Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Batman: The Dark Knight


  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#31 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 29 July 2008 - 14:37

Καλά Zade, όλα τα λεφτά:hahaha: Αν και ήταν λίγο μάυρο το σημείο με τον Χιθ:nanana:

Και αυτή η μάνα του, με τον Batman πήγε να τα βάλει; Εννοείται πως θα τις έτρωγε:knock-knock:
Posted Image

#32 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 29 July 2008 - 14:41

Απο ερμηνεια εμενα με αρεσε περισσοτερο ο τυπος που επαιζε τον εισαγγελεα παρα ο πρεζακιας Joker. (καλη ερμηνεια αλλα λογου του θανατου του εχει παρει πολλα extra points που μαλλον θα τον βαλουν υποψηφιο για βραβειο)


ποιον λες τον Gary Oldman?
o gary oldman τα σπαει ! !! δεν ξερω γι αυτο το εργο γενικα
i'm a fan!!!!


----

edit:ωχ zade τωρα ειδα το comment σου XDDD lol :hahaha:
οχι για το τελευταιο.για αυτο που λες ο batman ειναι της DC
αυτος ο διαλογος πολυ xDD

Edited by iloveL, 29 July 2008 - 15:18.


#33 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 30 July 2008 - 05:55

Spoiler:

Eψαχνα τον χρονο να γραψω το σεντονακι μου αλλα ο Radagast ειπε να μου κανει μια μεγαλη χαρη για μια φορα και να μου το ετοιμασει αυτος!!;)

To post του αυτο[που θα παρει και ρεπ απο μενα!] με εκφραζει απολυτα!

Κατα τ'αλλα να προσθεσω μονο οτι βρηκα κενο στην λογικη του Βatman το να θελει να

Spoiler:


Τελος,να πω....

Ο Christian Bale ηταν κλασικα φοβερος στον ρολο του,ενας Batman οπως πρεπει!!

Οι Michael Caine και Gary Oldman δωσαν fine performances,as usual!

O JOKER ΚΟΡΥΦΗ!!Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΜΟΥ χαρακτηρας στην ταινια!!:respect:

ΤΕΛΕΕΙΙΟΟΟΣΣΣ,παρανοικος,προσεκτικα δημιουργημενος απο εμφανιση και χαρακτηρα και με την καλυτερη ερμηνεια του Heath Ledger κατα την γνωμη μου!!
Posted Image
Posted Image

Τουλαχιστον εφυγε με εναν ρολο που ολοι θα θυμουνται!!

Ο Aaaron Eckhart αρκετα καλος στον ρολο του Harvey Dent,αν και δεν με τρελανε...

Και τελος η Maggie Gyllenhaal την βρηκα την χειροτερη στην ταινια...δεν μου πολυαρεσε η ερμηνεια της και προτιμουσα 1000 φορες την Κatie Holmes απο το 1ο Batman...ηταν και πιο ομορφη εμφανισιακα!

Σαν συνολο ηταν ΟΚ ομως...

Η ταινια λοιπον τα εσπασε και αξιζει να την δει καθε φαν του κινηματογραφου/σουπερηρωων/δρασης....το blockbuster του καλοκαιριου!!

[O Christopher Nolan παρεδωσε κλασικα το αριστουργηματακι του!!]

Οσο για το imdb,οντως εμεινα κι εγω οταν ειδα αυτο!!
Posted Image
Μεχρι τωρα το πλησιεστερο ηταν οι 300 που ειχαν φτασει γυρω στην 10η θεση!

Αλλα κι αυτο...αν και το κοβω να μενει στην 250αδα,εγγυημενα θα φυγει συντομα απο την 1η θεση...ειναι μεχρι να το δουν περισσοτεροι "ψαγμενοι" viewers και οχι fanboys μονο!

Ζητημα χρονου ειναι δλδ!!

The Dark Knight!Τo συνηστω σε ολους τους fan του Βatman!!

Δεν θα μετανιωσετε,δειτε το!!

