Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 2 votes

Bleach latest episode discussion [επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
2204 replies to this topic

#31 Guest-59131

Guest-59131

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 03 July 2008 - 20:26

Το σημερινό επεισόδιο ήταν πολύ καλό (για filler). Και με τις αναπολήσεις του και με τις εκπλήξεις του...
Είμαι ο καλύτερος στο Pacman και θα το αποδείξω!

#32 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 04 July 2008 - 01:35

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.
Μπορει καποιος να μου τους τιτλους των κοματιων που επαιζαν οτι 1)γινοταν η ιστορικη αναδρομη και 2)οταν ο ichigo εβγαλε την μασκα.
Ευχαριστω
Posted Image

#33 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 04 July 2008 - 02:29

Αυτή την στιγμή έχω λίγα πράγματα να σου πω

Spoiler:


Δυστυχώς έχω μόνο τα 2 OST και μερικά single, οπότε δε μπορώ να τα βρω όλα.....

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#34 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 04 July 2008 - 04:23

Αυτή την στιγμή έχω λίγα πράγματα να σου πω

Spoiler:


Δυστυχώς έχω μόνο τα 2 OST και μερικά single, οπότε δε μπορώ να τα βρω όλα.....



Ok.Ευχαριστω.
Posted Image

#35 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 04 July 2008 - 09:01

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εξοντώθηκε και ο τελευταίος δολοφόνος. Αν κρίνω απο το τέλος του επεισοδίου, η δράση θα μεταφερθεί στη Soul Society. Αυτό μόνο καλό μπορεί να είναι... Προβληματίστηκα με τη φάση του hollow πάντως. Σύμφωνα με το anime, το hollow γεννιέται μέσα σε κάποιον που έζησε άσχημες ή και δύσκολες στιγμές. Για παράδειγμα ο Ichigo είχε το potential να γίνει Shinigami, πέθανε η μητέρα του και ξεφύτρωσε κι ενα hollow/alter ego για να τον ξελασπώνει στις αναποδιές που του τυχαίνουν. Και ερωτώ... Γιατι να μην γεννιέσαι με το hollow μέσα σου; Γιατί θα πρέπει οι Arrancars να είναι και καλά οι "κακοί" της υπόθεσης;

#36 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 04 July 2008 - 14:57

RE ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ????ουτε καν μπηκα στον κοπο να τα δω.ΘΕΛΩ ULQUIORA!!!!!!!

#37 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 04 July 2008 - 19:06

Και εγώ θέλω αλλά θα αργήσουν να τελειώσουν.
Ως τότε τα έχω σταματήσει.
Posted Image

#38 bujar

bujar

    Anime Fan

  • Members
  • 231 posts

Posted 06 July 2008 - 15:08

Αφου συνεδεσαν τις παραλληλες ιστοριες μαλλον παει για πολυ καιρο ακομη:fromabove:...Οι δημιουργοι ειναι απλα διεστραμμενοι:hahaha:

#39 Walter

Walter

    Hellsing's Butler

  • Members
  • 219 posts

Posted 06 July 2008 - 17:33

DIE FILLERS DIE!!! :cry5:

Δεν αντέχω άλλο. Δεν ξέρω για τους άλλους εδώ αλλά τα fillers είναι ο χειρότερος εφιάλτης μου. Ημουν και εγώ επιζών απο τα 2 χρονια fillers του NARUTO.

Τουλάχιστον να είναι αξιόλογα είναι το θέμα.
Posted Image

#40 ai_chan

ai_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 06 July 2008 - 19:55

:tensai:κουραγιο παιδια θα τελειωσουν καποτε... αν κ δεν ειναι τοσο χαλια... τουλαχιστον εχει δραση(στα τελευταια εστω:terror2:)

#41 angwolf

angwolf

    sukemenos

  • Members
  • 103 posts

Posted 07 July 2008 - 13:24

Υπάρχουν κ χειρότερα θα βολευτούμε με τα fillers:frozen: αλλά άμα γίνει τπτ πάμε Ιαπωνία κ θα δούναι τι θα πάθουν :chigau::hahaha::hahaha::hahaha:
Posted Image

#42 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 07 July 2008 - 19:08

Λοιπόν κάθισα μετά από καιρό και είδα τα 172-178. Τελικά το να τα βλέπεις μαζεμένα έχει μεγάλη διαφορά μιας και τα απόλαυσα πολύ περισσότερο από το να τα έβλεπα μια φορά την βδομάδα (δηλαδή μάλλον καθόλου). Τυχερός πάντως μου κόπηκε η πλοκή και σε καλό σημείο :hahaha:
phmava.php

#43 donald13

donald13

    living on the dark side..

  • Members
  • 483 posts

Posted 07 July 2008 - 20:02

Λοιπόν κάθισα μετά από καιρό και είδα τα 172-178. Τελικά το να τα βλέπεις μαζεμένα έχει μεγάλη διαφορά μιας και τα απόλαυσα πολύ περισσότερο από το να τα έβλεπα μια φορά την βδομάδα (δηλαδή μάλλον καθόλου). Τυχερός πάντως μου κόπηκε η πλοκή και σε καλό σημείο :hahaha:


Ρε λες να δω και εγω το σετακι 170-178 που το εχω αφησει.....? Αν και δεν πολυψηνομαι οτι θα εχει μεγαλη διαφορα....:yawn2:
Posted Image

#44 tasostsatsos

tasostsatsos

    ポート 7

  • Members
  • 141 posts

Posted 07 July 2008 - 20:18

Άντε σας έφτασα κ γώ:Blissfull: Μέσα σε ένα μήνα έβγαλα naruto κ bleach, ήταν φοβερά κ τα 2 κ δε μπορούσα να σταματίσω να βλέπω:canthelp:. Τώρα τελειώνει η εξεταστική έτσι συνεχίζω τον Σεπτέμβρη, ελπίζω να έχουν τελειώσει τα fillers μέχρι τότε να δούμε κ Ulquiora vs Posted Image... Όχι οτι τα fillers του Bleach είναι άσχημα αλλά εκεί που μας άφησαν έχει περισσότερο ενδιαφέρον...

#45 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 10 July 2008 - 08:25

ακομα ενα αχρωμο επισοδειο.
καταλαβαινω οτι ισως ειναι παραιτητο για να μας δειξουν ποσο διπλος πρακτορας ειναι ο Kifune, αλλα ειλικρινα βαρεθηκα οσο δεν παει

1345977285497_zps066ae44a.jpg