Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Manga project!!!


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 08 October 2008 - 11:15

Manga project... Mission imposibl? :oo::emptyonexg1:

Στο The ART group πριν από ένα μίνα περίπου είχαμε αποφασίσει να φτιάξουμε ένα manga όλοι μαζί! Είχαμε αποφασίσει ότι εγώ θα κάνω την αρχή και έτσι και έκανα, γρήγορα έγραψα μια πρόχειρη ιστορία που θα αποτελούσε η βάση για την συνεχεία. Ώμος πολύ είχαν εξεταστική άρα για μια εβδομάδα και κάτι δεν προχωρούσε, μετά ολοκλήρωσα το 1 chapter σαν σενάριο ώμος δεν κατάφερα ποτέ να μαζέψω τα 10 άτομα που ήμασταν αρχικά. Στο τέλος είμαστε μοναχά 5-6 άτομα και θέλουμε να είμαστε περισσότερη ώστε να μπορεί ο καθένας μας έστω και για λίγο να αισθανθεί mangaka! Το πρόχειρο σχέδιο τις ιστορίας μπορετέ να το διαβάσετε εδω αν και έχει αλλάξει αρκετά σε κάποια σημεία και υπάρχουν ποιο πολύ μυστικά. Ένα άτομο θα αναλαμβάνει από 1 chapter να γραφή την ιστορία του βασισμένος στον άλλον και σε κάποια notes που θα αφήσω ή θα συζητήσω με εσάς. Το σχέδιο σαν ποιο δύσκολο θα μοιράζετε ώστε ο καθένας να έχει από 2 σελίδες ώστε όλοι να συμμετέχουν! Επίσης Εφόσον δεν έχουμε προχώρηση πέραν από την ιστορία, ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει πως θα είναι εμφανισιακά οι ήρωες, όποτε μόλις μαζευτούμε και καταλήξουμε στην ιστορία και πως θα μοιράσουμε τις δειλίες...θα ξεκινήσουμε και την σχεδίαση χαρακτήρων στην όπια θα συμμετάσχουν όλοι και θα διαλέξουμε τα καλύτερα σχεδία και τα στοιχεία που μας αρέσουν ποιο πολύ. Άρα εκτός από σκιτσογράφους ψάχνουμε και άτομα που θα ήθελαν να είναι σεναριογράφοι. Ο κόσμος είναι εντελώς φανταστικός άρα μας αφήνει ελεύθερους να κάνουμε ότι θέλουμε...
Posted Image

#2 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 09 October 2008 - 20:15

Αντε παιδια να μαζευομαστε να ξεκινησουμε....
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#3 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 09 October 2008 - 20:31

οκ i m in....^^

#4 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 12 October 2008 - 23:41

δεν διαβασα την ιστορια για να πω την αληθεια αλλα επειδη γουσταρω τα μανγκα και ειναι και αυτο που θελω να κανω καποτε θα μου φαινοταν ωραιο να συμβαλω για δυο σελιδες!αλλα μια παρακληση.
αν ειναι να γινει κατι παρκαλω να γινει αμεσσα!δεν ειμαι απο τα ατομα που μπορουν να περιμενουν βδομαδες.λογο ποροσης εννοω.συννηθως οταν ειναι να γινει κατι τετοιο ξεκιναει και δεν τελειωνει ποτε...
κατι ακομα.το ολο θεμα προκειται να εχει καπιο μελλον η' απλος το κανουμε για πλακα?
θα μπορουσαμε να το δημοσιευσουμε ισως σε καποιο περιοδικο αν αποδικνυονταν καλο...!

anyway cool...ποτε ξεκιναμε?:):P
KORE DE OWARI DA!!

#5 Kawai Shinigami

Kawai Shinigami

    Bakumanιακος

  • Members
  • 39 posts

Posted 13 October 2008 - 00:19

Κοίτα όσο μπορώ θα ήθελα και γω να βοηθήσω όσο γίνεται... με τον λίγο χρόνο που έχω και τις μικρες δυνατότητες σε σκίτσο και τα λοιπά... απλά αν αρχίσει γρήγορα έχει περισσότερες δυνατότητες να γίνει... δηλώνω παρόν λοιπόν...



#6 sleepless

sleepless

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 69 posts

Posted 13 October 2008 - 00:28

count me in too ^^

#7 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 13 October 2008 - 01:38

κατι ακομα.το ολο θεμα προκειται να εχει καπιο μελλον η' απλος το κανουμε για πλακα?
θα μπορουσαμε να το δημοσιευσουμε ισως σε καποιο περιοδικο αν αποδικνυονταν καλο...!


