Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#16 zidane72003

zidane72003

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 23 April 2007 - 11:10

To Black λιγο που εχω παιξει ειναι απλα τελειο.Βεβαιως ειναι και εξαιρετικα μικρο αλλα πολλα αριστουργηματα ειναι σχετικα μικρα(ZoE,MGS κτλ).Απο θεμα γραφικων το παιχνιδι ητανε να βγει στο ps3 οποτε καταλαβαινεις.Τρομερα αληθοφανης χειρισμος,λογικη δυσκολια και ενα παιχνιδι που καθηλωνει.Γενικοτερα FPS δε πολυπαιζω(σε κονσολες...Σε pcια το συζηταμε)αλλα εαν εισαι λατρης του ειδους θα σου αρεσει σταααανταρ
Μονο 2 πραγματα ειναι απεραντα:Το συμπαν και η ανθρωπινη βλακεια.Και δεν ειμαι καθολου σιγουρος για το 1ο

Τα τηλεφωνα τα αλεξιπτωτα και τα μυαλα δουλευουνε καλυτερα οταν ειναι ανοιχτα

George Afroudakis:1000 goal στην Α εθνικη...keep walking

#17 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 23 April 2007 - 16:29

Α πολύ ωραία...κρίμα που είναι μικρό όπως είπες...Είμαι λάτρης role-playing + horror + fantasy παιχνίδών όπως το resident Evil + το Jak 3 + το Metal Gear Solid. Το σίγουρο είναι ότι θα πάρω το metal gear solid 3 επειδή δεν το βγάζουν με τίποτα στο PC...μπορεί να πάρω και το metal gear solid 4...Το καλό νέο είναι ότι θα βγεί ταινία από τον γνωστό σκηνοθέτη steven spielberg όπως διάβασα.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#18 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 April 2007 - 18:45

Θα φύγει ο Kutaragi από τη Sony, google for nfo :P
rsrGbGx.gif

#19 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 08 May 2007 - 21:57

λοιπον εγω θα πω κατι ψιλοασχετο.Ειχε ή εχει κανεις σας προβλημα με τις καρτες μνημης.Ηταν ενας απο τους λογους που με ωθησε να αγορασω xbox και οχι ps2.μουειχαν ξεγραφτει απειρα παιχνιδια απο το 1.

#20 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 09 May 2007 - 07:53

Ναι, η αλήθεια είναι ότι πολλές 5-10ευρες 3rd Party Κάρτες Μνήμης χάλαγαν...
Για αυτό ευθύνονται όμως οι κάρτες και όχι η κονσόλα... :P

oR4yYRl.gif


#21 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 09 May 2007 - 13:43

Nai δε λεω αυτο αλλα to ps2 exei καρτες μονο οποτε σκεφτηκα μηπως γινει το ιδιο πραγμα παλι.Φανταζεσαι να παιζεις ένα παιχνιδι 40 ωρες και μετα να σου ξεγραφτει?Μου εχει μεινει παιδικο τραυμα.:nanteee:

#22 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 09 May 2007 - 14:07

Η Microsoft, μετά το Tenchu, μας πήρε και το Ace Combat 6!!! :nanana:

Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

LfNX0dh.png


#23 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 May 2007 - 14:12

λοιπον εγω θα πω κατι ψιλοασχετο.Ειχε ή εχει κανεις σας προβλημα με τις καρτες μνημης.Ηταν ενας απο τους λογους που με ωθησε να αγορασω xbox και οχι ps2.μουειχαν ξεγραφτει απειρα παιχνιδια απο το 1.


Oι 3rd party μνήμες που έχουν μεγαλύτερη χωριτικότητα συνήθως χαλάνε πρώτα:wet2:
rsrGbGx.gif

#24 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 09 May 2007 - 14:42

Η Microsoft, μετά το Tenchu, μας πήρε και το Ace Combat 6!!! :nanana:

Ε-Λ-Ε-Ο-Σ


Ελπιζω το Ninja Gaiden να αξιζει κατι (αν δεν κανω λαθως ηταν παιχνιδι στο Χbox)...Απο βιντεακια που ειδα φαινετε να ειναι απλα περιπετεια και δεν exei stealth.Βεβαια το Tenchu δεν θα το ξεπερναει. Δλδ δεν θα δουμε ξανα Tenchu στο PS? Never?:oo:

