Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Τεχνικά προβλήματα..


  • Please log in to reply
588 replies to this topic

#61 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 31 August 2008 - 19:15

@fingolfin αυτο ρωτησα...τι εκανα λαθος για να μην το ξανακανω...

@zoro ευχαριστω!κατατοπιστικοτατος!

#62 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 31 August 2008 - 20:00

Δοκιμαζε αυτο:

[media]*youtube link*[/media]
ετσι θα σου εμφανιζεται το video

Υ.Γ.*youtube link*=βαζεις οποιο λινκ απο youtube θες...


Δεν μιλάω για όταν βάζω εγώ βίντεο. Όταν πάω να δω βίντεο που έχει ποστάρει κάποιος και φαίνεται στο post του εικόνα με Link, όταν κάνω κλίκ για να δω το βίντεο που έχει ποστάρει το άλλο άτομο, με πετάει στην αρχική του forum εδώ.

#63 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 01 September 2008 - 19:11

Για να καταλάβω....

[media]http://www.youtube.com/watch?v=GWvFm4-Yzyo[/media]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GWvFm4-Yzyo[/youtube]

Σε ποιό από τα δύο σε πετάει ρε παιδί?...
:terror2:

edit: Λογικά είναι το πρώτο. Δεν φταίει το site, έχεις απενεργοποιήσει κάποιο cookie ή το javascript για το anime.gr.

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#64 dennisuke

dennisuke

    Fall nRoll & Scroll nCall

  • Members
  • 55 posts

Posted 02 September 2008 - 00:31

Θέλω να γράψω κι εγώ για ένα πρόβλημα που είχα και λύθηκε, μπορεί όμως να τύχει σε κάποιον άλλο: για πολύ καιρό το φόρουμ με έκανε από μόνο του log out, για παράδειγμα όταν έκανα ανανέωση μια σελίδα ή άλλαζα δύο τρεις με λινκ, και ήταν αρκετά εκνευριστικό. Και όχι, δε συνέβη με άλλο φόρουμ.
Παρατήρησα όμως ότι τώρα που ξανάρχισα να κάνω ποστ [εκείνη την περίοδο δεν έκανα κανένα, απλώς περιδιάβαινα τις σελίδες] σταμάτησε να μου κάνει αυτόματα log out.
Συμπέρασμα: μη σταματήσετε να ποστάρετε, ειδάλλως το φόρουμ θα σας εκδικηθεί!!

Μπορεί κάποιος να μου πει αν θέλει την άποψή του: γιατί γινόταν αυτόματα το log out;

*Νομίζω την απορία αυτή είχε και ο tsintori, 1η σελίδα του thread: το remember me που πρότεινε ο Loke δε δουλεύει. Έχει να κάνει με την εισαγωγή στοιχείων στη σελίδα την πρώτη φορά αφότου συνδεθείς στο ίντερνετ, όχι την αλλαγή μιας σελίδας.
Πιστέυω ότι φταίει η αποχή από τα ποστ.
Posted Image

#65 anime-dono

anime-dono

    Back again ^_^

  • Members
  • 489 posts

Posted 02 September 2008 - 00:49

Θέλω να γράψω κι εγώ για ένα πρόβλημα που είχα και λύθηκε, μπορεί όμως να τύχει σε κάποιον άλλο: για πολύ καιρό το φόρουμ με έκανε από μόνο του log out, για παράδειγμα όταν έκανα ανανέωση μια σελίδα ή άλλαζα δύο τρεις με λινκ, και ήταν αρκετά εκνευριστικό. Και όχι, δε συνέβη με άλλο φόρουμ.
Παρατήρησα όμως ότι τώρα που ξανάρχισα να κάνω ποστ [εκείνη την περίοδο δεν έκανα κανένα, απλώς περιδιάβαινα τις σελίδες] σταμάτησε να μου κάνει αυτόματα log out.
Συμπέρασμα: μη σταματήσετε να ποστάρετε, ειδάλλως το φόρουμ θα σας εκδικηθεί!!

Μπορεί κάποιος να μου πει αν θέλει την άποψή του: γιατί γινόταν αυτόματα το log out;

*Νομίζω την απορία αυτή είχε και ο tsintori, 1η σελίδα του thread: το remember me που πρότεινε ο Loke δε δουλεύει. Έχει να κάνει με την εισαγωγή στοιχείων στη σελίδα την πρώτη φορά αφότου συνδεθείς στο ίντερνετ, όχι την αλλαγή μιας σελίδας.
Πιστέυω ότι φταίει η αποχή από τα ποστ.

Οσον αφορα αυτο το προβλημα που το επαθα και εγω αλλα δεν κρατησε πολλη , για την ακρηβια ωρες μεχρι να καταλαβω τι φταιει ,ανακαληψα οτι εφτεγαι που ειχα ενεργοποιησει την αυτοματη διαγραφη προσωπικων δεδομενων στο Firefox οταν το εκλεινα μπας και εχεις κανει κατι τετοιο?

Posted Image


#66 dennisuke

dennisuke

    Fall nRoll & Scroll nCall

  • Members
  • 55 posts

Posted 02 September 2008 - 00:59

Όχι, το πρόβλημα που αναφέρεις είναι διαφορετικό. Εγώ μιλώ για τη χρονική διάρκεια που ήμουν στο Firefox. Εσύ λες ότι το έκλεισες, το ξανάνοιξες και δεν είχε τα στοιχεία σου. Αυτό το θέμα το καθορίζουν οι επιλογές clear private date μετά από κάθε έξοδο του Firefox και το check στο κουτί Remember me.
Posted Image

#67 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 02 September 2008 - 03:44

Dante-kun, στο πρώτο... Αχ, πάλι μόνο του κάνει πράγματα το Firefox....:uhh: Ξέρει κανείς πως το διορθώνω μήπως;

Υ.Γ: Ευχαριστώ για την απάντηση Dante και όποιος άλλος κάνει το κόπο. Puh-leease... :blingeye2:

#68 Raven Princess

Raven Princess

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 04 September 2008 - 14:26

Εχω το εξης προβλημα: Οταν κανω upload καποιες εικονες στο αλμπουμ δεν τις ανεβαζει και λεει this is not a valid image . Τι να γινει ομως που δεν περναει ενα μεγαλο ποσοστο και δεν εχω ιδεα τι συμβαινει.......
Posted ImageI will always know that you love me....

#69 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 04 September 2008 - 20:16

Τι είδους εικόνες προσπαθείς να ανεβάσεις? (filetype, filesize)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#70 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 04 September 2008 - 22:57

To Filetype πρέπει να είναι. Το είχα πάθει και εγώ παλιότερα.
Posted Image

#71 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 06 September 2008 - 23:50

Rep problem indeed...Τα profile comments στρωσανε(ειδικα αν πατησεις δυο φορες) τα group posts νομιζω στρωσανε αλλά το rep εξακολουθεί να είναι κολλημένο...Όποτε μπορέσετε κοιτάξτε το παιδιά!

Solution found, because I'm awesome. :8):

Κάνετε δεξί click στο reputation button, επιλέγετε Copy link location, δίνετε αυτό το URL στον browser σας, και βάζετε το reputation που θέλετε από τη σελίδα που θα ανοίξει. VBulletin rocks.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#72 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 07 September 2008 - 00:32

Solution found, because I'm awesome. :8):

Κάνετε δεξί click στο reputation button, επιλέγετε Copy link location, δίνετε αυτό το URL στον browser σας, και βάζετε το reputation που θέλετε από τη σελίδα που θα ανοίξει. VBulletin rocks.

ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΡΕ ΛΕΥΤΕΡΗ!!!!:nod2::wooi2::drink::nod:
Posted Image

#73 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 08 September 2008 - 16:07

Solution found, because I'm awesome. :8):

Κάνετε δεξί click στο reputation button, επιλέγετε Copy link location, δίνετε αυτό το URL στον browser σας, και βάζετε το reputation που θέλετε από τη σελίδα που θα ανοίξει. VBulletin rocks.

OMFG HE DID IT AGAIN!!!one1!(i don't know why i'm so stuck to this meme :nosey:)
Spoiler:

Posted Image

#74 Raven Princess

Raven Princess

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 10 September 2008 - 07:31

Τι είδους εικόνες προσπαθείς να ανεβάσεις? (filetype, filesize)

λοιπον εχουμε και λεμε filetype:bitmap και filesize:729 KB.
Ελπιζω να ειναι αρκετα!!! ^__^
Posted ImageI will always know that you love me....

#75 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 10 September 2008 - 10:58

Maximum File Size per Picture 97,7 KB.

Άρα το filesize φταίει.....
Posted Image