Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Naruto latest episode discussion [επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
3282 replies to this topic

#46 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 28 June 2008 - 23:48

καλα τα λες Seraphimon, και επισης εγω δεν καταλαβα τι παιζεται με Iristella & piou-piou. αν θελετε ενα vm or pm to explain plz

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#47 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 29 June 2008 - 17:35

Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι ο Κισιμοτο δεν εχει καμια σχεση με το ανιμε, έτσι?


Ελπιζω να καταλαβενεις οτι εννοω οτι επειδη εχουμε φαι κολυμα με το naruto γενικα για αυτο θελει ξηλο...
Επεισης ελεος με εχεις δει να μιλαω στο Naruto παν πολλες φορες:P
Και βασικα ο Kishi μπορει να μην ειναι υπευθηνος για το ανιμε οστωσο αυτον κανει το ολο σεναριο μπορει ναμην εχει δικαιοδοσια στο animation του μανγα οστωσο no kishi no manga no anime.... Εκτος φυσικα απο τα fills:D
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#48 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 30 June 2008 - 21:35

Παντως εγω θα περιμενω να ολοκληρωθει ολο το filler ark για να το παρακολουθησω. Αυτο το1 επεισοδιο οποτε μαςερθει μου εχει σπασει τα νευρα..... και επειδη και ο ιουλιος μαλλον το ιδιο θα ειναι εγω δεν μπορω να περιμενω.....ολα μια και καλη και θα ειναι σαν ταινιουλα.

Edited by Jiraiya, 30 June 2008 - 22:17.


#49 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 30 June 2008 - 22:09

Κανόνες

:arrow: Προσπαθήστε να αποφύγετε μηνύματα που είναι εκτός θέματος.

Posted Image

Με λίγα λόγια κόψτε το spam:knock-knock:

Α επίσης σβήστηκαν κάποια off-topic ποστ:nosey:

Posted Image


#50 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 30 June 2008 - 23:28

κριμα που μας τα σβησανε μπουχουχου ειχαν γελιο :(

αλλα ορθως πραξανε!

τεσπα. εκτος απο αυτα θα βγει και η ταινιουλα ship2 που περιμενω τοοοοοσο ανυπομονα να δωωωωωωωωωωω!!

και το βλεπω κι εγω να τα βλεπω ολα μαζι σαν ταινιουλα οπως ειπε και η ιριστελλα...

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#51 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 01 July 2008 - 19:40

Αμάν ο Ero-sennin τα πήρε. Γυρνάω στο θέμα.
Η ταινία shippuden 2 πότε θα βγει subbed;
Posted Image

#52 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 July 2008 - 20:09

του χρονου τον απριλιο........Τουλαχιστον ετσι με ειχε πληροφορησει ο αξιοτιμος seraphimon οταν ειχα κανει την ιδια ερωτηση στο παλαι ποτε anime thread......οποτε η μαθαινουμε γιαπωνεζικα η υπομονη......

#53 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 01 July 2008 - 20:26

Yup,και μιας και αναφερατε την ταινια,εχει βγει ενα νεο τρεϊλερ (το οποιο μαρεσε ΧΡ)

Κλικ --> ΕΔΩ <-- (περιμενετε να φορτωσει και μετα απο λιγο θα αρχισει το τρεϊλερ στη δεξια πλευρα)

Μετάφραση του τρεϊλερ
Spoiler:


Το κονοχα πεφτει θυμα τρομοκρατικης επιθεσης? ΛΟΟΛ
Επισης ο Κισιμοτο ειχε πει οτι δεν θελει οπλα στον "κοσμο" του...Αν κ τα οπλα που ειδα να χρησιμοποιουν αυτοι οι ιπταμενοι νιντζα πετουσαν μαλλον κουναϊ...τεσπα..Παλι απο το τρεϊλερ φαινεται καλη η ταινια

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#54 dennisuke

dennisuke

    Fall nRoll & Scroll nCall

  • Members
  • 55 posts

Posted 01 July 2008 - 20:44

Κάπου διάβασα στο διαδίκτυο ότι αρχική ιδέα του Kishimoto ήταν να εκτυλιχθούν τα γεγονότα του Naruto στη μοντέρνα Ιαπωνία :tensai:. Φανταστείτε τους με κοστουμάκια και πολυκατοικίες γύρω γύρω.
Άντε να βγει το επόμενο επεισόδιο, να είναι και διπλό μήπως και μας καθησυχάσει λίγο.
Posted Image

#55 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 01 July 2008 - 21:13

ωραιο τρεηλερ.Οποτε βλεπω αυτους τους δυο μαζι ρε γμτ συγκινουμαι λιγουλακι.....αχ ρε σασουκε ηταν αναγκη να φυγεις;;;;
Posted Image

#56 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 01 July 2008 - 22:27

Κάπου διάβασα στο διαδίκτυο ότι αρχική ιδέα του Kishimoto ήταν να εκτυλιχθούν τα γεγονότα του Naruto στη μοντέρνα Ιαπωνία :tensai:. Φανταστείτε τους με κοστουμάκια και πολυκατοικίες γύρω γύρω.


Βασικά είναι στην μοντέρνα Ιαπωνία,αλλά σε μια περιορισμένη μοντέρνα Ιαπωνία. Από τεχνολογικής απόψεως δεν τους λείπει τίποτα εκτός από όπλα και αυτοκίνητα (βενζινομηχανές ας πούμε έχουν).
Δεν είναι στην κλασική Ιαπωνία του μετά-μεσαίωνα, αλλά ούτε και πριν τα μέσα του 20ου αιώνα (εφόσον χρησιμοποιούν Η/Υ και wakie-takie με ακουστικά ψείρες).

Θα κάνω ένα σχόλιο για το trailer αργότερα που θα το δω.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#57 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 01 July 2008 - 23:50

ωραιο το τρειλερ.. κι εγω συγκινουμαι οταν τους βλεπω μαζι.. και που λετε. η ταινεια βγαινει στην ιαπωνια τον αυγουστο και ερχετε σε μας με αγγλικους υποτιτλους με τα απο 10 μηνεσ. ελεεινοτατο και τραγικοτατο...

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#58 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 02 July 2008 - 01:37

Πολυ mecha και sasuke χωρις μπλουζακι ειδα :nosey:

but i think i saw hinata με byakoοπωςλεγεται Οποτε αυτοματως εννοειται οτι θα την δω με το που fansubaριστει... :hahaha:

#59 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 02 July 2008 - 12:01

ο σασκε χωρις μπλουζακι ειναι π μετραει LooooL

οχι πλακα κανω απλα μετραει κι αυτο οσο να πεις :P

ο λογος που θελω να την δω εγω ειναι επειδη εχει τουσ 2 παλιους φιλους σε μαχη...εχουμε και την τρομοκρατικη επιθεση κατα της κονοχα...


κατι μου λεει πως αυτη η ταινεια θα εχει πολυ ενδιαφερον!!

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#60 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 02 July 2008 - 12:09

Ο Sasuke shirtless????? Η ταινια ειναι για Oscar τοτε........:hahaha: Αν γινει το ιδιο και με hinata τοτε μιλαμε πλεον για αριστουργημα......- Απο οτι καταλαβαινω το fanservice σε ολο του το μεγαλειο.....Παντως παιδια μην τα δενετε ολα κομπο γιατι και στην προηγουμενη αλλα περιμεναμε να δουμε και αλλα ειδαμε τελικα,,,,,,,