Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Manga project!!!


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#46 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 29 January 2009 - 01:25

Δεν σε καταλαβενω και πολυ τι ενοεις ... αλλα οχι με βρικολακες το αποριψαμε πρειν πολους μινες για μερικους λογους :emptyonexg1: . Για τωρα κανουμε αυτο οχι πως δεν θα ηθελα κατι με βρικολακες ... αλλα ας το αφισουμε για τωρα! Αν θελεις να κανεις elf κανενα προβλιμα αλλα νομιζω οτι θα ειναι καλιτερα να κανουμε αυτα που εχω γραψη για αρχι. Απλος απο καπου πρεπει να ξεκινισουμε ξερεις , ειναι μια ομαδικι προσπαθια και ειναι καλο να δουμε τι μπορι να κανει ο καθενας.

#47 yashamaru

yashamaru

    wake up Donnie.

  • Members
  • 28 posts

Posted 30 January 2009 - 15:51

here .. εκανα μερικα σχεδια. :bath:το πρωτο ειναι ο ανυποτακτος δρακος (!)
το δευττερο ο σοφος, υποτη8εται :Pκαι το αλλο ειναι η κοπελα..
.... μοιαζει μαλλον με την misa misa αλλα παραμενει εξυπνη :frozen:
χεχε

Attached Files



#48 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 30 January 2009 - 20:27

παιδιά να σας πω ότι για το character design θέλουμε να σχεδιάσετε ολόκληρους τους χαρακτήρες (από το κεφάλι μέχρη και τα παπούτσια!!), όχι μόνο κεφάλια κτλ...για να τους φανταστήτε με ό,τι ρούχα θέλετε κτλ κτλ κτλ

*προτείνω παράταση του deadline btw*

α και αξιώθηκα επιτέλους να αρχίσω και εγώ κάτι μιας και βρήκα scanner (γιούχου!) και μάλλον θα το ανεβάσω αυτές τις μέρες!

edit: το τελείωσα επιτέλους!!
Spoiler:
πλζ παραβλέψτε τα τραγικά ανατομικά λάθη με πίεζε πολύ ο χρόνος!!!!

Edited by Anelis, 30 January 2009 - 23:44.

Posted Image


#49 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 31 January 2009 - 12:58

Τιχερι βρεικες scaner :emptyonexg1: εγώ που πρέπει να τα κάνω στο PC και μονό εκεί? Θα ανεβάσω σε καμιά ώρα τον ηρώα και λίγο αργότερα την ηρωιδα ... επίσης σκεφτικά και έναν κακό χαρακτήρα! Αν και την παράκανα σέξι :nbleed: αλλά να δω πως θα ξανακάνω το ίδιο σχέδιο με την γραφίδα:bahhh: .Α κάτι που ξέχασα ο παπα doulis δεν θα μπορεί πιθανότατα για καμιά βδομάδα να μπει στο ιντερνετ ... μετακομίζει ... δεν ξερώ αν θα έχει χρόνο να μπει από ιντερνετ cafe ή αν θα υπάρχουν πλάσματα που θα του αποσπάνε την προσοχή από την δουλειά :kakaka:
EDIT: να ο Nemo ειναι ψιλοπροχιρες .... και διστιχος πρεπει σε λιγο να φιγω για τιν δουλια ... δεν εχω και σκανερ οποτε ... :emptyonexg1:
Spoiler:
Spoiler:


και ιδου τι κανω τωρα οστε να μπορεσω να βγαλω κανα σχεδιο με τιν γραφιδα ....:uhh:
Spoiler:

ειναι ο Nemo :tensai:

Edited by Neuro, 31 January 2009 - 16:37.


#50 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 01 February 2009 - 02:39

Α κάτι που ξέχασα ο παπα doulis δεν θα μπορεί πιθανότατα για καμιά βδομάδα να μπει στο ιντερνετ ... μετακομίζει ... δεν ξερώ αν θα έχει χρόνο να μπει από ιντερνετ cafe ή αν θα υπάρχουν πλάσματα που θα του αποσπάνε την προσοχή από την δουλειά :kakaka:


Γιου σπικ του ματς !!!!! Θα φερω το μαστιγιο κ θα σε βαραω συνεχεια κ μετα παλι στο μπουντρουμι για δουλεια !!!! Παντως χαιρομαι που αρχισατε να ετοιμαζεται κατι...Εχετε 1-1,5 βδομαδα (μερικοι ΜΟΝΟ 1) μεχρι να ξαναμπω μεσα !!!! Οποτε περιμενω εκπληξεις !!! Αν κ ορισμενα μου αρεσαν ηδη αρκετα !!!!
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#51 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 09 February 2009 - 17:49

