Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ξαφνικα Ιάπωνας/νεζα!!!


  • This topic is locked This topic is locked
61 replies to this topic

#1 Ioanna-chan

Ioanna-chan

    ελληνίδα σουτζότισσα

  • Members
  • 161 posts

Posted 28 August 2008 - 14:11

Φανταστειε ενα ωραιο πρωινο πηγαινατε να πλυνετε δοντια για να ετοιμαστειτε για δουλειά/σχολειο και ξαφνικα παρατηρειτε στον καθρεφτη οτι εχετε σκιστα ματια σαν τους ιαπωνες και μπορουσα τε να μιλησετε απταιστα ιαπωνικα.πως θα αντιδρουσατε?θα ψαχνατε τροπο να αλλαξετε στον κανονικο σας εαυτο ή θα νοιωθατε υπέροχα?

εγω προσοπικα αφου θα ειχα φρικαρει μετα θα μου αρεσε παρα πολυ!!!ας ακουσουμε και τις δικες σας γνωμες!!:orly:
Posted Image

#2 Ajairisu

Ajairisu

    To weeb is to weep

  • Members
  • 39 posts

Posted 28 August 2008 - 14:28

:oo::oo:
Ano... Πολύ φαντασία πηγάζει από κάποια μέλη του φόρουμ ^^ Τέλος πάντων...
Θα ξαφνιαζόμου και δεν θα πίστευα ότι μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Θα προσπαθούσα να κάνω τον εαυτο μου να ξυπνίσει(το κλασσικό, πια, τσίμπιμα, καμιά σφαλιάρα θα είταν καλύτερο :P)και αφού στο τέλος συνιδητοποιούσα ότι ΔΕΝ είταν όνειρο θα περνούσα μια μέρα σαν καλό Γιαπωνεζάκι να δω την γλύκα(?)και μετά θα προσπαθούσα να καταλάβω τί φταίει και πώς θα κατάφερνα να γυρίσω στο παλιό καλό μου εαυτό.

rsz_33fc60d6783c6659351654eb9c9f95bc_zps
"When life gives you internetz, make memes."


#3 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 28 August 2008 - 14:30

Τίποτα ιδιαίτερο. Απλά θα αναρωτιόμουν: ''who the f*ck is that guy?'' ή ''γαμώτο, πάλι το παραέκανα στο ξενύχτι, κοίτα τα μάτια μου'' ή ''ω σκατά, τι είχε μέσα το ποτό που μου έβαλαν στο μπαρ, βλέπω οφθαλμαπάτες πάλι."

Κατά τα άλλα, λογικά θα ένιωθα μπερδεμένος, θα έβρισκα κανένα γνωστό που ξέρει ιαπωνικά και θα κανόνιζα μια πτήση για άπω ανατολή. Αλλά όχι, δε θα ήθελα να μείνω έτσι. Μου πήρε 20 χρόνια για να μου αρέσει η μούρη μου, τώρα βρήκε να αλλάξει και αυτή; :S

Edited by red pyramid, 27 February 2011 - 01:14.

Posted Image

#4 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 28 August 2008 - 14:44

Άμα κρατούσα το ύψος και τα μούσια δεν με χαλάει καθόλου το ολόΐσιο μαυρο μαλλί,χεχε...Ή μήπως θέλω πολλά?Οκ,το να μιλάω Ιαπωνικά τέλεια πολύ θα το γούσταρα.Αρκει να μην άλλαζε τραγικά η γενική εμφάνιση.I mean,ok,σχιστο μάτι και μαύρο ίσιο μαλλί αλλά ύψος και άλλα...παρελκόμενα?!:kakaka:
Posted Image

#5 Ajairisu

Ajairisu

    To weeb is to weep

  • Members
  • 39 posts

Posted 28 August 2008 - 14:53

Τώρα που το σκεύτομαι, θα μπορούσε να έχει τα και τα πλεονεκτήματά του. Θά μπορούσες να διαβάζεις όσα manga δεν έχουν μεταφραστεί και να παραγγείλεις cosplay στολές από ιαπωνικά sites, και άλλα πολλά... Τώρα μη με πικραίνεις με το ύψος. Είμαι 1.90 και δεν μπορώ να με φανταστώ 2 κεφάλια κοντύτερος :terror2::terror2:.

rsz_33fc60d6783c6659351654eb9c9f95bc_zps
"When life gives you internetz, make memes."


#6 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 308 posts
  • Location札幌

Posted 28 August 2008 - 16:11

...

Edited by ATANASHIOSU, 24 January 2009 - 06:11.

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#7 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 28 August 2008 - 16:18

Θα έβγαινα έξω και καθώς οι περισσότεροι Έλληνες δεν καταλαβαίνουν διαφορές ανάμεσα στους ασιάτες, θα έκανα τον Κινέζο.
Posted Image

#8 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 28 August 2008 - 16:22

Θα ξυπναγα .....

#9 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 28 August 2008 - 17:49

αν ειχαν αλλαξει μονο τα ματια και η "γλωσσα" που μιλαω, θα εφευγα κατευθειαν για την Ιαπωνια...
θα εκανα θραυση στις μαθητριες ( και μη μαθητριες )...:hehehe:

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#10 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 28 August 2008 - 21:42

Θα ήταν λίγο παράξενο με την εμφάνιση που έχω να γίνω Ιάπωνας, μιας και κανένας Ιάπωνας δεν έχει δέρμα "μεσογειακού" τύπου (δηλαδή να τείνει προς το μαύρο).
Δεν θα με χάλαγε βέβαια να ήξερα Ιαπωνικά, θα έκανα φιγούρα στους φίλους μου!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#11 pointman-aka-thenewguy

pointman-aka-thenewguy

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 62 posts

Posted 28 August 2008 - 21:51

....................

Edited by pointman-aka-thenewguy, 10 December 2008 - 23:27.


#12 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 28 August 2008 - 22:04

αφου θα φρικαρα με την αλλαγη υψους-στηθους θα σουφρωνα την τσαντα της μαμας και θα πηγαινα σε manga-anime convention (αφου ειμαι Japanese μενω και Japan, riiigt?! )
και μετα θα ετρωγα του σκασμου το φρεσκο sushiii!!!

Posted Image


#13 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 28 August 2008 - 22:26

Θα έκανα μόνιμο cosplay τον παλιό καλό μου εαυτό!!!:orly:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#14 Shiro_Tamori

Shiro_Tamori

    Ryu

  • Members
  • 207 posts
  • LocationDeni-Kai Dojo, Greekugan

Posted 28 August 2008 - 22:39

Θα παρακαλούσα τον Cthulhu και τον Nyarlathotep να με γυρίσουν στην κανονική μου μορφή με αντάλλαγμα τη θυσία των γατιών της γειτονιάς μου και παγωτού κλεμμένου από ανήλικο. Αν δεν εισακουγόμουν θα πηδούσα από το μπαλκόνι.

dragonclan21.jpg
You all know your destiny, deny it at your own peril.
Togashi Yokuni

 


#15 jaken23

jaken23

    邪剣23

  • Members
  • 125 posts

Posted 28 August 2008 - 23:31

Θα ήταν λίγο παράξενο με την εμφάνιση που έχω να γίνω Ιάπωνας, μιας και κανένας Ιάπωνας δεν έχει δέρμα "μεσογειακού" τύπου (δηλαδή να τείνει προς το μαύρο).


Οι Kyushuίτες δεν είναι ακριβώς ξανθοί με γαλανά μάτια...