Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Manga project!!!


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#31 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 14 November 2008 - 17:30

papa doulis is getting exited! :hahaha:
Lilia 20 αμα θες να σου πω πως εκανα το φοντο στειλε μου pm για να μη σπαμαρω εδω το θρεντ

Posted Image


#32 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 20 January 2009 - 15:24

OK OK πολύ καιρό πέρασε χορείς εξελίξεις ... τσ τσ τσ ! Δεν κάναμε τίποτα στην τελική αλλά η ιδέα ζει και βασιλεί! Οπότε για όσους εντιαφεροντε! Σχεδίαση χαρακτιρον μέχρι το τέλος ΑΥΤΟΥ του μίνα! Δηλαδή μέχρι το ΤΕΛΟΣ του Ιανουάριο όσοι θέλετε να σιμετασχετε στο project και να κάνουμε το manga πραγματικότητα μπορείτε να κάνετε τα σχεδία στους ηρώες μας! Τι θέλω ανφάς, προφίλ και 3/4 + 2-3 έκφρασης του προσώπου ! Για πληροφορίες πως είναι το ντύσιμο κοιτάτε ποιο πίσω στις σελίδες που το έχουμε γράψει ή στείλτε π.μ. σε μένα ή τον Douli ώστε να σας δώσουμε τυχόν διευκρινήσεις. οι 2 κεντρική ηρωες θα βασίζονται στο σχέδιο της Anelis δηλαδή να μοιάζουν έστω και λιγάκι με αυτά που έκανε με λίγα λόγια να κοιτάμε το δικό σας σχέδιο και να λεμέ α να εδώ είναι μεγάλη ... αλλά επειδή δεν είναι όλοι ίσος να μην είναι τόσο καλή και επειδή τα στιλ διαφέρουν κατά πολύ αν δεν μπορείτε ακολουθήστε απλός την περιγραφή . Στο τέλος του μίνα θα τα βάλουμε όλα μαζί ώστε να διαλέξουμε ποια θα χρησιμοποιήσουμε στο manga! Αυτά για τυχόν απορίες κάντε μου PM
Posted Image

#33 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 20 January 2009 - 15:37

Ακόμα δεν έχω καταλάβει σε τι στάδιο βρισκόσαστε. Υπάρχει πουθενά ανεβασμένο πορτφόλιο;

#34 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 20 January 2009 - 16:34

Ακόμα δεν έχω καταλάβει σε τι στάδιο βρισκόσαστε. Υπάρχει πουθενά ανεβασμένο πορτφόλιο;

λοιπόν για να τα ξεκαθαρίσω γιατί μπερδευόμαστε:
-είμαστε στην αρχή-αρχή, δηλαδή στο character design
-σενάριο για τα 2 πρώτα κεφάλαια υπάρχει οπότε όταν κάνουμε τους χαρακτήρες αρχίζει κανονικά το manga
-portfolio δεν υπάρχει ΑΛΛΑ, όπως έχω πει πολλάκις στις τελευταίες 2 σελίδες του θρεντ ποσταρίστικε η 1η σελίδα ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ, με τους χαρακτήρες σε μικρή ηλικία (απο το εισαγωγικό flashback) για να χρησιμοποιηθεί ως αναφορά και pointer για το character design.

οπότε τώρα τι θέλουμε;
θέλουμε να κάνει όποιος μπορεί και βούλεται character design για τους 2 χαρακτήρες για το πως θα είναι ενήλικες (γύρω στα 20) τα υπόλοιπα τα εξηγεί κ ο Neuro στο παραπάνω ποστ του

ελπίζω να τα ξεκαθάρισα, αν κάποιος δεν κατάλαβε κάτι ας ρωτήσει ελεύθερα (αλλά please διαβάστε και τισ προηγούμενες σελίδες του θρεντ, 3 ειναι όλες κ όλες!)

Posted Image


#35 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 20 January 2009 - 22:34

Καλά τα λες Anelis.
Γιατί κάποιοι είναι πρωταθλητές στο να λένε ότι έχουν διαβάσει κάτι (ενώ δεν έχουν) και έχουν την απαίτηση να σχολιάζουν και να επιβάλλουν τη γνώμη τους γι'αυτό, ενώ στην ουσία είναι δεσμώτες σε μια σκοτεινή σπηλιά...

#36 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 20 January 2009 - 23:28

Καλά τα λες Anelis.
Γιατί κάποιοι είναι πρωταθλητές στο να λένε ότι έχουν διαβάσει κάτι (ενώ δεν έχουν) και έχουν την απαίτηση να σχολιάζουν και να επιβάλλουν τη γνώμη τους γι'αυτό, ενώ στην ουσία είναι δεσμώτες σε μια σκοτεινή σπηλιά...


