Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Arashi!


  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#46 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 18 July 2009 - 23:29

Γενικότερα έχω φάει ένα κολληματάκι αυτές τις μέρες, με τα Sakura Sake (μου έλειψε το σχολείο ξαφνικά :( ) το Wish, We can make it, everything, και 2-3 ακόμη. Θα ο ψάξω λίγο παραπάνω και για την ιστορία τους αφού φένονται συμπαθέστατοι.

Απορία προς Lucy: γιατί είναι οι πιο κακόγουστα ντυμένοι? Εμένα μία χαρά μου φαίνονται τα παλικάρια :knock-knock::nanana:


welcome, welcome red pyramid! |DDD
feel free to look around και για ο,τι μα ο,τι χρειαστεις εδω ειμαστε εμεις to help and flail with you :hahaha::congrats:
just a friendly warning though: αμα το αφησεις, απο "εφαγα ενα κολληματακι αυτες τις μερες" μπορει να γινει πανευκολα, χωρις να το συνειδητοποιησεις καν και με λιγη τυχη(?) "εχω κλεισει χρονο arashi-μαστουρας και συνεχιζω σα να μην υπαρχει αυριο" xD
been there done, done that, tons of victims in this case... so yeah.. :ppp


για τα κοστουμια τωρα, you'll eventually get used to them, don't worry.
ισως αποκτησεις μερικους βαθμους μυωπιας in the process, but it's unavoidable! XDD
(ειχαμε θιξει ξανα το θεμα στην πρωτη σελιδα του thread i think)

have you watched any lives yet? XD
when they dress themselves they're fine...during -most- concerts and when the stylists have a bad day,they are not. XD

^what she said.-
επισης τα αθλια κοστουμια ειναι κυριως για 2 λογους:
1. οταν εμφανιζεσαι σε τεραστια venues ~50,000 ατομων οπως το Tokyo Dome, καπως πρεπει να φαινεσαι και στον κοσμο που καθεται τερμα πανω.
Therefore, αν φορας κατι που μοιαζει με τεραστια χρωματιστη μπομπονιερα μπορεις τουλαχιστον να εισαι σιγουρος οτι *ahem* διακρινεσαι απο αποσταση (για να το πουμε κοσμια :pp)

2. it's the whole style and policy of Johnny's Entertainment -το γραφειο στο οποιο ανηκουν-
σ'αυτο το γραφειο, it's how things work! ολοι ντυνονται...*struggles to find an appropriate yet moderate adjective* ετσι οπως τους βλεπουμε τελοσπαντων ΧD

τωρα γιατι συγκεκριμενα οι Arashi φορανε τα χειροτερα απ ολους οσους εχουν περασει απο κει περα, i guess we will never learn :P
ισως γιατι ειναι οι μοναδικοι που μπορουν να τα φορεσουν χωρις να γινουν παντελως ρεζιλι, τι να πω ΧDD
the good news is, οσο παει και φτιαχνουν! στην τελευταια τους tour (Arashi Around Asia 2008 ) ηταν σχεδον normal! we were totally crestfallen to realise that! oO
i'm really curious to see what's it gonna be in this year's concerts =w=/

Posted Image

Spoiler: &#33909


#47 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 19 July 2009 - 00:14

Καλά έχω λυθεί μιλάμε...:congrats:Οι αλήθεια είναι ότι εκτός από το truth που μου είχε κολλήσει λόγω γενικού προβλήματος του οργανισμού μου(Το 90% από αυτά που ακούω σε σειρές, τανίες, anime μου κολλάνε), δεν έχω άλλο τραγούδι τους. Άκουσα κάποια στο youtube βέβαια από περιέργεια. Αυτό με το ντύσιμο είναι όντως το χειρότερο. Δεν είναι καναπέδες, παράθυρα, πορτατίφ... Άνθρωποι είναι.:bahhh: Τι απωθημένο είναι αυτό που έχουνε στην Ιαπωνία με τα 70s-80s που αν δεν τους ντύσουνε χειρότερα και από τον Michael Jackson ή τον Prince θα σκάσουνε; Κι εντάξει αυτοί ήταν μονοί. Υπολόγισε αυτό επί 5. Άσε τα χορευτικά... Το πρόβλημα βέβαια είναι γενικότερο, όχι μόνο στους Arashi. Αν άρχισαν να στρώνουν όπως λες, αυτό είναι παρήγορο.

