Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Inuyasha


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

Poll: Ti protimate? (200 member(s) have cast votes)

Ti protimate?

  1. Inuyasha (29 votes [32.22%] - View)

    Percentage of vote: 32.22%

  2. Bleach (27 votes [30.00%] - View)

    Percentage of vote: 30.00%

  3. Cowboy Bebop (15 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Hellsing (10 votes [11.11%] - View)

    Percentage of vote: 11.11%

  5. Kabamaru (6 votes [6.67%] - View)

    Percentage of vote: 6.67%

  6. Ebichu (3 votes [3.33%] - View)

    Percentage of vote: 3.33%

Vote Guests cannot vote

#31 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 16 November 2007 - 02:17

Οντως τα φιλερς στο Inuyasha ειναι ψιλοαπαραδεκτα.

Οσον αφορα τον Σεσομαρου τι να πω,το παιδι ειναι θεος.Φοβερος σχεδιασμος-αρχοντικος,πολυ πιο γαματος απο το σκυλακι τον Ινουγιασα.Και επισης για μενα ισως ο πιο ενδιαφερων χαρακτηρας μαζι με την Κικιο.Πραγματικα μεχρι την Ριν ηταν ο κακος που δεν πηγαινε τον Ινουγιασα μετα την Ριν ομως δεν ξερω τι να υποθεσω για αυτον τον χαρακτηρα.Θυμαμαι στα επεισοδια που ο Ναρακου ειχε απαγαγει την Ριν ολη η παρεα μου που το βλεπαμε φωναζαμε ''Ωχ καλα ενταξει,δεν θα επιζησει κανενας απο τον Σεσομαρου μεδτα απο αυτο,του πηρασν την Ριν,ετοιμαζεται να κοψει κωλους'' και αλλα τετοια.

Οσον αφορα ην ΚΙΚΙΟ ΔΕΝ ΕΙναι μονο το ολο τργωνο με την καγκομε αλλα οποτε εμπαινε στα επεισοδια ειχαμε και αποκαλυψεις και ρομερες εξελιξεις....

Και κατι αλλο :Πρωτη φορα σε ανιμε γελαω και δεν μου τη σπαει πραγματικος gay ΧΑΡΑΚΤΗΡΑς ,ο jakotsu.Μιλαμε το τι γελιο ριξαμε δεν λεγεται.Αφου οποτε τα εριχνε στον Ινουγιασα εμεις φωναζαμε σαν κερκιδα ''Εμπαινε δικε μου,ολος δικος σου'' και αλλα τετοια.Τελειως ακυρος χαρακτηραςκαι λιγο γεια σου.

υ.γ.Θα φιλησε ποτε τη Σανγκο ο Μιροκου ή θα τρωει συνεχεια καρπαζιες επειδη χουφωνει τον κωλο της;;;

#32 etellen

etellen

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 16 November 2007 - 12:58

Μεχρι τα δω το Bleach ψηφιζα Inuyasha με χιλια. Είναι ωραίο στορυ κι ελπιζω να εχει κι αλλο γιατι δε γίνεται να ειδα 170 επεισοδια να ψαχνουν τα κ....ο κομματια και τελικα να μεινουμε με το π...ι στο χερι!

Ομως επικαλουμαι τη γυναικεια φυση... Ωραίος ο Sesshi-chan, και ο Naraku..αλλα στο Bleach τα bishounen ειναι πολυ περισσότερα.....:awww:
"I'm the Law"
The Judge

#33 JigokuNeko

JigokuNeko

    Anime Amateur

  • Members
  • 115 posts

Posted 16 November 2007 - 17:41

καλο και το ενα καλο και το αλλο. κινουνται ομως σε διαφορετικα genres, ελληνιστι. το ΙΥ μου αρεσε τρελα γιατι ειχε να κανει με μυθολογικα στοιχεια, δαιμονια κτλ. οπως αντιστοιχα μου αρεσε το funky στυλ του Β. (οκ, ειχε και οφθαλμολουτρο οπου και να κοιταζες αλλα μην το κανομεν θεμα!:Blissfull:)