Επειδή αυτήν την βδομάδα έχω εξετάσεις και δεν έχω καθόλου χρόνο για σχέδιο...αλλάζω την τελική ημερομηνία σε 20 Φεβρουάριο!!! ΦΕΤΟΣ(και έχω λόγω που το λέω αυτό)!!! Οπότε έχετε χρόνο να κάνετε τα σχεδία (καλά σχεδία…όσο μπορείτε)...οπότε πίσω στο μπουντρούμι και ξεκινήστε να κάνετε σχέδιο!!! Και τα θέλω έτυμα στης 20 ! Εγώ την επόμενη τέταρτη θα ανεβάσω μπόλικα!

#52 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 10 February 2009 - 21:29

Κ οτι σιδερωσα το μαστιγιο !!!!!!! ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#53 Ankaa

Ankaa

    :]

  • Members
  • 121 posts

Posted 23 February 2009 - 23:19

Δέν ξέρω για το πώς θα πάει το story και γενικα κατα ποσο θα συνεργαστητε ....

Εμένα απλα μαρεσει που ολοι μαζι βαζετε την φαντασια σας να δουλεψει και εινε πολυ συμαντικο αυτο ..

#54 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 26 February 2009 - 12:36

Επειδη ετσι μαλλον δεν θα βγαλουμε ακρι(ενταξη σχεδια δεν ανεβασα ουτε και εγω αλλα την καταραμενη γραφιδα δεν την εχω σινιθηση...)λεω να σιναντηθουμε ολοι που θα κανουμε σχεδιο! Αυτο το σαββατο ή την δευτερα με τα μπλοκακια μας τι λετε?

#55 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 26 February 2009 - 17:55

Oπου ακους πολλα κοκορια....
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#56 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 26 February 2009 - 17:58

Oπου ακους πολλα γατιά....

fixed! :hihi2:
seriously Neuro δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει αυτό και πολύ από την στιγμή που είμαστε όλοι στην κοσμάρα μας

Posted Image


#57 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 26 February 2009 - 18:16

με πρωτο κ καλυτερο τον εμπνευστη της ολης ιδεας.....
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#58 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 27 February 2009 - 01:55

Τσ τσ τσ όλα τα μεγάλα μυαλά είμαστε στον δικό μας κόσμο
:tensai: ! Αλλά νομίζω ότι μια συναντήσει θα βοηθήσει όσο νάνε! Λοιπόν εγώ ορίζω ημερομηνία 2 Μαρτίου για μέρος το Θησείο σαν ποιο εύκολα πρόσβασημο δεν παίζει(λόγω τις μέρας αλλά και το ότι δεν σταματά το ηλεκτρικό εκεί…έχει και χαλιά καφέ), οπότε λέω να πάμε εκεί που πάνε τα παιδιά στην νέα σμηρνι και από εκεί και πέρα βλέπουμε...τώρα αν θέλετε για την επόμενη βδομάδα δεκτό επίσης για αλλαγή τόπου συναντήσεις! Εγώ αύριο θα ανεβάσω σχεδία ... άμα βγουν ωραία επιτελούς με την γραφίδα...επίσης θα ανεβάσω εικόνες κτλ. που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για ιδέες για τα ρούχα, κτίρια κτλ...

Και το γατι...... μιαου δεν κάνω δουλειά επειδή δεν μου δίνετε γαλατακι. Όχι σοβαρά τώρα θα το προορίσω! Αύριο να αναμένετε ένα μεγααααλο update από μένα... ίσος να βάλω link τα site επειδή έχω πολύ πράμα να ανεβάσω!

#59 bleach2black

bleach2black

    playing the angel

  • Members
  • 140 posts

Posted 28 February 2009 - 02:31

:hahaha::hahaha:Wait! Πείτε μου ότι προλαβα τη διορία για char_des. !
:sleepy::sleepy::gn2::sleepy:(και τελείωσε...)

Char_design "witch girl" by ~yinshade on deviantART




.
Posted Image

#60 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 01 March 2009 - 03:01

:emptyonexg1: αυτες τις μερες ολο εξω ειμαι ... να δω αν θα προλαβω να ανεβασω ολα αυτα που θελω... επεισης θα ανεβασω και σχεδια μου το σιντομοτερο! ... :kill4u: