Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Bleach - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
807 replies to this topic

#751 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 05 July 2012 - 15:17

Τι να πω εγω νομιζω οτι δεν θα ενδιαφερθουνε να το ξαναξεκινισουνε γιατι δεν βγαζει χρημα.Τωρα αν μετα απο χρονια σκασουνε με την την συνεχια της πλεων "κλασσικης" shonen σειρα τοτε οκ.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#752 Paliakoudis

Paliakoudis

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 06 August 2012 - 11:31

Έχει υποθεί ότι το μάνγκα τέλειωσε. Ξέρουμε στα πόσα volumes?

#753 Gomu Gomu No Mi

Gomu Gomu No Mi

    Anime Amateur

  • Members
  • 120 posts
  • LocationPatra

Posted 06 August 2012 - 12:03

Δεν έχει τελειώσει το μάνγκα. Απλά μπήκε στο τελευταίο arc το οποίο όμως δεν ξέρουμε πόσο θα κρατήσει ακριβώς.
Oi,Oi,Oi baka.

#754 Paliakoudis

Paliakoudis

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 06 August 2012 - 12:27

Επειδή είμαι σχετικά νέος και άσχετος το arc τι είναι? :P

#755 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 06 August 2012 - 14:51

Έχει υποθεί ότι το μάνγκα τέλειωσε. Ξέρουμε στα πόσα volumes?

Το anime τελείωσε στο επεισόδιο 366. Το manga συνεχίζει ακάθεκτο :P

Επειδή είμαι σχετικά νέος και άσχετος το arc τι είναι? :P

Το arc είναι κομμάτι της ιστορίας. Σκέψου κάτι σαν τους "κύκλους" στα serials :P

#756 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 07 August 2012 - 02:34

Δεν έχει τελειώσει το μάνγκα. Απλά μπήκε στο τελευταίο arc το οποίο όμως δεν ξέρουμε πόσο θα κρατήσει ακριβώς.

Θυμάμαι κάπου διάβασα 5 χρόνια.Είχε πει 10 χρόνια στην αρχή,μετά το έκανε 5.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#757 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 08 August 2012 - 02:40

Θυμάμαι κάπου διάβασα 5 χρόνια.Είχε πει 10 χρόνια στην αρχή,μετά το έκανε 5.

Θελω να δω πως γινεται ενα Arc να κρατησει 5 χρονια.Το μονο που μου ερχετε στο μυαλο ειναι αυτο που εκανε στο arrancar arc δηλαδη διαφορες μαχες που κραταγανε 2 chap η καθεμια αλλα να το κανει με πιο πολλες τωρα.Ετσι βεβαια μενει πισω το στορυ και φυσικα ξενερωνουνε οι readers.
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#758 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 08 August 2012 - 11:59

Σκέψου ότι μας έχει αφήσει τόσα αναπάντητα ερωτήματα σχετικά με το παρελθόν του Ichigo.Ακόμη δε ξέρουμε τι παίζει με τους Quincy και τις δυνάμεις των Orihime και Chad και πώς θα εξελιχθούν.Προσωπικά θα προτιμούσα να ξεκινήσει λύνοντας κάποιες απορίες μας και μετά να προχωρήσει στο final arc αλλά φαντάζομαι ως mangaka αυτός ξέρει καλύτερα πώς θα το κάνει.5 χρόνια είναι αρκετά καλή περίοδος για να ολοκληρώσει το μάνγκα.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#759 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 08 August 2012 - 12:38

Μπορεί να πετάξουν αργότερα καμιά ταινία του στυλ Bleach:The Final Chapter. Όχι οτι καίγομαι το dropαρα γύρο στο επ. 80 αλλά λέω μια ιδέα.

#760 ThePirateHunter

ThePirateHunter

    Anime Fan

  • Members
  • 273 posts

Posted 08 August 2012 - 14:34

Σκέψου ότι μας έχει αφήσει τόσα αναπάντητα ερωτήματα σχετικά με το παρελθόν του Ichigo.Ακόμη δε ξέρουμε τι παίζει με τους Quincy και τις δυνάμεις των Orihime και Chad και πώς θα εξελιχθούν.Προσωπικά θα προτιμούσα να ξεκινήσει λύνοντας κάποιες απορίες μας και μετά να προχωρήσει στο final arc αλλά φαντάζομαι ως mangaka αυτός ξέρει καλύτερα πώς θα το κάνει.5 χρόνια είναι αρκετά καλή περίοδος για να ολοκληρώσει το μάνγκα.


Νομιζω οτι το ολο στορυ με τον Chad και την χαζοβιολα ηταν ενα "πειραμα" του Kubo, ειδε οτι δεν εχει μελλον και το παρατησε.Δεν πιστευω οτι θα ασχοληθουμε αλλο με αυτους.

#761 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 08 August 2012 - 14:44

Είχαμε μάθει ότι οι δυνάμεις του Chad και της Orihime "ξύπνησαν" από το reiatsu του Ichigo.

Επίσης, ξέρουμε ότι η δύναμη του Chad είναι Fullbring :P (Φουρουμπουρίνγκου :if: )

#762 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 08 August 2012 - 15:50

Παντος , χθες καθησα και διαβασα ολο το arrancar arc στο manga , ετσι επειδη γουσταρα πολλες στιγμες , οπως η παρουσιαση του Grimmjow και καθε panel με τον Ulquiora και τον Noitra.



