Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Bleach - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
807 replies to this topic

#736 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 07 June 2012 - 10:58

Τέλειωσε το Bleach ?

έχει πείρα το μάτι σου


Είσαι κακός .

Edited by Fandom, 07 June 2012 - 10:58.


#737 Grim.

Grim.

    Starting...

  • Members
  • 24 posts

Posted 07 June 2012 - 11:00

Ναι "τελείωσε",ακούγεται οτι υπάρχει περίπτωση να συνεχίστει

#738 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 07 June 2012 - 11:04

Grim είμαστε ένα πλήρως κατατοπιστικό φόρουμ με πάρα πολλά θέματα. Το πιο πιθανό είναι αυτό που ψάχνεις να υπάρχει ήδη κάπου απαντημένο. Επομένως πριν ανοίξεις ξανά νέο thread πάρε το χρόνο σου να ρίξεις μια ματιά στο φόρουμ έτσι ώστε και εσύ να βοηθηθείς καλύτερα και να μην ανοίγεις συνέχεια νέα threads. Αν ρίξεις μια ματιά στις σελίδες του παρόντος topic θα βρεις τις απαντήσεις για το μέλλον του anime του bleach.

xbJ3b2w.jpeg


#739 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 13 June 2012 - 16:51

Ναι "τελείωσε",ακούγεται οτι υπάρχει περίπτωση να συνεχίστει

Εχει βγει finished αρα μην ελπιζεις.Εγω δεν νομιζω να αρχισει.Το μανγκα τελευταια arc....

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#740 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 13 June 2012 - 17:31

Εχει βγει finished αρα μην ελπιζεις.Εγω δεν νομιζω να αρχισει.Το μανγκα τελευταια arc....

Studio Pierrot. Ότι κάνανε και στο Naruto θα κάνουνε και στο Bleach.
Posted Image

#741 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 14 June 2012 - 15:29

Studio Pierrot. Ότι κάνανε και στο Naruto θα κάνουνε και στο Bleach.

Γιατι τι κανανε στο Naruto?Στειλε μια pm καλυτερα.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#742 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 14 June 2012 - 19:42

Σταμάτησαν το Naruto και μετά από κάποια χρόνια βγάλανε το Naruto Shippuden. Αυτό θα κάνουν και με το Bleach, και προφανώς θα αλλάξουν το όνομα.
Posted Image

#743 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 14 June 2012 - 19:43

Σταμάτησαν το Naruto και μετά από κάποια χρόνια βγάλανε το Naruto Shippuden. Αυτό θα κάνουν και με το Bleach, και προφανώς θα αλλάξουν το όνομα.

Αποκλειεται αφου το μανγκα ειναι final arc.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#744 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 14 June 2012 - 20:00

Σκέψου ότι το Bleach το είχαν ξετινάξει στα fillers. Fillers πριν τη μαχη με τον Aizen, fillers πριν το fullbring arc (και γενικά χώνανε παντού και πάντα σε άσχετα σημεία). Άμα βάζανε ξανά θα προχωρούσε λίγο το manga, αλλά το Studio Pierrot αποτελείτε από στόκους συντελεστές, θα φτάνανε το manga σε 10 επεισόδια και θα συνεχίζονταν αυτή η λούπα για πάντα.
Posted Image

#745 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 18 June 2012 - 18:11

Να σας πω κάτι, πάνε τα χρόνια που το studio pierrot έδινε περισσότερη σημασία στο bleach (τα επικά filler arcs, εκτός από το Lurichiyoειδές :kakaka: ).

Τώρα μόνο Naruto -.-' Προτίμησαν να μεταφέρουν στη μικρή οθόνη εκείνο το άθλιο spin-off του Naruto.... Έλεος :P

Μακάρι να συνεχιστεί το anime του bleach σε 1-2 χρόνια, αλλιώς θα είναι μεγάλη ξενέρα.

#746 comex

comex

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 04 July 2012 - 21:34

καλως σας βρηκα παιδες, αυτο ειναι το πρωτο μ ποστ στο φορουμ(και οχι το τελευταιο :P).
βλεπω το bleach αρκετο καιρο με ενα μεγαλο κενο αναμεσα λογο ελλειψης χρονου, και τωρα ειμαι στο επ.240 και εχω μια απορια με τα zanpakuto
Spoiler:


και παλι καλως σας βρηκα ;)

#747 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 04 July 2012 - 21:39

Το Muramasa arc στο οποίο ανήκει το επεισόδιο 240 είναι filler αν δεν κάνω λάθος οπότε δεν χρειάζεται να το υπολογίζεις σαν μέρος της κανονικής ιστορίας του Bleach. Άρα λογικό είναι να ξεφεύγουν σε εμφάνιση οι ψυχές των σπαθιών.
Ελπίζω να βοήθησα.

#748 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 04 July 2012 - 22:01

Σταμάτησαν το Naruto και μετά από κάποια χρόνια βγάλανε το Naruto Shippuden. Αυτό θα κάνουν και με το Bleach, και προφανώς θα αλλάξουν το όνομα.

Το anime Naruto τελείωσε 8 Φεβρουαρίου 2007.
Το Shippuden ξεκίνησε 15 Φεβρουαρίου 2007.
Χρονικό διάστημα μεταξύ των 2 "κομματιών" της σειράς: 1 εβδομάδα :P

Εγώ δε το βλέπω πάντως να ξαναξεκινάει (όπως και το Reborn που είχε την ίδια κατάληξη).
Όχι οτι με νοιάζει ιδιαίτερα μιας και το έχω κάνει drop εδώ και πολύ καιρό.

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#749 comex

comex

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 04 July 2012 - 22:02

το ξερω οτι ειναι φιλλερ αλλα μ εκανε καπως εντυπωση...
ευχαριστω για την απαντηση ;)

#750 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 05 July 2012 - 13:51

Το anime Naruto τελείωσε 8 Φεβρουαρίου 2007.
Το Shippuden ξεκίνησε 15 Φεβρουαρίου 2007.
Χρονικό διάστημα μεταξύ των 2 "κομματιών" της σειράς: 1 εβδομάδα :P

Εγώ δε το βλέπω πάντως να ξαναξεκινάει (όπως και το Reborn που είχε την ίδια κατάληξη).
Όχι οτι με νοιάζει ιδιαίτερα μιας και το έχω κάνει drop εδώ και πολύ καιρό.


Wow αυτό δεν το ήξερα. :P Τέλος πάντων εγώ πιστεύω ότι θα το ξαναξεκινήσουν αφού προχωρήσει λίγο το τωρινό arc.
Posted Image