Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Η deagostini έβγαλε και το Dragonball GT !!!!!!!


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1 roxas7

roxas7

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 08 December 2008 - 21:19

Η deagostini έβγαλε και το DB GT !!!!!!! :burningbe3::blingeye2::kill4u:

#2 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 08 December 2008 - 21:41

που να μην τα εβγαζε ποτε!!!!!!!!!!!!!
τωρα μαλλον θα κανουν ντροπ οι AC το GT....κ εχουν κανει τρομερη δουλεια...

εισαι σε λα8ος section φιλε roxas7

#3 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 08 December 2008 - 23:43

Το ειδα και εγω τωρα στην διαφημιση,ΕΠΙΤΕΛΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΣ!!!

Dragonball GT στα Ελληνικα,ειναι μουφα αλλα και παλι δεν μας πειραζει,αντε να συνεχισουνε και με αλλα Anime,μην μενουν μονο σε αυτα..

Berserk___Gatsu.jpg


#4 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 09 December 2008 - 00:52

Άντε όπως στην Ιταλία, έτσι και στην Ελλάδα η DeΑgostini από αυτήν την Τετάρτη ξεκινάει να δίνει τα Dragonball GT, ξέρω αρκετό κόσμο που χάρηκε με αυτήν την είδηση, αλλά έχω μια ερώτηση, τα Dragonball Z θα συνεχίσει να τα δίνει???

Υ.Γ.:Χμμ, και ναι νομίζω λογικά θα πρέπει να διακοπεί το project της animeclipse, αν και επίσημα δεν έχει ειπωθεί ακόμα κάτι τέτοιο.
Posted Image

#5 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 09 December 2008 - 01:49

Το thread μεταφέρθηκε στον κατάλληλο τομέα. Αν γίνεται δώστε περισσότερες πληροφορίες, τι ακριβώς είπε η DeAgostiny κλπ.

E5VV38U.jpg


#6 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 09 December 2008 - 01:51

απο την διαφημιση δεν καταλαβα αν 8α ειναι μεταγλωτισμενα οποτε το πιο πι8ανο ειναι να ειναι με υποτιτλους...
εμενα παντως μ αρεσει η δουλεια των παιδιων απο AC και 8α προτιμουσα να τα εχω απο αυτους....

#7 koala21

koala21

    I'm the best at what I do

  • Members
  • 42 posts

Posted 09 December 2008 - 02:09

Θα εκαναν στον κοσμο μεγαλη χαρη αν κατεστρεφαν οτι υπαρχει σχετικα με το dragonball gt.
It's the downfall of a great anime series.Δεν νομιζω να πουλησει και πολυ πιθανο να το σταματησουν καπου στη μεση
οπωσ συνηθιζουν αλλωστε.
Posted Image
PLACE YOUR BETS PLEASE!

#8 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 09 December 2008 - 02:48

Σχετικά με τα Dragonball GT τα οποία από αυτήν την Τετάρτη θα διανέμονται από την DeAgostini μπορείτε να τσεκάρετε τα παρακάτω link για περισσότερες πληροφορίες:

DeAgostini

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ "DRAGON BALL GT" ΣΕ DVD!

Τελικά ξέρει κανείς τι θα γίνει με τα Dragonball Z??? Θα συνεχίσει να τα δίνει η DeAgostini παρόλο που θα βγάλει τα GT??? Δεν αναφέρουν κάτι στο site τους....
Posted Image

#9 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 09 December 2008 - 03:26

Σχετικά με τα Dragonball GT τα οποία από αυτήν την Τετάρτη θα διανέμονται από την DeAgostini μπορείτε να τσεκάρετε τα παρακάτω link για περισσότερες πληροφορίες:

DeAgostini

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ "DRAGON BALL GT" ΣΕ DVD!

Τελικά ξέρει κανείς τι θα γίνει με τα Dragonball Z??? Θα συνεχίσει να τα δίνει η DeAgostini παρόλο που θα βγάλει τα GT??? Δεν αναφέρουν κάτι στο site τους....

Dragonball Z=Game Over

Τελειωσε το Ζ,παλι στον τελος του Namek Saga το κοψανε[ακριβως οπως τις βιντεοκασετες]ε ρε καταντια:deadga6:

Το Gt ειναι φανερα με Ελληνικη μεταγλωτιση:wooi2:[i should be sad,but wat the heck:stubborn:]

Berserk___Gatsu.jpg


#10 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 09 December 2008 - 06:05

Και ναι... μόλις βγήκε επίσημη ανακοίνωση στην animeclipse πως το Dragonball GT, το project που είχαν ξεκινήσει να fansubbαρουν και είχε φτάσει αισίως στο 23ο επεισόδιο δυστυχώς γίνεται drop... κρίμα και τα παιδιά έκαναν εξαιρετική δουλειά...

EDIT: Ααααα παιδιά έμαθα από έγκυρη πηγή ότι τελικά η Deagostini θα συνεχίσει να διανέμει τα Dragonball Z (για την ακρίβεια έστειλε επίσημα e-mail η εταιρία σε ένα παιδί όπου το διαβεβαιώνει και επίσης αναφέρουν ότι θα βγάλουν στο μέλλον και άλλα πράγματα από Dragonball) Επίσης να αναφέρω πως τελικά τα DVD του Dragonball GT είναι πολύ καλά στον τομέα της μετάφρασης, έχει γίνει ποιοτική δουλειά.... άντε αναμένουμε τα επόμενα.

Edited by Geutella, 09 December 2008 - 13:38.

Posted Image

#11 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 09 December 2008 - 14:04

EDIT: Ααααα παιδιά έμαθα από έγκυρη πηγή ότι τελικά η Deagostini θα συνεχίσει να διανέμει τα Dragonball Z (για την ακρίβεια έστειλε επίσημα e-mail η εταιρία σε ένα παιδί όπου το διαβεβαιώνει και επίσης αναφέρουν ότι θα βγάλουν στο μέλλον και άλλα πράγματα από Dragonball) Επίσης να αναφέρω πως τελικά τα DVD του Dragonball GT είναι πολύ καλά στον τομέα της μετάφρασης, έχει γίνει ποιοτική δουλειά.... άντε αναμένουμε τα επόμενα.

Α ωραια,πλακα πλακα,στα τελευταια DvD του Z,ειχαν κανει πολυ καλη δουλεια και μπραβο τους,δεν ηταν τοσο αθλια σαν τα προηγουμενα,και πραγματικα τωρα αξιζουν να τα κανεις συλλογη

Berserk___Gatsu.jpg


#12 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 09 December 2008 - 21:11

Γιατι; Γιατι, γιατι, γιατι; Το GT βρηκαν; Δεν εβαζαν το original DB;

Και πολυ φοβαμαι οτι θα σταματησει το Z, παλιοτερα οταν εβγαιναν οι κασετες τις επαιρνε ο ξαδερφος μου και μου ειχε πει οτι "καπου στη μαχη με τον Freezer" ειχαν σταματησει τη σειρα...:frozen:

#13 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 09 December 2008 - 21:31

@Korkofilaki
Όπως είπε και η Geutella από πάνω το Ζ ευτυχώς δεν θα το σταματήσουν! :Blissfull: Το GT μάλλον το κάναν γιατί δεν έχει βγει στην Ελλάδα και θα έχει μεγαλύτερη αποίχηση στο κοινό μιας και τα Ζ τα έχουν ξαναδεί.

Τεσπα πήρα το 1ο τεύχος και μου άρεσε πολλύ η μεταγλώτηση (σε σχέση με τις άλλες που έχω δει).Το μόνο μου παράπονο είναι ότι από εδώ και πέρα θα πληρώνουμε 10 ευρώ για 2(!) επεισόδια...Αν και καταλαβαίνω ότι αυτό γίνεται γιατί κάνουν την μεταγλώτηση από το μηδέν (με καλή ποιότιτα όπως είπα από πάνω) και δεν την πήραν από κάποιο κανάλι .

#14 mosky7

mosky7

    CEID

  • Members
  • 8 posts

Posted 09 December 2008 - 23:40

Τεσπα πήρα το 1ο τεύχος και μου άρεσε πολλύ η μεταγλώτηση (σε σχέση με τις άλλες που έχω δει).Το μόνο μου παράπονο είναι ότι από εδώ και πέρα θα πληρώνουμε 10 ευρώ για 2(!) επεισόδια...Αν και καταλαβαίνω ότι αυτό γίνεται γιατί κάνουν την μεταγλώτηση από το μηδέν (με καλή ποιότιτα όπως είπα από πάνω) και δεν την πήραν από κάποιο κανάλι .

Δεν κατάλαβες καλά.. Το κάνουν για να οικονομίσουν ακόμη περισσοτέρα, καθώς είναι πολύ λιγότερα επεισόδια απο τα Ζ... Τίποτα στον κόσμο δεν κοστίζει 314 ευρώ(!!!) για 64 επεισόδια.. Για αυτό και τα μοιράζουν τμηματικά.. Για να ξεχνιέσαι και να μην καταλαβαίνεις πόσα λεφτά ξοδεύεις. Αν σου βγάζανε διαφήμιση, και σου λέγαν "όλη η συλλογή του DragonBall GT, 64 ολόκληρα επεισόδια, με πολλά extras και αφίσες, μόνο 314 ευρώ!!!" θα τα αγόραζες;;
Για να επισημάνω και τις π*π*ριές που γράφουν στο τράιλερ.. "60 λεπτά δράσης, 2 επεισόδια ανά DVD".. Όταν το κάθε επεισόδιο είναι 20 μόλις λεπτά, πως βγαίνουν 60 λεπτά δράσης, μόνο η deagostini ξέρει..

#15 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 09 December 2008 - 23:48

To πηρα σημερα με το που το ειδα στο περιπτερο. Δεν το εχω δει ακομη αλλα πραγματικα ξενερωσα οταν ειδα οτι ελεγε 2 επεισοδια σε καθε τευχος ενω στο Ζ ειχε 4. Και για να ειμαι ειλικρινης οι αφισες μου φανηκαν λιγο μικρες... Τελος παντων θα παρω μερικα τευχη και βλεπουμε (παντως εξεπλαγην με την, να την πω περιεργη(?), υποθεση μιας και δεν ειχα ιδεα για το τι γινοταν σε αυτην τη σειρα).