Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 1 votes

Bleach Character Rating


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#31 Yunancy

Yunancy

    Anime Fan

  • Members
  • 134 posts

Posted 24 November 2008 - 18:21

Εμενα μου αρεσει ο Grimmjow,ειναι θεοσ
η Inoue Orihime,ειναι σκετη γλυκα
Toshiro Hitsugaya,τα σπαει
Renji γελαω πολλυ μαζι του και ειναι ψηλοπεριφανοσ και εγωιστησ και αυτο το κανει ακομα ποιο διασκεδαστικο λολ
kai Ichigo.ειναι ξανθοσ-.-δεν θα μπω καν στο κοπο να αιτιολογισω..να μην αναφερω και την σπαθαρα του λολ
Posted Image

#32 Ferian

Ferian

    Nique Le Systeme

  • Members
  • 183 posts

Posted 02 December 2008 - 14:35

Εμενα μου αρεσει ο Grimmjow,ειναι θεοσ
η Inoue Orihime,ειναι σκετη γλυκα
Toshiro Hitsugaya,τα σπαει
Renji γελαω πολλυ μαζι του και ειναι ψηλοπεριφανοσ και εγωιστησ και αυτο το κανει ακομα ποιο διασκεδαστικο λολ
kai Ichigo.ειναι ξανθοσ-.-δεν θα μπω καν στο κοπο να αιτιολογισω..να μην αναφερω και την σπαθαρα του λολ

αααααααααααααααααααααααααααααα εγω νομιζα οτι ειχε πορτοκαλι μαλια!!!!!
Posted Image
Au fond d' mon coeur Il reste encore un espoir

#33 morpheus

morpheus

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 24 February 2009 - 02:07

Eμενα παντως ο renji δε μου εκανε καλη εντυπωση, ασε που τις περισσοτερες φορές που τον ειδα εφαγε ξυλο. Οποτε θα του εβαζα ενα πολυ γενναιοδωρο 5 /10.:canthelp:
Ο χαρακτηρας που τρελαινομαι να βλεπω ειναι ο Zaraki kenpachi του οποιου θα του εβαζα 50/10 μονο και μονο για το επιπεδο της τρελας του.:hahaha:
Ο Biakuya εχει πολυ εντυπωσιακο bankai αλλα δεν μου αρεσει το γεγονος οτι δεν θεωρει κανεναν αξιο ωστε να του το δειξει:erk:. Θα του εδινα ενα 7/10.
People should not be afraid of their governments,
the governments should be afraid of their people.
Posted Image

V for Vendetta.

#34 Sora

Sora

    Gintama Hype

  • Members
  • 682 posts

Posted 26 February 2009 - 23:05

3. Zaraki kenpachi - δεν φοβαμαι τιποτα 8/10
2. Kurosaki Ichigo - εχω το zangetsu το πιο γαματο bankai 9/10
1. Ichigo Hollow - αυτος που ξερει να χρησιμοποιει το bankai και ξερει πως να πολεμαει...

#35 AyoKnight

AyoKnight

    Blossomed into Red

  • Members
  • 19 posts

Posted 27 February 2009 - 02:18

αααααααααααααααααααααααααααααα εγω νομιζα οτι ειχε πορτοκαλι μαλια!!!!!


:hahaha::hahaha::hahaha:...οντως ακομα κ ο ιδιος το ειχε παραδεχτει πως ειναι ενας ξεχωριστος πορτοκαλομαλλης....

εγω με τη σειρα μου θα πω...
01.jpg Kuchiki Byakuya...10/10 γτ ειναι ενας απο τους πιο respectful char με απεριοριστη ψυχραιμια μεχρι που σου τη δινει (:erk:) κ εχει ενα απο τα πιο powerful Bankai σε ολο το Soulsociety... κ γενικοτερα γτ απλα τα σπαει......^_^...:nbleed::nbleed:

επισης μην ξεχασω minert2.jpg Shinji Hirako...9.9999/10 ευνοητοι λογοι..απλα τα σπαει..^_^..κοντεψε να ξεπαστρεψει τον Grim μεχρι να πει "αλευρι"....:wooi2:

κ τελος CaptainKyourakuShunsui26.jpg 9/10 γτ ειναι τεμπελης κ υπναρας (σαν εμενα :bath:) αλλα ταυτοχρονα κ απιστευτα δυνατος...βεβαια θα ημουν πολυ κακια αν δεν ανεφερα κ Urahara Kisuke κ Aizen αλλα γενικοτερα ολοι οι Bleach Chars ειναι πολυυυ καλοι!!!! :blingeye2::blingeye2:

Attached Files



#36 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 27 February 2009 - 18:43

Μετά από ώριμη σκέψη (τρίχες, απλά ξετρελάθηκα στο τελευταίο chapter!) βάζω ένα 10' στον Ulquiorra. Άγριος σα ζώο-δαίμονας φαίνεται, κι όμως, βάζω στοίχημα ότι έχει ακόμα το τρομερό του στυλάκι. :nbleed:

Posted Image


#37 Pain_GodRealm

Pain_GodRealm

    against the odds.