Είπε ο Σωκρατης....

#37 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 21 January 2009 - 03:13

έπρεπε να το συνεχίσεις σοφια...Μαρεσαν αυτα τα μαθηματα ΧΡ

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#38 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 21 January 2009 - 15:43

ON TOPIC ΠΑΡΑΚΑΛΟ!!! Μην λέτε άσχετα πράγματα! Δεχόμαστε μονό ερωτήσεις και απορίες...ή "θέλω να μετάσχω τι να κάνω?" Μου άρεσε που στην αρχή είχαν πει ότι θέλουν να συμμετάσχουν καμιά δεκαριά και βαλέ άτομα ... για να σας δώσω ένα κίνητρο. Αν είναι ωραίο και αρέσει στον κόσμο θα το εκδώσουμε σε έντυπη μορφή εξάλλου το manga και το comics διάζονται καλυτέρα στο χαρτί. Αυτά για τώρα!

#39 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 21 January 2009 - 17:33

για να σας δώσω ένα κίνητρο. Αν είναι ωραίο και αρέσει στον κόσμο θα το εκδώσουμε σε έντυπη μορφή εξάλλου το manga και το comics διάζονται καλυτέρα στο χαρτί. Αυτά για τώρα!


:OMG3: εμενα αυτο δν μου το ειπατε......Παω να ξαναγραψω το κεφαλαιο....
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#40 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 21 January 2009 - 19:08

μπορω ακομη να συμμετασχω και εγω???θελω να κανω το character desigh .....(θα προσπαθησω δηδαδη)

tumblr_mw0bnpDAmF1rlqb0oo1_500.gif
 "Nothing is true, everything is permitted."


#41 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 21 January 2009 - 19:31

μπορω ακομη να συμμετασχω και εγω???θελω να κανω το character desigh .....(θα προσπαθησω δηδαδη)

Ενοητε οτι μπορεις :wooi2: ! Μην νομιζεις οτι και εμεις κανουμε το τρελο σχεδιο και εμεις προσπαθουμε εξαλου το κανουμε οστε να βελτιοσουμε το σχεδιο μας :congrats: ! Αλλα βιασου εχεις διορια οπος ολοι μας μεχρι το τελος αυτου του μινα!:try:

#42 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 28 January 2009 - 17:50

εδω καποια σχεδια απο το 20 χρονο ''nemo'' εκανα οτι μπορουσα αν σας αρεσει μπορειτε να το επεξεργαστητε στο photoshop για τυχων λαθοι:) ή να αλλαξετε πραγματα που δεν σας αρεσαν

http://img510.imageshack.us/my.php?image=scannedimageae6.jpg (επηλεξτε την picture για full size)

οσο για το κοριτσι θα αργησει λιγο...

Edited by ssjchris, 28 January 2009 - 17:55.

tumblr_mw0bnpDAmF1rlqb0oo1_500.gif
 "Nothing is true, everything is permitted."


#43 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 28 January 2009 - 23:20

να'σαι καλα για την προσπαθεια ssjchris....Ξαφνιασμενος μπορω να πω οτι εχει πολυ πλακα !!!!!(οχι οτι δν ειναι καλα κ τα υπολοιπα). Τωρα για περισσοτερες λεπτομεριες για διορθωσεις κλπ(αν χρειαζεται) θα σου πουνε τα παιδια που ειναι για το σχεδιο
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#44 yashamaru

yashamaru

    wake up Donnie.

  • Members
  • 28 posts

Posted 29 January 2009 - 01:01

θελω και εγω να παιξω. . .:emptyonexg1:
Αλλα γινεται να στειλει καποιος μονο τους Ελφαδες ? αυτους τους καταφερνω καλα! xP
γιατί να μην καναμε τπτ με Βαμπιρ.. *sigh*
..πλακίζω βεβαια :deadga6:

#45 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 29 January 2009 - 01:17

Ε αμα θες οντως να παιξεις θα σου πουμε εμεις οχι ???? :gotit:
(ρε neuro τι elf λεει ??? παλι αλλαγες κανεις χωρις να ρωτησεις ??? Τσαμπα γραφω ????)
:kakaka:

Δν ξερω ποσα καταλαβες απο το χαος του thread αλλα οτι πληροφοριες κ διευκρυνησεις θες στειλε ενα πμ ωστε να σε κατατοπησουμε( αλλα μαλλον θα μπει ο αρχιζωγραφος μεσα να πει κατι)

γιατί να μην καναμε τπτ με Βαμπιρ.. *sigh*


δικια μας ειναι !!!!!!
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...