Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ξαφνικα Ιάπωνας/νεζα!!!


  • This topic is locked This topic is locked
61 replies to this topic

#16 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 29 August 2008 - 00:27

Μετά από πολλές περιπέτειες, θα κατέληγα σε φυτείες καφέ στη Βραζιλία...

LfNX0dh.png


#17 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 30 August 2008 - 10:28

Οι Kyushuίτες δεν είναι ακριβώς ξανθοί με γαλανά μάτια...

Τώρα ηρέμησα!:bath: Δεν θα έχω κανένα πρόβλημα αν ξυπνήσω μια μέρα και ανακαλύψω πως είμαι Ιάπωνας!!!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#18 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 30 August 2008 - 12:08

Εγω θα εβαζα τα κλαματα επειδη θα μου ελειπε ο παλιος μου εαυτος.Αλλα μετα θα σκεφτομουν ''για μια στιγμη αφου ειμαι πια Ιαπωνεζα αυτο σημαινει οτι ειμαι και στην Ιαπωνια!!!''Τοτε θα εβγαινα εξω θα αγοραζα του κοσμου τα μανγκα και τα ανιμε dvd,θα εκανα και οσα κοσπλει ηθελα με αγοραστες στολες και ολα θα τα τελεια.!!

#19 Ianus

Ianus

    Anime Fan

  • Members
  • 166 posts

Posted 30 August 2008 - 12:55

Θα κοιτουσα τον εαυτο μου στον καθρεφτη και θα ελεγα: "Ω, εγινα ιαπωνας, ωραια... Δε θα μπορουσα τουλαχιστον να αποκτησω υπερδυναμεις?! chikuso!"

#20 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,516 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 30 August 2008 - 20:35

Posted Image

Φανταστειε ενα ωραιο πρωινο πηγαινατε να πλυνετε δοντια για να ετοιμαστειτε για δουλειά/σχολειο και ξαφνικα παρατηρειτε στον καθρεφτη οτι εχετε σκιστα ματια σαν τους ιαπωνες και μπορουσα τε να μιλησετε απταιστα ιαπωνικα.πως θα αντιδρουσατε?θα ψαχνατε τροπο να αλλαξετε στον κανονικο σας εαυτο ή θα νοιωθατε υπέροχα?


Το βασικό είναι αν θα αλλάζατε και συκώτι μαζί με μάτια...αν ναι...kukuku...:hehehe:

Edited by Dante80, 30 August 2008 - 20:52.

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#21 Lollicom

Lollicom

    Starting...

  • Members
  • 6 posts

Posted 04 September 2008 - 04:01

ειστε σιγουροι οτι θα θελατε να εισασταν Ιαπωπας?

εκτος απο κοντος και πιθανοτατα ασκημοφατσας θα επρεπε να σηκωθιτε να πατε σε καμια μαπα δουλεια, οπου εκει βεβαια ο sempai θα σας εχει σηκω σηκω κατσε κατσε και επισης οτι καλο κανετε θα το λεει στο αφεντικο οτι βρηκε εκεινος τιν ιδεα.....

ποσο μαλλον αν ειστε και otaku στην Ιαπωνια....χο χο χο
που θα ειστε αυτοματα ενας geek και περιεργος, οι κοπελες δεν θα σας πλησιαζουν ουτε στα 10 μετρα. και οι φιλοι σας θα ειναι το ιδιο αποτιχημενοι σαν εσας.

θα ειστε μονιμος κατικος της akihabara...enas akiba-kun και το στεκι σας θα ειναι τα maid cafe μαζι με τους γλυοδης και καραφλες salary men

αν κανετε κατι που ξεφευγει απο τα boundaries θα σας κιτανε ολοι με μισο ματι και θα σας κατακρινουν
αν το κανετε αυτο ιδιετερος με φιλους ι γνωστους σε εκσοδο , το πιο πιθανον ειναι να μην σας ξανακαλεσουν,, η ακομα και να σας αποφευγουν..




αν ειστε κοπελα, ολα αυτα δεν ισχιουν σε εσας. θα εισαστε πολυ πιο ομορφες και λεπτες με τελειο δερμα... (εκτος και αν ειστε χοντρες......τοτε μαλλον ισχιουν ολα τα παραπανο)
και αν δηλωσετε οτι ειστε και otaku? θα πρεπει να κουβαλατε κανα ροπαλο ι το σπρει που τσουζει στα ματια για να απομακρινετε ΟΛΟΥΣ τους Ιαπωνεζους male otaku που θα σας κηνηγανε,, σε καποια αποπηρα να ζησουν καμια ιστορια απο τα manga που διαβαζουν (βλεπε LOVE HINA)




and yes. i do know there are lots of spelling mistakes, (not to mention grammar)
:oo:

#22 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 04 September 2008 - 11:31

