Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Ξαφνικα Ιάπωνας/νεζα!!!


  • Κλειδωμένο Θέμα Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
61 replies to this topic

#31 neste

neste

    anbu_xousou _ANBU Squad

  • Members
  • 88 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Σεπτέμβριος 2008 - 22:21

θα πήγαινα να κάνω αυτό το μπάνιο σε θερμικές πηγες για να γίνω λίγο jiraiya :nbleed::riiight:

μετά θα πήγαινα σε όλους τους ιάπωνες μαθητές να πω πως στην ελλάδα το σαββατοκύριακο δεν έχουν σχόλιο για σκάσουν από το "κακοτους":kill4u::hiding_something:

#32 Dark_Venus

Dark_Venus

    Error 404

  • Members
  • 161 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Σεπτέμβριος 2008 - 22:33

να ξεκινησω το πρωι για να δω οτι ειμαι ιαπωνέζα....χμμ να σκεφτω...θα τσιριζαααααααααααααα!!!!!!

Δημοσιευμένη  εικόνα



μετα θα το σκεφτομουν λιγο...ιαπωνικα,και ισια μαλλακια;δεν κακο....

#33 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1.855 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Σεπτέμβριος 2008 - 01:53

Δλδ να γινόμουν από 50% Ιάπωνας, 100%?? :P
Θα είχα φύγει με το 1ο αεροπλάνο πίσω στο Nippon!!! :fromabove:
Ikuzo!! :bike:
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#34 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Σεπτέμβριος 2008 - 14:59

θα τσιριζα,μετα θα εκανα σαν χαζοχαρουμενο,θα πηγαινα στην μανα μου(αυτη θα χε μεινει *_*)και μετα θα εκανα τ μαλλι μου και το ματι μου σαν visual kei,και θα κυκλοφορουσα ετσι!!:P
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#35 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Σεπτέμβριος 2008 - 17:17

παιδες δεν ειναι τοσο απιθανο!
το εχω παθει!!! σοβαρα!!!
ημουν κατασκηνωση και μια σφηγγα με τσιμπησε στο κουτελο(κ αλλη μια στη γαμπα)
το επομενο πρωι ξυπνησα με ματια γιαπωνεζου!!!
ειχα αλεργικη αντιδραση
μαλλον καπως καθηστερημενη
εφαγα μια ψραια κορτιζονη και ισιωσα
Δημοσιευμένη  εικόνα
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#36 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Σεπτέμβριος 2008 - 17:26

Αφου θα ειμουν σιγουρος οτι δεν προκειτε περι ονειρου θα ΕΛΙΩΝΑ ΣΤΟ COSPLAY...Επισης θα Εκανα Φιγουριτσα με τα απτεστα Ιαπωνικα....:hahaha:
Δημοσιευμένη  εικόνα
Spoiler:
Spoiler:

#37 Ame Warashi

Ame Warashi

    Surgeon of death...

  • Members
  • 82 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Σεπτέμβριος 2008 - 10:19

Δε θα με χάλαγε καθόλου το λευκό (ακόμα πιο λευκό) δέρμα,ούτε τα μαύρα μαλλιά...Κ όσο το να μιλάω άπταιστα τη γλώσσα η καλύτερη μου!!!Αρχικά θα έσπαγα τα νεύρα της αδερφής μου μιλόντας της ασταμάτητα,και θα πήγαινα στο φίλο μου να με δει και να μείνει κάγκελο! :P Και φυσικά θα έκλεινα εισητήριο για Ιαπωνία το συντομότερο και με μπόλικα money θα πήγαινα να ξεσηκώσω manga και ότι goth lolita βικτωριανό φόρεμα έβρισκα!!!Γιατί με e-bay... :frozen:

#38 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Σεπτέμβριος 2008 - 10:37

