Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Bleach - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
807 replies to this topic

#1 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 21 June 2008 - 21:21

Αν σας αρέσει το Bleach, όμως:

  • αν ξεκινάτε τώρα την σειρά ή το manga,
  • αν δεν το παρακολουθείτε ανελλιπώς,
  • αν περιμένετε να μαζευτούν πολλά επεισόδια,
  • αν δεν βλέπετε ongoings,
  • αν θέλετε να σχολιάσετε την σειρά και να πείτε δυο λόγια χωρίς να θελήσετε να ασχοληθείτε περαιτέρω
  • και γενικά αν παρακολουθείτε την σειρά αλλά ΔΕΝ έχετε φτάσει ακόμα στα τελευταία επεισόδια/chapters


Τότε αυτό το thread είναι για εσάς :wooi2:. Στα άλλα δύο sticky threads μπορείτε να μιλάτε για τις τελευταίες εξελίξεις ελεύθερα χωρίς spoilers. Όσοι είστε up-to-date στα τελευταία επεισόδια/chapters, μιλήστε εκεί.
Το εν λόγω thread υπάρχει κυρίως για να εξυπηρετήσει άτομα τα οποία ΔΕΝ έχουν φτάσει ακόμα στα τελευταία επεισόδια/chapters της σειράς.


Μην ξεχνάτε να χρησιμοποιείτε spoiler tags αν θέλετε να αποκαλύψετε κάτι από την πλοκή, και να γράψετε που ακριβώς αναφέρεστε ;)

Edited by Phantom Duck, 22 June 2008 - 02:22.
@Kenny: copypasta ftw :P

E5VV38U.jpg


#2 AkiRoC

AkiRoC

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 22 June 2008 - 01:39

Ποσα επς λετε να βγουν??
Λετε να φτασει το One Piece που εχει 300++ (αν δεν κανω λαθος)

#3 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 22 June 2008 - 01:43

μπαα δεν το κοβω...Εχει κανει κοιλια δυστυχως... Εκτος και αν τους κατεβει καμια απαιχτη ιδεα για το επομενο arc....

#4 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 22 June 2008 - 03:13

Εγω πιστευω ανετα 300.
Posted Image

#5 xANTONISx

xANTONISx

    Περπάτησα πάρα πολύ ...

  • Members
  • 202 posts

Posted 22 June 2008 - 10:51

Πόσα έχει τώρα ;
Posted Image

Έχουμε και Identi.ca
ΗΙΜΥΜ S3EP5

#6 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 22 June 2008 - 11:06

Πόσα έχει τώρα ;

τωρα , μαζι με τα φιλλερ ειναι 175 ...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#7 AkiRoC

AkiRoC

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 22 June 2008 - 12:08

Εγω πιστευω πως ολο και κατι θα βρουν. Πχ κανενα Super Duper Strong Bad Guy που θα εμφανιστει και θα πρεπει να τον σκοτωσουν για να σωθει ο πλανητης!!!! :8):

Επισης και τα 300 μπορει να φτασουν. Το manga πως τα παει??

#8 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 22 June 2008 - 16:14

τα τελευταια 10 τσαπτερς του μανγκα ηταν ισως καλυτερα απο ολο το υπολοιπο bleach & naruto μαζι. απιστευτα! αν δνε ηταν αυτα αν με κρατανε θα το ειχα παρατησει γενικοτερα το bleach. ομως οπως κα ινα εχει, αλλο το μανγκα αλλο το ανιμε. αν συνεχισει ετσι, νομιζω οτι θα το κανουν drop. μακαρι να στρωσουν λιγακι. δλδ τοσο δυσκολο ηταν τα φιλλερς του να ειναι ναλογης ποιοτητας κα ισοβαροτητας οπως αυτα του ναρουτο τωρα?

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#9 xANTONISx

xANTONISx

    Περπάτησα πάρα πολύ ...

  • Members
  • 202 posts

Posted 22 June 2008 - 21:23

τωρα , μαζι με τα φιλλερ ειναι 175 ...


φίλλερ , για βοήθησε με λιγάκι :congrats:
Posted Image

Έχουμε και Identi.ca
ΗΙΜΥΜ S3EP5

#10 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 22 June 2008 - 21:39

zen3 σε τι θες βοηθεια?
Posted Image

#11 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 22 June 2008 - 23:34

τα τελευταια 10 τσαπτερς του μανγκα ηταν ισως καλυτερα απο ολο το υπολοιπο bleach & naruto μαζι. απιστευτα! αν δνε ηταν αυτα αν με κρατανε θα το ειχα παρατησει γενικοτερα το bleach. ομως οπως κα ινα εχει, αλλο το μανγκα αλλο το ανιμε. αν συνεχισει ετσι, νομιζω οτι θα το κανουν drop. μακαρι να στρωσουν λιγακι. δλδ τοσο δυσκολο ηταν τα φιλλερς του να ειναι ναλογης ποιοτητας κα ισοβαροτητας οπως αυτα του ναρουτο τωρα?