  • Members
  • 187 posts

Posted 01 March 2009 - 18:29

Ζaraki kenpachi = TOP. Ο ανθρωπος (τροπος του λεγειν ^^ ) ειναι απλα κτηνος. Αν αυτος καταφερει ποτε να βγαλει bankai δεν θα ηθελα να ειμαι κοντα. γιατι πολυ απλα δεν θα ζουσα για να μπορεσω μετα να το πω και σε αλλους.

Noitra = 9/10 πολυ καλος ως ΚΑΚΟΣ. τι αλλο?

Ulquiorra/Byakuya = totally perfection. Style - power - coolness what else does somebody needs ? (maybe money :P )
"A ninja who couldn't save his friend can never be hokage. Isn't that right, Sasuke?"
Posted Image
click em και βοηθηστε να μεγαλωσουν plz :)

#38 NeKu-

NeKu-

    Gief kh 358/2 kthxbai

  • Members
  • 2 posts

Posted 15 March 2009 - 11:41

Σειρά μου λοιπόν.
Από εμφάνιση και ικανότητες θα έβαζα:

Male:
Stark 9.9/10 - Ο μόνος λόγος που δεν έβαλα 10 είναι επειδή δεν μ'αρέσει το hollow mask του και η τρύπα του.
Hollow Ichigo 9.7/10 - Σε ποιόν δεν άρεσε το άσπρο Getsuga Tenshou?
Ulquiorra 9/10 - Αν και είναι emo.
Nnoitra 9/10 - Γιατί έχει το πιο γ*μάτο music theme. :P
Ishida 9/10 - Από τους πιο ωραίους τυπάδες με γυαλιά, αν βάλεις μέσα και τον Inui από το Prince of Tennis.:tensai:
Urahara 9/10 - Δεν γινόταν να εξαιρέσω απο τους αγαπημένους μου τον Kisuke. Κατά κάποιο τρόπο θυμίζει τον τρελλοκαπελά από την Αλίκη:hahaha:

Female:
Matsumoto 9.9/10 - Θα έπαιρνε 10 εάν ήταν μαυρομάλλα.
Yoruichi 9/10 - Είναι γρήγορη, όμορφη και είναι και γατόνι.:P
Rukia 9/10 - Κι αυτή θα έπαιρνε 10 αν ήταν πιο ψηλη.:P

Από άποψη χαρακτήρα:

Male:
Shiki 10/10 - Oops, αυτός είναι από άλλο anime! :P
Stark 10/10 - Θεός ο τυπάς, η Bleachιστικη έκδοση του Shikamaru.
Aaroniero Aruruerie 9.5/10 - Μόνο και μόνο επειδή δεν γελάει με το όνομα του όταν το λέει στην Rukia! Μου έχει χαρίσει άπειρες ώρες γέλιου και σάτυρας με την παρέα μου (Aroroniero Aruruniere):hahaha:
Ichigo 9.5/10 -
Spoiler:
(Kurosaki-kun! Kurosaki-kun! Kurosaki-kun!)
Kyoraku 9/10 - Κι αυτός επειδή είναι έτσι lazy.

Female:
Rukia 10/10 - Απλά τα σπάει η κοπέλα, πως να το κάνουμε? Κλασσικά στην ντουλάπα του Ichigo, να ζωγραφίζει άθλια και να πλακώνει τον Ichigo στις σφαλιάρες!Priceless. ^^
Yoruichi 9.5/10 - Επειδή -όπως είπε και κάποιος πιο πριν- βουλώνει τον Byakuya!:hahaha:
Matsumoto 1/10 - Ο λόγος είναι σε spoiler γιατί μπορεί να είναι προσβλητικός :P!
Spoiler:

Orihime 0/10 - Same όπως κι από πάνω!
Spoiler:


Αυτά από μένα :drink:

Edited by NeKu-, 15 March 2009 - 11:50.

No sig for me :<

#39 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 23 March 2009 - 18:00

Urahara Kisuke=Ειναι πολυ περιεργος χαρακτηρας και ανυπομονω να δω το bankai του 9/10
Hollow ichigo=Απλα τελειος
Spoiler:
(για τον λευκο τυπα μιλαω)10/10
Grimmjow=Κακος,μοχθηρος και παντα θυμωμενος 100000/10
Chad= Βγαλτε εξω τον γοριλαα!Αν μιλαγε και καθολου θα ηταν καλυτερος 2/10
Rukia= δεν ξερω γιατι αλλα απο το πρωτο επισοδειο την εχω συμπαθησει πολυ 8/10
Matsumoto=φτου σου κοπελα μ:lovulovu:10/10
Hitsugaya=αν και μικρος σε ηλικια ειναι πολυ δυνατος και ειναι ενας απο τους καλυτερους death gods
Kenpatchi=10/10 επειδη σφαζει σφαζει και δεν κουραζεται ποτε!!