Βασικα δν ξερω αν ο Neuro το βλεπει για εκδοση αλλα αν θυμαμαι καλα ειχε πει οτι ειναι κατι για αρχη που σκεφτηκε να κανουμε με τα παιδια σαν ομαδικο project...Τωρα αν εξελιχθει σε κατι καλο βλεπουμε. Ισως να ειναι κ η αρχη για αλλα project με περισσοτερο μελλον οπως λες κ εσυ...

Αλλα πιο σιγουρα θα σου πει ο ιδιος...

Α κ σχετικα με το ποτε ξεκιναμε, παιδια εξαρταται απ'ολους σας...Αναλογα με το ποτε μπορειτε να μιλησουμε ολοι μαζι, τι υποχρεωσεις εχετε κλπ
Θα ειχαμε ξεκινησει εδω κ καιρο αλλα λογω υποχρεωσεων ορισμενων παιδιων, λογω σχολικης σεζον πηγαμε πισω
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#8 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 13 October 2008 - 01:55

αν ειναι κανονιζουμε να βρεθουμε για κανενα καφε, το συζηταμε και βλεπουμε...!
KORE DE OWARI DA!!

#9 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 13 October 2008 - 17:16

Τελικά μάλλον άργησα να το βάλω εδω...χαίρομαι που έχει ανταπόκριση το θέμα και ίσως να μπορέσουμε να ξεκινήσουμε τελικά το manga. Wofer το κάνουμε για την δική μας ευχαρίστηση, για την πλακά και να αισθανθούμε mangaka! Βέβαιος θα το ανεβάσουμε εδω (αν γίνετε...που θα γυνή :hehehe:) και να το διαβάσουν τα άλλα παιδία και να πουν τι σκέπτονται. Το αν θα το εκδώσουμε? Εκτός για το εαυτό μας να το έχουμε και σε χαρτί δεν νομίζω...
Πρωτινό είτε να βρεθούμε μέσο msn είτε για καφέ...και να συζητήσουμε. Το σαββατοκύριακο που μας έρχεται νομίζω είναι καλά, το msn μου είναι στο profile μου όποτε μπορείτε εύκολα να με βρείτε (αρκεί να είμαι στο PC)! Αδε επειδή με τον douli θα σκάσουμε από ιδέες για το σενάριο...
Posted Image

#10 Camus

Camus

    Cavaliere D'Oro

  • Members
  • 199 posts

Posted 14 October 2008 - 12:29

I am in too... :hi:

About the main story i would suggest that u should have 2 to 3 ppl working on 1 chapter. It is easier to brainstorm and follow the plotline... thats the way i work on my fanfics and believe its much easier and funnier!!! :D

I also can offer my program where i do all my manga... its called Manga Studio!!!
Posted Image

#11 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 14 October 2008 - 13:58

I am in too... :hi:
....

I also can offer my program where i do all my manga... its called Manga Studio!!!


Έχουμε το utorrent για κάτι τέτοιες δουλείες :hehehe:.... ωραία μαζευόμαστε. Εν το μεταξύ έχω σκεφτεί και άλλη μια ιστορία άλλα θα δούμε :hiding_something:. Το Σάββατο το μεσημέρι είναι καλά να βρεθούμε όλοι msn? Το δικό μου εύκολα το βρίσκετε και μετά σας βάζω όλους μαζί σε μια συζήτηση.
Posted Image

#12 Kawai Shinigami

Kawai Shinigami

    Bakumanιακος

  • Members
  • 39 posts

Posted 14 October 2008 - 14:06

Έχουμε το utorrent για κάτι τέτοιες δουλείες :hehehe:.... ωραία μαζευόμαστε. Εν το μεταξύ έχω σκεφτεί και άλλη μια ιστορία άλλα θα δούμε :hiding_something:. Το Σάββατο το μεσημέρι είναι καλά να βρεθούμε όλοι msn? Το δικό μου εύκολα το βρίσκετε και μετά σας βάζω όλους μαζί σε μια συζήτηση.


Σαββατο μεσημέρι ή Παρασκευή βράδυ μέσα...



#13 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 14 October 2008 - 14:38

Εγω θα λειπω δυστυχως... Κ γυριζω Σαββατο βραδυ....:emptyonexg1::emptyonexg1::emptyonexg1:
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#14 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 14 October 2008 - 15:56

Καλη επιτυχια παιδες...