Θα κοπανιομουνα στο τοιχο μεχρι να συνηδητοποιησω τι συμβαινει:oo:Οταν καταλαβαινα τι συμβαινει πραγματικα...(θα συνεχιζα να κοπανιεμαι:kakaka: )θα πηγαινα να περιμενω τα raws απο naruto και να εδινα τους υποτιτλους σε ολους πριν ακομα το βγαλουν οι dattebayo:tensai: Αλλιως θα πηγαινα στην animeclipse και στην anathemanga ως μεταφραστης απο ιαπωνικα σε ελληνικα:Blissfull:Τελος θα πηγαινα τρεχοντας να δοσω για πτυχιο στα ιαπωνικα,για να εχω ακομα ενα πτυχιο...:nanana:

θα πήγαινα στο φίλο μου να με δει και να μείνει κάγκελο!:P


E oχι...Αχ τον καημενο τι θα εχει παθει μολις σε δει να μιλας ιαπωνικα...Θα ηθελα να ημουν απο μια μερια να σας εβλεπα και εσυ να αρχιζεις να του μιλας ιαπωνικα και εκει που να περιμενεις να μεινει καγκελο.......να αρχισει κι αυτος να σου μιλαει ιαπωνικα!!:hahaha::hahaha::hahaha:

Τοτε να δουμε ποιος θα ειχε μεινει καγκελο:terror2:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#39 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Σεπτέμβριος 2008 - 10:45

Ο Χριστος και ο Δουλος η φαντασια καλπαζει....στην αρχη θα παθαινα ενα σοκ, αλλα μετα θα ηθελα να ζησω τον εαυτο μου σαν ιαπωνεζα για λιγες μερες....μετα θα προσπαθουσα να ξαναγινω οπως ημουν πριν...
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Δημοσιευμένη  εικόνα

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#40 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Οκτώβριος 2008 - 13:58

Θα άρχιζα τα "Nani kore??!!" ως γιαπωνέζα κι εγώ και μετά θα ξεκινούσε μια απίστευτη περιπέτεια με μένα να προσπαθώ να γυρίσω back to normal στο τέλος της οποίας θα είχα ωριμάσει και θα είχα μάθει να αποδέχομαι τον εαυτό μου όπως κι αν είναι...XDDD

2s9p2fs.jpg
 


#41 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1.306 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Οκτώβριος 2008 - 16:13

Αν οι μόνες αλλαγές θα ήταν στο σχήμα των ματιών τότε γιατί οχι? Μου άρεσαν από τα 3 μου τα σχιστά μάτια κι έπειτα το bonus-άπταιστα Ιαπωνικά, δεν με χάλασε καθόλου!

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#42 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Οκτώβριος 2008 - 17:34

Θα ξαναγινόμουν Έλληνας κρατώντας το κρυφό απο τους άλλους, που θα εξακολουθούσαν να πιστεύουν πως είμαι Ιάπωνας. Μετα θα έκανα τεράστια καριέρα ως τερματοφύλακας στην αξιόμαχη Kyoto Sanga F.C.

#43 Master Sori

Master Sori

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 20 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Οκτώβριος 2008 - 21:46

αν γινομουν ξαφνικα κοντος, σχιστοματης και εβλεπα τα μαλλια μου σε ενα απο αυτα τα γελοια κουρεματα που κανουν καποιοι γιαπωνεζοι θα αυτοκτονουσα...

#44 Glaurung

Glaurung

    Anime Fan

  • Members
  • 234 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Οκτώβριος 2008 - 21:56

Θα κοπανιομουνα στο τοιχο μεχρι να συνηδητοποιησω τι συμβαινει:oo:Οταν καταλαβαινα τι συμβαινει πραγματικα...(θα συνεχιζα να κοπανιεμαι:kakaka: )


αυτό αριβώς θα έκανα :P μετά θα συνέχιζα την ζωή μου κανονικά με ένα χαμόγελο και θα καθόμουν μετά απο κάπιες μέρες να δώ πώς έγινε και τι θα κάνω :thatsit:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#45 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2011 - 01:32

τι εφιαλτικό thread είναι αυτό που βρήκα....
αν ξυπνούσα Ιάπωνας και την είχα μικρή θα έκανα σεπούκου
αν ξυπνούσα Ιαπωνέζα με τα κιλά που έχω θα έκανα σούμο