Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Amane Misa,την αγαπάμε ή την μισούμε??


  • Please log in to reply
446 replies to this topic

Poll: Σας άρεσε η Misa σαν χαρακτήρας στο Death Note? (274 member(s) have cast votes)

Σας άρεσε η Misa σαν χαρακτήρας στο Death Note?

  1. Ναι,την βρήκα συμπαθητική και ενδιαφέρουσα (129 votes [13.96%] - View)

    Percentage of vote: 13.96%

  2. Όχι,καλύτερα να μην υπήρχε καθόλου στην σειρά (55 votes [5.95%] - View)

    Percentage of vote: 5.95%

  3. Δεν με απασχόλησε (53 votes [5.74%] - View)

    Percentage of vote: 5.74%

  4. Θα την προτιμούσα σε ένα hentai (687 votes [74.35%] - View)

    Percentage of vote: 74.35%

Vote Guests cannot vote

#31 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 June 2008 - 13:57

ηθελα απο χτες να τα πω και δεν με αφηνε το pc
A! και η ξανθοψειρα μου την σπαει ακομη περισσοτερο
Spoiler:
. Βγαζει δλδ συνεχως ασχημο ονομα οχι μονο για τις ξανθιες (γι αυτο και υπομενουμε μετα τα ανεκδοτα) αλλα και για τις γυναικες γενικοτερα (φαλλοκρατη mangaka:oo:).... Δεν μπορουσε τουλαχιστον ο near η ο mello να ειναι γυναικες???????ΕΕΕΕΕΕΕ?

Edited by iristella, 01 June 2008 - 15:53.


#32 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 01 June 2008 - 15:15

ε, ο mello, ψιλοητανε...

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#33 usagi 19

usagi 19

    Didi-chan

  • Members
  • 168 posts

Posted 01 June 2008 - 15:19

χαχαχα:hahaha: και ήταν και ξανθος...
οι τοίχοι δεν έχουν μόνο αυτία , έχουν και φωνή...

Posted Image

#34 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 01 June 2008 - 16:00

Λοιπόν, είναι περίεργο. Τόσοι την θάβουνε στα post, αλλά στο poll η συμπάθεια καλά κρατεί. Φοβούνται, φαίνεται. Hell has no wrath as a woman scorned!

Posted Image


#35 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 June 2008 - 16:01

δυστυχως ο mello παρα το φτερο και το πουπουλο πιανεται για αντρας (εστω και αποκλειστικα και μονο με τα τυπικα κριτηρια)
@ teachan και εγω αυτο παλευω να καταλαβω πως ειναι δυνατον να συμβαινει......:emptyonexg1: Zoro δεν πιστευω να νοθευεις το poll ΕΕΕε:hahaha::hahaha:?

Edited by iristella, 01 June 2008 - 16:07.


#36 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 01 June 2008 - 16:08

zoro για να σου δωσω να καταλαβεις τι εννοω.. ναι θα ηθελες να την ειχες γκομενα. αλλα την θαυμαζεις? θα ηθελες να εισαι αυτη?
που αν μοιαζεις στον Light η' εχεις προσωπικοτητα μαλλον θα την βαριοσουν και σαν γκομενα καποια στιγμη



Χαχα τα γραμματα σου μου θυμιζουν μερικα συμβολαια που εχουν τα ψιλα γραμματα για να μην τα δουν ολοι(εγω ομως τα ειδα!!)...

Την θαυμαζω???Ναι,το ποσα εκανε για τον Light παρ οτι τον ειχε μολις γνωρισει(εδωσε την μιση ζωη της 2 φορες,σε πληρη υπακοη ακομη και με την ζωη της)ειναι κατι πολυ σπανιο,οχι μονο σε γυναικα αλλα και γενικα σε ανθρωπο(μην κανουμε και φυλετικες διακρισεις!!)

Το να εισαι διατεθειμενος/η να κανεις τοσα πραγματα εγω το θεωρω χαρισμα,αυτο που δεν μ'αρεσει ειναι οχι μονο οτι βρηκε λαθος ατομο να τα εκφρασει,αλλα και οτι συνεχιζε να τον θελει και οταν ειδε την ανταποκριση του...ενταξει,εκει παραδεχομαι οτι ηταν βουρλο(αντε τουβλο,οπως λεει και η iristella!!),αλλα τι να κανουμε,την βρισκω τοσο συμπαθητικη που δεν την μισω...

