Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

Saishuu Heiki Kanojo


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#16 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 29 August 2006 - 23:40

Το Saikano είναι μία από τις αγαπημένες μου σειρές. Μπορώ να γράψω πολλά αλλά βασικά βαριέμαι τώρα :Ρ

Must-see απλά.

Live-action είδα το μισό. Δεν άντεξα παραπάνω.

#17 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 01 September 2006 - 09:06

Το τελείωσα. Ένα πράγμα μπορώ να πω γ@μ@το.
Αν και το τέλος με "ξύνισε" λίγο.

#18 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 01 September 2006 - 13:58

Αν και το τέλος με "ξύνισε" λίγο.


Αν και πολλοί έχουν παρόμοια άποψη με τη δική σου, εγώ θα διαφωνήσω. το τέλος του Saikano είναι το κορυφαίο που έχω δει σε anime, μαζί με το τέλος του Evangelion και του Full Moon wo Sagashite. Γενικά, συμφωνώ με αυτά που λέει η Lyra στο πρώτο post της.

#19 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 01 September 2006 - 14:05

Αν και το τέλος με "ξύνισε" λίγο.


Αν και πολλοί έχουν παρόμοια άποψη με τη δική σου, εγώ θα διαφωνήσω. το τέλος του Saikano είναι το κορυφαίο που έχω δει σε anime, μαζί με το τέλος του Evangelion και του Full Moon wo Sagashite. Γενικά, συμφωνώ με αυτά που λέει η Lyra στο πρώτο post της.


Spoiler:

Edited by Kenny, 30 April 2009 - 10:33.


#20 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 01 September 2006 - 14:13

Theo.gr δεσ το γενικά...

Spoiler:

Edited by Kenny, 30 April 2009 - 10:27.


#21 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 01 September 2006 - 14:20

Theo.gr δεσ το γενικά...

Spoiler:


Spoiler:

Edited by Kenny, 30 April 2009 - 10:28.


#22 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 01 September 2006 - 14:34

Θέλω να μου βρείς ένα λογικό !!!λόγο!!! για να κάνεις πόλεμο....

#23 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 01 September 2006 - 14:43

Π.Χ Αν κάποιος έρθει στη χώρα σου και σου ή θα υποταχτείτε ή πόλεμος. Εσύ δεν θα κάνεις?

P.S. Αλλά βγήκαμε offtopic σε πολλά posts, γι'αυτό ας σταματήσουμε αυτή τη συζήτηση γιατί δεν θα έχει τέλος.

#24 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 01 September 2006 - 16:32

Spoiler:

Edited by Kenny, 30 April 2009 - 10:29.


#25 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 01 September 2006 - 22:12

Spoiler:



:respect: :respect:
Δεν θα τα έλεγα καλύτερα.

Edited by Kenny, 30 April 2009 - 10:30.


#26 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 07 September 2006 - 14:17

Spoiler:


[spoiler:3f5767bf8f]Θα συμφωνίσω ΑΠΟΛΥΤΑ. Κάποιος θα χαρακτήριζε το γεγονός του ότι ένα τέτοιο μηχάνιμα εμφανίζετε, ως ας πουμε λάθος του anime. Εγω θα το έλεγα κάτι σαν "Απο μηχανής Θεό" πάντως. Κατι το οποιό χρεισιμοποιήτε ωστε να προχωρίσει η πλοκή.[/spoiler:3f5767bf8f]

Πολύ καλό anime. :respect: Το μόνο anime που με έκανε να δακρύσω...

Edited by Kenny, 30 April 2009 - 10:31.

oR4yYRl.gif


#27 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 September 2006 - 18:32

Αν και πολύ κλάμα αυτή κοπέλα το anime μετράει, αρκετά. Το τέλος απλά epic. :respect:
rsrGbGx.gif

#28 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 29 September 2006 - 18:34

Πραγματικά ήταν φανταστικό!! ομολογω πως έκλαψα.. ήταν φοβερός ο τρόπος που παρουσίαζε τα συνεσθήματα.. Πόσο δυνατή μπορεί να είναι μια αγάπη ε?? :bye2: :bye2:

#29 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 06 May 2007 - 11:48

Πάρα πολύ καλό anime και συγκινητικό.(αλλά επειδή οι άντρες δεν κλαίνε ούτε κι εγώ έκλαψα...απλά βούρκωσα:blingeyetf9:)
Το story σε αγγίζει με την δύναμη με την οποία στο παρουσιάζει ο σκηνοθέτης.
Οι χαρακτήρες έχουν άριστη εξέλιξη και έτσι νιώθει και ο θεατής όλα τα συναισθήματά τους!
Από τις πιο ολοκληρωμένες παραγωγές που έχω δει και χαίρομαι που είναι 12 επεισόδια γιατί αν την κάνανε 24 μπορεί και να χανόταν η μαγεία.
Φίλτατε Dante thanks για το link για τα ova γιατί δεν τα είχα!:nanana:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#30 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 26 September 2007 - 19:29

Το χειρότερο anime που έχω δει.

Θα το ονόμαζα "μια απεγνωσμένη προσπάθεια να σε κάνουμε να βάλεις τα κλάμματα". Δυστυχώς για μας είναι για τα κλάμματα.

Μόνο για κοινό που βάζει τα κλάμματα εύκολα.

Κακό σχέδιο και βαρετή μουσική, ανύπαρκτο animation, το εννοώ, σε επίπεδο 10 year old anime και πολλά λέω ο τεχνικός τομέας. Επίσης το voice acting είναι από τα χειρότερα και λιγότερο πειστικά σε σημείο που αναρωτήθηκα αν όντως έχει γίνει από ιάπωνες, γιατί σπάνια με απογοητεύουν σε αυτόν τον τομέα ακόμα και στα κακά anime. Το intro παίζει να είναι το χειρότερο κομμάτι που έχω ακούσει σαν OST be it anime, movie or video game και το κακό είναι πως παίζει και ένα μικρό ρόλο μέσα στη σειρά.

Και φυσικά η ιστορία που μπάζει από παντού και δεν βγάζει κανένα νόημα και δεν εξηγεί τίποτα. Πως έγινε όπλο; Γιατί; Τίποτα! Και οι χαρακτήρες ήταν αυτό που πλέον ονομάζουμε emo. Ο πρωταγωνιστής τρωγόταν κάπως (θα του έβαζα ένα 4-5 στα 10), αλλά οι υπόλοιποι ήταν μηδενικά.

Θα προτιμούσα να πω σε κάποιον να δει ταινία του Wood (όσοι τον ξέρουν θα καταλάβουν τι εννοώ) παρά να ασχοληθούν με αυτήν την ανεκδιήγητη πατάτα.

Προσωπικά το είδα ολόκληρο γιατί έχω δει αντίστοιχα anime να σώζονται στο τέλος αλλά όχι το saikano, δε σώθηκε, μαλλον χειροτέρεψε άσχημα στο κατά την ταπεινή μου άποψη αστείο τέλος. Κρίμα γιατή η πρώτη πρώτη σκηνή στο πρώτο επισόδειο ήταν πολλά υποσχόμενη.

Χαζοφιλοσοφικό.
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto