Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1486 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 10 October 2018 - 10:46

η δικια μου γνωμη ειναι οτι θα δουμε μια καποια ανακοινωση στην E3 του 19.τωρα για κυκλοφορια μπορει και τελος 19 αλλα θα μου κανει εντυπωση αν σκεφτεις οτι το ποιο αναμενομενο παιχνιδι στο ps4 οπως ειναι το death strading του kojima οταν θα βγει θα εχει λιγοτερο απο ενα χρονο στην γενια αυτη.εκτος και αν ο τιτανομεγιστος το εχει καθυστερισει τοσο γιατι το κανει και για next gen.οπως εγινε και με το last of us που στο ps3 ηρθε στα τελειωματα και γονατιζε την κονσολα.

 

επισης.προσφατα ακυρωσε η σονυ το ps experience που κανει καθε χρονο τετοια εποχη.γιατι δεν εχει να δειξει κατι καινουργιο..

dev kits εχουν δοθει στις 3rd party εταιριες παραγωγης εδω και καιρο και μαλιστα φημες λενε οτι θα εχει ryzen επεξεργαστες.
απο εκει και περα το backwards compatability κατα μεγαλο ποσοστο θα ισχυει και μαλλον και για ακομα ποιο παλιας γενιας κονσολας games μιας και προσφατα η σονυ κατοχυρωσε μια πατεντα που ειχε δηλωσει απο παλια με το ονομα ''remastering by emulation''.

ολα δειχνουν οτι γενικα μεσα στο 19 θα ανακοινωθει κατι.μενει να δουμε τι !


                                                                       


#1487 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 October 2018 - 12:38

Νταξ είναι σιχαμένοι, έχουν emulator για ps2 και δεν το δίνουν στον λαό, το καταλαβαίνεις από τις επανακυκλοφορίες που παίζουν στο ps store που σου ξαναπουλάνε τα ίδια παιχνίδια 10€.

Νομίζω θα συνεχίσουν έτσι και στο ps5 σιγά μην δώσουν full backwards compatibility και εννοείται όχι ps3. Τώρα μόλις είναι στα σκαριά emulator για το pc που θέλει ένα πύραυλο για να τρέξει.

Αυτό που θα δίνουν για Ps3 είναι λογικά streaming όπως είχαν πει ότι θα κάνουν ή κάνουν για το ps4.


rsrGbGx.gif

#1488 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 10 October 2018 - 19:44

Υπάρχουν άκρως λειτουργικοί εμιουλάτορες για ps2 στον πισή πάντως. Σιγά μην έχουμε ανάγκη την σόνυ.


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#1489 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 October 2018 - 19:32

τα πραγματα εχουν ξεφυγει δυστηχως, αν περιμενουμε τετοιες απαντησεις απο επισημα χειλη της Σονυ

 

https://twitter.com/i/web/status/1051805607408410625



#1490 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 30 October 2018 - 19:41

φοβερο!

Attached Files



#1491 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 30 October 2018 - 20:46

Ειλικρινά δεν ξαφνιαζομαι καθόλου.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#1492 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 October 2018 - 23:05

Παιδιά, δεν καταλαβαίνω, κάποιος να δώσει κανά link!?


rsrGbGx.gif

#1493 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 October 2018 - 00:33

Παιδιά, δεν καταλαβαίνω, κάποιος να δώσει κανά link!?

 

Η Σονυ αλλάζει πολιτική μιας και μετακόμισε στην Καλιφόρνια και έχει απαιτήσεις από τους Ιάπωνες να παραδίδουν ρεζουμέ των παιχνιδιών τους στα Αγγλικα για να αποφασίσει ποια και αν θα τα επιτρέψει. Επίσης αυτά άνω των 18, κυρίως τα visual novels πρέπει να βάζουν φίλτρα στις επίμαχες σκηνές.

Μόνο στο PS4! Switch και υπολογιστές τα δείχνουν κανονικά! Αυτο δημιουργεί πρόβλημα σε εταιρίες που είχαν αποκλειστική συμφωνία με Σονυ. Προξενούν καθυστερήσεις και χάσιμο κερδων. Βεβαια η Σονυ τα έκανε και παλιότερα σε κάποια παιχνίδια αναγκάζοντας τα σε αλλαγές, αλλά τώρα είναι και επίσημα.