Πραγματικα ειχα ξεχασει το μισος μου για την Οριχιμε.

Kurosaki-kun
Kurosaki-kun
Kurosaki-kun
Kurosaki-kun


Ανετα πιο αχρηστη και απο την Sakura
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#763 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 10 August 2012 - 14:54

Γιατί ρε; Έχει φάση το "οτιδήποτε-kun" :kill4u:

#764 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 12 September 2012 - 15:07

Παντος , χθες καθησα και διαβασα ολο το arrancar arc στο manga , ετσι επειδη γουσταρα πολλες στιγμες , οπως η παρουσιαση του Grimmjow και καθε panel με τον Ulquiora και τον Noitra.



Πραγματικα ειχα ξεχασει το μισος μου για την Οριχιμε.

Kurosaki-kun
Kurosaki-kun
Kurosaki-kun
Kurosaki-kun


Ανετα πιο αχρηστη και απο την Sakura

Πιο αχρηστη και απο τη Sakura?Ενταξει μην το παρακανεις :P

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#765 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 25 October 2012 - 18:49

Λοιπόν, πριν κανά μήνα είπα να αρχίσω και εγώ το Bleach. Για να είμαι ειλικρινής ημουν αρκετά προϊδεασμένος αρνητικά για το τι θα δω (και ας έλεγα στον τύπο που μου υπέδειξε πια επεισόδια είναι fillers το αντίθετο :P) γιατί οι περισσότεροι γνωστοί μου που το διαβάζουν/βλέπουν/έβλεπαν μου είχαν πει ότι μετά το Soul Society arc επικρατεί το χάος, χώρια που δεν μου άρεσε ιδιαίτερα και το artwork της σειράς.


Δεν έχω δει τα μετά του Soul Society arc, οπότε δεν μπορώ να πω τι μέλλει γενέσθαι αλλά ότι έχω δει μέχρι στιγμής είναι εξαιρετικό. Πραγματικά, το Soul Society arc είναι ένα από τα πιο απίστευτα "εισαγωγικά" arcs (αν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί έτσι) που έχω δει ποτέ σε shonen. Πραγματικά, μπορώ να καταλάβω γιατί έγινε διάσημο το Bleach από αυτό το arc. Εξαιρετική και πολύπτυχη πλοκή, καλό pacing, πολύ ξύλο και απίστευτοι χαρακτήρες όπου και αν κοιτάξεις. Όσο αφορά τους χαρακτήρες συγκεκριμένα, δεν έμεινα πουθενά δυσαρεστημένος. Από τους Captains και τους Lieutenants μέχρι τον τύπο με τις τρεις χιλιάδες δια χίλια εκφράσεις Ichimaru και τον γαμιά Aizen που κάνει κωλοδάχτυλα και σωριάζει τους πάντες, όλα ήταν στην θέση τους (σχεδόν όλα δηλαδή, θα εξηγήσω παρακάτω :P). Ακόμα και που ήξερα ότι ο Aizen είναι ο εγκέφαλος πίσω από την συνωμοσία, είχε πολύ πλάκα να το γνωρίζεις αυτό και να βλέπεις το σχέδιο του να πραγματοποιείται. Απίστευτος.

Ωστόσο μερικά σημεία που δεν μου άρεσαν.

1) Τα συνεχή power-ups του Ichigo. Εννοώ, του βγαίνει η Παναγία να νικήσει τον Renji και τον σέρνουν οι άλλοι μισοπεθαμένο και μετά νικάει (ή έστω έρχεται ισοπαλία) με τον τερατώδη Kenpachi; Επίσης έμαθε bankai, την απόλυτη Shinigami τακτική, σε δυο μέρες; I mean, come on!

2) Η μυξοπαρθένα και αθώα Orihime. Τρεις στις τέσσερις φορές που εμφανιζόταν είτε μου ερχόταν μια έκφραση ξενέρας είτε ήθελα να σπάσω την οθόνη είτε και τα δύο ταυτόχρονα. Και όχι, το ότι έχει μεγάλα βυζιά δεν της δικαιολογεί ΤΙΠΟΤΑ. Εννοώ, εντάξει ρε κοπελιά, δεκαπέντε είσαι όχι πέντε και όλοι γύρω σου πετάνε υπονοούμενα. Πονηρέψου λίγο.

3) Η μάχη του Ichigo με τον Kuchiki Byakuya. Την βρήκα πολύ αντικλιμακτική για να είμαι ειλικρινής :P Ίσως περίμενα υπερβολικά πολλά έχοντας δει πριν την μάχη με τον Kenpachi και τον τουμπανοπαππού έτοιμο να πολεμήσει αλλά απλώς, δεν ξέρω, δεν μου άρεσε. Περίμενα πολύ περισσότερα από το bankai του Byakuya (που είναι το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής) και νιώθω ότι δεν είδα τίποτα.

Αυτάάάάά. Κάνω skip τα fillers και συνεχίζω πλέον στο επόμενο canon επεισόδιο μετά το 64, το 110 δηλαδή. Το επόμενο είναι το Arrancar arc, έτσι;

Edited by Osama Bin Laden, 25 October 2012 - 18:57.