Red pyramid κι εμενα μου άρεσε το clip που έβαλες. Πολύ γλυκό. Επίσης μια χαρά ήταν και οι Arashi εδώ. Μονόχρωμα κουστούμια(αν και κόκκινα) και δεν χορεύανε. Σπάνιο εύρημα.:hahaha:
Μου θύμισε ένα clip των TOKIO που επίσης μου κόλλησε από σειρά, αν και αυτό μου άρεσε πιο πολύ από το truth.(Ξέρω εδώ μιλάμε για τους Arashi, αλλά μου το θύμισε το clip είπαμε, μην με δείρετε.:congrats:)

Posted Image

Posted Image


#48 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 19 July 2009 - 00:48

"εχω κλεισει χρονο arashi-μαστουρας και συνεχιζω σα να μην υπαρχει αυριο" xD
been there done, done that, tons of victims in this case... so yeah.. :ppp


για τα κοστουμια τωρα, you'll eventually get used to them, don't worry.

まさに、私たちの今の状況!XDD

and indeed after a long while,you actually get used to the ugly costumes..or at least learn to ignore them. XD

Άσε τα χορευτικά...

...και δεν χορεύανε. Σπάνιο εύρημα.

is dancing a bad thing? :o
Spoiler:


..sadly they have a few more of PVs where they don't dance..:emptyonexg1:

#49 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 19 July 2009 - 01:23

まさに、私たちの今の状況!XDD

and indeed after a long while,you actually get used to the ugly costumes..or at least learn to ignore them. XD


is dancing a bad thing? :o

Spoiler:


..sadly they have a few more of PVs where they don't dance..:emptyonexg1:

:hahaha::hahaha:Ναι, μέχρι να βρεθεί ο χορογράφος τους σε κάποιο ατύχημα.:congrats:Τι του φταίνε τα καημένα τα παιδιά.

Posted Image

Posted Image


#50 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 19 July 2009 - 22:31

^οι στυλιστες τους εχουν φαει απειρες απειλες για τη ζωη τους καθως και παρα πολυ voodoo
για τους χορογραφους ομως, ομολογω πρωτη φορα ακουω παραπονα...
το JE παντως εχει βγαλει και καποιους πολυ καλους χορευτες (Ohno from Arashi is one of them too)

Oι ΤΟΚΙΟ παντως ειναι ειδικη περιπτωση στους johnny's και απο τα αγαπημενα μου je bands, but that's irrelevant :pp. Δε νομιζω οτι ειχαν ποτε περιεργες χορογραφιες ή τοσο eyebleeding κοστουμια γιατι ειναι αλλο και το γενικο τους στυλ και concept.
Στα lives παιζουν ως κανονικη μπαντα -εχουν ο καθενας απο ενα οργανο- και γενικως υποστηριζουν το πιο 'χυμα' ντυσιμο κλπ.
Και το βρισκω και λογικο μεταξυ μας. Μεταξυ του Yamaguchi Tatsuya και του Ninomiya Kazunari, νομιζω ειναι εμφανες ποιος απ τους δυο θα μπορουσε πιο ευκολα να ντυθει γλαστρα :hahaha:
my point is οτι ναι, ντυνονται αθλια και less is always more, αλλα σε αλλο κοσμο θα μπορουσε να ναι πολυ χειροτερο το αποτελεσμα (either that or i've spent way too much time in this fandom και τα παραεχω συνηθισει οποτε μη μου δινετε σημασια:frozen:)
(και ασχετο αλλα μια και ανεφερες το Amagasa να υποθεσω οτι ειδες Yasuko to Kenji? xD)



まさに、私たちの今の状況!XDD

is dancing a bad thing? :o

Spoiler:


*hugs and pats your back in perfect understanding ;^;*
we're living proof of the situation, and we're proud of it!:hahaha:

Spoiler:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#51 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 22 July 2009 - 23:12

... οι χορογράφοι τους παίρνουν τρελά ναρκωτικά...

#52 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 23 July 2009 - 00:56

^ what's with all the choreographer hate? XD I think they are doing a fine job ^^;;
I mean...
Spoiler:


..Y/Y? X3

#53 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 23 July 2009 - 10:36

Ναι καλέ! Και μένα μου αρέσουν τα χορευτικά των Arashi. Μπορεί να μη συγκρίνονται με τα χορευτικά των w-inds. ή των DBSK αλλά μια χαρά τα βλέπω. Αφήστε που μερικά έχουν απλή χορογραφία και κινήσεις για να τα θυμούνται και οι φτωχοί fans *does the Aozora Pedal moves*.

Πάντως η χορογραφία του Crazy Moon ήταν όντως ωραία και δύσκολη!

#54 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 23 July 2009 - 12:06

αχ..αδικημένη γενιά... που δεν πρόλαβα αληθινά boybands... με αληθινές χορογραφίες...

σαν ξεβιδωμένοι πάνε.... (βασικά τα βίντε δεν τα είδα είναι παρα πολλα μιλάω για όσα βίντε έχω δει μέχρι τώρα)

edit: τα ειδα... δεν μου άρεσαν... μετά είδα αυτό... και δεν αλλάζω άποψη..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NSBKUSNoUgM&feature=related[/ypoutube]

Edited by Erisadesu, 23 July 2009 - 12:24.


#55 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 23 July 2009 - 13:09

αχ..αδικημένη γενιά... που δεν πρόλαβα αληθινά boybands... με αληθινές χορογραφίες...

σαν ξεβιδωμένοι πάνε.... (βασικά τα βίντε δεν τα είδα είναι παρα πολλα μιλάω για όσα βίντε έχω δει μέχρι τώρα)

edit: τα ειδα... δεν μου άρεσαν... μετά είδα αυτό... και δεν αλλάζω άποψη..

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=NSBKUSNoUgM&feature=related[/youtube]

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:Ξεράθηκα στο γέλιο μιλάμε. Τελικά αποφάνθηκα: Δεν μου φταίνε οι χορογραφίες, αλλά ο συνδυασμός τους με το ντύσιμο και την μουσική. Άσε που στο συγκεκριμένο δεν μιλάμε τόσο για χορογραφία όσο για χειρονομίες. Χαρωπά τα δυο μου χέρια τα χτυπώ.:hahaha:
Λοιπόν για να σοβαρευτώ, δεν είναι όλες οι χορογραφίες για κλάματα για γέλια όπως και δεν είναι και το ντύσιμο. Ας πούμε στο πρώτο video που έβαλες yami μια χαρά τους βρήκα(αν και όχι τίποτα συγκλονιστικό), άσε που παραδόξως δεν είναι ντυμένοι σαν λαμπαντέρ.:congrats:Στο "Ι want somebody" όμως, βλέπω την αρχή της χορογραφίας που είναι πολύ γνωστή και ξεπερασμένη πια, βλέπω μετά και την καρό την φούστα(Όχι δεν είναι κιλτ)...Ε πως να τους πάρω στα σοβαρά;

