Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Full Metal Panic


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#31 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 17 November 2007 - 23:33

Me wants to ask one thing ............. Please help...........Will there be a THIRD series on my beloved FMP?

T_T, me cries waiting for it :(
If your answer is positive with extra info then i ll be happy again^^

Spoiler:


#32 Kamme

Kamme

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 104 posts

Posted 18 November 2007 - 15:11

Fumoffu Best EVER!!!!


Λογικα αν δεις πως τελειωνει το 2 τοτε αποκλειετε να μην συνεχιστη. Hope so ^_^

Spoiler:


#33 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 18 November 2007 - 17:54

Δεδομένου ότι η ιστορία δεν έχει τελειώσει ακόμα στο manga κι η Kyoto Animation δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγάλει sequel, τότε η απάντηση είναι 99% θετική.

#34 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 18 November 2007 - 20:55

Δεδομένου ότι η ιστορία δεν έχει τελειώσει ακόμα στο manga κι η Kyoto Animation δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγάλει sequel, τότε η απάντηση είναι 99% θετική.



Thank you, thank you ^^
You made me happy again!

#35 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 19 November 2007 - 01:44

Μόνο που δεν είναι ακριβώς manga, αλλά ένα είδος illustrated novel :P

Και ναι, κ εγώ χλωμό το κόβω, μετά από την επιτυχία κιόλας του Second Raid, δεδομένου ότι υπάρχει έτοιμο υλικό, ε χλωμό να ΜΗΝ έχει συνέχεια..

Πάντως η πρώτη season ήταν κατ εμένα απελπιστικά μέτρια...

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#36 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 19 November 2007 - 12:04

Πάντως η πρώτη season ήταν κατ εμένα απελπιστικά μέτρια...



T_T, you are being mean to me now T_T

XD

#37 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 19 November 2007 - 12:33

Μόνο που δεν είναι ακριβώς manga, αλλά ένα είδος illustrated novel :P

Α, ναι, να διορθώσω: η αρχική ιστορία προέρχεται από illustrated novel και στην συνέχεια μεταφέρεται σε manga. Kι ύστερα (για μαντέψτε!) σε anime. Kάνα videogame θα δούμε; :P Για live action πολύ θα το 'θελα (είναι κι από τα όνειρα του δημιουργού, άλλωστε).

#38 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 20 November 2007 - 08:28

Μακάρι να βγει και άλλη σαιζόν, το TSR πραγματικά τα έσπαγε και το Fumofu το ίδιο.

Αλλά το θέμα είναι πότε θα την βγάλουν, ακόμα να ανακοινωθεί κάτι και έχει περάσει καιρός από τότε που την παίξανε.

Ας ελπίσουμε ότι στο εγγύς μέλλον βγει, μέχρι τότε περιμένουμε.
Posted Image

#39 geom_

geom_

    Starting...

  • Members
  • 25 posts

Posted 21 November 2007 - 19:19

Το FMF δεν μπορω να πω ότι μοθ άρεσε ιδιαίτερα αλλα τα προηγούμενα δύο ήταν αρκετά καλά.Αυτό που ξεχώριζε για μενα ,ήταν οι στιγμές πολύ καλού χιούμορ για μια mecha , ουσιαστικά σειρα.Αξιζει κάποιος να ασχοληθεί

#40 himawarinosekai

himawarinosekai

    koko wa doko? O_o

  • Members
  • 411 posts

Posted 02 April 2008 - 23:44

και το ενα και το δύο έχουν πρόβλημα προσανατολισμού. Υπόσχονται mecha action αλλά οι μάχες είναι μπούρδες. Υπόσχονται romance αλλά δε γινεται τίποτα. Ούτε καν λιγο απ όλα δηλαδή...Το fumoffu είναι το πιο ξεκαθαρισμένο. "Βλακεύουμε και μας αρέσει":hahaha::emptyonexg1::hahaha:

#41 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 02 April 2008 - 23:52

και αρεσει και σε μας!!!!!!

ετσι οπως τα λες ειναι. αλλα να σου πω την αληθεια, ο μονος λογος για τον οποιο λατρευω το εν λογω ανιμε ειναι ο πρωταγωνιστης. δεν συγκρινεται με αλλες μορφες ( Onizuka πχ. ) αλλα εχε ιενα δικο του καμενο στυλ που δεν εχω δει αλλου.

τον θεωρω πολυ αστειο ( και κατεπεκταση δυστυχισμενο μεχρι την στιγμη που αρχιζει η ιστορια )


σιγουρα παντως δεν το βλεπω για να δω mecha. ουτε γαι το romance του

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#42 himawarinosekai

himawarinosekai

    koko wa doko? O_o

  • Members
  • 411 posts

Posted 02 April 2008 - 23:58

ετσι οπως τα λες ειναι. αλλα να σου πω την αληθεια, ο μονος λογος για τον οποιο λατρευω το εν λογω ανιμε ειναι ο πρωταγωνιστης. δεν συγκρινεται με αλλες μορφες ( Onizuka πχ. ) αλλα εχε ιενα δικο του καμενο στυλ που δεν εχω δει αλλου.


ναι ο Sousuke πλησιάζει τον ιδανικό άντρα, γιατί συνδυάζει δυο σπάνια συμβατές μεταξύ τους αρετές. Είναι και προστατευτικός και υπάκουος!:hahaha:

#43 hell_lord

hell_lord

    Ψυχάκιας

  • Members
  • 44 posts

Posted 03 April 2008 - 14:03

μπορεί καποιός να μοy πει πόσους κύκλους εχει το FMP και που μπορώ να τα κατεβάσω;

#44 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 04 April 2008 - 13:38

Full metal panic! [KAA] Full Metal Panic 01-24 DVD(complete) : Anime > Gundam - Mininova

Full metal panic! Fumoffu!! [KAA] Full Metal Panic Fumoffu 01-12 DVD(Complete) : Anime > Other - Mininova

Full metal panic! The second raid : στο απο κατω ποστ :D

edited λοιπον. ειχα πατησει σκετο second raid, κα ιετσι δεν βγαζει το λινκ για τους KAA. thanx anyway hellraider

Edited by Melkor1431, 11 May 2008 - 22:00.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#45 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 11 May 2008 - 13:04

Ενα μικρο revive απο εμενα:wis:
Πριν το αρχισω πιστευα οτι θα μου αρεσε.Εκανα λαθος.Με ξετρελανε:nod2:(μολις το τελειωσω θα αποφασισω και την θεση που θα παρει στο top10:hehe:)
Οπου να 'ναι τελειωνω τον πρωτο κυκλο και σε 2-3 μερες θα τα εχω δει ολα.Δεν αντεχα να μην Postaro :hahaha:Οταν διαβαζω και εδω οτι τα TSR,fumoffu ειναι ακομα καλυτερα τρελαίνομαι.:blingeye2:Να περιμενετε και την γνωμη μου για τα αλλα να ξερετε ομως οτι θα ειναι θετικη for sure:joyful:
Επισης μια θεωρια που την εχω σκεφτει καιρο τωρα αποκτα μεγαλυτερες πιθανοτητες να ισχυει:Συνηθως ο perv στα ανιμε δεν ειναι ξανθος?(ελπιζω να μην το επιβεβαιωνει ο roricon στο thread του αλλα δεν αντεχω τοσο διαβασμα:hihi2:)

Τελος να προτιμησετε τους [KAA] για το TSR [KAA] Full Metal Panic The Second Raid+Ova.(Melkor μπορεις να κανεις ενα edit στο post σου αμα θες:wis:)

Αυτααα:drink: