Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 2 votes

Bleach latest episode discussion [επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
2204 replies to this topic

#16 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 26 June 2008 - 15:28

Το πρόβλημα με την ιστορία δεν είναι αν τοποθετείται πριν ή μετά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν τοποθετείται πουθενά.
Αυτό το "μετά" δεν πρόκειται να φανεί για τον επόμενο 1-1,5 χρόνο ούτε καν στο manga. Δεν είναι μετά το HM. Είναι σε ένα σημείο πολύύύύ μετά που αμφιβάλω αν έχει σκεφτεί ακόμα ο mangaka. Μπορεί τον καιρό εκείνο κάποιος ήρωας να έχει πεθάνει, το Soul Society να έχει διαλυθεί ή ακόμα και οι ήρωες να έχουν νέες δυνάμεις. Δεν ξέρουμε, ο mangaka δεν ξέρει, οι δημιουργοί μόνο το φαντάζονται...

ακριβως αυτο. κα ιγτ εμεις να ξερουμε οτι τελικα ολοι θα επιζησουν και οτι οκ, την βγαλανε καθαρη? που ειναι το σασπενς μετα? γτ αν κατσω ν δω το υπολοιπο HM αεκ, αφου ξερω τι θα γινει? θα μου πειτε για τις μαχες... ε ναι αλα λαμα ηθελα μονο να βλεπω τον φραουλιαρη να κανει μπάνκαϊ για να κοψει ψωμι, εβλεπα ξανα dragonball. ξενερωνω απιστευτα ετσι

Προσωπικά η ιδέα των σπαθιών δεν μου αρέσει. Την θεωρώ τελείως εκτός Bleach. Βέβαια αυτό είναι γνώμη μου.

ουτε και μενα. τι σχεση εχουν αυτα με το Bleach? σαν να βλεπεις αλλο ανιμε, φτηνη αντιγραφη του οριτζιναλ.

ΥΓ2: Και για να βγάλω και την χολή μου...
Αυτό δεν ήταν special μονόωρο, αλλά δυο ep στην σειρά...
Δεν είχαν σκοπό να τα βγάλουν μαζί. Απλά φαίνεται κατάλαβαν πόσο άθλια πήγαινε το πράγμα και τα βγάλαν για να ξυπνήσουν τον κόσμο.
Πραγματικά για να αλλάζουν το πρόγραμμά τους έτσι, πρέπει τα επεισόδια να τα έχουν με το κιλό...

μας δουλευουνε κιολας απο πανω. 2 διαφορετιακ επισοδεια, ενωμενα. επρεπε να ξαναφαμε στη μαπα και τι εγινε μεχρι τωρα στην αρχη του 177.

ειλικρινα παντως το μονο που μου προκαλεσε θετικη εκπληξη ηταν οτι οι μαχες τελειωσαν πολυ γρηγορα. επισης μου αρεσε οτι δεν εδειξαν καποια τεχνικη σποιλερ, που δνε εχουμε δει ακομα στο κανονικο αρκ. παλι καλα δλδ. ακομα, ο Shado, μιλησε για 3 ολοκληρα λεπτα!!!ειδαμε το απαραιτητο φανσερβις ( την Ινουε να τρεχει )

απορια: αν η Ρουκια, απλα αφηνε τον αλλο να φαει ολοκληρο το σπαθι, τι θα γινονταν? δεν θα εμενε με το π**λ* στο χερι?
αρα απλα κανουμε κατι εντυπωσιακο, γι να τραβηξουμε το ενδιαφερον του κοσμακη.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#17 Ferian

Ferian

    Nique Le Systeme

  • Members
  • 183 posts

Posted 26 June 2008 - 15:53

τελικα ειναι περα απο HM... ελεος αφου την δυναμη του ο sado την πειρε μεσα στο HM λογο των ηψυλων Spirit Particles.... :/ ελεος κ αυτα τα κολοσπαθα τη ειναι; τα νευρα μ τωρα εχω μπλεξει τα μπουτια μ πανω στο bleach!

