Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Τεχνικά προβλήματα..


  • Please log in to reply
588 replies to this topic

#46 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 25 August 2008 - 22:28

Παρατήρησα κάτι που δεν το είχα ξαναδει. Όταν πάω να κάνω edit το about me στο profile μου, δεν μ' αφήνει να το κάνω save, αν έχω μέσα ελληνικά και μου βγάζει το εξής μήνυμα:
The server failed to respond in time. Please try again.

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#47 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 30 August 2008 - 15:36

το προβλημα που αντιμετωπισω εγω ειναι οτι μετα απο 5-6 φορες αλλαγης της γλωσσας (shift-alt) κολαει και δεν γινεται να ξαναλλαξεις τη γλωσσα το αναφερω για να καταλαβω αν ειναι μονο δικο μου προβλημα δηλαδη του pc μου ή γενικο προβλημα:hmmm:
Posted Image
Posted Image

#48 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 30 August 2008 - 16:03

το προβλημα που αντιμετωπισω εγω ειναι οτι μετα απο 5-6 φορες αλλαγης της γλωσσας (shift-alt) κολαει και δεν γινεται να ξαναλλαξεις τη γλωσσα το αναφερω για να καταλαβω αν ειναι μονο δικο μου προβλημα δηλαδη του pc μου ή γενικο προβλημα:hmmm:




Του πισιου θα είναι. Δοκίμασες να πατήσεις το συνδιασμό πολλές φορές;
Posted Image

#49 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 30 August 2008 - 16:08

Του πισιου θα είναι. Δοκίμασες να πατήσεις το συνδιασμό πολλές φορές;[/quote]

1 και 2 μονο 1002 και αυτος ειναι ο λογος μερικες φορες να βγαινω απ΄το forum δεν ξερω τι να κανω οτι γινεται αυτο:frozen::frozen::frozen:
Posted Image
Posted Image

#50 Garuda

Garuda

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 30 August 2008 - 16:48

είχα διαβάσει οτι κάποια toolbar μπορούν να να προκαλέσουν προβλήματα με την γλώσσα και συγκεκριμένα στον IE .
για δοκίμασε να τα βγάλεις αν υπάρχουν .
Posted Image

#51 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 30 August 2008 - 22:16

είχα διαβάσει οτι κάποια toolbar μπορούν να να προκαλέσουν προβλήματα με την γλώσσα και συγκεκριμένα στον IE .
για δοκίμασε να τα βγάλεις αν υπάρχουν .


καλη ιδεα θα το δοκιμασω και θα σου πω:nod:
Posted Image
Posted Image

#52 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 30 August 2008 - 23:42

Όταν τα videos from youtube εμφανίζονται σαν thumbnail link με το κείμενο απο κάτω, τα links οδηγούν στην αρχική του forum. Δουλεύουνε μόνο αν είναι σε μορφή καθαρού link and not youtube link....

Μόνο σε εμένα συμβαίνει;

#53 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 31 August 2008 - 03:21

Kαλησπερα
Το δικο μου προβλημα ειναι οτι εδω και 3-4-5 μερες μου ειχε κολλησει η ενδειξη στις Notification για ενα αδιαβαστο vm ενω τα ειχα κοιταξει και διαβασει ολα. το αγνοησα πιστευοντας οτι θα περασει. Το προβλημα επεμεινε και μολις μου προστεθηκε και ενα δευτερο. Εχω τσεκαρει ολα τα vms αλλα παλι δεν μου φευγει..... Μπορω καπως να την ξεφορτωθω την ενδειξη?

#54 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 31 August 2008 - 03:27

Kαλησπερα
Το δικο μου προβλημα ειναι οτι εδω και 3-4-5 μερες μου ειχε κολλησει η ενδειξη στις Notification για ενα αδιαβαστο vm ενω τα ειχα κοιταξει και διαβασει ολα. το αγνοησα πιστευοντας οτι θα περασει. Το προβλημα επεμεινε και μολις μου προστεθηκε και ενα δευτερο. Εχω τσεκαρει ολα τα vms αλλα παλι δεν μου φευγει..... Μπορω καπως να την ξεφορτωθω την ενδειξη?


Και σε εμενα συμβαινει το ιδιο...Μολις ομως απανταω σε αυτον που το εστειλε,το προβλημα λυνεται!Αν αυτο δεν πιανει,εχω και μια δευτερη λυση.Παταω πανω εκει που λεει notification βλεπω τα μηνυματα και μετα παταω home(πανω και τελειως αριστερα)και φευγει...

i hope that i helped!:sleepy:
Posted Image

#55 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 31 August 2008 - 03:28

Το εχω κανει........και επιμενει το ατιμο.......Τ_Τ

Τhanks anyway though

#56 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 31 August 2008 - 03:49

Όταν τα videos from youtube εμφανίζονται σαν thumbnail link με το κείμενο απο κάτω, τα links οδηγούν στην αρχική του forum. Δουλεύουνε μόνο αν είναι σε μορφή καθαρού link and not youtube link....

Μόνο σε εμένα συμβαίνει;


Δοκιμαζε αυτο:

[media] *youtube link* [/media]

ετσι θα σου εμφανιζεται το video

Υ.Γ.*youtube link*=βαζεις οποιο λινκ απο youtube θες...
Posted Image

#57 Sacrous

Sacrous

    Ghost Hunter

  • Members
  • 231 posts

Posted 31 August 2008 - 17:56

Εγώ έχω πρόβλημα με το signature μου. Μπορεί να κάνω 10 post μια μέρα στα 3-4 πρώτα δεν εμφανίζεται. Μόλις εμφανιστεί μια φορά μετά μπαίνει κανονικά. Πάντα τσεκάρω οτί είναι ticked η επιλογή του signature, κάνω το post preview και η signature βγαίνει κανονικά αλλά στο post δεν εμφανίζεται...
:hmmm:

Posted Image


#58 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 31 August 2008 - 18:16

εγω παλι παω να ποσταρω φωτογραφιες και κατι δεν παει καλα...τις βαζω μεσα σε spoiler,παταω insert image, βαζω το url που μου δινει στο myspace που εχω το αλμπουμ και μετα αφου ολα μια χαρα εκανα το ποστ ολα ωραια παταω πανω στα spoiler tags και δεν εμφανιζει τιποτα...help anyone?

#59 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 31 August 2008 - 18:46

εγω παλι παω να ποσταρω φωτογραφιες και κατι δεν παει καλα...τις βαζω μεσα σε spoiler,παταω insert image, βαζω το url που μου δινει στο myspace που εχω το αλμπουμ και μετα αφου ολα μια χαρα εκανα το ποστ ολα ωραια παταω πανω στα spoiler tags και δεν εμφανιζει τιποτα...help anyone?


Καταρχας κανε μια δοκιμη να τις φορτωσεις απo imageshack και να αντιγραψεις το τελευταιο κατω link που θα σου δωσει και θα δεις που πιθανως θα λυθει η κατασταση..την φωρτονεις απο το σκληρο του pc σου και εγινε η δουλεια..

Αν παλι θες αναγκαστηκα απο το myspace{αν και σου προτεινω να δοκιμασεις imageshack;)}τοτε θα σε ρωτησω:

Εχεις mozilla firefox για browser??

Αν ναι τοτε πηγαινε στις εικονες που θες στο myspace και πατα δεξι κλικ και "αντιγραφη τοποθεσιας εικονας" και οχι "αντιγραφη τοποθεσιας δεσμου" και μετα επικολληση στο spoiler/insert image..

Ευχομαι να λυθηκε το προβλημα σου,αλλιως ξαναρωτα;)

[αντε να σε δουμε:P]

#60 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 31 August 2008 - 18:54

Εγώ έχω πρόβλημα με το signature μου. Μπορεί να κάνω 10 post μια μέρα στα 3-4 πρώτα δεν εμφανίζεται. Μόλις εμφανιστεί μια φορά μετά μπαίνει κανονικά. Πάντα τσεκάρω οτί είναι ticked η επιλογή του signature, κάνω το post preview και η signature βγαίνει κανονικά αλλά στο post δεν εμφανίζεται...
:hmmm:

Έχουμε ρυθμίσει σε κάθε σελίδα να φαίνεται μία φορά μόνο η υπογραφή του κάθε μέλους άσχετα από το πόσα post μπορεί να έχει κάνει σε μία σελίδα ενός topic. Έτσι ελαφρύνουμε το page load.

εγω παλι παω να ποσταρω φωτογραφιες και κατι δεν παει καλα...τις βαζω μεσα σε spoiler,παταω insert image, βαζω το url που μου δινει στο myspace που εχω το αλμπουμ και μετα αφου ολα μια χαρα εκανα το ποστ ολα ωραια παταω πανω στα spoiler tags και δεν εμφανιζει τιποτα...help anyone?

Κάνε edit το post και βάλε ανάμεσα στα spoiler την εικόνα και το κείμενο που θες. Πιθανότατα θα μπει. Ίσως έκανες κάτι λάθος στον τρόπο που πήγες να τις βάλεις τις εικόνες.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image