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#15 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 18 October 2008 - 15:37

Λοιπόν παιδιά από το the ART group είχαν δήλωση ενδιαφέρων για writers τα εξής άτομα:
1. Neuro
2. Doulis
3, Anelis
4. Azixel
5. Garuda
Και νομίζω είμαστε αρκετή για τώρα, άρα προς το παρόν δεν θέλουμε άλλους που θα γραφούν ιστορία...sorry

Για σχέδιο έχουν δηλώσει τα εξής άτομα:
1. anelis
2. gexion
3. endless inspiration
4. neuro
5. garuda
6. uzumaki_naruto
7.iristella
8.camus
9.Wofer
10.Kawai Shinhgami
11.Sleeples
Νομίζω είμαστε αρκετή ώστε να ξεκινήσουμε...άρα ξεκάναμε!!!

Τα άτομα που έχουν δήλωση Character Design είναι:
1 Garuda
2 gexion
3 endless_inspiration
4 Neuro
5 Anelis
Άλλα όποιος θέλει θα μπορέσει να σχεδιάσει κάποιον χαρακτήρα, περισσότερα ποιο κάτω.

Λοιπόν η Ιστορία μας εξελίσσεται σε ένα φανταστικό κόσμο όπου υπάρχουν 7 βασίλεια! Το κάθε ένα από τα βασίλεια είναι μοναδικό με την δικιά του κουλτούρα και δέσιμο ... σε όλους όσους ενδιαφέροντα θα στείλω από εδω λεπτομέρειες για τα βασίλεια! θα σας στείλω και το σενάριο που όμως ένα μεγάλο μέρος του θα μπει αργότερα σαν flash back επειδή η δράση του είναι αργή. Το σημείο που είναι μικρά παιδιά και δίνουν την υπόσχεση θα το κρατήσουμε όπως είναι, από εκεί και περά θα ξεκινήσουμε με μια δοκιμασία ή μάλλον με δοκιμασίες τον ξωτικών ώστε να αποδείξει την αθωότητα του ο ήρωας μας και να κερδίσει το δικαίωμα να κάτσει στο απαγορευμένο δασός!
Αυτό που θα σας ζητήσω είναι αρκετά απλό, οι ήρωες θα στηριχτούν στο σχέδιο που έχει κάνει η anelis!
Ο καθένας θα κάνει από μια στάση ανφάς, προφίλ και 3/4 των ηρώων καθώς και διαφορές γκριμάτσες αν μπορεί! Χρόνο για την σχεδίαση θα έχετε μέχρι τις 31 αυτού του μήνα (ναι έχουμε και χρόνο διάγραμμα…όχι σοβαρά αν δεν θέσουμε κάποιο διάστημα στο οποίο πρέπει να είμαστε έτοιμοι θα πηγαίνουμε έτσι μέχρι του χρόνου) όταν και θα δείξει ο καθένας τα σχεδία του εδω και θα αποφασίσουμε ποια είναι τα καλύτερα στα οποία θα βασιστούν και οι υπόλοιποι για να συνεχίσουμε!
Για το ντύσιμο...ο κεντρικός μας ήρωας είναι από μια χώρα που θυμίζει έντονα την εποχή της ποτοαπαγόρευσης στην Αμερική, κάπου μεταξύ 1930-1950
άρα και τα ρούχα του θα είναι ανάλογα...

Πάντως βρίσκεται αιχμάλωτος στην χώρα τον ξωτικών άρα μπορείτε να αφήσετε την φαντασία σας ελεύθερη όμως μην ξεφύγετε πολύ από το στιλ εκείνης της εποχής. Όμως με μετρό όχι ένα σχέδιο που μετά θα μας παίρνει 1000 χρόνια να το τελειώσουμε!!!
Η κοπέλα είναι μάγισσα και ζει πολλά χρόνια μαζί με τα ξωτικά...δεν υπάρχουν περιορισμοί εκτός από το υπερβολικά πολύ σέξι και προκλητικό ντύσιμο! Είπαμε θα το διαβάσουν και ανήλικοι (όχι onee δεν θα κάνουμε hentai ακόμα...το χειμώνα μπορεί) όποτε να έχουμε και κάποιο μέτρο!
Επίσης μπορείτε να σκεφτείτε και έναν 3ο χαρακτήρα που θα μπει μαζί με τον ηρώα μας στην δοκιμασία, ξωτικό ή ότι άλλο θέλετε εσείς αρκεί όμως να σκεφτείτε ΚΑΙ την ιστορία του! Από που είναι, πόσο χρονών, τι του αρέσει τι όχι, χώρα προέλευσης, ικανότητες κτλ...

Edited by Neuro, 18 October 2008 - 16:13.

Posted Image