#18 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 26 June 2008 - 16:06

Καθε νον-μανγκα bleach product ειναι σαν φιλλερ στο ναρουτο. ΑΣΠΙΔΕΣ που ρουφανε ενεργεια, σπαθια που δε φαινεται να κοβουν λογω σχηματος και μονο , .
Ωστοσο για το ποσο μετα το HM ειναι δεν νομιζω να δινει στοιχεια. Ειναι απλα μετα, δε ξερουμε αν ειναι λιγο η πολυ.
Signature Removed

#19 angwolf

angwolf

    sukemenos

  • Members
  • 103 posts

Posted 26 June 2008 - 20:41

Ένα είναι σίγουρο το άλλο επ θα είναι διαθέσιμο 2 Ιουλίου:df13952b:!! Να δούμε το τι θα γίνει επιτέλους με τα filler (arc):hahaha:
Posted Image

#20 serenity_halliwell

serenity_halliwell

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 02 July 2008 - 11:03

Ελπίζω να τελειώνουμε γρήγορα με τα filler γιατί απ'ό,τι είδα δεν είμαι μόνο εγώ που τα έχω πάρει με το όλο θέμα.Προφανώς είναι μετά το ΗΜ,και μαθαίνουμε ότι οοοολοι επέζησαν!Ε λοιπόν,τώρα τι περιμένουμε να δούμε,πώς ακριβώς τη γλιτώνουν??Κριμαααα

#21 Manganix

Manganix

    IchigoxRukia Fan

  • Members
  • 58 posts

Posted 02 July 2008 - 18:26

εντάξει ρε παιδιά ούτε εμένα μου πολυ αρέσουν τα fillers αλλά περιμένετε λίγο καιρό πιστέυω πως το Bleach θα ξαναβρεί τις μέρες της δόξας του....
@Melkor
Αν η Rukia άφηνε τον άλλον να φάει όλο του το όπλο..θα ήταν νεκρή καθώς όταν έτρωγε ενα κομμάτι του δυνάμωνε..

Edited by Manganix, 02 July 2008 - 18:36.


#22 zzzgaarazzz

zzzgaarazzz

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 02 July 2008 - 23:47

τελικα ειναι περα απο HM... ελεος αφου την δυναμη του ο sado την πειρε μεσα στο HM λογο των ηψυλων Spirit Particles.... :/

Βασικα,(δεν ειμαι απολυτα σηγουρος μπορει να λεω και βλακιες),
αλλα νομιζω οτι ο sado ειπε οτι η δυναμεις του αλαξαν στο ΗΜ ,αυτο το ειπε σηγουρα, αλλα κατα τη διαρκια μιας μαχης εκει ειπε οτι το δεξη του ειναι μονο για αμυνα και οτι οταν προπονουταν με τον renji ανακαλυψε τον τροπο για να επιτεθει, το αριστερο του...
αρα θα μπορουσε να ειναι λιγο πριν το HM.
Βεβαια εκινο τον καιρο ετρεχαν και δεν εφταναν για να πρωετιμαστουν για την μαχη που ερχεται αποκλιεται να μπορουσαν να χασομερουν ετσι και ακομα να πηγενουν και στο σχολειο.....
Αλλα προτιμω να πιστευω οτι ειναι πριν γιατι δεν γινεται οχι μονο να γηρισαν ολοι ζωντανοι απο το HM (αυτο δεν με ενοχλει, το αντιθετο)
αλλα και χωρις να εχουν βελτιωθει καθολου (μαλλον καλητερα να ειναι πιο αδυναμοι!!)



#23 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 03 July 2008 - 03:50

Γνωμες για το 178?
Εμενα μου αρεσε αρκετα και γινεται ενδιαφερον και απο αποψης σεναριου.



Ο προδοτης(ονομα δεν θυμαμαι)απο την αρχη δεν φαινοταν οτι κατι στραβο συμβαινει μαζι του?
Posted Image

#24 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 03 July 2008 - 08:40

η μαχη τελειωσε νωρις (οπως οφειλε), και παμε παρακατω. πολυ αδιαφορο επισοδειο για μενα. και ναι οντως φαινονταν απ οτην αρχη οτι κατι δεν παει καλα

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#25 serenity_halliwell

serenity_halliwell

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 03 July 2008 - 09:19

Χαίρομαι που τέλειωσε γρήγορα η μάχη..Εκείνον τον τυπά από την αρχή δεν τον πήγα καθόλου,σε αντίθεση με τον καπετάνιο του..Αλλά περιμένουμε να δούμε που κολάει με τον γέρο..Λέτε να είναι γιος του ή κάτι τέτοιο??:terror2:
Ή πάλι μπορεί απλά να τον πλησίασε ο γέρος και να του πρόσφερε δύναμη,να τον κάνει vice captain ή ακόμα και captain,να βγάλει από την μέση τον ξανθούλη..(δε θυμάμαι καλά,Kira τον λένε??)

#26 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 03 July 2008 - 09:51

τον ξανθουλη τον εχε ιανετα και μονος του ο γυαλακιας

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#27 zzzgaarazzz

zzzgaarazzz

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 03 July 2008 - 10:50

Δεν ξερω αν το προσεξατε αλλα κανενας κακος δεν εχασε στη μαχη,
η μαλον αυτος που εχασε ηταν και ο μοναδικος που γηρησε σπιτι ζωντανος ( ασχετο που εκει δεν εζισε πολυ) ενω οι υπολιποι απλα αποροφιθικαν απο τα σπαθια τους......

αυτο που ελεγα για το οτι ειναι πριν το HM ακομα εχουμε ελπιδες η μασκα του ichi εσπασε απο μονη της δεν την εβγαλε....

ο kifune δεν μου μοιαζει για καποιον που θελει να ανεβει στην εξουσια με τετοια μεσα( μπορει να θελει να το κανει αλλα οχι ετσι) κατι αλλο κρυβεται απο πισω, πιο πιθανο ειναι να ειναι της οικογενιας.....


#28 angwolf

angwolf

    sukemenos

  • Members
  • 103 posts

Posted 03 July 2008 - 11:03

Καλούτσικο επ !!
μπορεί έτσι με αυτήν τη συνωμοσία να συνδέσουν την κανονική ροη του manga αλλά θα γίνει αρκετά αργότερα :uhh:
Posted Image

#29 Manganix

Manganix

    IchigoxRukia Fan

  • Members
  • 58 posts

Posted 03 July 2008 - 13:16

Όντως το τελευταίο επ ήταν ωραίο..άντε και ης ανώτερα:wooi2::wooi2:

#30 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 03 July 2008 - 15:48

Όντως το τελευταίο επεισόδιο ήταν πιο lame απ' ότι θα έπρεπε. (το χαβά μου εγώ)

Όντως περνάει απαρατήρητο και καλά έκανε και τελείωσε.
Εξακολουθεί το Bleach να είναι βαρετό.

Α και εννοείται ότι δεν μας κάνει εντύπωση ο Kifune με την συμπεριφορά του.

Σας το δηλώνω από τώρα. Πίσω απ' όλα κρύβεται ο Amagai Shusuke.
Είναι ο Αιζεν των filler. Δεν παίζει κάτι άλλο ώστε να κρατήσει το ενδιαφέρον.

Edit: Τι βλάκας που είμαι. Το λέει και ο τίτλος του 179
Edit2: Είδα και το preview του επόμενου, μαζί με το omake (που τα ξέχασα πριν). Μπορώ να πω ότι το omake ήταν το καλύτερο κομμάτι του επεισοδίου

Edited by RiDeLub, 03 July 2008 - 16:00.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image