ο επεισοδιο απο Τακα.Λοιπον η ιστορια συνεχιζει πολυ ωραια, αρκετα ενδιαφερουσα ειδικα το 5ο και 6ο επεισοδιο ηταν παρα πολυ καλα.Ο ρυθμος ειναι λιγο φρενηρης, αλλα στο 6ο επεισοδιο δεν φανηκε ετσι,
Spoiler:


Animation κλασσικα αψογο, μουσικη απο οτι φαινεται θα την βγαλουμε με το παλιο Ost--------> απαραδεκτο.

Αυτο που μου αρεσει στο Ινουγιασα πιο πολυ ειναι οτι οι μαχες του αν και απλες ποτε μα ποτε δεν εχω μπορεσει να προβλεψω το τι θα γινει.
Posted Image

#87 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 30 November 2009 - 11:54

Αλλο ενα εξαιρετικο επ με τον ρυθμο για αλλη μια φορα να ειναι καλος αν συνεχιση ετσι η σειρα θα απογειωθεί.
Κατα τ'αλλα η μητερα του sesomarua εδωσε ρεστα(τωρα ξερουμε απο που πηρε:hahaha:)ενω και ο χαρακτηρας του εχει αναπτυχθηκε καλα,αν και στην αρχη δεν τον συμπαθουσα τωρα τελευταια εχω αλλαξει γνωμη.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#88 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 10 December 2009 - 11:22

Eπεισοδιο 8! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.Παρα μα παρα πολυ συγκηνητικο, απο τα καλυτερα της σειρας.....Μπραβο στο studio...

Aυτη την εξελιξη δεν την περιμενα με τιποτα...
Spoiler:

Posted Image

#89 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 10 December 2009 - 13:56

Παιδιά μπορείτε να μου δώσετε ένα λίνκ για κατέβασμα να δώ ονλάιν ότι να'ναι.Δεν ήερα ότι άρχισε ήδη

Ευχαριστώ :)

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#90 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 10 December 2009 - 14:34

Παιδιά μπορείτε να μου δώσετε ένα λίνκ για κατέβασμα να δώ ονλάιν ότι να'ναι.Δεν ήερα ότι άρχισε ήδη

Ευχαριστώ :)

http://www.tokyotosho.info/details.php?id=257387 (ep.1)
http://www.tokyotosho.info/details.php?id=259581 (ep.2)
http://www.tokyotosho.info/details.php?id=265041 (ep.3)
http://www.tokyotosho.info/details.php?id=265775 (ep.4)
http://www.tokyotosho.info/details.php?id=267741 (ep.5)
http://www.tokyotosho.info/details.php?id=267743 (ep.6)
http://www.tokyotosho.info/details.php?id=270647 (ep.7)
http://www.tokyotosho.info/details.php?id=273117 (ep.8)

3b2Ktcr.jpg

Spoiler: