Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

FullMetal Alchemist Brotherhood (2009-10)


  • Please log in to reply
1539 replies to this topic

#31 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 07 December 2008 - 13:42

Λοιπόν.... Hagaren 2 News

Αρχικά "σηκώθηκε" το site το οποίο προβάλει teaser της νέας σειράς.
Επιβεβαιώθηκε από το teaser ότι η σειρά θα ξεκινήσει τον Απρίλη.
Έχει επιβεβαιωθεί ότι θα έχουμε νέες πληροφορίες για την σειρά με το τεύχος Ιανουαρίου του περιοδικού που εκδίδεται το manga (Monthly Gangan), που θα βγει 12/12.

Διαβάστε περισσότερα στο ANN FMA2

Άντε σε 5 μέρες θα μάθουμε περισσότερα :wooi2:
Edit: Αν δεν μπορείτε να δείτε το video (λόγω φόρτου server) απλά αφήστε το να παίζει "κοφτά" και όταν τελειώσει το φόρτωμα πατήστε replay (είναι μικρό οπότε δεν θα περιμένετε και πολύ).
Πάντως δεν βλέπω να έχει τίποτα νέο animation. Θα περιμένουμε τα άλλα νέα...

Edited by RiDeLub, 07 December 2008 - 14:10.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#32 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 07 December 2008 - 13:53

Χμμμ, σε εμένα δεν παίζει σωστά το teaser. Μάλλον θα γίνεται χαμός στο site για να δουν το βίντεο..
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#33 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 07 December 2008 - 14:39

O Roy είναι διαφορετικός, ποιο άσχημος μπορώ να πω :D

Άμα η σειρά είναι πιστό adaption από manga τότε ναι θα κωλολέει άσχημα και θα είναι πολύ ανώτερη από την ήδη πρώτη πολύ καλή σειρά.

Αν (μακρυά από αυτό το σενάριο) είναι μια απλή συνέχεια από το τέλος της πρώτης δε βλέπω το λόγο να το δούμε... Μου μυρίζει αποτυχία..

#34 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 07 December 2008 - 15:40

Ανέβηκε και στο YouTube, σε περίπτωση που δεν μπορείτε να το δείτε από το official site.

Fullmetal Alchemist S2 Teaser


Looking kinda crappy there, Roy. :nosey:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#35 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 07 December 2008 - 16:33

O Roy είναι διαφορετικός, ποιο άσχημος μπορώ να πω :D

Άμα η σειρά είναι πιστό adaption από manga τότε ναι θα κωλολέει άσχημα και θα είναι πολύ ανώτερη από την ήδη πρώτη πολύ καλή σειρά.

Αν (μακρυά από αυτό το σενάριο) είναι μια απλή συνέχεια από το τέλος της πρώτης δε βλέπω το λόγο να το δούμε... Μου μυρίζει αποτυχία..



ας ελπισουμε να μην γινει κατι τετοιο γιατι θα ξενερωσω αγρια :deadga6: αυτη την σειρα την αναμενω με ανυπομονησια γιατι ειναι η πρωτη anime σειρα ποι ειδα και δεν υπαρχει περιπτωση να την χασω :burningbe3::burningbe3:
Posted Image
Posted Image

#36 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 07 December 2008 - 18:28

Μπα ειχε το meanie υφος του ^^ Καθιστε να μαθουμε περισσοτερες πληροφοριες και βλεπουμε ...

#37 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 07 December 2008 - 19:26

Χμμ... δε μου πολυαρέσει το animation... ελπίζω να είναι καλύτερο στα επόμενα βίντεο και στη σειρά.

15fkk04.jpg


#38 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 07 December 2008 - 19:35

Το πρώτο anime που είδα και που συνεχίζει να είναι από τα αγαπημένα μου.
Οπότε όπως και για τους περισσότερους πιστεύω ,για εμένα αυτά είναι εκπληκτικά νέα.
Δεν με ενδιαφέρει αν θα συνεχίσουν ή όχι από το manga.Aρκεί που θα δούμε τα αδερφάκια Elric.:congrats:

#39 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 08 December 2008 - 11:09

Σε εμένα μου φάνηκε ολόιδιο το animation με την περασμένη σεζόν...
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#40 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 09 December 2008 - 15:10

Και για τους καμένους [Xellos-Raws]_FullMetal_Alchemist_(2009)_14sec_trailer_[1920x1080_True-HD_H264_AAC]_[BE4FE55D].mkv.