#40 Mangalover

Mangalover

    Anime Amateur

  • Members
  • 105 posts

Posted 05 May 2009 - 13:21

Ο Kon 10/10 γιατι απλως πεθαινω στα γελια οποτε των βλεπω να τρεχει στα valley of rukia και matsumoto εαν καταλαβατε εννοω.Γενικως ειναι η μικροσκοπικη εκδοση του pervert απο το naruto(σας αφηνω να μαντεψετε μονοι σας):tensai:
Posted Image

#41 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 10 May 2009 - 20:07

Λοιπον εμενα
1. Byakuya Kuchiki(10)

2.Jyuushirou Ukitake(10)

3.Kuchiki Rukia(10)
4.Yorouchi Shihouin (10)
5.Soi Fong (9)
6.Toshiro Hytsugaya(10)
7.Urahara Kisuke(10)
8.Inoue Orihime (10)
9.Neliell(nell)(10)
10.Yamamoto Genryuusai(10)


Edited by Night_Wizard_Seal, 18 May 2009 - 17:38.
προσθετω και αλλους:)

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#42 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 10 May 2009 - 21:36

Gin 9,5/10:chigau:
Yoruichi 9,5/10 :nbleed:
Urahara 9/10
Grimmjow 9/10
Ulquiorra 8,5/10
Ichinn Kurosaki 8,5/10
Ichigo 7/10
Aizen 7/10
Rukia 7/10
Renji 7/10
Kon 7/10
Keigo( ο γελοίος perv από το σχολείο:hihi2:) 7/10
Τώρα οι άθλιοι !!!:madtodeath:

Sado 5/10 (ανύπαρκτος χαρακτήρας)
Hirako 5/10 ( φλώρος :bleh: μην βαράτε Hirako fans)
Ishida 2/10 ( μεγάλος μ@@@κας)
Orihime 1/10 (number 1 glastra)

Edited by D.Dragon, 29 April 2010 - 08:37.

Posted Image

#43 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 28 May 2009 - 21:39

Νελ η θεα
και ο ζαρακι
βαζω 10 και στους 2
οι υπολοιποι με αφηνουν αδιαφορη
γενικα οι χαρακτηρες σαυτη τη σειρα μου τη δινουν ..μαρεσει μονο η υποθεση..για την ακριβεια με τρελαινει η υποθεση
Posted Image

#44 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 28 May 2009 - 22:31

Orihime 9/10 my fav bleach character :3 γιατί είναι η μόνη χαρακτήρας στο anime/manga που με έχει συγκινήσει έστω και μία φορά, είναι καλοσυνάτη, γλυκιά, λίγο έως πολύ αδέξια σε πράγματα και αγαπάει τους φίλους της όσο τίποτα. Αναγνωρίζει πως δεν μπορεί να κάνει και πολλά στην μάχη (έτσι νομίζει τουλάχιστον) αλλά δεν σταματάει να επιδιώκει να γίνει καλύτερη για να μπορεί να τους προστατεύσει και να σταθεί δίπλα τους, respect. Οι δυνάμεις της στην πραγματικότητα είναι IMBA και τελείως εξωπραγματικές, μπορεί να σώσει να σώσει κάποιον οποιαδήποτε κατάσταση πριν τον θάνατο (ή και μετά ;p) και να τον επαναφέρει στην αρχική του κατάσταση
Δεν βάζω 10 γιατί πιστεύω πως με (λίγο) μικρότερο στήθος θα ήταν καλύτερη (η συγκεκριμένη) *RUNS*

Grimmjow 6,5/10 Μπορεί να είναι badass, cool, δυνατός και τέτοια αλλά σαν character background και character development τον βρήκα λίγο αδύναμο,.... I am the king, the uber-pimp, the super duper best-est και άλλα τέτοια παρόμοια που μας τάπαν κιάλλοι που την είχαν πιο μεγάλη (...τη σπάθα.. γενικά οι κακοί στο bleach έχουν τέτοιες τάσεις XP) (προσωπική άποψη, τον βρήσκω ωραίο χαρακτήρα γενικά αλλά εκεί με απογοήτευσε όσο νάναι) Παρόλα αυτά, θα μπορούσα να τον ανεβάσω 1-2 πόντους, γιατί το παλικάρι έχει πετάξει την πιο επική ατάκα στο bleach:
Ichigo: Που πήγε το χέρι σου??!
Grimmjow: Το πέταξα!!

Edited by Six Winged Angel, 28 May 2009 - 22:52.


#45 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 30 May 2009 - 16:51

Σχετικά με τον Grimmjaw
Spoiler: