Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Cowboy Bebop


  • Please log in to reply
117 replies to this topic

Poll: poios einai o agapimenos sas xaraktiras (229 member(s) have cast votes)

poios einai o agapimenos sas xaraktiras

  1. Spike Spiegel (60 votes [49.18%] - View)

    Percentage of vote: 49.18%

  2. Jet Black (11 votes [9.02%] - View)

    Percentage of vote: 9.02%

  3. Vicious (3 votes [2.46%] - View)

    Percentage of vote: 2.46%

  4. Faye Valentine (23 votes [18.85%] - View)

    Percentage of vote: 18.85%

  5. Ed(ward) (15 votes [12.30%] - View)

    Percentage of vote: 12.30%

  6. Ein (o skilos) (10 votes [8.20%] - View)

    Percentage of vote: 8.20%

Vote Guests cannot vote

#1 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 25 May 2006 - 11:50

oti kai na po gia auto to anime einai ligo.
ligo ta skitsa, ligo i ploki, ligo i skino8esia(etsi legetai akima k sto animation) tou shinchiro watanabe, ligo i mousiki(classic rock RULEZ)...
ola auta simbaloun stin sin8esi enos tromerou anime, mias seiras i opoia distixos kratise ligo. Tespa, pisteuo oti einai apo tis kaliteres seires anime pou exo dei kai i taineia episis gam..ti. oso gia tous xaraktires ta logia einai liga. oplo enantion katana k apisteuta grigoro bromoxilo... ti to pio gamato.

Posted Image

Posted Image

ps.: o Zangetsu sto Bleach(to spa8i tou) den einai oloidios me ton kako stin taineia cowboy bebop?paratiriste to, moiazoun poli...
不 林 カ 山
Posted Image

#2 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 25 May 2006 - 11:55

Ed δεν λεγεται το πιτσιρικι που τελικα ειναι κοριτσακι? Ειχε πολυ χαβαλε, δεν θα με χαλαγε να ειχε και μεγαλυτερο ρολο. Το επεισοδιο με το σκακι και το αλλο με τα μανιταρια ειναι ολα τα λεφτα :D
All hail the machine
Posted Image

#3 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 25 May 2006 - 15:36

Spike just rulez.Kai g@mo tous tipous. 8)
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#4 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 15 June 2006 - 22:25

apla Spike Spike k ksana Spike!!!!
giati opos leei k o Gohan ine apla k g@mo tous tipous

rrmr.png


#5 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 16 June 2006 - 01:52

Spike

#6 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 September 2006 - 10:18

¶λλη μια πολύ καλή σειρά με τρομερό ost, δείτε και την ταινιά που είναι και αυτή πολύ καλή.
rsrGbGx.gif

#7 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 02 September 2006 - 11:10

Ναι και αν είναι δυναντόν για να φχαριστηθείτε καλύτερα την ταινία να την δείτε στη μέση περίπου της σειράς για να έχετε γνωρίσει και τους χαρακτήρες.

#8 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 02 September 2006 - 11:42

Μόνο σε μένα φάνηκε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ βαρετή αυτή η σειρά; :P

¶ντεξα 16 επεισόδια και τελικά το παράτησα. Οι χαρακτήρες πραγματικά με άφησαν αδιάφορο (εκτός από την Faye, την οποία και ψήφισα σε αυτό το poll για προφανείς λόγους) και το σενάριο... δεν υπήρχε. Από τις 16 ιστορίες που είδα εγώ μόνο σε 2 δε κόντεψα να κοιμηθώ (στην πρώτη και σε εκείνη με τον τύπο και την τυφλή αδερφή του). Κατά τ'άλλα zzzz.

Το OST το βρήκα εξαιρετικό, το σχέδιο και το animation μου άρεσαν αρκετά. Αλλά δε φτάνουν αυτά.

Το πιο υπερεκτιμημένο anime ever imho.

#9 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 02 September 2006 - 12:02

Μόνο σε μένα φάνηκε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ βαρετή αυτή η σειρά; :P

¶ντεξα 16 επεισόδια και τελικά το παράτησα. Οι χαρακτήρες πραγματικά με άφησαν αδιάφορο (εκτός από την Faye, την οποία και ψήφισα σε αυτό το poll για προφανείς λόγους) και το σενάριο... δεν υπήρχε. Από τις 16 ιστορίες που είδα εγώ μόνο σε 2 δε κόντεψα να κοιμηθώ (στην πρώτη και σε εκείνη με τον τύπο και την τυφλή αδερφή του). Κατά τ'άλλα zzzz.

Το OST το βρήκα εξαιρετικό, το σχέδιο και το animation μου άρεσαν αρκετά. Αλλά δε φτάνουν αυτά.

Το πιο υπερεκτιμημένο anime ever imho.