Τωρα,να θελω να ειμαι αυτη(!),που λες.....οχι!!!Ειμαι χαρουμενος που ειμαι ανηρ(μην ανοιξουμε θεμα για το τι θα ηθελε να ειναι ο καθενας τωρα!!) και οσο αφορα τον χαρακτηρα,συνηθως εγω σκεφτομαι περισσοτερο οταν μου παρουσιαζονται νεες καταστασεις(αντιθετα με την Misa)...

Τωρα,αν εμοιαζα στο Light σαν προσωπικοτητα,ναι,θα την βαριομουν...αλλα δεν του μοιαζω....αν θα την βαριομουν...δεν ξερω(!),αμφιβαλλω αν υπαρχει τετοια κοπελα(αν και μερικες πλησιαζουν,πληρη υπακοη σχεδον καμια δεν εχει παντως)...

Οσο για τα λογια της iristella και ΣΙΑ,εγω ολα αυτα που λες(οτι δεν εκτιμουσε την ζωη της,την εδωσε 2 φορες κλπ) τα εκλαμβανω ως θετικα χαρακτηρηστικα σε εναν ανθρωπο:bleh:,γιατι μεσα σε μια κοινωνια οπως του DN οπου ολοι αναλυουν τον συνανθρωπο τους και 2 και 3 φορες και σκεφτονται πισωπλατα,εκεινη ηταν αγνη.....λιγο πιο εξυπνη να ηταν και θα ηταν μια χαρα(οπως και να το κανουμε,με τετοια μυαλα ολο και καποιος θα στην φερει καποτε..)...

Οσο για το ξανθο,ναι,τα ανεκδοτα θα μπορουσαν ανετα να εχουν φτιαχτει απανω της:tongue2:...(μ'αρεσεσε και το "φαλλοκρατη" mangaka"!!!!)...

(btw iristella εισαι ξανθια??γιατι τοτε φανταζομαι θα σε εκνευριζει και πιο πολυ η Misa..:hihi2:)

ΥΓ:Με το (νοθευμενο!!) poll ειμαστε 12>7 για την ωρα:hehehe:...απλα μαλλον οι περισσοτεροι προτιμουν να μην εμπλακουν σε συζητηση με γυναικες(οπως ειπε και η Teachan "Hell has no wrath as a woman scorned!":lol:)

#37 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 June 2008 - 16:16

Τι να πω αγαπητε Zoro συμφωνουμε στο οτι διαφωνουμε οπως ειχες πει και εσυ.......
Spoiler:
Πιστευω οτι οι πραξεις του ατομου οφειλουν να ειναι ενσυνειδητες και οποια πιστευω και αν εχει ενα ατομο (καθοτι η ηθικη ειναι εννοια σχετικη) οφειλει να τα εχει σχηματισει μονο του με βαση την δικη του λογικη και οχι επειδη καποιος του τα υπαγορευσε.Γενικοτερα ειμαι του " πιστευε και μη , ΕΡΕΥΝΑ)


(και ναι ειμαι ξανθια. και ναι γι αυτον τον λογο με εκνευριζει η βλαμμενη ακομα περισσοτερο. και ΟΧΙ δεν εχω τον χαρακτηρα της (3 διαφορετικα DN personality tests με εβγαλαν Light- τωρα γιατι βλεπω L και λιωνω αγνωστο-τουλαχιστον δεν με εβγαλαν misa η matsuda)

Edited by iristella, 01 June 2008 - 16:31.


#38 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 01 June 2008 - 16:21

Παντως το poll ειναι public,αν πατησεις σε εναν απο τους αριθμους θα σου βγαλει τα ατομα που ψηφισαν ναι(καλα η Teachan τι εβαλε δεν με απασχολησε??αφου κατα μου φανηκε!!:oo:)....

Οχι τπτ αλλo,για να τους εχεις υποψην!!