 

Παλιά παρατούσαν το Νιντεντο για το Playstation μιας και το πρώτο ήταν τάχα για παιδάκια, συν το οτι η Σονυ έπαιρνε ολες τις εταιρίες μαζί της. Τώρα αντιστράφησαν οι ρόλοι και γίνεται η μεγάλη επιστροφή του Switch.

https://twitter.com/i/web/status/1056244025257328641

 

http://blog.esuteru.com/archives/9212646.html



#1494 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 31 October 2018 - 10:32

και εγω που νομιζα οτι ειναι  για το @@ του αλογου(αν και εχει σχεση σε γενικοτερο πλαισιο)..στο rdr2 ειχαν τυπο στο προντακσιον που ασχολιοταν ενα χρονο αποκλειστικα και μονο με τον κωδικα των @@ του αλογου ετσι ωστε να εχουν φυσικη κινηση και αναλογα την θερμοκρασια να σφιγγουν η να χαλαρωνουν!!και αυτο  το ειπαν επισιμα χειλη τις rockstar !!!
υπερηφανεια μονο για τον τυπο που τον ρωταγαν ποιο κομματι του παιχνιδιου εγραψες και απανταγε "τα @@ του αλογου"!!! :congrats:


σε αλλα νεα. η σονυ ανακοινωσε την λιστα με τα παιχνιδια που θα εχει το playstation mini(το οποιο σαν γνησιο τεκνο του καπιταλισμου εχω κανει προπαραγγελεια)
 

  • Battle Arena Toshinden
  • Cool Boarders 2
  • Destruction Derby
  • Final Fantasy VII
  • Grand Theft Auto
  • Intelligent Qube
  • Jumping Flash
  • Metal Gear Solid
  • Driller
  • Oddworld: Abe’s Oddysee
  • Rayman
  • Resident Evil Director’s Cut
  • Revelations: Persona
  • Ridge Racer Type 4
  • Super Puzzle Fighter II Turbo
  • Syphon Filter
  • Tekken 3
  • Tom Clancy’s Rainbow Six
  • Twisted Metal
  • Wild Arms

Edited by vectrapearl, 31 October 2018 - 10:39.

                                                                       


#1495 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 October 2018 - 15:03

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη, ειδικά τώρα που με emulator παίζεις όποιο παιχνίδι θες.


rsrGbGx.gif

#1496 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 November 2018 - 14:33

Άντε πάει και το Horizon, νταξ τελείωσα όλα τα main, side και errand quests, έχω να μαζέψω τα relics και να τελειώσω τα corrupted zones αλλά μπορεί να τα αφήσω γιατί είναι πήξιμο.

Σε γενικές γραμμές καλή ιστορία, καλό gameplay, εντυπωσιακά γραφικά και στήσιμο αλλά δεν τη πάλευα με τους npc. Δηλαδή οι φάτσες μου φαινόντουσαν τόσο αφύσικες και αστείες (ειδικά όταν μιλούσαν) που με βγάζανε τελείως από το mood.

Καλά δεν θα σχολιάσω τις στολές της φυλής της τύπας που ρε φίλε έπρεπε να μοιάζουν με αυτές των Αμερικάνων ιθαγενών.

Επίσης για κάποιο λόγο απολάμβανα περισσότερο το παιχνίδι muted παρά με ήχο. Τέσπα δεν θα το χαρακτήριζα και την καλύτερη παιχνιδάρα των τελευταίων ετών αλλά το expansion θα το τσίμπησω όταν ξαναβγει σε προσφορά στο store.


rsrGbGx.gif

#1497 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 09 November 2018 - 21:42

Λοιπον, πεστε παιχνιδια για PSP να παιζω οταν πηγαινω και γυρναω απο σχολειο, αρκει να εχουν εστω english patches και να μην ειναι shooters ή ποδόσφαιρο/αθλητικά (τα βαριεμαι του θανατα).


Edited by Angel.tze, 09 November 2018 - 22:20.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#1498 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 November 2018 - 01:13

God of war, έχει δύο θα σου πάρουν κάποια ώρα αλλά είναι σίγουρα μικρότερα από αυτά του ps2.
rsrGbGx.gif

#1499 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 10 November 2018 - 02:16

καλυτερα να παιζω PSX στο Retroarch. Κοτζαμ Σονυ, βάλαν το PCSX Reloaded για εξομοιωτή, οι ίδιοι που πριν χρόνια είχαν κλείσει τα Bleem και Virtual Game Station.



#1500 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 12 November 2018 - 22:23

Λοιπόν, το δέχομαι. Θα κατεβάσω τα GoW, έχω ήδη κατεβάσει το corpse party και ενα RPG. Θενξ hazuki!

8J90AKf.jpg

that's a dude!