Α γεια σου. Αν και δεν τα έχω διαβάσει (ακόμα) συμφωνώ απόλυτα.
Ετσι όπως πήγενε το story, δεν την πάλεβε. Ευτυχώς το κατάλαβε ο Kubo.

Όπως το κόβω τώρα έχουμε 175 eps + 25-30 φιλλερ ακόμα + 10-15 (για να τελειώσει ΗΜ) + 108 του τωρινού manga story + 50-150 ακόμα chapters για να τελειώσει όλο το Bleach + ~30 φιλλερ (γιατί είναι της μόδας στο Bleach).

To anime θα έχει γύρω στα 400-450 eps (γύρω στα 5-5,5 χρόνια ακόμα).

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#12 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 23 June 2008 - 00:56

RiDeLub εγω γιατι πιστευω(τελικα)οτι θα κρατησουν λιγο τα filler?
Posted Image

#13 AkiRoC

AkiRoC

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 23 June 2008 - 01:10

Ρε τα τελευταια fillers ειναι καπως περιεργα.
Τα παλια εμενα μου αρεσαν. Τα γουσταρα. Τα εκανα κεφι. Πως το λενε Ελληνικα?!

Επισης Melkor το anime δεν ειναι πανω κατω το ιδιο με το manga??

#14 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 23 June 2008 - 02:00

RiDeLub εγω γιατι πιστευω(τελικα)οτι θα κρατησουν λιγο τα filler?


Ο καθένας πιστεύει ότι θέλει. Εγώ πιστεύω κρίνοντας με τη λογική μου.
Διαλέξτε:
1)Τα filler συνεχίζουν και δεύτερη season και γύρω στον Ιανουάριο θα επιστρέψουμε στον κανονικό ρυθμό.
2)Τα filler θα τελειώσουν σε αυτή την season, θα συνεχίσει HM και μετά θα παίξουν πάλι filler (γύρω στον Ιανουάριο), μέχρι να πάρει κεφάλι το τωρινό manga story.
3) Να τελειώσουν γρήγορα τα filler, να συνεχίσει HM και μετά να μπει και στο τωρινό manga story (έως ότου το κόψουν στην μέση και αυτό). Αυτό φυσικά θα οδηγήσει οπωσδήποτε σε καταστροφή του anime.

Μόνο τα δυο πρώτα είναι εφικτά.
Το να τελειώσει πριν τον Αύγουστο -Σεπτέμβρη το τωρινό arc ξεχάστε το (εκτός αν τα ratings των filler είναι πολύύύύ τραγικά)
Παλιότερα πίστευα πως μόνο το 1ο είναι εφικτό,όμως αφού ούτως η άλλως τα filler έχουν ασυνέχεια με το story, όλα είναι πιθανά.

Ένα φυσιολογικό μακράς διαρκείας anime θέλει τουλάχιστον ένα χρόνο προβάδισμα στο manga του. Αν δεν γίνει αυτό τότε το anime θα γεμίσει σαβούρα ως προς το story του.


Όταν ξεκίνησε το HM δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα το έκοβαν στην μέση.
Το anime όπως έχω ξαναπεί είναι καμένο χαρτί. Τα έχουν κάνει αχταρμά και σίγουρα αν δεν υπήρχε το fan dome θα είχε πάει για drop λόγω αδυναμίας να αντεπεξέλθει στο manga story

Τα filler αποτελούν ημίμετρα καθώς ότι και να γίνει το anime πάντα θα φτάνει μια ανάσα από το manga. Να παρακαλάτε να πάρει ένα χρόνο κεφάλι γιατί αλλιώς θα βλέπουμε περί τα 15-20 fillers τον χρόνο (δηλαδή κοντά στα μισά eps τον χρόνο).


Συγνώμη για το μέγεθος όμως θεωρώ την άποψή μου και λογική και σωστή (στο μεγαλύτερο μέρος της).

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#15 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 23 June 2008 - 11:54

RiDeLub καλα μην βαρας.......Μια αποψη ειπαμε και επεσες να μας φας......
Posted Image