(τελικα εισαι ξανθια χεχεχεεε:hehehe:καλα το φανταστηκα...:))

#39 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 01 June 2008 - 16:33

Iristella συμφωνώ για τα όσα λες για την Misa όμως αυτό το οποίο θα μπορούσε να είχε γίνει όμως θα ήταν απλά η Misa να είχε ένα πιο δευτερεύοντα ρόλο,ο οποίοςε να μην επηρέαζε τόσο σημαντικά την ιστορία!Όμως θεωρώ πως πως ένας χαρακτήρας περίπου στο στυλ της Misa χρειαζόταν για το death note!H Misa ήταν αυτή η οποία χαλάρωνε την σειρά λιγάκι!Σίγουρα ήταν όλο το στυλ της πολλύ φανσερωιψε διάσημο anime δεν έχει fanservice στις μέρες μας?
Posted Image

#40 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 01 June 2008 - 16:34

Την θαυμαζω???Ναι,το ποσα εκανε για τον Light παρ οτι τον ειχε μολις γνωρισει(εδωσε την μιση ζωη της 2 φορες,σε πληρη υπακοη ακομη και με την ζωη της)ειναι κατι πολυ σπανιο,οχι μονο σε γυναικα αλλα και γενικα σε ανθρωπο(μην κανουμε και φυλετικες διακρισεις!!)

Κάτσε, για να καταλάβω... την θαυμάζεις επειδή ήταν θύμα; :oo:

Μου φαίνεται πολλοί τυφλώνονται από την κρυφή τους επιθυμία να έπεφτε και σ' αυτούς μια Misa στο πιάτο.

ichigo13, εγώ δεν ήθελα κάτι να χαλαρώνει τη σειρά. Οι βλακείες τις Misa με εκνεύριζαν, γιατί μου χαλούσαν το "wow" factor της πλοκής.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#41 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 01 June 2008 - 16:36

Δεν έχω παρακολουθήσει ούτε ενα επεισόδιο του Death Note, ομως όλοι μπορούν να φανταστούν τί ψήφισα

#42 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 June 2008 - 16:38


Οχι τπτ αλλo,για να τους εχεις υποψην!!

τους εχω γραψει στα μαυρα καταστιχα:kill4u: Το DN μου λειπει μονο:hahaha::hahaha:
@ Ιchigo13 ο Matsuda ηταν υπεραρκετος.... Τουλαχιστον οπως ειπα και πιο πανω να ειχαν βαλει και εναν εξυπνο γυναικειο χαρακτηρα με διαρκη παρουσια.
Spoiler:


#43 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 01 June 2008 - 16:40

@Kenny:Οχι,το οτι ηταν θυμα δεν μ'αρεσει(αυτο που ειπα οτι την προτιμουσα πιο εξυπνη δεν το εκανες quote!!!) και γενικα οτι μπλεχτηκε με τον Light...

Αυτο που θαυμαζω ειναι οτι ηταν αγνη,καλος χαρακτηρας....τετοιοι ανθρωποι σπανιζουν και στην κοινωνια μας δεν θα επιβιωναν...ουτε ειμαι κι εγω ετσι,ουτε θα ηθελα να ειμαι...αλλα το θεωρω χαρισμα να εισαι ετσι,απλος...(αν και καπως υπερβολικη...ηθελε λιγο περισσοτερο μυαλο..)

ΥΓ:Και κατι που θυμιθηκα τωρα...στο DN Test του site....τι με εβγαλε???

Ναι,καλα καταλαβατε,Misa!!!:oo::oo::hahaha:

Και εγω περιμενα Light ή L,ουτε εγω δεν το θελα...τι να γινει,ατιμη ζωη:sigh2:(πρεπει να ξανακανω το τεστ μου φαινετε..)

#44 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 01 June 2008 - 16:48

Αυτο που θαυμαζω ειναι οτι ηταν αγνη,καλος χαρακτηρας...

Ούτε αγνή ήταν, ούτε καλός χαρακτήρας. Μόνο όμορφη. Να θυμίσω ότι σκότωνε κόσμο.

Ντάξει, κι εγώ άνδρας είμαι και μια Misa θα με έλκυε, αλλά δεν θα με έκανε να μπερδέψω τις αρετές μεταξύ τους.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#45 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 June 2008 - 16:52

Για να μην λες μετα Zoro οτι μονο γυναικες εναντιωνομαστε στο δολοφονικο βλητο