:)

Edited by Zoro, 30 July 2008 - 06:18.


#34 Skiarxon

Skiarxon

    Starcaller

  • Members
  • 134 posts

Posted 30 July 2008 - 11:32

Πανω κατω τα εχετε πει ολα.Εμενα μου αρεσε υπερβολικα και πιστευω οτι δεν ηταν μια ακομα ασκοπη μεταφορα με το υπερβολικο ξυλικι και μπλα μπλα μπλα.

Απλα αυτη η ταινια ειχε τον Batman που της αξιζε.Καλος ηθοποιος ο Κλουνει αλλα για Batman δεν κανει

#35 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 30 July 2008 - 22:14

Πανω κατω τα εχετε πει ολα.Εμενα μου αρεσε υπερβολικα και πιστευω οτι δεν ηταν μια ακομα ασκοπη μεταφορα με το υπερβολικο ξυλικι και μπλα μπλα μπλα.

Απλα αυτη η ταινια ειχε τον Batman που της αξιζε.Καλος ηθοποιος ο Κλουνει αλλα για Batman δεν κανει


Καλά σε εκείνο το Batman ο Κλούνει ήταν το λιγότερο από τα κακά που τη μάστιζαν... θυμάται κανείς τη στολή του Batman με τις θηλές;:hahaha:
Spoiler:

Τα τωρινά αριστουργήματα του Νόλαν απέχουν έτη φωτός από τα εκτρώματα του Σουμάχερ...

Edited by mchasap, 30 July 2008 - 22:20.

The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#36 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 30 July 2008 - 22:32

I saw the movie Yesterday..I am the Bigest Hater of Batman and i have to tell you that in the movie Batman is So Gay...On the other Hand joker is So cool And i think The whole movie is setup Around him...
Well the movie is good,and yes the batman Fans have to see it....
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#37 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 30 July 2008 - 22:54

Αλλα στο ζητημα του γουστου εχω μια ενσταση !:yellowcard:

-Στον Batman του barton ειχαμε :

Spoiler:


-Στον καινουργιο Batman εχουμε :

Spoiler:



Έχεις τόσο δίκιο που δεν ξέρω τι να πω. Πραγματικά, δεν μπορω να καταλάβω με τι κριτήρια την βάλανε να παίξει.
Spoiler:


#38 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 30 July 2008 - 23:25

θελω να συπληρωσω και εγω ειμαι batman hater- γενικα οι ταινιες batman δεν μου πολυ αρεσουν- ουτε αυτος σαν ηρωας καθολου (σορρυ αλλα τι ξενερωτος)
αφου ουτε του tim barton δεν πολυ ειδα που ειμαι big fan.

αν και γενικα μ'αρεσει ο Christian Bale!

αυτη ηταν η μονη batman που μ'αρεσε ισως ακριβως επειδη The whole movie is setup Around joker

(ασχετο δεν πολυ θυμαμαι ως καθολου αλλα νομιζω και ο τζιμ καρει μ'αρεσε σαν τζοκερ
ηταν xD funny)

---------------
edit:

Έχεις τόσο δίκιο που δεν ξέρω τι να πω. Πραγματικά, δεν μπορω να καταλάβω με τι κριτήρια την βάλανε να παίξει.


Spoiler:




:hahaha: lmfao xDD

Edited by iloveL, 30 July 2008 - 23:50.


#39 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 30 July 2008 - 23:29


(ασχετο δεν πολυ θυμαμαι ως καθολου αλλα νομιζω και ο τζιμ καρει μ'αρεσε σαν τζοκερ
ηταν xD funny)


Ο Jim Carrey επαιζε τον Riddle........ Πριν απο τον Heath Ledger μονο ο Jack Nickolson ειχε υποδυθει τον Jocker.

Θα συμφωνησω και εγω πληρως με Radagast Και Zoro...... Τα Posts τους με καλυψανε πληρως αναφορικα με την κριτικη της ταινιας..... Πραγματικα απο τις καλυτερες Batman ταινιες που εχω δει.... Οι μονες (με την προηγουμενη) σε επιπεδο ισαξιο με αυτες του Tim Barton......

