Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Inuyasha


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

Poll: Ti protimate? (200 member(s) have cast votes)

Ti protimate?

  1. Inuyasha (29 votes [32.22%] - View)

    Percentage of vote: 32.22%

  2. Bleach (27 votes [30.00%] - View)

    Percentage of vote: 30.00%

  3. Cowboy Bebop (15 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Hellsing (10 votes [11.11%] - View)

    Percentage of vote: 11.11%

  5. Kabamaru (6 votes [6.67%] - View)

    Percentage of vote: 6.67%

  6. Ebichu (3 votes [3.33%] - View)

    Percentage of vote: 3.33%

Vote Guests cannot vote

#91 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 10 December 2009 - 15:17

Επ 10 δεν την βλεπω καλα την kana,
Spoiler:

[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#92 cyber_john

cyber_john

    決められた運命

  • Members
  • 226 posts

Posted 10 December 2009 - 19:43

Είμαι γύρω στο 20ο επεισόδιο μέχρι στιγμής και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ. Animation, χαρακτήρες, αστεία και γενικότερη πλοκή. Αν και κοιτάζοντας τον συνολικό αριθμό επεισοδίων είμαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα κάνει κοιλιά και θα αρχίσουν fillers, ελπίζω να μη μου βγει σε ξινό.

Το Final Act είναι συνέχεια ή remake του πρώτου?

serpe7.jpg


#93 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 10 December 2009 - 20:27

Το Final Act είναι συνέχεια ή remake του πρώτου?

Η συνεχεια και το τελος της σειρας.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#94 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 20 December 2009 - 22:06

Spoiler:

[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#95 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 30 December 2009 - 19:56

Καθε επ που εμφανιζεται ο sesomarua ειναι απολαυση αλλα το τελευταιο 13 ηταν κορυφη, εκτος απο μια πολυ ωραια μαχη ειχαμε και περαιτερω αναπτυξη της σχεσης του με τον inuyasha.
Spoiler:

[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#96 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 07 February 2010 - 14:55

H σειρά φτάνει στο τέλος της
Spoiler:
γενικά τα πράγματα ξεκαθαρίζουν σιγά σιγά και η ώρα για την τελική μάχη πλησιάζει.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#97 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 14 March 2010 - 08:35

Τα τελευταία επ είναι εκπληκτικά πολύ ένταση μάχες και αγωνιά για την συνεχεία, δεν έχω διαβάσει το manga άλλα νομίζω ότι το τέλος είναι πολύ κάλο μέχρι στιγμής και η συνεχεία αναμένεται το ίδιο καλή από την στιγμή που φαίνεται ότι δεν πρόκειται να την γλυτώσουν όλοι και κάποιος/οι θα πεθάνουν ενώ και η kagome έχει να πάρει μια πολύ σημαντική απόφαση στο τέλος.
Αν και από τι βλέπω δεν πρέπει να πολύ ενδιαφέρει και κανένα τι θα γίνει παρακάτω.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#98 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 21 April 2010 - 17:24

Α ρε ταλαίπωρε Inuyasha(και θεατές)περιμέναμε μερικά χρονιά για να βγουν τα τελευταία επ και τώρα περιμένουμε και μερικές βδομάδες για το τελευταίο επ μιας και στο τέλος οι περισσότεροι με το ξεκίνημα της καινούργιας σεζόν το παράτησαν.

Τι να συζητήσεις μετά για την σειρά μετά εντάξει κάλο το τέλος αν και πολύ happy ending που μου θύμισε disney άλλα τουλάχιστον ήταν ικανοποιητικό anyway.

Τώρα που παρατηρώ το trhead είναι σαν να κάνω συζήτηση με τον εαυτό μου:terror2::emptyonexg1:την κάνω από δω πριν με κλείσουν στο τρελάδικο.
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#99 cyber_john

cyber_john

    決められた運命

  • Members
  • 226 posts

Posted 22 April 2010 - 11:42

Δεν έχει βγει ακόμα το τελευταίο επεισόδιο? Γι' αυτό δε βρίσκω πουθενά τη σειρά σε batch? Posted Image

Τέσπα αρκετά περίμενα, melkior από ποιο group το κατεβάζεις εσύ?