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι they are trying too much. Δεν φταίνε αυτοί βέβαια, εκτελεστικά όργανα είναι, αλλά η εταιρεία τους που τους απευθύνει σε συγκεκριμένο κοινό(Για να μην παρεξηγηθώ, για Ιαπωνικό κοινό μιλάω. Οι εκτός Ιαπωνίας δεν πιανόμαστε ως κοινό στο οποίο στοχεύουνε.). Αν έβγαινε εδώ ανάλογο group δεν νομίζω να είχε fan άνω των 14 χρονών(Και πολύ έβαλα. Εμείς στο forum, δεν είμαστε από κει και τα βλέπουμε διαφορετικά και πιο επιεικώς τα πράγματα σε μια ξένη χώρα σε σχέση με την δική μας. Οπότε θεωρώ λογικό να έχει τόσους fan στη δύση και σε μεγαλύτερες ηλικίες.). Βάλτε στο βίντεο της eri-chan όποιους Έλληνες τραγουδιστές θέλετε και αν δεν γελούσε και το παρδαλό κατσίκι...Για Ιαπωνία προφανώς το συγκεκριμένο είναι σοβαρό love song.

Τα άλλα δεν τα είδα ακόμα, θα τα δω.

Posted Image

Posted Image


#56 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 23 July 2009 - 15:35

βασικά γιατί δεν τους ντείνουν ναύτες ή με στολή για kendo που τις εχω φετίχ αυτές τις στολές... να γουστάρω και εγώ σαν γυνάικα....
(αυτό ωστόσο δεν ακούστηκε και τόσο θηλυκό)

#57 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 24 July 2009 - 03:11

well, το one love δεν εχει χορογραφια :pp
δεν αποκαλεσε ποτε κανεις χορογραφια το "κουναω τα χερια μου in a pattern συμφωνα με το ρυθμο".

η απαντηση στο post σου Nighteyes, κρυβεται σε 2 απλες λεξουλες:
'Cultural Differences'
Spoiler: naga~i oO


tl;dr -γιατι νατο παλι το σεντονι :emptyonexg1:- απλά δεν ειναι για τον οποιονδηποτε :pp


βασικά γιατί δεν τους ντείνουν ναύτες ή με στολή για kendo που τις εχω φετίχ αυτές τις στολές... να γουστάρω και εγώ σαν γυνάικα....
(αυτό ωστόσο δεν ακούστηκε και τόσο θηλυκό)


something like this maybe? :pp

[media]http://www.youtube.com/watch?v=73g3C7_diQw[/media]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=MzYr1Sfl8Aw[/media]
oh and everyone who considers Arashi weird, say 'hi' to Kanjani8 xD
[media]http://www.youtube.com/watch?v=JlNRdyBSLEc[/media]

Posted Image

Spoiler: &#33909


#58 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 24 July 2009 - 09:29

Ευχαριστώ για την πλήρη απάντηση σου, αλλά από το σεντόνι κρατάω αυτά:

'Cultural Differences'
Japan always had and will always have a thing for kitch, visuals and extravagance.

Στην ουσία αυτό φταίει για όλα. Γι αυτό είπα ότι εδώ δεν θα έπιανε ένα συγκρότημα σαν τους Arashi και ότι ο λόγος που έχει μεγάλους ηλικιακά οπαδούς στην Δύση είναι ότι δεν κατάγεται απο την Δύση. Μην νομίζεις ότι τα έχω βάλει με τους Arashi ή κάτι τέτοιο. Και άλλοι δεν ταιριάζουν στην αισθητική μου, απλά εδώ μιλάμε γι αυτούς. Πως λοιπόν να υποστηρίξω κάτι που αν και θεωρείται ωραίο, kawaii, sexy ή οτιδήποτε άλλο εκεί, εμένα δεν μου κάνει τίποτα απ' αυτά. Είπαμε γούστα, και τα γούστα διαμορφώνονται και από το περιβάλλον που μεγαλώνει κανείς. Τους Arashi όπως είπα και είπες, τους δημιουργήσανε για να καλύψουν ένα συγκεκριμμένο φάσμα ζήτησης. Δεν τους προωθήσανε για ποιότητα. Εγώ εδώ Ρουβά δεν βλέπω, θα μ' αρέσουν αυτοί;

Όσον αφορά το One love, χορογραφία είναι και αυτό με τα χέρια. Στον χορό δεν είναι μόνο τα πόδια, όλο το σώμα παίρνει μέρος. Οι κινήσεις των ποδιών και των χεριών δεν είναι τυχαίες στο One love. Το video ας πούμε, που έβαλε πριν μερικές μέρες ο Red Pyramid, δεν έχει χορογραφία.