Υπερεκτιμημενο? Βαρετο?...Η σειρα ειναι καταπληκτικη απο αποψη animation (στυλ lupin) μουσικης(classic rock,blues rules)καθως οι μισες αναφορες τιης σειρας ειναι σε led zeppelin queen deep purple ktl ktl. οι χαρακτηρες θεοι (κατι ηξερε ο shinchiro watanabe)ο Spike μετα τον Allucard κατα τη γνωμη μου ειναι ο πιο στυλατος χαρακτηρας.Και μη μιλησω για σεναριο... οσο για δραση καθε επεισοδιο(σχεδον) εχει ξυλο(να στο πω και στην argo).Και η ταινια την βαζω στο ιδιο επιπεδο με Steamboy, ghost in the shell 1,2 και αλλες προσφατες υπερπαραγωγες.(απο τις αγαπημενες μου)
Ισως απλα να μη σ' αρεσουν τετοιου ειδους anime διοτι εισαι ο πρωτος ανθρωπος(οχι αnime φαν αλλα γενικοτερα ως ον) που τον εχω ακουσει να το λεει αυτο.
Και μσε πληροφορω οταν λεμε υπερεκτημημενη σε ανθρωπινες διαστασεις εννοουμε πως αν και η σειρα υποτηθεται πως ειναι τελεια υπαρχουν πολλοι απογοητευμενοι φανς(π.χ. δυστυχως αν και δεν συμφωνω Hellsing).Τωρα, δε νομιζω πως υπαρχουν και πολλοι (*τρουλαχιστον σε σχεση με τους ικανοποιημενους)απογοητευμενοι φανς της συγκυκριμενης σειρας.
不 林 カ 山
Posted Image

#10 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 02 September 2006 - 12:18

Ξέρω ότι δεν είναι και ό,τι καλύτερο να ακούμε άσχημα λόγια για κάτι που αγαπάμε (δεν το λέω στη θεωρία, το έχω νιώσει), αλλά απλά την άποψη μου είπα :P

Φυσικά εσένα μπορεί να σου αρέσει, αλλά δε γίνεται να αρέσει σε όλους κάποια σειρά. Εγώ απλά έγραψα αυτά που ένιωσα όταν την είδα. ¶λλα πράγματα είδα εγώ, άλλα εσύ... σεβαστές όλες οι απόψεις.

#11 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 03 September 2006 - 03:42

Ξέρω ότι δεν είναι και ό,τι καλύτερο να ακούμε άσχημα λόγια για κάτι που αγαπάμε (δεν το λέω στη θεωρία, το έχω νιώσει), αλλά απλά την άποψη μου είπα :P

Φυσικά εσένα μπορεί να σου αρέσει, αλλά δε γίνεται να αρέσει σε όλους κάποια σειρά. Εγώ απλά έγραψα αυτά που ένιωσα όταν την είδα. ¶λλα πράγματα είδα εγώ, άλλα εσύ... σεβαστές όλες οι απόψεις.


Ο καθένας έχει την δικιά του άποψη και θα συμφωνούσα μαζί σου άμα δεν είχα δει όλη την σειρά.Και εμένα στην αρχή μου φενόταν βαρετή(δεν είχα κοιμηθεί βέβαια :P ) και δεν μου άρεζε που όλα τα επεισόδια δεν έχουν σχέση μεταξύ τους αλλά όταν τελείωσα την σειρά κατάλαβα ότι πρόκειτε για ένα έπος.¶μα έχεις μείνει στην μέση της σειράς θα σου πρότεινα να την συνεχήσεις.Είναι σαν να πήγες στην πηγή και να μην ήπιες νερό.Χάνεις όλη την δράση,την συγκίνηση και είμαι σίγουρος(90%) ότι μόλις την τελειώσεις θα λες τα καλύτερα λόγια για αυτήν την σειρά.
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#12 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 03 September 2006 - 04:44

Ναι, Warchief...την πάτησες....δες το όλο και μας ξαναλές (κάτι ξέρω που σου λέω)... ;)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#13 Ryomaru

Ryomaru

    the last of my clan

  • Members
  • 31 posts

Posted 19 January 2007 - 00:50

Ο Spike αν και η Faye δε με χαλα καθολου!

#14 kabez

kabez

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 20 January 2007 - 20:27

Αν και δε πάει και καιρός που το ξεκίνησα να το βλέπω, ρίχνω το ένα και μοναδικό vote μου στον Jet!!!
Ο Spike μου φαίνεται πολύ ξεροκέφαλος..

¶λλη μια πολύ καλή σειρά με τρομερό ost, δείτε και την ταινιά που είναι και αυτή πολύ καλή.


Από εκεί εμπνέυστηκα για να σω τη σειρά Χ_Χ

;p
''I am not a hero.All the heroes are already dead.I am just a survivor...''
General Patton(1945)

#15 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 18 February 2007 - 18:42

Τη σειρά την άρχησα πρόσφατα...
Έχω δει τα 21 πρώτα eps και ανυπομονώ να πιάσω στα χέρια μου τα υπόλυπα........ Φοβερή σειρά, φοβερό OST, φοβερό σχέδιο και φοβερός ο Jet (να που πάει η ψήφος μου...)!