serpe7.jpg


#100 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 22 April 2010 - 12:10

Eγω τα μαζευω τα επεισοδια απο το 13...περιμενω να βγει το τελευταιο και δεν το βλεπω πουθενα...εγω απο ενα group Που λεγεται kanketsu τα κατεβαζα, μια χαρα ποιοτητα.Αλλα το τελευταιο γιατι δεν το βγαζουν;
Posted Image

#101 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 23 April 2010 - 07:30

Eγω τα μαζεύω τα επεισόδια από το 13...περιμενω να βγει το τελευταιο και δεν το βλεπω πουθενα...εγω απο ενα group Που λεγεται kanketsu τα κατεβαζα, μια χαρα ποιοτητα.Αλλα το τελευταιο γιατι δεν το βγαζουν;

Άσε είναι πονεμένη ιστορία, αρχικά δεν κυκλοφορούσαν raws του επ και αργότερα ο υπεύθυνος για την μετάφραση αρρώστησε αρκετά βάρια η μια γκαντεμιά μετά την άλλη αν και από τι λένε στο σίτε τους το επ θα το βγάλουν σύντομαξεχάστε το ένας θεός ξέρει πότε θα το βγάλουν αν δείτε τα σχόλια εκεί θα φρίξετε.

Εγώ επειδή βαρέθηκα να περιμένω το κατέβασα από [SHINs] ορίστε το λινκ http://www.nyaatorrents.org/?page=download&tid=123133

Τα άτομα που κάνω συζήτηση είναι αληθινά there are not figments of my imagination:P.

Edited by melkior, 24 April 2010 - 23:30.

[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#102 galexia

galexia

    I want more...

  • Members
  • 212 posts

Posted 24 April 2010 - 18:23

melkior you are a god! Κανονικα τα κατεβάζω απο [Kanketsu-hen] αλλα θελω να δω το τέλος!! Ευχαριστω!!
Posted Image

#103 melkior

melkior

    may the force be with you

  • Members
  • 863 posts

Posted 25 April 2010 - 13:19

Για όσους ψάχνουν καλύτερη ποιότητα βγήκε και σε 1080p από [Katsuhiko] enjoy
[SIGPIC]Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/SIGPIC]

#104 cyber_john

cyber_john

    決められた運命

  • Members
  • 226 posts

Posted 25 April 2010 - 14:49

Καλύτερα το τελευταίο release για το επεισόδιο 26 που έχει & ξεχωριστή sub ροή, των shins απ' ότι είδα έχει ενσωματωμένα γράμματα ψείρες και τόσο κάτω στην οθόνη που κοντεύουν να βγουν απ' τα όρια.

Όσοι δεν το έχετε δει ακόμα και δε θέλετε softsubs, πολύ καλή επιλογή είναι και το release των Taka σε mp4 με ενσωματωμένους υπότιτλους, λογική γραμματοσειρά, μέγεθος & ύψος στάθμης.

serpe7.jpg


#105 denvertz007

denvertz007

    Anime Newbie

  • Members
  • 75 posts

Posted 05 June 2010 - 10:40

Πολυ καλο το"Ινυγιασα".Παρακολουθησα ολα τα επεισοδια(193),και τις 4 ταινιες,στους πρωτοτυπους Ιαπωνικους διαλογους,με Αγγλικους υποτιτλους.Αλλα οχι τα συμπληρωματικα,(ova)που εχουν τιτλο:"Inuyasha Meguri Au Mae no Unmei Koiuta".Πλακα ειχαν παντως οι τσακωμοι της Καγκομε με τον Ινυγιασα.Επεισης πλακα,ειχε ο μοναχος,με την Σανγκο.Ωραια παντως ηταν και η Κικιο.Απο τους πιο δυνατους χαρακτηρες της σειρας.Εκεινο που μου εσπασε τα νευρα,ηταν
Spoiler:
Παντως η σειρα αυτη,δινει και μερικες ενδιαφερουσες ιστορικες πληροφοριες,για την Ιαπωνια του Μεσαιωνα.Αποκλειεται βεβαια να προβληθει στην Ελληνικη Τηλεοραση,οσο συνεχιζονται να προβαλονται ηλιθια Αμερικανικα και Ευρωπαικα κινουμενα σχεδια,της κακιας ωρας...

Edited by Kenny, 05 June 2010 - 11:37.
spoilers