Όσον αφορά την Utada, ναι μπορεί να ντύθηκε σαν αποξηραμένο χρυσάνθεμο, δεν νομίζω να το κάνει συχνά αυτό, αλλά και να το έκανε δεν θα είχε μεγάλη επίπτωση πάνω της. Το θέμα είναι ότι είναι πιο σοβαρό αυτό που κάνει και πιο κοντά στην αισθητική όλου του πλανήτη και όχι μόνο των Ιαπώνων. Αν και δεν την ακούω ούτε αυτή, τουλάχιστον την δέχομαι ως αξιόλογη.

Και για να πάω σε κάτι πιο σχετικό, είχα δει κάπου εδω στο forum κάτι video από κάτι κορεάτες. Η χορογραφία τους (και το ντύσιμο) ήταν πολύ καλύτερη από των Arashi. Δεν μου χτυπούσε το "μπιπ" του κιτς στον εγκέφαλο. Και από Ιαπωνία που είχα δει κάτι άλλους, πάλι ήταν λίγο καλύτεροι. Μάλλον αυτό που μου φταίει στην χορογραφία τους είναι η έλλειψη δυναμισμού.:thatsit: Ναι αυτό είναι: Παραείναι girly η χορογραφία τους.

Edited by Nighteyes, 24 July 2009 - 09:41.

Posted Image

Posted Image


#59 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 24 July 2009 - 12:11

Πωπω πολύ προχώρησε η συζήτηση. Προσωπικά εγώ τους Arashi δεν τους αγάπησα ως idols αλλά ως ανθρώπους. Ως ξεχωριστούς χαρακτήρες. Και αυτό γιατί προχώρησα πέρα από το φαίνεσθαι και ανακάλυψα το είναι. Και αυτό δε θα φανεί παρά μόνο αν κάτσεις και ασχοληθείς και με τις άλλες δραστηριότητες τους θα δεις πως δεν έχουν ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση με τα αμερικάνικα είδωλα που είναι μόνο sex, drugs και δε συμμαζεύεται. Το γράμμα του Aiba στο 24 Hour Terebi το 2004 με έκανε να κλάψω και ας μην ήξερα καλά ιαπωνικά όταν το είδα για πρώτη φορά. Ένιωθα την αγάπη. Και μετά όταν τραγούδησαν μαζί αγκαλιασμένοι... Ο δεσμός μεταξύ τους είναι αυτό που λατρεύω πάνω απ' όλα.

Φυσικά είναι και η μουσική. Ιδιαίτερα οι στίχοι τους που ώρες ώρες είναι καθαρή ποίηση. (Το One Love θα παίξει σίγουρα στο γάμο μου btw!) Αν δεν ήταν η μουσική τους θα είχα πέσει σε κατάθλιψη μετά από το θάνατο του πατέρα μου. Αλλά τραγούδια όπως το Happiness με κράτησαν και δε λύγισα.

Σε γενικές γραμμές τους Arashi δεν τους θαυμάζω. Τους αγαπάω. Σαν οικογένεια μου. Ποτέ δεν ήμουν τρελαμένη φαν κανενός συγκροτήματος. Άκουγα BSB, N'Sync, Blue και άλλα δυτικά boybands αλλά ποτέ δεν ασχολήθηκα τρελά. Τα κορόιδευα μάλιστα. Μέχρι που γνώρισα τους Arashi. Μου μίλησαν κατευθείαν στην καρδιά, κάτι που δεν περίμενα ποτέ να συμβεί. Είναι εντελώς διαφορετικοί από τους άλλους και γι αυτό παρακαλώ μην τους συγκρίνετε με κανένα ποταπό δυτικό boyband. Δεν υφίσταται σύγκριση. Απλά δεν υφίσταται.

