Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Vampire Knight (manga spoilers inside)


  • Please log in to reply
640 replies to this topic

#16 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 09 May 2008 - 17:29

you are welcome *huggles* :P

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#17 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 09 May 2008 - 18:40

Spoiler:


Εγώ είμαι zeki fan (Zero/Yuuki) αλλά ο Kaname is my fav :joyful:


πλακα κανεις....αυτο μου ειχε διαφυγει ΕΝΤΕΛΩΣ και ειχα μεινει με την απορια...μαλλον με βλεπω να ξαναδιαβαζω τα scanlations απο το 4 και μετα....anyway...ειμαι Kaname/Yuuki fan εντελως!!!
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#18 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 09 May 2008 - 19:52

ahhhhhhhhhh από τη φαίνεται είμαι μια από τους λιγοστούς Zero/Yuuki fan εδώ στην Ελλάδα :emptyonexg1:

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#19 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 09 May 2008 - 21:06

dont worry....αντικειμενικα οταν διαβαζα το manga δε θυμαμαι σε ποιο volume ηταν, πιστεψα οτι Zero/Yuuki θα ηταν καλυτερα....κατεληξα ομως στο αλλο..loool....
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#20 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 10 May 2008 - 10:40

Spoiler:

Φυσικά και είμαι Kuran - Yuuki fan.. Αχ!! θέλω να πάρω το manga ξέρετε αν κυκλοφορεί στα γνωστά "mangaπωλεία' (καινόυρια λέξη) στην Αθήνα;

Εγώ από αθήνα τα έχω πάρει και συγκεκριμενα από solaris, υπάρχουν δηλαδή αλλά δεν ξέρω αν έχουν stock(αποθέματα δηλαδη)...πήγαινε μια μέρα και πέρνα από όλα! solaris,otaku no sekai, titl κλπ...ή παράγγειλε το σε ένα από αυτά τα καταστήματα!!

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#21 ANM

ANM

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 10 May 2008 - 17:30

ok σε ευχαριστώ, θα προσπαθήσω να ανέβω Αθήνα διαφορετικά (και αναγκαστικά) θα το κοιτάξω μέσω τηλεφώνου.. Πάντως ανυπομονώ να βγουν και τα υπόλοιπα volumes.. Μην μείνουμε και με την απορία.. (αν και όπως τα δείχνει τα πράγματα μάλλον έχει προαποφασιστεί..)
BE AGAINST YOUR FATE!!!

#22 papous

papous

    Sky Ojii-san

  • Members
  • 472 posts

Posted 10 May 2008 - 18:30

Spoiler:

Posted Image


#23 ANM

ANM

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 10 May 2008 - 21:23

Δεν νομίζω πως τα πράγματα, τελειώνουν τόσο εύκολα.. (εξαρτάται για πότε εννοείς, αν λες για το Chapter 39, που αυτό κατάλαβα, διάβασε το παρακάτω)

Spoiler:

BE AGAINST YOUR FATE!!!

#24 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 11 May 2008 - 11:53

Spoiler:


Ο Zero δεν πρόκειται να πεθάνει τόσο ευκολά γιατί είναι ένας από τους main :drink:

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#25 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 11 May 2008 - 12:04

ok σε ευχαριστώ, θα προσπαθήσω να ανέβω Αθήνα διαφορετικά (και αναγκαστικά) θα το κοιτάξω μέσω τηλεφώνου.. Πάντως ανυπομονώ να βγουν και τα υπόλοιπα volumes.. Μην μείνουμε και με την απορία.. (αν και όπως τα δείχνει τα πράγματα μάλλον έχει προαποφασιστεί..)


Γενικα στην αγορα εχει βγει μεχρι το volume 4...σε οποιο μαγαζι και να πας και να τα παραγγειλεις μεχρι εκει εχουν βγαλει...στα scanlations εχει βγει μεχρι το volume 7.
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#26 ANM

ANM

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 12 May 2008 - 13:35

ok ευχαριστώ πολύ, θα φροντίσω να το πάρω όσο πο σύντομα γίνεται..
Και για να μην "κολλήσει' και το thread, εσείς τι πιστέυετε ότι θα γίνει παρακάτω???

BE AGAINST YOUR FATE!!!

#27 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 12 May 2008 - 15:00

:hi:The eternal bliss!!!

Γεια σας παιδια!!! Καινουργια στο καταστημα και τρελη φαν του Καναμε...(Μην ακουσω κακη κουβεντα για τον θεο, θα πεσει ξυλο, χεχε πλακιτσα...). Επιτελους σας βρηκα και απ'οτι βλεπω ειμαστε πολλες που λατρευουμε το ιδιο βρυκολακακι:kawaii:... Κολαση ο ατιμος, κολαση....:nbleed:
Αυτα τα ολιγα προς το παρον, θα επιστρεψω δριμυτερη...:wis:

Ja-nee
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#28 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 12 May 2008 - 15:02

Γενικα στην αγορα εχει βγει μεχρι το volume 4...σε οποιο μαγαζι και να πας και να τα παραγγειλεις μεχρι εκει εχουν βγαλει...στα scanlations εχει βγει μεχρι το volume 7.

Internationally έχει βγει μέχρι και το volume 4. Japanese έχει βγει μέχρι volume 7 και στο serialization είμαστε ήδη volume 8.


Liberty19 i like you dude. XDD

Posted Image


#29 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 12 May 2008 - 16:08

Και καλα αντε να το κατεβασουμε απο κανενα scanlating group (παλια μας τεχνη κοσκινο) και αντε λεω παλι εγω ο Ζερο ειναι και καλα πολυ σκληρος για να πεθανει(αν και ο δικος μου ειναι αθανατος pureblood *yay* ) το καινουργιο mangaμαγαζο "Otaku no Sekai" τα εχει τα τευχη για να μεταφερω τον Καναμε παντου και παντα μαζι μου? (αποριες και προβληματα που εχει η γυναικα...θα μου πειτα αλλα οπως και να εχει ειναι καποιου ειδους προβλημα).

Anyway, κατα τ'αλλα οι Ιαπωνες φιλοι μας μας εχουν αποδειξει κατα καιρπυς οτι δεν κολλανε στο να ξεκανουν εναν main της ιστοριας (βλ, death note, το απολυτο massacre) και επειδη ο Ζερο την εχει γλιτωσει ουκ ολιγες φορες μηπως μας την κανει τη δουλεια? Εκτος και αν ειναι εφταψυχος (που και αυτο δε μας χαλαει στην τελικη...Καναμε δεν ειναι, ωραια παρουσια ομως ειναι και πιστος στο ταγμα των bishonen,την Yuuki μην κλεψει και δε θα μπορω να παρηγορησω τον δικο μου, για τ'αλλα οκ)...
Τεσπα, αναμενουμε για την συνεχεια οπως παντα.:if:
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#30 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 12 May 2008 - 17:14

Καλώς ήρθες Liberty19! Θέλω να ξέρεις ότι όπως και η the_second_child σε λατρεύω!(Kaname fun!!)
Megi μπορείς να μου πεις ακριβώς που λέει για το ότι
Spoiler:

δεν το βρίσκω!Αν μπορείς να στείλεις και εικόνα του manga ακόμη καλύτερα!!:bath:

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!