Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Η deagostini έβγαλε και το Dragonball GT !!!!!!!


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#46 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 10 January 2009 - 16:13

I agree with ATANASHIOSU :emptyonexg1:

τα anime πρεπει να τα αντιμετομιζουμε στην original μορφη τους γιατι χανουν το στυλ τους και μετατρεπονται σε ηλιθια παιδικα....
Posted Image

#47 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 10 January 2009 - 23:27

...

Edited by ATANASHIOSU, 24 January 2009 - 08:08.

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#48 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 11 January 2009 - 00:42

posa dvd exoun vgei mexri tora? mipos mporei kapoios na anevasi to eksofilo gia to trito dvd t dbgt sta ellinika? thanks



Μέχρι τώρα έχουν βγει 3 dvd.Θα ψάξω για το εξώφυλλο του 3ου τεύχους και θα το ποστάρω εδώ.Να ξέρεις ότι έχει τον trunks.
Επείσης θα ήθελα να σου πω πως τα greeklish απαγορεύονται.Κάνε ένα edit και ρίξε μια ματιά στους κανόνες ;)

Edited by zeliga, 16 January 2009 - 14:43.


#49 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 January 2009 - 08:05

Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να ενισχύσουμε κινήσεις σαν αυτή, που θεωρούν τα anime "παιδικά".

Spoiler:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#50 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 14 January 2009 - 09:34

Το DBGT είναι παιδικό.


Όπως και η συντριπτική πλειοψηφία γενικά των anime. Αυτό δεν λέει τπτ. Είναι ένα προϊόν, και η αντιμετώπιση της εταιρίας προς το πρωτόλυο content διαμορφώνει αγοραστική τάση, όπως και brand loyalty.

Κακή κίνηση από την de agostini, εκτός του γεγονότος πως χάνει τμήμα του target group, νομίζω πως η συνύπαρξη του original stream με το αναγκαίο για την σειρά dub δεν θα κόστιζε πολύ. Αντιθέτως, θα έδειχνε περισσότερο επαγγελματισμό, και θα οδηγούσε σίγουρα σε αυξημένα καθαρά κέρδη...:smokingg:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#51 Santiago

Santiago

    Starting...

  • Members
  • 38 posts

Posted 18 January 2009 - 07:54

Μα γιατί ασχολείστε με αυτα και χαλάτε τα λευτά σας? Καλύτερα να τα κατεβάσετε όσοι τα θέλετε.

#52 Sperminio

Sperminio

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 09 June 2009 - 23:48

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις για την σειρά dragon ball και οποίος μπορεί ας με βοηθήσει:

1)[FONT="] [/FONT]Έχει κυκλοφορήσει συνέχεια στης σειράς dragon ball gt? Κάτι έχω ακούσει για dragon ball omega ή κάπως έτσι.
2)[FONT="] [/FONT]Και το τελευταίο είναι ότι στο youtube βλέπω ότι υπάρχουν έως και 10 μεταμορφώσεις Saiyans, αλλά αν θυμάμαι καλά ποτέ δεν τις έχω δει σε anime, υπάρχουν ? και που ?


#53 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 10 June 2009 - 18:35

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις για την σειρά dragon ball και οποίος μπορεί ας με βοηθήσει:

1)Έχει κυκλοφορήσει συνέχεια στης σειράς dragon ball gt? Κάτι έχω ακούσει για dragon ball omega ή κάπως έτσι.
2)Και το τελευταίο είναι ότι στο youtube βλέπω ότι υπάρχουν έως και 10 μεταμορφώσεις Saiyans, αλλά αν θυμάμαι καλά ποτέ δεν τις έχω δει σε anime, υπάρχουν ? και που ?


Οοοοοοοολα αυτα ειναι φταγμενα απο fans της σειρας. (Και το GT δεν παει και πολυ πισω αλλα τελος παντων ας το πουμε official αφου ειναι της ιδιας εταιριας)

Επισημα δεν υπαρχει συνεχεια μετα το DBGT αλλα αν θες υπαρχει ενα αρκετα καλο fan manga με τιτλο Dragonball AF που μπορεις να το βρεις εδω: http://desirecampbell.com/project/dbaf/

#54 DoT-ToD

DoT-ToD

    D. oTaKu MaN

  • Members
  • 10 posts

Posted 10 June 2009 - 19:22

Ξερω πως ειναι λιγο ακυρο το timing , αλλα αγορασα το πρωτο dvd και το dubbing δεν ηταν και ο,τι καλυτερο :emptyonexg1:

#55 Zetto2Saiyan

Zetto2Saiyan

    Ambicious Podcaster

  • Members
  • 177 posts

Posted 03 March 2010 - 22:45

Αναβιώνοντας το θέμα αυτό, πρέπει να πω πως το DragonBall GT τελείωσε την περασμένη εβδομάδα... Εγώ ελπίζω στις ταινίες πια!