οσο για τη filler-ιλα, δεν ειναι τοσο τραγικες οι ταινιες οντως αλλα εμενα δεν μου αρεσαν γιατι οσο και να προσπαθουσαν, το κατιτις της Takahashi-sensei δεν το ειχανε. με τη μια εβλεπα μια ιστορια που φαινοταν οτι ηταν αλλουνου. σαν να πηρα εγω το καστ και να το εχωσα σε δικη μου ιστορια ενα πραμα. ασε που οτι και να αποκαλυπταν σιγουρα δεν ηταν very σημαντικο γιατι απαγορευται να αγγιξουν τα επιμαχα σημεια μπας και κοψουν απο το manga.


#34 Sesshomaru

Sesshomaru

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 16 February 2008 - 10:29

Άν και έχω δεί μόλις τα μισά επεισόδια της σειράς και όλες τις ταινίες(όσο κι αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρώ τα υπόλοιπα) μπορώ να πώ οτι είναι το καλύτερο Anime που έχω ποτέ παρακολουθήσει.Ωραία πλοκη,χαρακτηρες,σκηνικά και γενικότερα γραφικά. Αγαπημένος βέβαια χαρακτήρας ο Sesshomaru-Sama

#35 maniatis

maniatis

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 51 posts

Posted 07 April 2008 - 03:54

ρε παιδες ωραιο το inuyasha αλλα μα την παναγια το τελος της σειρας μου εσπασε νευρα....

#36 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 07 April 2008 - 12:36

To manga αυτη τη στιγμη βρισκεται στα τελευταια chapters του.H ιδια η mangaka το δηλωσε οτι θα το τελειωσει εντος το 2008 στο shounen jump.

Μακαρι να το συνεχισουν (ειχαν πει πως θα το κανουν μολις τελειωσει το Manga).Επειδη εχω διαβασει λιγο απο το μανγκα,ειναι κριμα ναμην το συνεχισουν.Εχει πολυ ωραιο στορυ...
Posted Image

#37 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 11 June 2008 - 12:13

Την επομενη Τεταρτη τελειωνει το manga του Inuyasha
Inuyasha Confirmed to End Next Wednesday in Japan - Anime News Network

Posted Image



#38 Dammonar

Dammonar

    Crusnic 02

  • Members
  • 194 posts

Posted 11 June 2008 - 16:27

Hellsing και 3ερο πσωμι.

#39 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 June 2008 - 18:42

Κάθε φορά που η Rumiko Takahashi αποφασίζει να βάλει τέλος σ' ένα manga, πρέπει να γίνεται γιορτή. :bleh:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#40 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 12 June 2008 - 01:31

για να δουμε....θα το ξαναξεκινησουν ή θα μεινουμε με το πουλι στο χερι....;; Εστω και με ovas....αξιζει να το βγαλουν...
Posted Image

#41 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 17 June 2008 - 09:46

Ήταν πολύ ενοχλητικό να κάθεσαι να βλέπεις 167 επεισόδια μιας σειράς η οποία κατά την άποψη μου έχει πολύ απλοϊκό σενάριο και νορμάλ επίπεδα φαντασίας και στο τέλος να κόβετε στην μέση και να σου λέει να διαβάσεις το manga αν θέλεις να μάθεις την συνέχεια:uhh:.Μα καλά τι λογική είναι αυτή;Να υποθέσω ότι το έκαναν αυτό επειδή έφτασαν το manga;Γιατί άλλο λόγο δεν μπορώ να δω όταν η σειρά ήταν η πιο επιτυχημένη όσο προβαλλόταν σε όλη της την περίοδο,ακόμα περισσότερο και από το One Piece:oo:.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#42 MangekyouItachi