Ναι, είμαι πολύ defensive όταν πρόκειται για τους Arashi... Συγνώμη αλλά δεν θα είμαι ποτέ αντικειμενική γι αυτούς. 4 χρόνια τώρα δεν έχουν μετακινηθεί από το Νο1 μου ενώ είμαι άνθρωπος που βαριέται τρομερά εύκολα και αλλάζει προτιμήσεις σε μουσική, ρούχα και ταινίες συνεχώς. Αυτό κάτι λεει...

#60 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 24 July 2009 - 15:06

wow @ the srs bznz turn of this thread oO

Spoiler:


To set the record straight, ουδεποτε θεωρησα οτι τα εχεις βαλει με τους Arashi. Προς θεου, συζητηση κανουμε. :3
Eιναι εξ'αλλου προφανες οτι ειναι το γενικο συστημα που σε ξενιζει, οχι οι ιδιοι.
Φυσικα και δε χρειαζεται να τους υποστηριζεις. If it's not your cup of tea, it just isn't and it can't be helped. :ureshii:
Αυτο που θελω να πω, (and i obviously fail so far:emptyonexg1:) ειναι οτι οι Arashi (και γενικοτερα τα asian idols, αλλα ειδικα οι Arashi) δεν ειναι μονο μια χορογραφια, ενα outfit και 3 κιλα promotion. Τους κρινεις με δυτικα προτυπα κι ετσι χανεις τα πιο σημαντικα σημεια της υποθεσης.
Το οτι το JE δεν στοχευει να βγαζει flawless units στα παντα, δε σημαινει οτι αυτα δεν εχουν και ποιοτητα. Αν δεν ειχαν, they just wouldn't survive in the japanese market.
Eπισης i repeat, δεν εχουν μεγαλους ηλικιακα οπαδους στη Δυση. Αυτο ισχυει για την Ιαπωνια, οχι για το δυτικο τους fandom. Εκτος κι αν ενας ανθρωπος γυρω στα 32 θεωρειται οτι τον πηραν τοσο τα χρονια πια και κανω λαθος εγω.

Spoiler:


Το δυτικο 'boyband' προτυπο ειναι -correct me if i'm wrong- του στυλ "ειμαστε ενα ματσο γκομενοι με πιασαρικα κομματια που χορευουμε cool και το σταριλικι σταζει απο πανω μας".
Moυ φαινεται και πολυ λογικο να σου κανει πιο αξιολογη η kpop γιατι ειναι πιο 'westernized' και η πλειοψηφια των καλλιτεχνων της συμβαδιζει με αυτα τα προτυπα. Το κακο σ'αυτο ειναι οτι απο ενα σημειο και μετα, it gets dull and everything looks the same, ειδικα οταν βγαινει καινουριο girl band καθε σαββατοκυριακο. Αν περνουσες περισσοτερη ωρα σ'αυτα, you'd probably see it too.

Στη περιπτωση μας ομως, not even close. Πολλα idols εχουν questionable looks γιατι δεν εχει παντα τοση σημασια αυτο.
Και ειδικα οι Arashi ειναι ξεχωριστη περιπτωση. Τα πραγματα που εχουν κανει δε τα χει κανει κανενας αλλος. Εκτος αν υπαρχει πολυς κοσμος εκει εξω που εχει κανει απο πειραματα με υγρο άζωτο μεχρι να προσφερει υποστηριξη σε ανθρωπους με ψυχολογικα προβληματα και να κρεμαστει απο εναν τεραστιο χαρταετο με κινδυνο της ζωης του.

Δεν το πιεζω αλλο ομως γιατι δεν υπαρχει λογος να "απλωνουμε μπουγαδα" με τα αλλεπαλληλα σεντονια. Ειναι απολυτα λογικο να κρινεις ετσι, ειδικα αν δεν εχεις ασχοληθει καθολου με τον "κλαδο" ή εστω την ιαπωνικη μουσικη σκηνη γενικοτερα.
What you see is not what you get though. Αυτα απο μενα.:wis:

Spoiler:

Posted Image

Spoiler: &#33909