Επίσης! Η S-E ανακοινωσε την δημιουργια remakes για τα παιχνιδια Final Fantasy 1 & 2. Ακόμα μη ξεχναμε την κυκλοφορια του Crisis Core: Final Fantasy VII (τρεϊλερ εδω) και ενα νεο Final Fantasy: Dissidia. Ολα τα παραπάνω στο PSP... Σκεφτομαι να πάρω PSP τώρα :) Δεν ξερω ποσοι γνωριζατε για αυτα απλα εγω τώρα τα εμαθα:emptyonexg1:

#25 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 10 May 2007 - 01:27

Κανονικά δεν λέει για το θέμα του PS2 το Ninja Gaiden...Κανονικά θα μπορούσε να ανοιχτεί θέμα για XBOX...Το έχω παίξει το παιχνίδι αυτό και γαμάει...πολύ ωραία γραφικά...αλλά πολύ δύσκολος χειρισμός και πολύ δύσκολα αφεντικά με την πρώτη...Υπάρχει και σε anime...Αμά θέλεις στο κάνω αλυσίδα πιο μετά ;)
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#26 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 10 May 2007 - 01:35

Κανονικά δεν λέει για το θέμα του PS2 το Ninja Gaiden...Κανονικά θα μπορούσε να ανοιχτεί θέμα για XBOX...Το έχω παίξει το παιχνίδι αυτό και γαμάει...πολύ ωραία γραφικά...αλλά πολύ δύσκολος χειρισμός και πολύ δύσκολα αφεντικά με την πρώτη...Υπάρχει και σε anime...Αμά θέλεις στο κάνω αλυσίδα πιο μετά ;)


Για PS3 θα ειναι το Ninja Gaiden Sigma (όπως θα λεγετε)... Υπαρχει και ανιμε? θα το ψαξω και αν δεν το βρω βλεπουμε :blingeye2:

#27 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 10 May 2007 - 02:00

xmm...new FF for the PSP..
it's supposedly a fighting(?) game :hmmm:
http://www.enregistrersous.com/images/2/134805949420070509143435.html
απο αποψη γραφικων δειχνει ενδιαφερον(Nomura's designs are <3)...how well do u think a FF fighting is gonna work?

also...who thinks FFVII:CC is a visual heaven?
μακαρι μεχρι το τελος του χρονου(:P) να βγει επιτελους ομως :emptyonexg1:

#28 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 10 May 2007 - 02:28

Για PS3 θα ειναι το Ninja Gaiden Sigma (όπως θα λεγετε)... Υπαρχει και ανιμε? θα το ψαξω και αν δεν το βρω βλεπουμε :blingeye2:


Άμα προλάβεις τους seeders έχει καλώς αλλιώς περίμενε να στήσω την αλυσίδα μου... το βρήκα στο isohunt.com
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#29 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 10 May 2007 - 07:24

xmm...new FF for the PSP..
it's supposedly a fighting(?) game :hmmm:
http://www.enregistrersous.com/images/2/134805949420070509143435.html
απο αποψη γραφικων δειχνει ενδιαφερον(Nomura's designs are <3)...how well do u think a FF fighting is gonna work?

also...who thinks FFVII:CC is a visual heaven?
μακαρι μεχρι το τελος του χρονου(:P) να βγει επιτελους ομως :emptyonexg1:


Απ'οτι διαβασα,το FFVII:CC θα κυκλοφορισει Ιαπωνια τον Αυγουστο:riiight: ...Το Νεο FF δεν εχει πολλες μερες που ανακοινωθηκε οποτε μαλλον θα αργισει λιγο:nosey:

Άμα προλάβεις τους seeders έχει καλώς αλλιώς περίμενε να στήσω την αλυσίδα μου... το βρήκα στο isohunt.com

Μόλις κατέβηκε! Ενα OVΑ δεν είναι μόνο?:riiight: Thanks anyway!:hero: Aν και απ'οτι διαβασα διαδραματιζετε σε συγχρονη εποχη,οποτε μπορει να μην μ'αρεσει,αλλα πρεπει να το δω πρωτα

#30 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 10 May 2007 - 08:17

Μόλις κατέβηκε! Ενα OVΑ δεν είναι μόνο?:riiight: Thanks anyway!:hero: Aν και απ'οτι διαβασα διαδραματιζετε σε συγχρονη εποχη,οποτε μπορει να μην μ'αρεσει,αλλα πρεπει να το δω πρωτα


Ναι ένα OVA είναι...ναι έτσι λέει αλλά είναι ακριβώς όπως στο παιχνίδι...:lovulovu: :wooi2:
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!