Δεν είναι όλοι οι Ιάπωνες άσχημοι! Έχω πάει Ιαπωνία και μια μεγάλη πλειοψηφία των αντρών που κυκλοφορούν στους δρόμους είναι νορμάλ εώς όμορφοι. Αφού νόμιζα πως έβαλαν ρήτρα στους άσχημους να μην κυκλοφορούν στο δρόμο (τουλάχιστον στις τρέντι περιοχές του Τόκιο και της Όσακα). Και ήμουν όλη την ώρα έτσι ->:lovulovu::nbleed:
Το ίδιο ίσχυε και για τις κοπέλες. Έβλεπα που και που καμιά γεματούλα αλλά ήταν πολύ περιποιημένες και γλυκές. Το ξέρω ότι υπάρχουν άσχημοι Ιάπωνες αλλά σπάνια πετύχαινα. Θα κοιτάζονται στον καθρέφτη μάλλον και θα λένε: "Ρε πως είμαι έτσι; Δε βγαίνω! Θα κάτσω σπίτι!" και αφήνουν το έξω στους ωραίους! :hahaha:
Οι Ιάπωνες, ως γνωστόν, (και οι Κορεάτες σε μεγαλύτερο βαθμό) έχουν ψύχωση με την εξωτερική εμφάνιση και την ομορφιά γενικότερα.

Τέσπα αν ήμουν Γιαπωνέζα μάλλον θα ήμουν Shibuya gal και θα χόρευα para para ή θα δούλευα 50 arubaito (και σε maid cafe) για να μπορώ να πληρώνω συνδρομή στα JE fan clubs και θα έτρεχα κάθε εβδομάδα σε συναυλίες. Επίσης θα στηνόμουν ολημερίς στην ουρά στο JE store και θα είχα στέκι την Takeshitadoori στη Harajuku. Και θα έκανα stalking στους DBSK κάθε που θα ερχόντουσαν Ιαπωνία. Οκ για πλάκα το είπα το τελευταίο... δεν είμαι stalker αλλά μια απλή fangirl...

#23 Amphilyki

Amphilyki

    ΗΠΑΣΑΒΛΑΒΗ

  • Members
  • 52 posts

Posted 04 September 2008 - 11:51

Θα έκανα χαρακίρι, στην ψύχρα! :frozen: Εντάξει, ας μην είμαι τόσο αυστηρή... Με μερικές πλαστικές στο πρόσωπο και με τη βοήθεια του Προκρούστη για να ψηλώσω θα μπορούσα να βρω τον παλιό καλό μου εαυτό μου.

Μοιάζει με σενάριο ταινίας τρόμου, μου θυμίζει the fly ή ταινίες με λυκάνθρώπους, που προσέχουν διαφορές στον εαυτό τους κοιτάζοντας τον καθρέφτη, σε φάση "ρε γ@μwτ0, είμαι λίγο πιο τριχωτή σήμερα ή είναι ιδέα μου;" :hahaha:

Hilfe! Das Monstrum in mir wird explodieren!


#24 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 04 September 2008 - 12:06

Als Gregor Samsa eines Morgens aus unruhigen Träumen erwachte, fand er sich in seinem Bett zu einem ungeheueren Japaner verwandelt.

:frozen:

Sorry, αλλά προτιμώ την original "Μεταμόρφωση".

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#25 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 04 September 2008 - 12:20

Μάλλον θα φώναζα "Nani koreeeeeeeeeee"! Μετά θα πηγαινα στον πλησιέστερο shinto ναό και θα προσευχόμουν σε θεό και Βούδα και Αλλάχ να μου δώσουν πίσω το μεσογειακό μου σώμα! Αν ήθελα να γίνω Ιαπώνισσα, έκανα και πλαστική!

Αν δεν γινόταν, μάλλον θα έτρεχα απο BSSB σε Metamorphose να πάρω τα μικροσκοπικά gothic lolita ρουχαλάκια! Όλα έχουν και μια θετική πλευρά!

#26 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 04 September 2008 - 12:24

Θα έκλεινα εισιτήριο για την Ιαπωνία!!!!

#27 himawarinosekai

himawarinosekai

    koko wa doko? O_o

  • Members
  • 411 posts

Posted 04 September 2008 - 14:09

Θα με μπέρδευα με τους υπόλοιπους νομίζω..komatta na....:nosey:

Edited by himawarinosekai, 10 August 2009 - 22:01.


#28 TVXQ

TVXQ

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 22 September 2008 - 11:07

θα μου είταν φισιολογικό και εφχάριστο μιας και προσέφχομε στον καλο θεούλη να ξιπνήσο μια μέρα ετση αλα οπός είπε ενας πιο πάνο "Μέτα ξίπνσησες" ^^:gn2:

#29 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 22 September 2008 - 11:44

Εαν ξυπνούσα και ήμουν γιαπωνέζα θα ήμουν χαρούμενη γιατί θα είχα περισσότερες έστω και λίγες πιθανότητες να βρω έναν άντρα που να μου αρέσει!
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#30 ayaubu

ayaubu

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 22 September 2008 - 11:48

η ομορφιά είναι πολύ σχετική..αν κρίνετε τους Ιάπωνες με βάσει την ομορφία της barbie & Jon-Jon τότε δεν είναι όμορφοι/-ες..
αν κρίνεται πιο αντικεμενικά, θα βρείτε πολλούς ωραίους και ωραίες...