Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vampire Knight (manga spoilers inside)


  • Please log in to reply
640 replies to this topic

#31 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 12 May 2008 - 18:22

Ετσι ειναι αυτα οι συμπαθειες δεν κρυβονται sas :gotit:
Παντως αυτο που θες για τον καναμε να μαθεις το ξερω κι εγω. Μια ματια στο wiki η σε οποιο αλλο site του εξωτερικου για Vampire Knight, στο section characters λεει καθαρα αυτη τη μικρη πλην ομως βασικη και πολυ μα πααααααρα πολυ ζουμερη πληροφορια

Spoiler:


Τωρα για την τυχη του Ζερο θα μαθουμε λιαν συντομως, αν και πιστευω πως και αν ζησει αλλο ειναι το πρωταγωνιστικο ζευγαρι... H sig μου τα λεει ολα...:joyful:
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#32 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 12 May 2008 - 19:52

welcome Liberty19 :hi:

Megi μπορείς να μου πεις ακριβώς που λέει για το ότι

Spoiler:

δεν το βρίσκω!Αν μπορείς να στείλεις και εικόνα του manga ακόμη καλύτερα!!:bath:


wiki:
List of Vampire Knight characters - Wikipedia, the free encyclopedia

onemanga:
Vampire Knight 38 page 01-02 | One Manga

Διάβασε προσεκτικά το chapter 38, εκεί το λέει πάνω κάτω :drink:

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#33 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 12 May 2008 - 20:27

Τωρα για την τυχη του Ζερο θα μαθουμε λιαν συντομως, αν και πιστευω πως και αν ζησει αλλο ειναι το πρωταγωνιστικο ζευγαρι... H sig μου τα λεει ολα...:joyful:

Το pilot chapter και η προιστορια ενός couple λεει παντα πολλά. Για να μην αναφέρω ολα τα quotes Kanayuuki. :wis:

Και επειδή είμαι καλός άνθρωπος here's a gift from the latest issue: {EYE CANDY! XD}:


Spoiler:

Posted Image


#34 ANM

ANM

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 12 May 2008 - 20:41

Ωχ Παναγίτσα μου!!! Μην τα postάρεις έτσι απερίσκεπτα κάτι τέτοια βρε second child μου, να με στείλεις θες; Πως θα διαβάσω εγώ τώρα;.. Κούκλος είναι το χρυσό μου.. Τέσπα πάλι παρεσύρθην και θα με βρίσει κανείς, δεν ξέρω αν θα ψοφήσει ο Zero ή όχι (τι καλή που είμαι πανάθεμα με) αλλά εγώ μια φορά τον Kaname με την Yuuki τους θέλω μαζί.. Άλλωστε και που το τρομερό που είναι αδέλφια, δεν είναι άνθρωποι, vampires είναι (ανάλογες απόψεις έχω διατυπώσει σε προηγούμενη σελίδα..) Btw Liberty19 welcome to the (Kaname) fanclub..
BE AGAINST YOUR FATE!!!

#35 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 12 May 2008 - 20:48

k u had enough fun without me in this thread.. XD

εχουμε μαζευτει το "Kaname lobby" εδω μεσα ή ειναι ιδεα μου??? sweet!!:drink:

Το pilot chapter και η προιστορια ενός couple λεει παντα πολλά. Για να μην αναφέρω ολα τα quotes Kanayuuki. :wis:

Και επειδή είμαι καλός άνθρωπος here's a gift from the latest issue: {EYE CANDY! XD}:


Spoiler:


hell yeah! second_child με εκφραζεις dude! ^^/ (copyrighted phrase)

and that is not eye candy...
eye diabetes more likely!:hahaha::hahaha:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#36 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 12 May 2008 - 21:02

(Η εικόνα του kaname θα γίνει paste στο πρώτο post)
Welcome LucyBR!
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες megi & liberty!!
Έχω μια ιδέα! τι θα λεγατε να κάναμε καμιά μετάφραση στο manga??? (αν και έχω πανελλήνιες...χεχεχε)

Θα φτιάξω μια λίστα Kaname vs Zero, στο επόμενο post που θα κάνετε δηλώστε ποιανού fun είστε!!!!:wis:

Edited by sas, 12 May 2008 - 21:33.

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#37 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 12 May 2008 - 21:04

k u had enough fun without me in this thread.. XD

εχουμε μαζευτει το "Kaname lobby" εδω μεσα ή ειναι ιδεα μου??? sweet!!
:drink:


Yes and we rock hardcore! XD


hell yeah! second_child με εκφραζεις dude! ^^/ (copyrighted phrase)

and that is not eye candy...
eye diabetes more likely!:hahaha::hahaha:

QFT

Ειδικά τα chibi Kanayuuki είναι απίστευτα adorable. <3

Posted Image


#38 EarlCainHargreaves

EarlCainHargreaves

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 12 May 2008 - 21:11

Δε λέω κουκλί ο Καναμε αλλά πιο θεός είναι ο Χαναμπούσα(αιντο)
Αλλά είμαι καναμε-γιουκι φαν κι εγω αυτη τη πληροφορία με τις ψυχες δεν την ήξερα μουαχαχα μια φίλη θα χετρελαθει μόλις της το πω.Anyway και πάλι Αιντο 4 εβερ!
Posted Image
Cain is always back!!!
:wis:

#39 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 12 May 2008 - 21:29

Δε λέω κουκλί ο Καναμε αλλά πιο θεός είναι ο Χαναμπούσα(αιντο)
Αλλά είμαι καναμε-γιουκι φαν κι εγω αυτη τη πληροφορία με τις ψυχες δεν την ήξερα μουαχαχα μια φίλη θα χετρελαθει μόλις της το πω.Anyway και πάλι Αιντο 4 εβερ!

Και ναι πρέπει να είσαι η μοναδική που να δηλώνει aidou-fun!!

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#40 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 12 May 2008 - 21:32

Το pilot chapter και η προιστορια ενός couple λεει παντα πολλά. Για να μην αναφέρω ολα τα quotes Kanayuuki. :wis:

Και επειδή είμαι καλός άνθρωπος here's a gift from the latest issue: {EYE CANDY! XD}:


Spoiler:



Kακουργααααααα!!!! Με κατεστρεψες βραδιατικα!!!!:oo::oo:Τι θα κανω τωρα μου λες? Που εχω ακατασχετη αιμορραγια πανω απο την οθονη του υπολογιστη!!!! Ετσι ειναι οι καλοι ανθρωποι?:nbleed::nbleed:

Kaname-samaaaaaa:blingeye2::awww:

Eν τω μεταξυ δε με χαλαει καθολου να παω να αγορασω το Lala αν ειναι και κυκλοφορει αδεσποτο καπου στην Αθηνα και στα στενα δρομακια της.

sas λυπαμαι που θα στο πω παιδι μου(δεν ξερω κ τι κατευθυνση εισαι που να παρει) αλλα αν ειναι στις εξετασεις σου να ξεπηδαει μεσα απο τα γραμματα ο Kaname, περαν του οτι θα σου αφιερωσουμε μια διασκευη του γνωστου ασματος "πισω απο τις λεξεις ερχεται ο Αλεξης (όπου Αλέξης βάλε Kaname), μηπως να κανουμε κανα τρισαγιο να ροκαρεις στις πανελληνιες για να ασχοληθεις μετα με το μωρο ψυχη τε και σωματι χωρις διακοπες και αγχη?

Οσο για τον Aidou το εγραψα και στο anime discussion, ειναι πολυ αστειος και γλυκος αλλα πανω εκει που νομιζεις οτι ειναι το κωμικο στοιχειο αρχιζει και σε τρομοκρατει βρε παιδι μου...

P.S ANM ευχαριστω για το καλωσορισμα και απ'οτι βλεπω εισαι κ εσυ κατω απο το αυλακι...Μπορει να μενω Αθηνα αλλα η μανα μου ειναι απο εκει οποτε διολου απιθανο που ταιριαζουν τα γουστα μας στα αρσενικα bishies που κυκλοφορουν εκει εξω αναμεσα σε σελιδες και τηλεοπτικους δεκτες...
Οσο δε για την καλοσυνη σου απεναντι στην τυχη του Ζερο, τι να πω με σκλαβωνεις :D .

Edited by Liberty19, 12 May 2008 - 21:43.

Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#41 EarlCainHargreaves

EarlCainHargreaves

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 12 May 2008 - 21:34

Και ναι φαίνεται οτί είμαι alone σε αυτό το συμπαν!:hahaha:
Και ο Ichijo δεν είναι κακός btw...Αλλά Aidou-fan αν μη τι άλλο
Πάντως έχουν βάλει φοβερούς voice actors!!!
Posted Image
Cain is always back!!!
:wis:

#42 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 12 May 2008 - 21:35

Kακουργααααααα!!!! Με κατεστρεψες βραδιατικα!!!!:oo::oo:Τι θα κανω τωρα μου λες? Που εχω ακατασχετη αιμορραγια πανω απο την οθονη του υπολογιστη!!!! Ετσι ειναι οι καλοι ανθρωποι?:nbleed::nbleed:

Kaname-samaaaaaa:blingeye2::awww:

και άμα χαλάσει ο pc πως θα κατεβάζει και θα βλέπει το anime, και πως θα διαβάζει τα scanlations??


Τώρα χωρίς πλάκα...Ενδιαφέρεται κανένας για μετάφραση του manga στα ελληνικά??

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#43 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 12 May 2008 - 21:49

Α μην αγχωνεσαι εχει συνηθισει. Εχουμε περασει μαζι...αιμορραγιες και αιμορραγιες:kakaka:
Εννοεις σαν scan group?
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#44 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 12 May 2008 - 21:52

Ναι σαν scan group!!!

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#45 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 12 May 2008 - 22:05

Ψηνομαι! Αλλα στο μονο σχετικα που ειμαι καλη σχετικα με τις δουλειες των scans ειναι το Proofreading...So, αν θελεις να κανουμε το project δεν εχω κανενα προβλημα φτανει να ειμαι στο ποστο μου.... Αγγλικα scanlations εχουμε αλλωστε...Και απο αγγλικα και χρηση της ελληνικης καλα τα παω νομιζω.:ureshii:
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2: