Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

Saishuu Heiki Kanojo


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#31 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 24 October 2007 - 01:06

Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα ιδιάιτερα με αυτό το animaki. Τα αντιπολεμικά του μυνήματα φοβερά, δε λέω, αλλά το concept "είμαι το σούπερ όπλο που σκοτώνει τα πάντα σε χρόνο ντε-τε, αλλά σ'αγαπάω βρε!!!" παραφθάρθηκε πιστεύω... Συγκινητική ιστοριούλα, συμπαθητική θα έλεγα, αλλά μέχρι εκεί... :borednn9:

Sorry Saikano-fans!! :
Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#32 hoplite1986

hoplite1986

    Starting...

  • Members
  • 18 posts

Posted 10 November 2007 - 03:34

απλα :respect:
Posted Image

#33 hoplite1986

hoplite1986

    Starting...

  • Members
  • 18 posts

Posted 10 November 2007 - 09:28

και γω αυτο ελπιζω για το τελος LyraScience αλλα φοβαμε οτι ο τυπος απλα τρελαθηκε.κραταει τι μλαλα στη μια σκηνη και οχι στιν αλλη οχι και η σκεπσεις του με τη
ν κοπελα ειναι παλια γεγονοτα με αλλες ομιλιες και τον δειχνει γενικα να πιανει αερα καπου καπου......τι λετε?
Posted Image

#34 Cursed blade keeper

Cursed blade keeper

    a man of mystery

  • Members
  • 97 posts

Posted 30 December 2007 - 20:44

Mήπως μπορεί κανείς να μου πεί από που μπορώ να κατεβάσω αυτήν τη σειρά με αγγλικούς ή ελληνικούς υποτιτλους? δώστε κανα link?
thx anyways:)

#35 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 30 December 2007 - 22:17

http://isohunt.com/download/15654653/saikano

:riiight:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#36 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 15 February 2008 - 18:30

μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω english subs ? τα κατέβασα χωρίς αυτα σνιφ σνιφ
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#37 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 01 March 2008 - 16:00

α ευχαριστώ πολύ!! τα κατέβασα με subs αυτή την φορά. το είδα΄μέσα στην εξεταστική κ όλας!! δεν έκλαψα καθόλου ρε παιδιά , και βασικά
Spoiler:
Όμως πολύ ωραίο anime τελικά όντως τα ωραία πράγματα δίνονται σε μικρά πακέτα! 13 επεισόδια αλλα ΤΙ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ!
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#38 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 26 March 2009 - 17:05

Να ρωτησω αυτο ειναι καλο????

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#39 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 26 March 2009 - 20:05

Εμένα προσωπικά μου άρεσε,έχει μερικές δυνατές σκηνές,ένα καλό αντιπολεμικό κλίμα αλλά μου άφησε μια αίσθηση "could have been so much better" όταν τελείωσε.:nosey:
Σίγουρα αξίζει όμως:drink:

#40 Lacrimosa

Lacrimosa

    Elfen Lied Fan

  • Members
  • 14 posts

Posted 06 April 2009 - 13:13

εγω παιδια χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν και εκφραζοντας μοναχα την αποψη μου,βρηκα αυτο το anime γλυκαναλατο και μετριο.ΔΕΝ εκλαψα,σχεδον δεν με συγκινησε καν :oo:Το σχεδιο του πρεπει ολοι να παραδεχτουμε οτι δεν ειναι απο τα καλυτερα και η μουσικη του επενδυση δεν ταιριαζε στις καταστασεις...Η ιστορια επαναλαμβανονταν συνεχως με ολους να κλαινε,ολους να φιλιουνται,ολους να πεθαινουνε,και ολο το κοριτσακι να λεει οτι ειναι το "Ultimate Weapon".το τελος δεν ελεγε και πολλα...Κατα την γνωμη μου ητανε απλα μια μετριοτητα..Αλλα γουστα ειναι αυτα :wis:

#41 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 21 April 2009 - 21:21

καιρο ειχα να δω κατι που να χτυπαει τοσο καλα στο συναισθημα,γενικα οι περισσοτερες ιστοριες καπου το χανουν,βεβαια ειμαι και συνηθισμενος σε δυτικοευρωπαικες ιστοριες οπου τετοιες ταινιες συνηθως το χανουν καπου το κολπο και ακολουθουν την πεπατημενη σαλτσα.

Πολυ ωραιος χαρακτηρας η chise,πολυ συγγνωμη ομως ρε παιδι μου!

Το μονο παραπονο μου ειναι οτι δεν την ειδαμε σε action.Ωστοσο το ολο story το καλυπτει το κενο,και το τελος σε αφηνει κοκκαλο σε στυλ nge.Thumps up σιγουρα.:orly:

#42 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 14 November 2010 - 17:45

Τhis anime sucks harder than a vacuum cleaner. :bahhh:
Shift+Delete αβίαστα, αβασάνιστα και χωρίς ενοχές.

#43 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 September 2011 - 17:54

Τhis anime sucks harder than a vacuum cleaner. :bahhh:
Shift+Delete αβίαστα, αβασάνιστα και χωρίς ενοχές.


Λοιπόν επειδή έχει γίνει αστειάκι το τελευταίο καιρό THIS ANIME ROCKZZZZ, νταξ μπορεί να κλαίει συνέχεια αλλά μόνο και μόνο για το τέλος οφείλεις να του δώσεις ένα credit. Τέσπα από τα πρώτα δραματικά anime που είχα δει και ειλικρινά μου άρεσε σε υπερβολικό βαθμό. ΝΑΙΙΙΙΙ κάποιες στιγμές είναι σπαστική η chise που κλαίει συνέχεια αλλά δεν αμαυρώνει τη σείρα. Τέλος ενδιαφέρουν έχουν και τα ova, το live action από άλλα που έχω δει μάλλον θα το τσεκάρω όταν θα έχω αρκετά αποθέματα ψυχικής ηρεμίας!
rsrGbGx.gif

#44 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 28 September 2011 - 18:00

Τραγικό.

#45 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 28 September 2011 - 18:30

@ Hazuki δυστυχώς το ότι η Chise κλαίει συνέχεια (πράγμα το οποίο προσωπικά με εκνεύριζε στον υψιστο βαθμό) δεν είναι το μόνο ελάττωμα της σειράς. Μπορείς εύκολα να το παρακάμψεις (aka press the mute button) αν η υπόλοιπη σειρά το επιτρέπει. Όμως μια σειρά η οποία χρησιμοποιεί επανηλειμένα (3 φορές οn major plot points) το τριπάκι "Και μετά αποφασίσαμε να μην ξαναμιλήσουμε γι αυτό" για να κρύψει την αδυναμία της να αποδώσει ρεαλιστικά αντιδράσεις και καταστάσεις προφανώς έχει και άλλες αδυναμίες από το κλάμα της πρωταγωνίστριας. Τα OVAS αν και τα είχα αντιπαθήσει λιγότερο εντούτοις τα είχα βρει παράλληλα και πολύ βαρετά.

PS: Φυσικά και του έδωσα credits για το τέλος. Οι τρεις βαθμοί μπήκαν ακριβώς γιατί τελείωσε.:hihi2: