Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Inuyasha


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

Poll: Ti protimate? (200 member(s) have cast votes)

Ti protimate?

  1. Inuyasha (29 votes [32.22%] - View)

    Percentage of vote: 32.22%

  2. Bleach (27 votes [30.00%] - View)

    Percentage of vote: 30.00%

  3. Cowboy Bebop (15 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Hellsing (10 votes [11.11%] - View)

    Percentage of vote: 11.11%

  5. Kabamaru (6 votes [6.67%] - View)

    Percentage of vote: 6.67%

  6. Ebichu (3 votes [3.33%] - View)

    Percentage of vote: 3.33%

Vote Guests cannot vote

#46 Guest-67807

Guest-67807

    Anime Freak

  • Members
  • 451 posts

Posted 11 October 2008 - 09:35

απλα φοβερο(δεν μπορω να βρισω damn)
και ναι, ολοι στο τελος μειναμε λιγο "καπως"
αντε ας το συνεχισουν γιατι αν παρουμε υποψην
τα manga, εχουν πολυ δρομο ακομα.

#47 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 11 October 2008 - 21:20

ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολυ δρομο.
Και ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολλα κεντρικα γεγονοτα που μας φαγανε να βλεπουμε filler.

Αν παρουμε σαν παραδειγμα το manga, και μονο η τελικη μαχη μπορει να φτιαξει ολοκληρο saga απο μονη της.:hahaha:

Και απαιτω καλυτερο τελος οταν συνεχισουν το anime, τι τελος ηταν αυτο το νεροβραστο...

#48 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 28 November 2008 - 14:11

kalo anime αν και αρκετα βαρετο γιατι η υποθεση ειναι πολυ απλη.αλλα συνεχιζεται στο μανγκα ειναι το ανιμε μεχρι λιγο παραπανω απο τη μεση.αυτο που κυνηγουσαν το ναρακου συνεχεια σε κουραζει αλλα και μονο που υπαρχει ο sesshomaru το ανιμε αξιζει:tensai:

#49 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 28 November 2008 - 19:10

Πάλι ο σκυθρωπός antihero antagonist επισκιάζει τον protagonist...
Όπως όλοι μας παραδεχόμαστε, η σειρά άξιζε να είναι γύρω στα 50 επεισόδια το πολύ. Δηλαδή τα 30 πρώτα επεισόδια και τα 60 τελευταία κεφάλαια. Όλα τα υπόλοιπα ήταν φίλερ για να μας πρήζει τα ούμπαλα η Ρουμίκο.

Στην φαντασία μου ο Inuyasha έπρεπε να γίνεται περισσότερο σαν τον Dark Sneider από Bastard παρά αυτό το σκυλάκι στην δούλεψη του σπαστικού schoolgirl.

Japs are sadists to like this master / slave situations.

#50 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 29 November 2008 - 15:09

οτι ολη η σειρα εμοιαζε φιλλερ ειναι αληθεια και γω δε μπορουσα να καταλαβω αν προχωραει η πλοκη η δείχνει βλακειες

#51 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 11 March 2009 - 22:39

Βασικα μου αρεσε πολυ η σειρα και πολυ περισσοτερο το μανγκα ,βεβαια καποια επισοδεια ηταν πολυ ωραια και καποια φιλερ τελειως μαπα αλλα γενικα σαν ανιμ και μανγκα ειναι ενα αποτα αγαπημενα μου ..........

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#52 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 15 March 2009 - 23:53

Ειναι τo πρωτα Shonen anime που ειδα αρκετα καλο ομως το τελος με εκνευρισε μα150+ επεισοδεια και να μας δειξουν αυτο το πραγμα φανταζομαι τι θα ενιωσαν αυτοι που το παρακολουθουσαν 1 επεισοδιο τη βδομαδα:erk:τι να το κανουν το ευχαριστουμε που μας παρακολουθουσατε για 2 χρονια και δεν δεησαν να βγαλουν ουτε μια ταινια να το τελειωσουν.

#53 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 16 March 2009 - 14:54

βεβαια καποια επισοδεια ηταν πολυ ωραια και καποια φιλερ τελειως μαπα

Εμενα γιατι μου φανηκε απο ενα σημειο κι επειτα οτι τα fillers ηταν πολυ ωραια και σε δραση και σε χιουμορ ενω τα main-plot επεισοδια τελειως μαπα αφου απλα επαναλαμβαναν τα ιδια και τα ιδια; Ο_ο
Posted Image

#54 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 16 March 2009 - 14:58

κανενα νεο δεν υπαρχει ρε γμτ για να το συνεχισουν;;;

Κριμα ειναι...
Posted Image

#55 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 16 March 2009 - 15:02

Μπα, από όσο διάβασα σε άλλο φόρουμ, ακόμα και οι φαν του μάνγκα το ψίλο-θάβουνε (κι εγώ μαζί). Και άλλωστε και να το συνεχίσουνε βασιζόμενοι πιστά στο μάνγκα, θα είναι απλά 100 επεισόδια μια από τα ίδια και μετά ένα σούπα τέλος.

#56 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 16 March 2009 - 15:05

Πάλι ο σκυθρωπός antihero antagonist επισκιάζει τον protagonist...
Όπως όλοι μας παραδεχόμαστε, η σειρά άξιζε να είναι γύρω στα 50 επεισόδια το πολύ. Δηλαδή τα 30 πρώτα επεισόδια και τα 60 τελευταία κεφάλαια. Όλα τα υπόλοιπα ήταν φίλερ για να μας πρήζει τα ούμπαλα η Ρουμίκο.

.


Oυτε τα τελευταια 60 κεφαλαια δλδ;
Posted Image

#57 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 16 March 2009 - 15:14

Ναι, η αιώνια παρεξήγηση στα σόνεν. Το μόνο που αλλάζει από το τέλος του ανιμέ μέχρι το τέλος του μάνγκα είναι άλλες 3 ειδικές δυνάμεις που αποκτάει ο Ινουγιάσα. Αν πάνε να πηδήξουνε την ιστορία και να πάνε κατευθείαν στο τέλος, θα φαίνεται κάπως παράξενο να μην τις έχει ή να τις έχει χωρίς να δούμε πως τις απόκτησε. Είναι και τα τσιράκια του Νάρακου που αλλάζουνε. Οπότε, οι χαρακτήρες μένουνε ίδιοι μέχρι τότε και είναι τα μαραφέτια-όπλα της ομάδας που αλλάζουνε μόνο.

#58 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 16 March 2009 - 15:19

δλδ θελω να πω, το τελος δεν ηταν καλο,ικανοποιητικο τουλαχιστον; Εχω διαβασει μεχρι που
Spoiler:

Posted Image

#59 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 16 March 2009 - 15:26

Ναι μέχρι εκεί καλό ήταν. Και έχει κι άλλα τέτοια παρακάτω.
Spoiler:


#60 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 16 March 2009 - 15:45

Συμφωνώ ότι το Inuyasha έχει πολλά κλασικά shonen στοιχεία (λογικό) και το τράβηξε πολύ. Θα μπορούσε να είχε τελειώσει πολύ νωρίτερα το manga, αλλά αν έχεις την χήνα με τα χρυσά αυγά...Πάντως το θεωρώ από τα καλά shonen. Το τέλος του manga εμένα συμπαθητικό μου φάνηκε (αν και ένα άλλο που είχα σκεφτεί θα μου άρεσε πιο πολύ). Δεν θα μπορούσε νομίζω να τελειώσει πολύ διαφορετικά σε σχέση με το όλο κλίμα της σειράς.

Posted Image

Posted Image