MangekyouItachi

    Anime Addict

  • Members
  • 76 posts

Posted 07 October 2008 - 12:40

Ήταν πολύ ενοχλητικό να κάθεσαι να βλέπεις 167 επεισόδια μιας σειράς η οποία κατά την άποψη μου έχει πολύ απλοϊκό σενάριο και νορμάλ επίπεδα φαντασίας και στο τέλος να κόβετε στην μέση και να σου λέει να διαβάσεις το manga αν θέλεις να μάθεις την συνέχεια:uhh:.Μα καλά τι λογική είναι αυτή;Να υποθέσω ότι το έκαναν αυτό επειδή έφτασαν το manga;Γιατί άλλο λόγο δεν μπορώ να δω όταν η σειρά ήταν η πιο επιτυχημένη όσο προβαλλόταν σε όλη της την περίοδο,ακόμα περισσότερο και από το One Piece:oo:.

Σε καμια περιπτωση δεν ηταν ουτε καν κοντα στο manga αφου αυτο συνεχιζοταν παρα πολυ μετα απο κει που σταματησε η σειρα. Και οντως ειναι πολυ σπαστικο που τελειωσε ετσι.:cry5:
Posted Image
Posted Image

#43 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 07 October 2008 - 12:51

Έκοβα φλέβες για την σειρά στα πρώτα 30 επεισόδια.
Και μετά και η πλοκή πήγαινε σαν χελώνα και οι χαρακτήρες σταματήσανε να εξελήσονται.
Όλη η εξέληξη ήτανε μόνο καινούριες τεχνικές και power ups που σε καμία περίπτωση δεν πιάνουνε σαν character development. To Bleach έπεσε κι αυτό στο ίδιο λάθος και τώρα είναι πλέον μάχες, μάχες, μάχες χωρίς κανένα σενάριο.
Δίαβασα και το μάνγκα μέχρι τέλους και ξενέρωσα ταμάλα.
Spoiler:

Ρημάδια shonen! Και ύστερα αναρωτιέσαι γιατί σταματήσανε να μου αρέσουνε! Seinen και τα μυαλά στα κάγκελα. Έχουν πολύ περισσότερη σπλατεριά και καθόλου χαζά αγοράκια και κοριτσάκια σε γελοίες περιπέτειες.

#44 Kawai Shinigami

Kawai Shinigami

    Bakumanιακος

  • Members
  • 39 posts

Posted 10 October 2008 - 23:58

ρε παιδιά εγώ είμαι στο 20 επεισόδιο του Inuyasha και μου φαίνεται οκ λέτε να μην το συνεχίσω???? με φοβίσατε...:frozen:



#45 elanorerentis

elanorerentis

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 11 October 2008 - 08:43

Κοίτα..... το inuyasha το ειχα ξεκινήσει πριν απο αρκετό αρκετό καιρό, αλλά όλος ο κόσμος μου έλεγε να μην το δω γιατί ειναι γεμάτο fillers και δεν τελειώνει ποτέ. Το άφησς λοιπόν για μια περίοδο, αλλα τελικα αποφάσισα ότι πολύ απλά θα κατεβάσω όλα τα μανγκα να τα έχω, θα ψάξω τα fillers και δεν θα τα δω, και θα τελειώσω την ιστορία διαβάζοντάς την. Τελικά έκανα πολυ καλα......
Χτες τελειωσα το μάνγκα και μου άρεσε πολυ.

Αν σε ενδιαφέρει έχω βρει ότι στο περίπου τα fillers είναι: episodes 75 to 79, episodes 89 to 101, and episodes 133 to 140. Στο μανγκα συνεχίζεται περιπου στο chapter 355, αλλα το volume 36 ξεκινάει απο το 349, οπότε καλύτερα να ξεκινήσεις απο εκεί αν σε ενδιαφέρει.
ενα καλό site για το μανγκα είναι αυτο:

StopTazmo Manga Community! - Powered by vBulletin

Α και φυσικά ο Sesshoumaru-sama είναι θεός!!!!!!

Edited by Kenny, 12 October 2008 - 11:38.
merged