Spoiler:



Σε αυτο το σημειο διαφωνω εντονα......
Spoiler:

Edited by iristella, 30 July 2008 - 23:54.


#40 Emmanouela

Emmanouela

    Clutch ρέέέ! Nyuu! (L)

  • Members
  • 140 posts

Posted 30 July 2008 - 23:33

O Heath Ledger εδωσε ρεστα σε αυτη την ταινια...

Σιγουρα θα εχει εναν αλλον αντικτυπο τωρα που εχει πεθανει παντως κανεις δεν μπορει να αρνηθει οτι ηταν ο πιο ψυχωτικος Joker που ειχε ποτε το Batman...!

Τον εκανε ενα απολυτο ψυχακι, τρελο και πραγματικα ο,τι περιμενες απο εναν γνησιo Joker!

Θα συμφωνησω με τον Zoro...Αυτη θα ειναι μια ερμηνεια που θα την θυμομαστε για πολλα χρονια και οχι μονο γτ ο Heath Ledger ειναι νεκρος αλλα και γτ τα εδωσε ολα...!

respect στον ανθρωπο!!!
Posted Image

#41 Chief_Chips

Chief_Chips

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 0 posts

Posted 30 July 2008 - 23:38

ο hamill είναι ο καλύτερος τζόκερ όλων των εποχών
αλλά κάτι εμανουέλλες(κανονικά μόνο με πιάτα πρέπει να ασχολούνται)ούτε που τον ξέρουν

#42 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 30 July 2008 - 23:42

Την επόμενη θα φύγεις για report μεγάλε. Δεν θύμαμαι πλέον πόσες φορές έχεις μιλήσει έτσι για άτομο του .

Ontopic: Θα είναι σίγουρα μια ταινία που θα δω στο προσεχές διάστημα διότι εκτός από τις εξαιρετικές κριτικές που διάβασα ο batman είναι απ' τους αγαπημένους μου χαρακτήρες.
Posted Image

#43 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 30 July 2008 - 23:44

Ο Jim Carrey επαιζε τον Riddle........ Πριν απο τον Heath Ledger μονο ο Jack Nickolson ειχε υποδυθει τον Jocker.


oh yes jack Nickolson how can i forget this? πολυ καλος ηθοποιος
αλλα αυτη η ταινια με τον J.Nickolson ηταν για τον batman and i hate him.
this joker is my favorite!(Heath Ledger)

#44 Chief_Chips

Chief_Chips

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 0 posts

Posted 30 July 2008 - 23:50

Την επόμενη θα φύγεις για report μεγάλε. Δεν θύμαμαι πλέον πόσες φορές έχεις μιλήσει έτσι για άτομο του .

Ontopic: Θα είναι σίγουρα μια ταινία που θα δω στο προσεχές διάστημα διότι εκτός από τις εξαιρετικές κριτικές που διάβασα ο batman είναι απ' τους αγαπημένους μου χαρακτήρες.

συγγνώμη φίλε δεν έχω δικαίωμα να πω την άποψη μου;;;και τον hamill τον ξέρει κανένας;;;;και σου λέω για ποιο λόγο μια γυναίκα να ασχολείται με batman;;;;δηλαδή άμα ένας άντρας παίζει με barbie θα τον βγάλουν γκέι και όμως με αυτό τον φεμινισμό και την δήθεν ισότητα είναι φυσιολογικό μια γυναίκα να παίζει hardcore video games και να ασχολείται με κόμικ και να βλέπει batman

#45 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 30 July 2008 - 23:53

Δικαίωμα έχεις χωρίς όμως να προσβάλεις τους άλλους. Δηλαδή τη κακό έχει μια γυναίκα να ασχολείται με τον batman δηλαδη. Εξήγησε μου να καταλάβω.
Posted Image