Στο Τόσοκαν.

HnH5aB0.jpg


#41 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 09 December 2008 - 19:33

:wooi2:Πως και πως το περιμενω αυτο το anime! Το animation δε με χαλαει καθολου να ειναι ιδιο με την προηγουμενη σειρα, φτανει το στορι να βασιζεται στο manga αυτη τη φορα.


...Και τι τρεχει με τον Roy στο βιντεο, του κολλησαν προχειρα το ματι που εχασε στο anime και κολλησε στραβα;

#42 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 10 December 2008 - 15:53

Και σε μένα το animation φένεται ολόιδιο με την πρώτη σειρά και δεν με χαλάει καθόλου.Εσείς τι θα προτιμούσατε.Εξιστόριση από την αρχή της manga εκδοχής ή κάποια συνέχεια;Εγώ το πρώτο καθώς κάτι τέτοιο θα ήταν πιο "δυνατό" από το δεύτερο.Αφήστε που δεν έχω διαβάσει και το manga.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#43 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 11 December 2008 - 17:46

Δεν έχω διαβάσει το manga, αλλά το άνιμε ήταν απο τα πρώτα που είχα δεί και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση.

Απο οτι έχω καταλάβει, ακολούθησε μέχρι κάποιο σημείο το manga και μετά άλλαξε εντελώς επειδή το manga είχε μείνει πίσω, σωστά; Εφόσον όμως και μέσω ταινίας είχαμε κάποιο τέλος, θα έπρεπε να βρούν τρόπο η δεύτερη σεζόν να ξαναπάει πίσω στο manga. Να βρούν τρόπο να τους φέρουν πίσω δηλαδή κτλ ώστε να βρεθούμε πάλι on track.

Το θέμα είναι, απο αυτούς που πέθαναν, ζεί κανένας ακόμα στο manga; Αυτό θα είναι πρόβλημα δηλαδή. Αν στο άνιμε ξεπαστρέψανε κάποιον που στο manga τελικά έζησε.

Πάντως εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η σειρά και ελπίζω μόνο, ανεξαρτήτως ιστορίας, να έχει την ίδια καλή ποιότητα με τη πρώτη και να μη είναι half-assed προσπάθεια για να βγάλουνε χρήματα.

Το manga θα ήθελα κάποια στιγμή να το διαβάσω, αλλά με περιμένει αγώνας μπροστά οπότε μάλλον το καλοκαίρι.

Δε μπορώ να πω, όμως, οτι δεν είμαι επιφυλακτικά ενθουσιασμένη για το όλο θέμα της δεύτερης σειράς/σεζόν :nbleed:

#44 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 11 December 2008 - 19:30

Από character designs, μου φέρνουν πιο πολύ στο στυλ του manga. Το αντίστοιχο της πρώτης σειράς είχε "στρογγυλοποιηθεί" αρκετά, μπορώ να πω... ο Roy π.χ. το δείχνει αυτό.

Λοιπόν, θα περιμένω να δω τί θα γίνει με το σενάριο και μετά θα πω άποψη. Πάντως, αν το πάνε πάλιθ από την αρχή, όπως και στο Hellsing Ultimate, θα ανάψω λαμπάδα!:wooi2: Θα είναι κατά πολύ καλύτερα για την ιστορία έτσι.

Posted Image


#45 AristidisK

AristidisK

    The white power magician

  • Members
  • 159 posts

Posted 11 December 2008 - 20:05

:tensai:Ήταν το πρώτο μου ANIME και το αγαπημένο μου και δεν το πιστεύω ότι εκείνο το VIDEO δεν μου άρεσε.Είναι αλήθεια ότι ο ROY MASTANG άλαξε και είναι χάλια!!!:emptyonexg1:
[IMG]http://tbn0.google.com/images?q=tbn:A8OX73M6xu8g-M:http://www.justanimeltd.com/images/FullMetalAlchemistEng.jpg[/IMG]:king:THE BEST ALCHEMIST EVER.:chigau:
:mador2:Don't forget it:hehehe::kill4u::head: